Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

kukunkav
17. jún 2014

Ahojte, rada by som sa s Vami poradila. Chceme si kúpiť nový foťák do 200€ hlavne na fotenie našej dcérky, ktorá je neustále v pohybe. Chcem ho všade nosiť so sebou, tak by nemal byť veľmi ťažký. Viete mi nejaký poradiť? S ktorým máte dobré skúsenosti na fotenie detičiek v pohybe? Ďakujem za každú radu 🙂

actimelka
24. jún 2014

Ahojte dievcata neviete mi niektora poradit ako vo fotoshope zlepsit farebnost fotiek ak ich mam take do oranzova a chcem prirodenejsie. A ako zaostrit tvar a tak zachranit fotku?Dakujem.

shilla1
2. júl 2014

ahojte CANON-acky,som novacik vo fotografovani,chcem si kupit ospevovanu pevnu 50-tku,no nemam sajnu ako ju hladat,ci mi bude pasovat na moj fotak atd 😖 viete mi poradit,alebo hodit link?Citala som uz kadeco,ale ja sa tym parametrom a podobnym veciam nerozumiem,dakujem 🙂

bambola
7. júl 2014

@shilla1 je ich niekoľko 🙂 , neviem , ktorá je ospevovaná 😉

http://www.alza.sk/search.htm?exps=canon+ef+50mm

shilla1
9. júl 2014

@bambola ano je ich viac,chcem tu lacnejsiu ja mam priemer 58mm,ale ci bude pasovat tato?asi nie vsak? http://www.alza.sk/objektiv-canon-ef-50mm-f1-8-...

nextik
26. sep 2014

Ahojte - nema niekto zaujem o foto furz so zrkadlovkou v LM? (ja ho neponukam - hladam spoluziacku)

alexis13
20. okt 2014

ahojte chcela by som radu aky fotak zrkadlovku by ste mi vedeli odporucti, velmi rada fotim je to moja mania tak by som chcela investovat do zrkadlovky a naucit sa s nou narabat..canon alebo nikon , hlave ci by ste mi neporadili objektiv vacsinou by som fotila vonku a deticky moje viem ze zakladny objektiv 55nestaci..dakujem az vase nazory

alilala
12. mar 2015

@briketa ahoj
Vedela by si mi poradiť pls, ak chcem fotiť portréty čo je lepšie 50mm f/1.4 alebo 85mm f/1.8
?
Dakujen

briketa
autor
12. mar 2015

@alilala mas fotoaparat crop sensor alebo full frame?

monikamichal6
4. jan 2016

Ahojte, prosim Vas kde je mozne opravit Nikon objektiv? ZA a okolie

niky21
18. mar 2016

Ahojte, neviete ako nastaviť clonové číslo na kompakte BenQ gh600?

evicka547
18. mar 2016
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

ja rada fotim ale na drahy fotak moc nemam.. viete poradit nejaky kvalitna ale za dobre peniazky?

jarinosk
28. mar 2016

@niky21 Priorita clony se často používá při fotografování statických objektů nebo pro zdůraznění hloubky pole. Obecně platí, že jeli požadována větší hloubka pole, použijte menší clonu.
Pokyny pro nastavení hodnoty clony:
1. Otočte přepínač režimů na Av.
2. Stiskněte OK.
3. Stisknutím tlačítka (taky divny obrazok) nebo |O| nastavte hodnotu clony.
4. Stisknutím tlačítka potvrďte nastavení.

Cely navod tu: ftp://ftp.benq.at/camera/manuals/gh600/GH600_CZ.pdf
strana 29.

niky21
31. mar 2016

@jarinosk dakujem 🙂

silvapokorna
16. máj 2017

Fotím stále, mesto, deti, odkazy na nástenke v škôlke, je to rýchlejšie, než prepísať 🙂 Len zisťujem, že foťák som snáď tri roky do ruky nevzala, fotím mobilom. Premýšľam, či si urobiť radosť dobrým foťakom alebo radšej kvalitným mobilom. Len by to chcelo niečo s dobrým pomerom cena vs. výkon. Čo odporučíte? Predsa len mobil je stále po ruke.

michal_mm
25. mar 2018

@kvietocek7 všimol som si, že už tú sú nejaké odpovede ale ak by si chcela, tak fotopozadia nájdeš napr. aj tu: http://www.cvaknito.sk/fotopozadia/. Rozdiel je samozrejme aj v kvalite. Polypropylénové pozadia je síce lacné, ale traba ho podložiť aby nepresvitalo a má aj väčšiu štruktúru ako papierové alebo vinylové. Ale ak by si chcel fotiť portréty, tak to nevadí. Pri fotení produktov to ale už môže byť problém, lebo bude ťahšie orezať produkt 🙂