Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

sisa2
21. júl 2010

@bambi2 - ake si si kupovala?

bambi2
21. júl 2010

@sisa2 Fotografujeme s filtry - Tomáš Dolejší
Fotografujeme děti - Radka Tezaur
Fotografujeme lidi - jako profesionálové - Rod Edwards
Fotografujeme děti - Ginny Felch, Allison Tyler Jones
Naucte sa videt kreativne a
Naucte sa fotografovat digitalne, obidve od Bryana Petersona
citala si nejake z nich??

sisa2
21. júl 2010

mam od petersona naucte sa fotografovat digitalne a felch & tyler jones fotografujeme deti.
dobre su aj od pihana.

tie filtre idem pozriet, co je zac. dik za tip 🙂

bambi2
21. júl 2010

@sisa2 🙂
som aj ja zvedava... uz ked mam tie filtre, nech aj viem naco... 😉

sisa2
21. júl 2010

tak to pekne nastuduj a potom budes davat rady 😉

bambi2
21. júl 2010

@sisa2 jasne 🙂

olienka12
21. júl 2010

baby ja som si potahala z netu spustu knih o foteni 😉

bambi2
21. júl 2010

@olienka12 aj to sa da ale brat notebook k moru alebo na kupko... nechcelo by sa mi to veru so sebou vlacit. knizku strcim do tasky, vytahnem vo vlaku, na kupku atd.. 🙂

olienka12
21. júl 2010

@bambi2 no tie veci,ktore ma zaujimaju si vytlacim ostatne su len v pc a listujem sporadicky 😉

bambi2
21. júl 2010

@olienka12 to som aj rozmyslala, ze si vytlacim co potrebujem... ale nechce sa mi to hladat, ani v tom hrabat na nete, nemam tolko casu, momentalne mam ine na robote... tych par eur ma nezabije...aj ked musim povedat, ze ma to stalo dost poslat do zahranicia, obidve zasielky 110 eur dokopy... 🙂

sisa2
21. júl 2010

@olienka12 - nasla si ich v CZ alebo SK??? s AJ nie som na tom tak dobre, aby som vsetko pochopila ☹

@bambi2 - uf, riadna palka 😕 🙄

olienka12
21. júl 2010

@sisa2 rozne Cz,sk aj AJ

olienka12
21. júl 2010

Fotografujeme děti - Ginny Felch, Allison Tyler Jones mam knihu, potom national geographic celu seriu
john hedgecoe fotografujeme na kinofilm tiez /zacinala som minoltou kinofilmovou/
Naucte sa videt kreativne a
Naucte sa fotografovat digitalne, obidve od Bryana Petersona mam v elektronickej forme
a v ele plno plno dalsich

zajo79
21. júl 2010

ja mam od Kellbyho - digitalna fotografie 1,2,3 super su vsetky. a mam v plane este pihana - to majstrovstvo.. tak neako sa to vola.

a az potom specifickejsie -deti, macro..atd. najskor nech mam zaklad. a na ceste mam praca z expozicnym casom... no ale rozmyslam, ze som to mala odvolat...len uz je to na poste, tak nechcem to posielat nazad...to sa nerobi. druhy krat si musim rozmysliet co objednat.

bambi2
21. júl 2010

@sisa2 viem, ale ked si predstavim, ze tu v ch by som za jednu knizku vyhodila nejakych 30- 40 eur tak sa mi to vlastne este dobre oplatilo... u nas su knihy velmi drahe... tak radsej objednam z cz alebo sk ako si tu nejaku kupit... zatial mi stacia tieto a potom uvidim 🙂

bublinkajasminka
21. júl 2010

skoda ze tuto temu som nasla az teraz....
s fotenim zacal manzel pred niekolkymi rokmi ale on sa zameriava na fotenie krajin - podarilo sa mu uz predat neake fotos na kalendare .....ak chcete kuknite www.vargicfoto.ic.cz
a mna chytilo fotenie az pred rokom - len kvoli malej yasminke....drahy mal uz vtedy nikon D90 a stary D70 mi dal......tak s nim som sa hrala a ucil ma vsetko o portretnej fotke - kupili sme nikkor 50/1,8 a tym som fungovala donedavna....
lenze D70tka ma o nicom dosplej - chcela som nieco lepsie a kedze som ala okruhliny dostala som d 3000ku a k tomu portretny objektiv novy nikkor 50/1.4 a ten je bombovy..... 🙂 🙂

fotenie je moje hobby.....ale bez manzela by som to nikdy nezvladla - je najlepsim kritikom a to teda riadne mi vie skritizovat fotku ale vzdy ma pravdu 😀

zajo79
21. júl 2010

@bublinkajasminka vitaj, nikdy nieje neskoro sa sem pridat. mozes sa spytat manzela, ci ma zmysel kupit super znackovy uv filter na objektiv za 70ecok...alebo rovnako posluzi aj za 13?

bambi2
21. júl 2010

@bublinkajasminka az teraz?? 🙂 ja ze uz v minulom roku, nieco sa mi mari, tusim som tu uz niekde videla na tejto teme tvoj prispevok.. 😉

bublinkajasminka
21. júl 2010

@zajo79 no vo vsetkom drahom nieco je takze aj filtre su kvalitne a menej kvalitne....ak zaplatis viac mas istotu ze splni ucel lepsie 🙂 🙂

@bambi2 fakt som uz pisala? neopamatam si 🙄 asi som dumkopf 😀

bambi2
21. júl 2010

@bublinkajasminka stava sa... 🙂

zajo79
21. júl 2010

ja to chcem len na ochranu objektivu...na nic ine mi uv filter nepride.

bambi2
21. júl 2010

@zajo79 podla mna, na ochranu objektivu ti staci aj ten lacnejsi... svoju ulohu splni tak ci tak, ono rozdiel vraj nie je v uv ochrane ale v kvalite filtru... ja byt tebou, by som kupila ten lacnejsi, zatial by stacil, neskor, ked budes mat celu vybavu a zbytocne prachy, tak by som menila filtre a by to bolo potrebne... 🙂

bambi2
21. júl 2010

@zajo79 mne vrta teraz v hlave ta 85 ci ju zajtra objednat alebo nie... teraz fotim s tou 50kou 1,4 ta je super!!! 🙂

zajo79
21. júl 2010

co mas aky fotak a ake objektivy?

zajo79
21. júl 2010

uz som to nasla...ked mas 18-135 a pevnu 50tku...tak 85tku nekupuj..

to budes stat na jednom mieste. bud si kup na makro, sirokouhly - na krajinky, alebo lepsi zakladny zoom - z dobrou svetelnostou, ten budes nosit zo sebou najcastejsie... alebo s dlhsim ohniskom. naco ti bude dva podobne?

briketa
autor
22. júl 2010

bambi, trapi ta trapi, neda ti spat? ale vdaka zajo, povedala si presne to iste co ja asi pred tyzdnom :D

bublijasmi - krasne prace.

monika0001
22. júl 2010

@bublinkajasminka - tvoje fotky su neskutočne krásne!!! ja ich chodím tajne obdivovať a vždy ukazujem mmm... proste nádhera 😵 😵 😵 😵 😵

olienka12
22. júl 2010

@bublinkajasminka stranku tvojho manzela som objavila uz davno 😀 krasna praca 😀

bambi2
22. júl 2010

@briketa uz som sa rozhodla, bude blesk... 🙂 tu 85 zatial necham tak... 😉

zajo79
22. júl 2010

@bambi2 😉 😵 dobra volba