Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

krista
9. sep 2011

@saskarisko děkuji ti za pochvalu, to je zrovna taková fotka o který jsem nevěděla že bude tak hezká, až v PC jsem si ji nějak víc všimla 😅 a jindy číhám na fotku a skoro nic pěknýho z toho neni, všechno máznutý atd., teoreticky vím jak na to, prakticky je to horší a hlavně děti neposedí, koukaji pořád do země, otáčí se zády atd. 😀 😝

@silvia.t děkuji za referenci 😵 a jak dlouho jsi si vystačila jen s tou 50tkou? A kterou tu 50tku máš jestli se můžu zeptat? 🙂 jako tu třídu a 1,8 nebo 1,4?

silvia.t
9. sep 2011

@krista ja som mala donedavna len tu pevnu 50ku a bohate som si s nou vystacila,nadavala som akurat pri foteni veci do bazaru 😀 inac sa da

* 50ku mam 1,8 a necely rok som fotila len s nou tu mam nejake foto 95% fotene s 50kou
http://www.flickr.com/photos/53821160@N04/sets/

krista
9. sep 2011

@silvia.t tak to je dobrej postřeh 😀 no naštěstí mi ještě fotí obyč. digitál, tak ten by tohle obstaral, ale já nedávám z toho důvodu že jsem celkově líná a to nejen nafotit 😀

krista
9. sep 2011

@silvia.t ty děti na tom tvém odkaze, to je táááák krásný!!!!! 😵 a máš tu G nebo D? 😅 to je výslech co 😅

krista
9. sep 2011

@silvia.t ta svatba je taky krásná, to jsi si troufla jen s tou 50tkou jo? Tak to klobouk dolů 😵

krista
9. sep 2011

Ještě mám dotaz, to pozadí je doladěný? Jakože to rozmazaný? Nebo stačila na to malá clona na té 50tce?
http://www.flickr.com/photos/53821160@N04/61134...

Už jsem takovýhle fotky viděla u více fotografů, pokud je to výrobní tajemství tak pochopím když si to necháš pro sebe 🙂

zajo79
9. sep 2011

@krista to sa vola bokeh- oddeli fotografovaneho od pozadia a bude to rozostrene vzadu. super to robi 85tka ale aj 50tka ..ale 85 krajsie

zajo79
9. sep 2011

@silvia.t 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

krista
9. sep 2011

Ta kočička co tam máš je taky nádherná, já mám taky jednu kočičí fotku ale s tvou se porovnávat nemůžu 🙂 a tady mám třeba i přírodu.

krista
9. sep 2011

Kurnik ty fotky jsou tu maličký, to neni ani pěkný 😒

@zajo79 takže dá se to udělat přímo při focení, není to dodatečnou úpravou ano? 🙂

silvia.t
9. sep 2011

@krista nie pozadie nie je dorobene je to fotene na clone f 2,8 a dobre svetlo... na fotenie svadby som mala aj tamron ale nasadila som ho asi 2x a potom menila za 50ku 😀

krista
9. sep 2011

Můj bože já jsem se tak zamilovala, musím donutit manžela aby hned v pondělí utíkal se zeptat kolegy jestli má tu 50tku 😀 a asi ji vezmeme tak či onak, tělo se koupí později 😅

krista
9. sep 2011

@silvia.t tak to je paráda prostě! 🙂

zajo79
9. sep 2011

@krista priamo pri foteni.

vacsina fotografov upravuje fotky vo photoshope... co sa mi teda moc nepaci, lebo samotne fotografovanie nieje az take prvorade, ale rozhoduje sikovnost ovladania photoshopu.. ale to je moj skromny nazor 😔

krista
9. sep 2011

@zajo79 no bohužel i já patřím mezi ty co upravují v Photoshopu 😅 myslím že dobrá úprava dokáže s fotkou udělat zázraky, mám třeba fotky kde měli děti stíny v obličejích a programem se mi z toho podařilo udělat pěknou fotku a není to ani vidět, ale jsou to fotky jen pro naši potřebu, nefotím profi že jo 🙂

silvia.t
9. sep 2011

@krista
@zajo79 ja tiez 90% mojich fotiek upravujem v PS...fotim len do raw a potom si doladujem farby,expoziciu,jas a niekedy pouzijem aj akciu,na tie letne exterierove foto mi fakt sedia (tot moj nazor)....fotka potom vyzera uplne inac 😀

zajo79
9. sep 2011

vacsina ludi upravuje vo photoshope..ked neupravis, niesu tie fokty take pekne ak ked upravis. Len uz je to o inom...ale to je trend, tomu sa nevyhneme.

a aj profici robia vo photoshope.. ja to neodsudzujem, boze chraaan. len uz to nieje len o foteni ... to som tym chcela povedat

nikonka
9. sep 2011

@zajo79 no, by som chcela vidiet ako by si v PS upravila fotku ktoru zle odfotis 😀 ano, da sa fotka upravit, opeknit, ale ked odfotis zle, tak ti ani PS svetenou vodou poroseny nepomoze 🙂 tolko moj skromny nazor 🙂
a by som chcela vidiet profi fotografa co sa nevenuje postprocesu 😀 to uz nie je trend, to je nevyhnutnost! a oddeluje to zrno od pliev 🙂 lebo fotku sa da skor pokazit ako upravit 🙂 FB je plny "fotografov" ktori si myslia ze su majstri fotosopu a mne je pri prezerani ich galerii grcno

krista
9. sep 2011

@silvia.t RAW jsem zkoušela fotit chvilku, ale vůbec jsem to nějak nepochopila 😀 taky je pravda, že jsem měla tu svou D3100 zhruba 10 dní, tak těžko se za tuhle dobu něco naučit, uvidím jestli tomu přijdu na chuť, je to o dost větší rozdíl než když fotíš JPEG a dolaďuješ to pak?

@zajo79 udělám ti radost, náš fotograf neretušuje ani neupravuje, fotograf ke kterému se chodíme fotit celá rodina abychom měli památku. Což mě osobně teď docela vadí, protože syn mi spadl na roh stolu (tahal se s dcerou) a má přes oko krásného monokla a na focení jdeme za týden 😝 😅

krista
9. sep 2011

@nikonka ještě že nemám veřejnou galerii 😀

saskarisko
9. sep 2011

ja osobne upravujem v psp minimalne, sem/tam akcia, farby, expoziciu, jas. ale take doladovanie ociek, tak to nerobim

zajo79
9. sep 2011

@nikonka ked zle odfotis, photoshop ti nepomoze. 😎 😀
ja nehovorim ze vobec nepouzivat...len uz je toho neako moc moc moc... a mozno len tym, ze nie kazdy to vie pouzivat v zdravej miere...

to bolo len zamyslenie..nic viac. viem ze bez toho sa neda.. ale treba sa snazit odfotit tak, aby sa photoshop pouzival co najmenej

aj ja sa rada pohram, aby som videla co to vo photoshope robi...

nikonka
9. sep 2011

@zajo79 presne ako si povedala 😉 ale je smutne, ked vidim priserne odfotenu fotku ktoru autor fotosopom dorazil uplne a s cistym svedomim to buchne na verejnost... a najsmutnejsie na to je, ked si ten clovek o sebe mysli ze aky je skvely fotograf/fotografka

krista
9. sep 2011

@saskarisko
@zajo79 já musím bohužel hodně upravovat světlo, hodně fotek z venku i z bytu mám tmavých 😖 to je možná počasím, tím že nemám externí blesk a dalšíma okolnostma, jinak taky nedělám megaúpravy 🙂 já to totiž ani neumím 😀

A hned dám dotaz, jaký máte externí blesk k D90 nebo jaký byste kdyžtak doporučily? Ten do budoucna taky chci, ale fakt asi až vzdáleného budoucna, protože se obávám že mi doporučíte ten nejlepší a ten stojí kolem 10ti tis. 😀 😀 😀

saskarisko
9. sep 2011

@krista - ja tiez nemam externy blesk 😉

zajo79
9. sep 2011

@krista odkedy som mala pevnu 50tku som blesk pouzivala malo... 😕

krista
9. sep 2011

@saskarisko
@zajo79 paráda, takže si vystačíte bez toho, má to lepší světelnost že? No tak to slyším ráda, ušetří se 😀 😅

zajo79
9. sep 2011

ja neviem neako dostelovat blesk a nemala som nato cas. teraz stale nemam fotak, tak mozem len teoretizovat. uz nech je o dva tyzdne!!!! a viem co bude za novinky a mozem si s kludnym svedomim vybrat

bihan
9. sep 2011

@nikonka s tými FB stránkami 100% súhlasím.. hlavne mám pocit, že v Amerike (aj v UK som videl a také) je to mega trend, vykonstrastovať fotku, vyhladiť tvár ako sa len dá, ľudia potom vyzerajú ako porcelánové bábiky a ešte si za to vypýta 500 doláčov. 😝

saskarisko
9. sep 2011

lenze ja si zatial fotim len tak pre svoju radost. ale na nikon d90 odporucaju sb600, ale aj sb700 (vyborne porovnanie cena/kvalita), ale aj metz (akurat treba kuk, ktoru radu)