Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
16. sep 2012

@redangel32 to je fotene pred vychodom slnka a na poriadne dlhy cas zavierky. ked chces mat more ako suvislu hmlu cez den, musis pouzit ND filter, inak ti fotak nedovoli mat tak dlhu exopziciu na rozmazanie hladiny.

briketa
autor
16. sep 2012

@bihan no, hlavne sa ucit photoshop 😀 . Ja strasne nerada editujem. 😖
To s krajinkami, z toho si nic nerob. Kazdy je na nieco ine. Ja by som zas kludne mohla fotit podla mojho vkusu, iba krajinky - sirokacom a vysoke clony. ( na a tej tvojej by som definitivne potiahla clonu minimalne na 8)
Je velmi tazke urobit zaujimavu fotku sirokouhlym objektivom. Preto tie fotografie su zvycajne velmi uznavane, ak su super.

bihan
16. sep 2012

@briketa ano, ano, viem, maličká clona je tam.. nejako sa neviem vyštverať nad 7 a pritom 700-ka na vyššom iso by to v pohode zvládla.. musím sa tam zase vrátiť :D široký uhol momentálne nemám, 17-50 som predala a na 24 teraz nie sú peniaza, aj keď ani širšiemu by som sa nebránila.

kvietocek7
16. sep 2012

@redangel32 no to iste nazor mojho muza, najskor nechcel a argumentoval 1000 dovodmi -hlavne, ze kto to bude nosit taku opachu 😀
ale ked som ich tolko obzerala tak uz privolil lebo mal nejake objektivy, tak sme nakoniec kupili iba telo, tak skusam maturujem, idem kupit nejaku lopatisticku knihu k vyrazom co su pre mna spanielskou dolinou... na tych fotakoch mozes viac tvorit-skusat si a v tom je rozdiel. Vies,muzi vzdy trosku posomru, ale nakoniec su radi ze aj nieco dobre pribudne do domacnosti 😀 😀

redangel32
16. sep 2012

@kvietocek7 nemas nahodou doma toho mojho? 😀 😀 😀 Presne je to aj u nas tak. Ak nekupi kupim si aj tak. A nie to co on povie,ze je dobre 😝 . Ja mu tiez nemudrujem do toho co ma do auta kupit 😉

briketa
autor
17. sep 2012

tak milacik Nikkor 24-70 f2,8 je doma. povedala som, ze uverim az ked bude lezat na mojom pracovnom stole. a tu je maznacik moj, pri mne. pekne na zamatovej poduske.
urobila som len na ulici cvak, cestou domov. detiska neboli so mnou, tak ich este nemam. ma krasnu kresbu.

@redangel32 ono to pixelami vobec nie je. na tu velkost co sa dava na netsi aj s 3,0 vystacis. ale taky fajn objektiv, tym ked je dobre odfotena foto, tak rozprava sama pribeh bez slov. to mu musis vtlct do hlavy.

briketa
autor
17. sep 2012

Mount Carmel, rucne vyrezavany interier, misionarsky kostol

briketa
autor
17. sep 2012

@erique12 no potom by sa ti zisiel externy blesk s difuzerom a doma v miestnostiach budes blyskat o strop.
Inak s tym vytiahnutym ISO-m to dost funguje - tu mam obrazok foteny z ruky a este aj cez sklo, v uplne tmavej jaskyni bez svetiel, akurat akvaria maju vo vnutri vyhrievacie ziarovky. ISO je tam 1250.
Ak chces osvetlovat vonkajsim svetlom, tak si kup halogenove a na to potom bud difuzer, alebo odrazkovy dazdnik.

erique12
17. sep 2012

@briketa
dobra ostra ten chameleon, ja mam iso do 800, telo canon 450D. pri 800 je uz dost vysoky sum...
hodim nejake s iso 800, len ich este musim stiahnut. ale teraz ideme obedovat s princeznou 🙂
zatim 🙂

adus123
17. sep 2012

Ahojte, davno som tu nebola, ale niekedy nakuknem...a rada Vas citam...prisla som si po radu...zajtra idem fotit zamestnancov na zamestnanecke karticky. Bud to bude len hlava, alebo aj cast pliec. Chcem vas poprosit o radu....ako daleko mam byt od fotografovaneho? Fotak mam Nikon D90 a asi si vezmem objektiv 50 mm f1,8. Mam pouzit aj externy blesk? Ostatne objektivy mam setak 18-105mm a makroobjektiv Nikon AF-S Micro-Nikkor 105 mm f/2,8G ED VR. Velmi pekne dakujem za odpovede. 🙂

briketa
autor
17. sep 2012

@adus123 s 50mm tam toho vela nenavymyslas koli DOF poli. Skus sa postavit od nich tak 1.5 metra a ak chces mat ostru hlavu, musis sa pohybovat na clone asi tak 5.6. Pozeraj do hladacika a pohybuj sa, kym si nebude ram vo fotke pozdavat.
Ak budu fotene osoby od pozadia nejakych 8-10 metrov, bude este pekny bokeh. Ak budu len stat pri holej stene, tak sa s pozadim netrap, to bude OK. Ostris na koren nosa, medzi oci.
Ci mas pouzit blesk? No ak budes mat dostatok svetla tak nie. Mala by si to omnoho jednoduchsie bez blesku, pokial nevies naozaj s bleskovymi nastaveniami pracovat.
Ak to nepojde bez, tak blyskaj smerom hore, inak tvare uplne "vymyjes" z takej blizkosti.
A velmi sa z toho nestresuj, ved ta fotka bude velkosti ako na obciansky, nie ? 🙂

erique12
17. sep 2012

tak tu je fotka vo vnutri, iso 800. tato sa mi zda este celkom ok. ale tolko som fotila, dost ich bolo malo ostrych....

kvietocek7
17. sep 2012

babenky, chcela by som tuto foto na poster, viete mi poradit v ktorom programe sa taketo vecicky najlepsie upravuju? alebo zeby netrebalo nic upravovat? 😕

briketa
autor
18. sep 2012

fotoblog mi strasne deformuje fotky, aj ked ich poriadne a proporcne zmensujem.
skuska priamo vo vlakne:

briketa
autor
18. sep 2012

.. slobodaaaaa... moja dcera je strasna divozienka

briketa
autor
18. sep 2012

@kvietocek7 ak si to chcela sepiu prevod, tak tam farebne kanaly maju trochu iny pomer. (upravila som ti to)
Expozicne neviem ci si to tak vyrezavala, alebo to mas tak origi, ale ten portretik je veeeelmi natesno. Ked to das do posteru a na stenu, bude to posobit, ze ide "vypadnut" z obrazu.
Odobrala som Ti tam odlesky z blesku a trochu zvysila krivku tiena vpravo hore.
Ja s tym moc neviem, lebo to nie je z originalneho obrazku.
Upravovala som to v Lightroome 4.

briketa
autor
18. sep 2012

@erique12 ja som si otvorila tvoj obrazok a tam to nie je len nedostatok svetla, ale on nie je spravne zaostreny ako taky.
ostrila si manualne? a vyvazenie bielej, mas to velmi do oranzova. ked nie si si ista s vyvazovanim bielej, treba fotit do formatu RAW, lebo tam sa to da krasne napravit.

olienka12
18. sep 2012

@kvietocek7 zo skusenosti ti mozem povedat,ze ak das toto foto na poster bude strasne tmave, fotolaby robia o dost tmavsie foto ako je v pc plus tiene budu ostrejsie

erique12
18. sep 2012

@briketa
ahoj, nie auto focus, nastavene do stredu. ako mam potom ostrit? je to aj tazko ked sa babula stale hybe a rychlost uzavierky je dlhsia. v rawe som fotila, ale su to strasne obrovske pixle, ze pc mi uz nestiha. mam strasne vela fotiek.
a tusim som mala aj nastaveny auto filter cloudy, to je pravda alebo ak nie, tak potom sa biela vyvazila tou ruzovou mikinou a vznikla tato oranzova 🙂

michalag
18. sep 2012

@erique12 podla mna je ts foto preto taka ze si mala nastavene oblacno. Ja povacsine nechavam WB na "AUTO" sice tiez neviem ci robim dobre, ale inak mam zlte fotky

erique12
18. sep 2012

@michalag
@briketa
som checkla, je to awb, f1.8, 1/40.

erique12
18. sep 2012

a vacsinou fotim na AV.

adus123
18. sep 2012

@briketa ...dakujem za rady...dnes som si to tam bola odskusat, "nastavila" som sa podla Teba a fotky su celkom fajn..len je to dost tmava miestnost, tak ten blesk ma asi neminie...smerovala som ho dohora, takze to vyslo celkom prijatelne....velmi pekne este raz dakujem.... 🙂

erique12
18. sep 2012

@briketa

tak tu je dalsia, iso 800, f2.0, 1/125s.
cas je rychlejsi, tak si myslim, ze to farbenie do zlta/oranzova je casom plus samozrejme kvalitou svetla...ci mylim sa?
na tejto fotke je viacej svetla z vonku, tej predoslej zohralo ulohu svetlo vnutorne...

este mi prosim ta vies poradit, ze ako mam dobre ostrit? ostrim auto/manualom, nastavim si vzdy bod ktory chcem mat ostry, na tejto fotke to bol teda lavy roh, ale som fotila pozdlzne... (haha, neviem, ci sa viem vyjadrit, ze co myslim, hahah)

kvietocek7
18. sep 2012

@briketa diky moja, celkom pekne ale ked to porovnavam asi v tej cierno - bielej farbe by mi to viac sedelo i ked sa obavam aby to nebolo pri tlaceni foto viac cierne ako biele 😀
vedela by si mi poradit nastavenia ako by som takuto fotona cierno-bielo pripadne sepiu odfotit? objektiv je 35-135mm 1:4-5.6
alebo este mam takyto objektiv 24mm 1: 2.8
Inac fajna foto 🙂 ze dcerka je divozienka 😅 😅 asi ma byt po kom 🙂

glee
19. sep 2012

Ahojte, tak uz mam doma Nikkor 50 mm f1,8 AF-S, huraaaaaaaaa 😎
baby, taka laicka otazka 😀 na ten objektiv sa da dat aj taky siroky prstenec - naco to sluzi? Dakujem
A ked tu citam, ake detaily vy tu na tych fotkach riesite, tak az mam depku 😀 😒 lebo som vdaka tomu zistila, ze aj fotky, co som si myslela, ze mam celkom ok, ok nie su 🙄

dosa
19. sep 2012

@glee to je slnecna clona - ako funguje najdes trebars tu: http://www.digi-foto.sk/digitalny-fotoaparat/ob...

glee
19. sep 2012

Baby, uz dlhsie mam konto na flickri a preco ma nechce prihlasit? 😨 stale po mne chce, aby som si vytvorila ucet na yahoo... boli tam dake zmeny?

michalag
19. sep 2012

@glee ja sa prihlasujem cez google (gmail) a nemam problem

kinkinga
19. sep 2012

@briketa fotka kostolika prenadherna!