Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

olienka12
23. feb 2012

@adus123 mas blesk?

adus123
23. feb 2012

@olienka12 ...ano externy..sb700 a fotak Nikon D90

missy97231
23. feb 2012

@olienka12 to som teda nevedela ze happyfoto je najhorsia kvalita... Inak zvyknem si fotky tlacit priamo v nasej fotosluzbe, a tam bola spokojnost vzdy... A teraz som sa nalakala na akciu 😀 ano - tien tam je,,, bohuzial este neviem to tak zakryt, aby nebolo vidiet ☹ ale na fotke papierovej ten tien fakt vadi moc... Musim skusit ten navod co ste tu niektora davala cez vrstvy ...

katuska26
23. feb 2012

@missy97231 to neviem či je lepšia ide o to aby si sa zmestila 😀 chcela som pôvodne 50tku ale ako som si doma fotila na 50mm zoomovým tak som bola vkuse v stene aby som zmestila do objektívu čo som chcela a s 35ťkou v pohode 🙂 čiže pre mňa určite na 100% aj baby tu mi poradili a neľutujem je to moja naj kúpa 😵
no a happyfotto som si nedávala robiť ja som si tuším cez fotosvet a krásne fotky vyšli, vychytala som zľavu tak som mala aj super ceny... inak to by ma asi aj nahnevalo keby mi zničili celé fotky 😒

lucqa
23. feb 2012

@missy97231 happy foto je o nicom a hlavne ked je akcia, tak dokatuju fotky, radsej davaj robit vo fotolabe, alebo tam kde si uz bola spokojna.
Tienom sa skus vyhnut uz pri foteni, daj deti dalej od pozadia, tiene budu jemnejsie, alebo vobec, staci dobre rozptylit svetlo 😉

@adus123 zober pre istotu stativ ak mas, lebo ak nastavis vysoku clonu, tak aj pri blesku Ti to moze dat velmi dlhy cas

missy97231
23. feb 2012

@lucqa diky za radu ohladom tienov 😉

missy97231
23. feb 2012

@katuska26 vies ako ma to nahnevalo??? zvlast tuto fotku,,, to je moje krsniatko na prijimani, a davala som jej vytlacit format 13xcca19 cm. a nie jednu,, ale 6t takychto fotiek a co je oramovane zvonka najskor hnede a potom kremovy ramik - tak si predstav, oni mi to odstrihli po tom hnedom ramiku... takze ten kremovy ramik vonkajsi uz odstrihli, ak ma chapes co myslim... a nie kazdu fotku rovnako, z niektorych stran vidiet aj kremovy ramik, a niekde uz je odstrihnuty... je to fakt des !!! 😠 😠 😠

lucqa
23. feb 2012

@missy97231 ked si davas taketo fotky tlacit, tak to nedavaj cez fotolaby, ale skus pozriet Faxcopy, Art sablony, a podobne spolocnosti, co tlacia plagaty a obrazy, tam by Ti to nemali poorezavat ako sa im chce

missy97231
23. feb 2012

@lucqa ved ja by som inak isla k nam do fotosluzby, tam by mi to tiez neorezali ako sa im chce,,,, len ako som spomenula, tak som sa nachytala na zlavu vo happyfoto 😠 nooo, uz som sa poucila, a radsej doplatim a budem spokojna 😉

adus123
23. feb 2012

@lucqa ...dakujem za radu.... 🙂

katuska26
23. feb 2012

@missy97231 fúúú to vie teda nahnevať 😒 to ti verím.. a nepýtala si sa prečo?

missy97231
23. feb 2012

@katuska26 nie, nepytala... ze kaslem na to. myslite ze by to bolo na "reklamaciu"?

dosa
23. feb 2012

@missy97231 urcite by to bolo na reklamaciu... ja som davala v happyfoto na vianoce trlacit vianocen pozdravy s fotkou mojich deti. nebol to velky rozmer, moje rozlisenie bolo dostatocne aj na velku foto a prisli mi tie pozdravy velmi nekvalitne spravene, hrany boli take vykockovane, nie ostre akoby ich zmensovali a poztom natahovali 😲 hlvane na tvarickach to bolo hrozne skarede. bohuzial som si ich detailne vsimla az ked som vsetky doklady odhodila ale som im napisala, ze nie som spokojna s pracou a panicka mi napisala, ze ju to mrzi a samozrejme, ze mozem reklamovat... tak ak mas fakturu, tak reklamuj

missy97231
23. feb 2012

@dosa akurat teraz som zistila ze som fakturu tiez vyhodila 😒 no co uz, poucenie do buducna

lucqa
23. feb 2012

ja sa tiez pripajam s neprijemnostou v Happyfote, mne pre zmenu stratili objednavku, moje fotky sa motali kade-tade a moj vianocny darcek bol nakoniec az koncom januara, kamoska sa zasa stazovala, ze ked mali akciu, tak fotky boli strasne tmave... takze Happyfoto dakujem neprosim a myslim, ze postupne pridu o vela zakaznikov, lebo zle spravy sa siria rychlejsie ako dobre.

a ja som prave dofotila kamosku, skusila som tu 70-200 2,8 a rovno som si objednala pevnu 50, sice "len" 1,8, ale na 1,4 momentalne nenaskrabem 😅

katuska26
23. feb 2012

@lucqa wau super 🙂gratulujem ku kúpe určite budeš veľmi spokojná 😵 a čo si fotila kamarátku či len tak? mne dnes prišlo to biele pozadie.... len bude dokrčené :( rozmýšľam ako to spraviť aby bolo ako tak 😒

lucqa
23. feb 2012

@katuska26 dakujem, chcela som nasetrit na tu 1,4, ale aj1,8 pomoze a ziadostou na narodeniny to uz nemozem poriesit, lebo to som dostala ten Tamron 70-200 😵 a na kamoske skusam pozy a cvicim fotenie portretov, strasne zlata, ze mi pomaha 🙂

to pozadie sa trochu vystrie ked ho vyvesis a najvacsie zahyby potom prezehli naparovacou zehlickou, ale ked das tu tehulku dalej od toho pozadia a das malu clonu, tak aj keby ho krava zula, tak to nebude vidiet ,-)

katuska26
24. feb 2012

@lucqa áno presne to som aj ja myslela že ju dám ďalej od pozadia, aj nad žehličkou som rozmýšľala a s tou clnou, akú odporúčaš aby bola aj celá postava... niekde som čítala že clona od f4-f8 je najkrajšia kresba 😕 oprav ma ak sa mýlim alebo poraď 😉

zzuzana82
24. feb 2012

@katuska26 Katka ono zalezi aj do toho ako daleko budes stat od tej tehulky a podla toho si nastvait clonu, ked ju chces mat celu ostru , kukni sem http://www.dofmaster.com/dofjs.html , taka mala pomocka 🙂 a s tym pozadim, ja mam tiez aj biele aj cierne, latkove, tiez je pokrcene ,ale ked aj nasledne upravujes fotku a este trochu presvetlis pozadie taktie ohyby sa uplne stratia (na bielom ) 🙂

katuska26
24. feb 2012

@zzuzana82 dík Zuzi idem to kuk 😉 no fotiť budem pevnou 35ťkou tak tak aby sa mi zmestila ale je to fakt rôzne od pózy.... ako budem stáť ďaleko ...

lucqa
24. feb 2012

@katuska26 kati Scott Kelby zas pise, ze najkrajsia je pri clone o 2 cisla vacsej ako je minimum. Ja na celu postavu pouzivam 4 v atelieri, ale ked som vonku, tak mam najradsej 5,6

@zzuzana82 super pomocka, dik zuzi 🙂

katuska26
24. feb 2012

@lucqa ja som to tuším čítala v článku na pevné sklá a dík aj za tvoju radu 🙂 no tak to vychádza okolo tých f4 😉
a ja knižky ešte stále nemám čakám na ne už som taká nedočkavá, kamoška mi dala zohnať za lacnejšie tak ale to zas trvá 😒

adus123
24. feb 2012

@zzuzana82 ..dakujem za info o stative. ... 🙂
@katuska26 Kati, a ake knihy si si objednala? Ja by som chcela tu od PIhana Mistrovstvi prace s DSLR.....minule ked som asi pred mesiacom zhanala jednu knihu pre kolegu, drzala som tuto v rukach, len sa mi zdala draha, tak som ju nekupila. Pred tyzdnom som bola v PhantaRei, ze si ju predsa kupim a uz ju nemali. Viem, ze ju aj tu baby zhanali a vraj je uz vypredana...tak asi mi ostane len cakat na jej dotlac..... ☹ No, tak mi treba....ked som zavahala....

adus123
24. feb 2012

pred tyzdnom mali od Pihana, ale tu druhu..Mistrovstvi prace se svetlem..mate ju niekto? Dnes tam pojdem, tak ak ju budu mat, oplati sa mi ju kupit?

cellesta
24. feb 2012

chcela by som sa opytat, ci niektora nefotite rodinne umelecke fotky. ak by sa tu nasla, napiste ip, vdaka 🙂

katuska26
24. feb 2012

@adus123 objednala som si od Petersona Naučte sa fotografovať dobre a ešte knižku Fotografujeme deti 😉 inak u nás som tu knihu od Pihana asi videla aj som rozmýšľala či kúpiť, ja ju mám stiahnutú v pC len ja milujem vôňu kníh a teším sa na večery keď si sadnem s knihou v ruke, nie s PC na kolenách 😀

adus123
24. feb 2012

@katuska26 ...tu od petersona prave teraz citam...mam ju pozicanu od kolegu...mne sa celkom pozdava....dost vela veci s a z nej da naucit....
tu od pihana mam aj ja stiahnutu, ale presne ako pises..nie je to ono....papier je papier...preto chcem radsej zainvestovat, lebo nie vzdy je cas a chut zapinat PC, hlavne, ked som pri nom v praci skoro 8 hodin.... ☹

katuska26
24. feb 2012

@adus123 a kukám na nete sú dve rôzne ??? na jednej je stará žena a na druhej muž černoch, ktorá je tá? či to sú obe rovnaké??? 😕

lucqa
24. feb 2012

@katuska26 ved ja to mam tiez nacitane a potom testujem 🙂

@adus123 ja mam aj Mistrovstvi prace se svetlem, je tam vsetko pekne rozobrate, len by som potrebovala viacej casu na to, aby som si to v klude nastudovala. A Mistrovstvi prace s DSLR, ked budes drzat v ruke, tak kupuj... ta ide jak teple rozky. Ja som spravila presne tu istu chybu pred 2 rokmi 😉