• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ktorá z vás rada fotí?

16. mája 2017 
ale zase nove telo, je nove telo...

tak takto ja vyberam, vyberam.. a nic neviem vybrat
1. sep 2011 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
http://www.ephoto.sk/forum/12/6366/d7000-vs-d300/

a viac megapixelov- to uz je pre bezne fotenie nepodstatne

kazdopadne ci jeden, alebo druhy, jedine s poriadnym sklom..
1. sep 2011 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajo79 celkovy vystup obrazovy z d7000 by podla recenzii mal byt lepsi,takze o tom sa da dost diskutovat..
1. sep 2011 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
praveze samotne recenzie sa rozchadzaju..asi moc citam,potom mam z toho gulas
1. sep 2011 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja chcem dat nato 24-70,cize obrazovy vystup bude paradny..no musim pockat do druhej polky septembra,co za novinky ohlasi nikon. Ale asi novsi model bude lepsi
1. sep 2011 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
z poradni o fotakoch:

pokud jde o kvalitu fotek, je na tom lépe D7000. Výhodou D300s je v podstatě stejné ovládání s D700, stejná konstrukce (a odolnost) těla, lepší rychlost. Chybu neuděláte ani s jedním, já bych asi bral raději D300s.

Kdyby mi šlo o kvalitu konstrukce a odolnost, byl by to určitě D300s, ale když půjde o obrazovou kvalitu a rozlišení, tak je o trochu lepší D7000.

Dobrý den, na focení sportu určitě D300s, pokud jde ale o maximální rozlišení a obrazovou kvalitu, je lepší 5D MkII.
Upřímně d7000 je pořád jen nová d90 i když je v některých parametrech určitě lepší než d300s.Z d300s mám mnohem lepší pocit i se mi lépe drží

atd atd atd...

a ked sa docitam, ze uzavierka na d7000 "kope"... no neviem neviem....

1. sep 2011 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za kritiky.
@zajo79 mam nikon d5100 ale ja este len zacinam so zrkadlovkou. prislusenstvo nemam k tomu zatial ziadne len zakladny objektiv. chcela by som si este casom dokupit nejaky dobry na zoom, dost fotim do dialky, pripadne na makro alebo portrety. s fotakom som celkom spokojna az na vyssie uvedene "problemy". totiz nech fotim v akomkolvek rezime, tie farby proste nie vzdy su ok a z rozmazania ma ide slak trafit.....
1. sep 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janefonda s fotakom ti sice neporadim, ale na upravu fotiek ja pouzivam photoshop a picassa.
1. sep 2011 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajo79 este som ti chcela napisat ze pri foteni objektov to nie je problem, ale ked fotim moju malu tak kym ja zaostrim ona uz je davno fuc :wink: tiez fotim niekedy bez blesku kvoli ociam a potom jasne ze nie su fotky take kvalitne (sum) a ostre, asi aj to bude problem.
1. sep 2011 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee to by vyriesil objektiv. A rozmazanie- ako neostre? To potom zle ostris alebo mas dlhy cas. Na akom rezime fotis?
1. sep 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajo79 auto a manual najviac, pripadne nejake efekty z ponuky. s clonou a zavierkou este moc robit neviem to sa priznam. ako hovorim. len zacinam so zrkadlovkou.
1. sep 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dcerku ked chces fotit kup si 50tku aj 1,8. Setak mozes preda.
1. sep 2011 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee stiahni si z uloz.to od kellbyho knizky - digitalni fotografie 1,2,3 tam mas zaklad, jednoducho napisane- konkretny problem, konkretna rada. ziadne dlhe nudne clanky plne technickych terminov

tak ked zacinas, zacni fotit na priorite clony - A. men si clonu - najmensie cislo, znamena ze budes mat ostre len nieco co si vyberies a vsetko za tym bude rozostrene tzv. bokeh. a postupne si odsleduj, ako sa bude fotka menit, ked budes zvysovat clonu.

zmen si vo fotaku vyber ostriaceho bodu na jeden a aby si si ho mohla menit. - to mas v navode.
1. sep 2011 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja teda..nechcem sa robit mudra...fotak mam len rok a pol... ale vzdy ked som nieco chcela kupit, ci rozmyslala len, tak do noci sliedila som za netom, ze co by bolo najlepsie.. nieco mam poskusane na vlastnej kozi a moc citam. a uz sa neviem dockat, ked budem zase len fotit,to nebudem mat na citanie tolko casu :grinning:

len ti chcem poradit, ako najlepsie zacat...
1. sep 2011 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajo79 dakujem za rady :wink:
1. sep 2011 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadush Ahoj, ja mam skusenosti len s 50mm 1.4, a vrelo odporúčam. ale podľa mňa všetky 3 spomenuté su kvalitné, už to naozaj záleží len od finanicií. A máš nejaké vzorky fotiek? daj link:slight_smile:.
1. sep 2011 o 14:52  •  čaká bábätko, termín má v marci 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee zuzka dobre píše ja by som sa tak nevedela vyjadriť :sweat_smile:
1. sep 2011 o 15:15  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
1. sep 2011 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak tu prispievam s mojimi fotkami na ukazku. , chyba mi na nich nieco neviem ci je to tym objektivom (18-105) na tej fotke psa tiez vidno ze tie oci su take nevyrazne
1. sep 2011 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadush tazko fotku posudit kedze kvalita na mk je slaba. kvetinka a psik sa mi pacia, mozno ked to doostris v nejakom programe resp. pridas kontrast tak to bude lepsie. ja mam ten isty problem s ostrostou, som to tu uz pisala.
1. sep 2011 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee ved s tym sa trapim aj ja :unamused: ked pridam kontrast uz sa mi to zda velmi syte take neprirodzene. akym fotakom fotis ty ?? nejako som to prehliadla
1. sep 2011 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ako zaostrujete? kolko mate ostriacich bodov?
1. sep 2011 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby tak co aka je dalsia DÚ ??? :grinning:
@dadush fotky sa mi pacia krajinky -krasne farby(mala si aj polarizak?),kvetinka tak isto a psik-skus trocha kontrat,mozno presvetlit oci a pridat jemnulinku vinetaciu :wink:
1. sep 2011 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajo79 11 bodov.
@dadush nikon d5100.
1. sep 2011 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee ako mozes mat ostre co chces, ked ti tych 11 bodov ostri kadetade? prepni si to na jeden a vyskusaj. :wink:
1. sep 2011 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zajo79 jasnacka, ved ja si vzdy prepnem ktore z tych 11 bodov chcem zaostrit :wink:
1. sep 2011 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mňa ešte stále nenapadá du :unamused: som vygumovaná :stuck_out_tongue_closed_eyes: čakám návrhy
a čo je s @adus123 ? už tu dlho nebola
1. sep 2011 o 20:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak aj ja sa musím pohrať viac s ostrením :sweat_smile:
1. sep 2011 o 20:34  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rainee ja som to pochopila ze mas 11 bodov naraz.

ked tak si urob ten test, ci ti to ostri ako ma... ci to nemas posunute.
1. sep 2011 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok