Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

salonka1981
12. dec 2012

@dosa @lucqa ďakujem veľmi pekne to by ma nenapadlo že takéto veci sú na ulozto ja som myslela že tam sú len filmy 😉 tak návod stiahnutý už len naštudovať a skúšať.

Ešte ma napadlo myslíte že aj s takým foťákom ako je finepix s7000 sa dajú urobiť pekné fotky?Máme ho už dlho ale nefotili sme s ním tak to chcem vyskúšať.

erique12
13. dec 2012

dobre rano,
otazka, v sobotu a v nedelu mame oslavy prvych narodiek, budeme mat plno hosti. chcem fotit samozrejme, mame dole v obyvacke asi 40-50 m2, je to skor na severo zapade orientovane, mam objektivy 50mm f1.8 a sigmu 2.8f 17-70mm. s ktorym je mi lepsie fotit?? a este nejake triky fintky ako s clonou a tak. dakujem a pekny den prajem!

ifkael
13. dec 2012

@erique12 ako dlho fotis?

erique12
13. dec 2012

@ifkael
neviem presne, preco? ma to nejaky vplyv na odpoved?

carrie84
13. dec 2012

@erique12 - tak mas cas dnes/zajtra v case oslavy zobrat fotak + objektivy a vyskusat si, ze s ktorym ti to pojde lepsie. Plus skus si zapnut lampu, ak nemas blesk. S 50tkou si nie som ista, ci do zaberu dostanes viac ako 2-3 ludi naraz -aj to budes musiet mat odstup.
Okrem toho, ked budete mat oslavu doma, ved nie je problem prehodit objektiv, ci? A na zaver: Ak si neveris a chces, aby si mala aspon par fotiek dobrych (nemyslim umeleckych, myslim ostrych, nepre/podexponovanych) - tak si zapni automatiku bez blesku .... Ucit sa mozes aj pri inych situaciach 😉

ifkael
13. dec 2012

@erique12 samozrejme, ze ano

jamgurmi
13. dec 2012

@briketa zimná... 😎

lucqa
13. dec 2012

@salonka1981 pekne fotky sa daju spravit aj s dierkovym fotoaparatom... fotky sa posudzuju podla obsahu, kompozicie, svetla.... to su hlavne kriteria (alebo by aspon mali byt) a nie cim boli fotene, samozrejme rozdiel v kvalite je vidiet, ale preco z "vad" nespravit pozitivum 😉

@erique12 ja by som asi fotila tou sigmou, aby si nemusela behat hore-dolu ci sa ti tam niekto zmesti alebo nie, svetlo zo severu je najkrajsie, ide o to, kolko ho tam mas. Pri horsich svetelnych podmienkach by som pouzila externy blesk, alebo ked bez blesku, tak prioritu clony, ale treba si poriadne ustrazit cas, pod 1/60 to uz neudrzis, musis hore s ISOm. Pokial chces mat ostru skupinku ludi, tak clonu by som drzala okolo 4.

@briketa tu mas odo mna zimne... zatial tiez len vtacikove 🙂

dosa
13. dec 2012

juj, dnes navecer bol u mna jezisko a miminalne dalsich 5 rokov zase nepride 😀 priniesol mi canon ef 24-70 f2,8. ruky sa mi trasu ešte teraz a nemozem sa dockat zajtra, snad bude čas nieco cvaknut...

@lucqa @jamgurmi nadherne vtacikove, musim si aj ja nejakeho vtacka vystriehnut 😵

carrie84
13. dec 2012

@dosa - ze zdravim Jeziska a nech dobehne aj k nam 😀 Gratulujem k novej hracke. Musi byt radosti u vas 😀

marcelatje
14. dec 2012

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Myslíte že tento foťák http://www.electroworld.sk/product/fotoaparaty-... je vhodný pre začiatočníka ako som ja? Určite budú prevažovať fotky môjh dieťaťa. Poprípade budem rada ak mi odporučíte iný, ďakujem 🙂

dosa
14. dec 2012

@carrie84 dakujem, rada by som ti ho poslala - toho jeziska 😉 tak som dnes chcela ist nieco cvak, ale dovalila sa mi kamoska doobeda a kym maly poobede vstal, uz je po svetle... zajtra hra dcera basket, tak idealna moznost vykusat. zatial co pocitujem, ze oproti mojej 50tecke je to činka 😅

jamgurmi
14. dec 2012
marcelatje
15. dec 2012

@jamgurmi pravdu povediac sama neviem. Doteraz som ako barbar fotila tzv. vreckovým Olympusom 😀 😀 😀 s automatickými nastaveniami. Foťáky čo som uviedla hore sa mi páčia lebo sú červené 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nie, nie...niesom blondýna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jediný parameter ktorému ako tak rozumiem je Mpx. a ten Nikon D3200 ich má 24 čo si svojimi skromnými znalosťami vo fotení myslím že je dobré či? Som naozaj absolútne neznalá tejto problematiky a bola by som rada ak by mi niekto odporučil foťák ktorý by som svojimi (ne)schopnosťami dokázala ovládať a ešte by aj výsledok bol dobrý 😅

jamgurmi
15. dec 2012

@marcelatje ja mam stale kompakt ako cestovny fotak 🙂 to len tak. tazko niekomu radit, nakolko kazdy bude hovorit ine. ak si rozhodnuta pre zrkadlo, tak odporucam pentax k-r v sete s 18-55 a 50-200 objektivom, to je min. napr. tu je: http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...
maju ho aj niekolki moji znami a aj ja som mal tu moznost a je fajn aj pre zaciatocnikov aj pre pokrocilych, a myslim ze bol aj v cervenom 🙂 a urcite objektivy a prisl. je lacnejsie ako na nikon, ci canon. myslim ze na zaciatok urcite velmi dobre. prikladam zopar foto od znameho, fotene tymto strojom. zaklad je studovat, ucit sa, fotit do RAW a zasa ucit sa...

michalag
15. dec 2012

@marcelatje nie je vsetko len o Mpx. 😉
Co sa tyka Nikon D31000, mam ho aj ja a myslim ze pre zaciatocnika staci. Ale presne ako pisal @jamgurmi dolezite je skúšat, ucit sa, citat ....

marcelatje
16. dec 2012

@michalag @jamgurmi asi si najskôr čo to naštudujem, poskúšam na tom mojom foťáku, (no len kukám koľko to má funkcií 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a to už ho mám nejaký ten rôčik 😅 ) a potom si kúpim nejaký lepšejší 🙂

dosa
16. dec 2012

@marcelatje a co mas teraz za fotak? nejaky kompakt? mas na nom aj ine programy ako automaticke? ak by si mala prioritu clony a prirotu casu, aj na tom by si sa naucila. ja som tiez zacinala na kompakte, mam tam tieto moznosti a potom som presla na zrkadlovku...

janulabj
16. dec 2012

Prosim Vas čo vy na kurz fotografie? dobra vec pre začiatočnika? oplati sa?
dakujem za odpovede 🙂

dosa
16. dec 2012

@janulabj ja som bola a nebanujem... to co by som citala pol roka som mala za jeden vikend vysvetlene aj teoreticky aj prakticky. ak ti nie je luto tych penazi, chod...

michalag
16. dec 2012

@janulabj ak by to bolo u nas tak urcite idem 😉

janulabj
16. dec 2012

@dosa
@michalag dakujem baby, ja by som chcela ist, ako jasne že ani u nas to neni, taky jednodnovy by sa mi pozdaval hoc v inom meste.
alebo najst niekoho kto mi tie hodiny da :D

michalag
16. dec 2012

@janulabj 🙂

dosa
16. dec 2012

@janulabj a Košice máš ďaleko? viem, že tam robí kurzy škola digitálnej fotografie. len si treba pozrieť termíny:

http://www.fotokurzy.sk/page/miesta-konania

marcelatje
16. dec 2012

@dosa teraz mám Olympus 1040 a teda nastaviť sa na ňom dá manuálne hocičo 😀 len treba asi vedieť čo kedy 😕 dnes som si stihla manuál 😀

dosa
16. dec 2012

@marcelatje neviem ci dobre pozeram, ale tu pisu, ze ani manual, ani priorita clony ci zavierky sa nastavit nedaju - hmmm, asi si to tu nenacvicis...
http://www.fotoradce.cz/fotoaparaty/olympus-mju...

marcelatje
16. dec 2012

@dosa super, aspoň sa nemusím prelúskavať tým 64 stranovým manuálom 😀 😀 😀

carrie84
17. dec 2012

Dievcata, kto nemate a chcete - vysla dotlac Mistrovstvi prace s DSLR -tak sup pisat Jeziskovi 😉
http://www.mini-max.sk/product/default/1409