Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

nikonka
19. júl 2011

@kosta no, tieto druhe dve fotky veru nie u mna.... ten CB prevod je moc tmavy a nerozumiem, preco je na prvej dietatko CB a pozadie farebne a na tej druhej tie cervene pery a modre oci... nevyzera to vobec dobre... aky program pouzivas na upravu? chcelo by to podla mna viac svetla a lepsi CB pevod

kosta123
19. júl 2011

@nikonka - vo PS upravujem...... no pozadie farebné je len tak lebo som to tak skúšala,,,,,a na 2 som naschvál vybrala farebné oči a ústa,,,,proste len tak lebo som to tak chcela.

nikonka
19. júl 2011

@kosta123 kvitujem, ze skusas vselijake veci, to je najlepsi sposob ako sa naucit 🙂 skus to este trosinku zosvetlit, bude to take veselsie.... pripadne skus iny CB prevod

olienka12
19. júl 2011

@dadush ano 18-105ja som s nim zo zaciatku nebola vobec spokojna potom som prisla na to co robim zle

qetinka
19. júl 2011

@dadush
nikon D7000

qetinka
19. júl 2011
zajo79
20. júl 2011

kocky, zaoberate sa niektora myslienkou ako poriesit svetla v domacom miniateliery?

staci softbox jeden? ci softbox a odrazna doska? zatial do toho nechcemmoc vrazat, len nech to je ako tak na nieco....
prislo mi pozadie- cierny zamat, tak som zvedavaaa, ci mi to na nieco bude.

zajo79
20. júl 2011

@qetinka ake mas sklo?

zajo79
20. júl 2011

@nikonka ano, manualny vyber ostriaceho bodu som myslela. 😉

qetinka
20. júl 2011

@zajo79 len setový-18-105
teraz som si dopriala konecne polarizačny filter,a na vianoce hadam nejaký macro...co uz bude moj..ten si zatial len požiciavam od známeho...

ivka000
20. júl 2011

ahojte nič nestíham balíme na dofču nečakane v piatok odchádzame do chorvátska nafotím a potom pridám aj nejaké foto 🙂 už sa teším len dúfam že počko výde ...
a úlohy čo ? 😕 foto som tam dala len ja a cruela a ešte jednu najaká slávka???

qetinka
20. júl 2011

@ivka000 PEKNU DOVOLENKU...take necakané su hadam najlepšie🙂
ja sa nemozem ani cez svoj g mail ucet dostat do DU...ANI CEZ EMAIL o info ze dakto dal nejaku novu foto alebo koment.. 😠 a nerozumiem preo??? 😲
na dovolenke príjemné fotenie 😉

olienka12
20. júl 2011

@qetinka predtym ti to islo? lebo nic sa s tym nerobilo daj mi prosim email este raz

zajo79
21. júl 2011

kocky, o take dva-tri mesiace, by som chcela predat moju D90tku. nema moc nafotene, nakolko posledny 3/4 rok viacej nefotim ako fotim.. v tehotenstve som bola KO, a teraz pri malinkom sa zabehaveme. mm mi slubil ff fotak, takze by som chcela predat moj terajsi a dolozim si.

ak by ste mali zaujem, dohodneme sa cez IP. kupovany je koniec roka 2009. pouzivany zhruba pol roka..resp... od marca do jesene striedavo... som mala obdobie dva tyzdne fotim, tri tyzdne nefotim. cize este dva mesiace bude v zaruke aby ste si ho vyskusali. ale je bez chybicky.

saskarisko
21. júl 2011

ahojte,
@zajo79 - len pre zaujimavost, za aku cenu ? pytam sa pre kamosku. dakujem
@nikonka - kukla som si foto, paci sa mi ta prva prave kvoli tomu svetlu. tu je to sice tazko posudit, ale tam vzadu je taky odraz. a teda ten postup co si tu dala je vyborny, hned ho idem skopcit, a ked bude cas, tak skusat
😉
@silvia.t - maca je podarene, aj farebne
@kosta123 - modelka je podarena. len mne sa nepacia tie farebne kombinacie. ako si pisala, tak si skusala. ja by som to dala bud cele do cb, alebo do farebna.
@ivka000 - prijemnu dovolenku, a vela zaberov

zajo79
21. júl 2011

@saskarisko cca 520-550.

rozmyslam ci kupit 85tku 1,4, alebo predat d90dku, a kupit ff fotak, pouzivat ho s 50 1,4 neaky cas, kym zas nasetrim na 24-70.

qetinka
22. júl 2011

@zajo79 vysvetli my prosim ta skratku ff 😕 dikes

zajo79
22. júl 2011

@qetinka full frame

qetinka
22. júl 2011

dik🙂)))

qetinka
22. júl 2011

a zostaneš verná nikonu??

qetinka
22. júl 2011

a sice hej až teraz som si všimla ze ho budeš používat s 50tkou..tak super!!!sa niekdo má🙂)) 😉 😎 😎 😎
ako s troma detmi??uz ste zabehnutý?

zajo79
22. júl 2011

@qetinka
robim si zalusk na D700 - ale ocakava sa jeho nastupca, tak mozno este skor ten... ktovie co to bude zac...

hej, uz sme sa celkom zabehli... prislo mi vo stvrtok cierne zamatove pozadie, tak sa neviem dockat kedy bude cas to trochu vyskusat... stale nieco, neviem kam ich vsetkych poslem, nech si to mozem vyskusat 😀 aspon na dve hodinky...

myslim ze rozumnejsie kupit teraz fotak, ako davat prachy do objektivov. radsej nech je poriadne telo a sklo potom dosetrime neako..ach jo, tazko na materskej ... kebyze robim, to by bolo ine kafe 😎

silvia.t
22. júl 2011

Ahojte baby nejak je tu ticho... 😕
my sme uz doma,ale zabudla som v bratovom ntb pamatovku kde som mala vetko nafotene 😠 na tej druhej co mam vo fotaku mam len paru,aaaach ma trafi.... 😠
a ako dú...este stiham??? alebo uz je nieco nove?

silvia.t
22. júl 2011

ta kvalita tu na MK je hrooozna,mam nieco aj na svojej FB stranke tam to je vidiet lepsie 😉

nelicefo
22. júl 2011

Ahojte fotografky 🙂 Môžem sa k Vám pridať? 😅 síce na Vás zdaleka nemám 😉 Mám doma zrkadlovku Olympus E-450,a vlastne to začalo ak,že moju dcérku a drahého začalo baviť fotografovanie 😉 🙂 A potom nakazili aj mňa 😅 😀

silvia.t
23. júl 2011

@nelicefo jasne ze mozes vitaj 😀 tak to mate super ze cela rodina fotografujete 🙂

nelicefo
23. júl 2011

@silvia.t Ďakujem za privítanie 🙂 Mám pokračovať? 😀 Synovec tiež rád fotí,a krstna už chodí aj na svadby fotiť kamerovať. 😝 a pozerám že si čerstvá tehuľka tak gratulujem 🙂 😅

silvia.t
23. júl 2011

@nelicefo dakujem,a ja na oplatu zelam nech sa vam co najskor zadari ...tak to v dobrom zavidim,u nas nema vasen na fotenie nik..teda aby som neklamala tak moj otec v mladosti fotil aj si sam foto vyvolaval,este u babky na pojde je fotokomora 😀 ale teraz v modernej dobe digitalov sa tomu uz vobec nerozumie ale tesi sa ze som to po nom zdedila a podporuje ma 😀 a chlap ten ani mobilom nievie fotit 😅

nelicefo
23. júl 2011

@silvia.t Ďakujem krásne....super že si to po ocinovi zdedila 😵 A tú fotokomoru máte peknú spomienku 😀 😀 😅 Sa tu smejem na tej vete že "chlap nevie ani mobilom fotiť" 😀

annika11
23. júl 2011

ahojte maminky, nedávno som si kúpila svoju prvú, vysnívanú zrkadlovku. Mám nikon d3000, síce to nie je žiadna super moderná najlepšia zrkadlovka pod slnkom, ale myslím, že pre začiatočníka dobrá a cenovo bola najlepšou voľbou pre mňa 🙂 už som sa s ňou zžila, môj mm sa smeje, že fotím, kade chodím 😀 na úpravu zatiaľ používam len základný nejaký program, ktorý mám vo windovse, tak som sa vás chcela opýtať, aký by ste mi odporučili, aké programy používate vy???
a niečo na ukážku, čo sa mi podarilo....samozrejme, že najlepšia modelka je moja malá 😀