Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

iviatko
19. dec 2012

ahojte baby, dnes som narazila na toto: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/opatova/albu...
ja len dufam, ze mi mamina odpise, ze ich nefotil profik, lebo toto je uz naozaj moc...by som to oplieskala fotografovi o hlavu. Len ja to tak vidim?

space1
19. dec 2012

huráááá foťáčik doma 🙂 takže som zvolila N 5100 s objekt.50 f1,8 a 18-105 nedá sa porovnať kresba s kompaktom , čo sme mali doteraz , takže najbližšie tapetujem ja 🙂 aj ked sa obávam toho , že to budú vééééľmi amatérske ale ... aspoň mi poviete , kde robím chybu .. dakujem vám za pomoc som rada , že ste tu 😉

briketa
autor
19. dec 2012

@space1 Gratulujem!!! Tesim sa na fotky!

briketa
autor
19. dec 2012

@jamgurmi velmi pekne, potesilo! (moj tata zamladi jazdil zavodne motokros. teda nemyslim manzel, ale MOJ tato 🙂 )

dosa
20. dec 2012

@iviatko presne, ked pozeram niektore albumy, a nie len tu, aj na FB napriklad, a vidim, za co vsetko ludia su ochotni zaplatit, tak si hovorim, preco ja uz na tom nezarabam???? 😀 😀 😀

neviem cim to bude, ale zrejme ked niekto foti svoje dieta mobilom, tak je z takychto foto nadseny... ja na mieste fotografa by som sa od hanby prepadla, nie to ešte vzala peniaze...

iviatko
20. dec 2012

Ja som tiez nadsena z mobilovych foto 🙂 obcas sa zadari 🙂)) ale akoze co je vela,to je vela a potom milion komentarov,ake krasne fotky!? Ludia uz nacisto nevedia,co su krasne fotky🙂 @dosa

lucqa
20. dec 2012

@iviatko @dosa dievcata, vsetko zalezi od vkusu ludi... a pokial ho mat nebudu, dovtedy budu platit nehorazne peniaze za odpad ☹ pre nas odpad, pre ineho najkrajsia fotka na zemi 😔

lucqa
20. dec 2012

@space1 gratulujem 🙂

winsletka
20. dec 2012

Nemáte niektorá návod v slovenčine resp. češtine na nikon D90 v pdf, ktorý sa dá aj vytlačiť?

winsletka
20. dec 2012

@dosa Ďakujem 🙂

jamgurmi
21. dec 2012

😎 náš stromček sa už usmieva

rainee
22. dec 2012

@iviatko myslim ze je to vec vkusu, ked sa to im paci....nezdaju sa mi vsetky fotky uplne zle, napriklad tie so zelenou ciapockou mi pridu ako laikovi celkom pekne 😉 ono celkovo ked si aj pozeram profifotky napr.na ephoto tak niekedy nechapem ze ake fotky vyhraju sutaze, mne sa casto zda ze je tam ovela viac lepsich..... mne osobne sa velmi paci ako foti napr. http://www.flickr.com/photos/bratan/ ale zase dotycny ma urcite top fototechniku a ovlada spickovo photoshop takze takto by som ja nefotila ani za sto rokov 😉 co sa tyka mojho fotenia, tiez ma chvalia znami ze celkom dobre fotim, ale mozno profik by ma poslal s tym niekam... 😀 snazim sa zlepsovat, chystam sa aj na kurzy a casom dokupit aj tie lepsie objektivy, na fotenie pre radost mi to hadam bude stacit....

rainee
22. dec 2012

este by som sa vam chcela vsetkym podakovat za rady ohladom fotenia a objektivov, skusala som si nastavit ten fotak na 35/50 a myslim ze mi vyhovuje viac ta 50ka....

dosa
22. dec 2012

@rainee nejde ani tak o to, ze nie su tie fotky tak ako by mali byt kompozicne, alebo expozicne, lebo na to bezny clovek nepozera, ale aj tie s tou zelenou cipockou napriklad, maju dost fusersky spravene pozadie, zrejme v nejakom programe, malemu to zasahuje do rucicky na jednej, podla mna su fotene bleskom, pani ho ma odrazeny rovno na cele - no ja uz by som chcela nieco take, co doma nespravim, keby som si mala zaplatit za fotenie... taketo fotky podla mna spravi hocaky kompakt a upravia sa v PC.

ale ano, je to vec vkusu, im sa to paci, mne nie, preto im to neberiem. no aspon viem, ze takto moja praca urcite vyzerat nema 😉

dosa
22. dec 2012

@rainee takze bude nova 50-tka? ja som ju teraz odporucila jednej kocke a je spokojna. ten prechod zo setaku vidno hned 😉 a za tu cenu neni o cem... teda ak si canon... ale myslim ze ani nikon nema 50-tku nejak extra drahu

1katka1
22. dec 2012

@iviatko Ja som si všimla ten album tiež,,,,určite by som za to nezaplatila. Ja som mojmu malému tiež spravila vianočné fotky , aj som sa bála ich sem dať , lebo som ich aj upravovala sama a mám foťák len mesiac , ale mne stačia aj také 🙂

lucqa
22. dec 2012

@1katka1 katka, tam nejde o kritiku normalnych rodinnych fotiek, ale pokial si clovek za nieco vypyta peniaze, tak by mali fotky na prvy pohlad vyzerat ako od profi fotografa a nie ako fotky, ktore si nafotim sama doma 😉

@rainee pokial by si mala porovnat aj najlepsiu fotku toho albumu s ozaj dobrou pracou, tak by si hned videla rozdiel. Uz aj na tom blesku co pisala @dosa ...ja by som nieco take nikdy neodovzdala 😝
A pokial si na krajinky, tak by sa Ti mohlo pacit toto: http://www.martinrak.cz/

iviatko
23. dec 2012

@lucqa presne! fotky by mali byt rozoznatelne od tych, ktore odfoti aj syn s kompaktom. tu nejde o vkus, ale o kvalitu.

rainee
23. dec 2012

@dosa hej bude 50 f1,8 dufam ze potom uz budu tie fotky lepsie. ja mam nikon d5100. a co hovoris na objektivy inej znacky co su kompatibilne na nikony?
Baby kukala som si vase albumy ste fakt sikulky. dufam ze aspon scasti take pekne portretne fotky dosiahnem aj ja potom tou pevnou 50kou 😉

dosa
23. dec 2012

@rainee ja nie som nikonak, mam canon a od zaciatku som mala len pevnu 50 mm f1,8. skusala som na svoj fotak aj iny objektiv, tamron 17-50 f2,8. on je sice svetelny, foti pekne, ale zase ma nie dost rychle ostrenie pre moje deti... na krajinky a nie prilis dymanicke fotenie je idealny 😉

rainee
23. dec 2012

@dosa no ved to ostrenie a svetelnost je aj moj najvacsi problem, hlavne ked fotim v pohybe malu, psa a pod. co minutu neobsedia 😉 takze obdivujem ze mate fotecky pri detickach take krasne ostre.

dosa
23. dec 2012

@rainee neviem ako to ma nikon oznacene v manuali, ale na taketo zabery nemozes pouzivat rezim ostrenia one shot, ale ja pouzivam vacsinou ai servo - ten je na pohybujuce sa objekty 🙂 no a potom je na nazeplatenie objektiv, ktory to stiha aj preostrovat 😵

briketa
autor
23. dec 2012

@rainee pozerala som fotky linku co si vlozila ( bratan) a to je kolaz vo Photoshope ako si aj myslela a nejake HDR su tam tiez, na to je tak isto program. A spickovu techniku na to nepotrebujes. Klucom fotografie je idealne svetlo, nie technika!
A ked take chces fotit ako ma on, na to sa zameraj, postuduj, skusaj a hop, uz si tam tiez!

briketa
autor
23. dec 2012

@rainee ked nestihas fotit doma pohyb, musis si prikupit obycajnu lampu aby ste doma mali viac svetla a zvysovat ISO (sum)

briketa
autor
23. dec 2012

@jamgurmi dakujeme, vsetko dobre VSETKYM NA TEJTO PLANETE, pokojnu atmosferu, radost a pohodu pocas sviatkov aj cele dalsie roky .

space1
23. dec 2012

takže dávam prvé fotky na hodnotenie , poprosím budte kritické , aby som vedela čoho sa mám vyvarovať atd.. samozrejme aj dobre poteší .. 🙂

danielatherapy
23. dec 2012

skúšam nový foťák, prosím poraďte mi dobrý program na úpravu fotiek ---- ďakujem 🙂

jamgurmi
23. dec 2012

@danielatherapy fotis do raw predpokladam. Zalezi co ti sadne ale pracovat sa da so zoner photo studio, alebo aj soft, ktory bol pri fotaku. Ale naozaj fajne su bud to adobe lightroom, resp na macu aperture. Oba tieto programy su to naj... 😀

nelly75
23. dec 2012

dievčatá našla som túto tému až teraz, pridávam sa k vám ktorých chytilo fotenie, ja fotím 2 roky na digitálnu zrkadlovku Canon. Veľmi ma to baví zachytiť prekrásne okamžiky... 🙂 🙂 🙂 🙂