Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
11. aug 2010

no baby...cs4 mam nainstalovany..inyyy gulas ma mam z toho. netusim kde co je... pomoooooc. som si objednala knizku... hadam sa do toho dostanem. a priznam sa...vobec sa mi do toho nechce

amunet
12. aug 2010

@zajo79 sak 85tku pevny a myslim ze je to najlepsi obj na portrety co som kedy drzala v ruke 😵 mam prve foto len tak z ohriska a je to parada 🙂
je asi pol4tej a je nemozem spat zavalil sa mi nos, tecie mi sneho, nemozem dychat, mam alergiu, ziadne lieky koli tehotenstvu uz sa to neda vydrzat 🙄 😠 ☹

briketa
autor
12. aug 2010

@michalag
konstruktivna kritika 🙂:
- ked nie si si ista s vyvazovanim bielej (tie obrazky su uplne zlte) fot si do raw, daj si vtedy kludne vyvazenie bielej na auto a potom v postprocese si vies dat bielu ako potrebujes
- chyba ostrost. trochu vacsia neostrost fotky sa v 99% neda zachranit :(
- opatrne volit vyrez fotky. vo vseobecnosti fotit iba detail tvare spiaceho dietata ktore lezi na boku, nedava pre expozicnu kvalitu fotografie zmysel. ine by bolo keby si fotila cele babo

ALE - vsetky mame taketo fotky, ktore mozno nie su pre fotograficku verejnost cenne, ale maju uzasnu emocionalnu hodnotu pre nas samotne, nasu rodinu a album
Babo je krasne, uchovaj si fotky a o par rokov sa budes nad nimi sentimentalne usmievat aki boli ti nasi drobci malinkati, zlatucki a nevedeli odvravat 😉

zajo79
12. aug 2010

@amunet ta alergia ma mrzi, uz to neako dobojujte.. uz to mas za par.

85tka?hmmm.... dobreeee.

zajo79
12. aug 2010

@amunet tu 85tku mas 1,4 alebo 1,8?

amunet
12. aug 2010

@zajo79 dakujem 😵 85tku mam 1,8

lili.nicol
12. aug 2010

Baby prosim vas o radu ktora mate nikon D40 a k nemu 50mm obj. ake mam vyberat oznacenie tam musi byt aj HSM alebo to len pri objektivoch 18-55 a 55-200.A aku stranku by ste odporucali na objednanie.Dakujem

@zajo79 uz sa tesim na tvoje sobotnajsie fotky .-)

lili.nicol
12. aug 2010

@bambi2 krasne fotky .-)

amunet
12. aug 2010
mia1111
12. aug 2010

@lili.nicol - pokial ja viem, s 50mm obj. ostríš manuálne, čiže nemá v sebe ostriaci motorček, ako objektívy 18-55 alebo 55-200 DX....tvoj foťák nemá motor v tele, preto potrebuješ DX objektívy - s motorčekom vnútri objektívu, ak chceš ostriť autofokusom (AF). Čiže, 50mm objektív môžeš použiť aj na D40, pretože ostriť budeš manuálne. Opravte ma niekto, ak sa mýlim...

lili.nicol
12. aug 2010

@mia1111 Ok dakujem a mate ho niekto ? nemozem najst vobec taky s DX ale myslite ze staci aj tento?dakujem

mia1111
12. aug 2010

@lili.nicol - práve to DX je označenie objektívov, ktoré majú ostriaci motorček v sebe. Pri pevných ohniskách to ale nie je treba, lebo ostríš manuálne, čiže DX hľadaj u objektívov s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou (zoom). Ty myslíš pevnú 50ku od Nikonu? Tú s označením DX nenájdeš (ostríš manuálne) .Na tú si sa pýtala? Či pozeráš po inej značke s bajonetom Nikon (Tamron, Sigma)?

bambi2
12. aug 2010

@amunet ja som ho tiez chcela kupit, baby ma tu odhovorili... ale asi ho kupim tiez, ked ho tak chvalis... 🙂 nemas niekde to foto kde sa mozem nan kuknut 😉

amunet
12. aug 2010

@bambi2 este nejake super foto nemam ale len rychli cvak 😀 dam sem teda na ukazku kamoskynho maleho s ihriska a moju slecnu, ale pozor 85tka je tele do vnutra teda v malych miestnostiach sa s nim nebude lahko fotit, to skor 50tka.

olienka12
12. aug 2010

@mia1111 pokial je mi zname tak oznacenie DX neznaci motorcek
tu su vysvetlivky a kompatibilita s fotakmi http://www.kenrockwell.com/nikon/compatibility-...

bambi2
12. aug 2010

@amunet 50 uz mam, 85 je idealna na von, ta by sa zisla... 🙂

bambi2
12. aug 2010

@amunet pekne fotky aj ked len rychly cvak... 🙂

olienka12
12. aug 2010

tie ktore nemate fotak s motorcekom v tele tak ako ja,tak potrebujeme objektivy s AF-S (AF-Silent Wave Motor)

bambi2
12. aug 2010

baby poradte, neviem, mam predat moj objektiv 18- 135?? ja ho nepouzivam...

amunet
12. aug 2010

@bambi2 ja som predala 3 objektivy, ktore som nepouzivala alebo len minimalne, aby som si mohla kupit tento

mia1111
12. aug 2010

@olienka12 - no vidíš, tak ja som to nakoniec zle pochopila, ale sranda je, že čo som pozerala objektívy kompatibilné s mojim telom (D5000- nemá motorček), tak všade bolo DX-toho som sa držala, ale samozrejme je tam aj to AF-S. Takže @lili.nicol - vpodstate som mala pravdu len napoly 🙂

bambi2
12. aug 2010

@amunet no vyskusam dat teda inzerat, ci sa niekto ozve...

olienka12
12. aug 2010

baby prave som oprasila moje stare minolty kinofilmove tam su nadherne svetelne objektivy dnes beriem von 🙂) dokonca mam aj filmy,snad este z nich nieco bude 🙂)

bambi2
12. aug 2010

viete mi este poradit ako dostanem prec zrnko prachu z objektivu??

olienka12
12. aug 2010

@bambi2 ja som si davala cistit aj snimac aj objektivy k jednemu chlapikovi co mal aj foto obchod,bohuzial krachol,tak budem riesit coskoro ten isty problem ☹ ☹

bambi2
12. aug 2010

praveze sa mi to nechce zaniest do fotoobchodu... ☹

zajo79
12. aug 2010

@bambi2 nemas taky balonik na cistenie? fukni s tym..malo by to byt prec.

do kelu...akurat rozmyslam...mala som si kupit baterku este nahradnu. 😠

no ale rano o osmej idem s nimi do kostola, idu na spoved... to omrknem, vyskusam.. potom ako sa budu chystat, plus v nitre na hrade... a potom supnem baterku aspon na pol hodinu na nabijacku, nabija sa rychlo.

bambi2
12. aug 2010

@zajo79 ale kde to mam fuknut s tym??

amunet
12. aug 2010

@bambi2 znecisteny objektiv zvonka na optika staci pretriet handrickou urcenou na optiku-okuliare 😉 zvnutra servis