Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
28. aug 2010

caffte babulky, aj ja by som sa rada pridala do vasho spolku fotografiek 🙂
tiez rada fotim, hlavne deticky, ale aj ine veci, ked sa pritrafi... fotim na Nikon a som s touto znackou spokojna

briketa
autor
28. aug 2010

@cruela vitaj! a to ze si nikonacka mas odo mna este jeden extravitaj! 🙂

cruela
28. aug 2010

@briketa takze asi tiez nikonistka 😉

zajo79
28. aug 2010

@cruela vitaj v klube 😀

briketa
autor
28. aug 2010

@zajo79 mrkla som ti do albumu na kocik. a pozri na stenu v mojej obyvacke. nezda sa ti ta farba povedoma? 😀 ak teda ten kocik je foteny v tvojom byte

zajo79
29. aug 2010

@briketa xixi. jasneeee. ale my mame celu obyvacku a jedalnou taku.. ja som uletena na zelenu farbu, ale ideme malovat. na bielo vsetko. a vyblaznim sa na niecom inom..mozno zavesy... ale aj to neviem, lebo synacik sa do vsetkeho zamotava a by to stiahol na seba.
Ako to zvladas byt tehu? nebyva Ti uz zle? j

zajo79
29. aug 2010

dnes sa mi dostali do usi este neake pozitivne reakcie na svadobne fotky, normalne mali slzy v ociach dotycni... a ze uz sa ma chystaju oslovit dalsi... no teda... fakt ma to potesilo. Ale neviem ci to mam zobrat...ci to zase zmaknem ak ma teda naberu odvahu oslovit.

olienka12
29. aug 2010

@zajo79 neboj zvladas 🙂 ked videli,co fotis a paci sa im to,tak sa im bude pacit,aj to co nafotis im. 😀 V piatok by sme mali fotit v Betliari,snad vyjde pocasie,toho sa najviac bojim,lebo na to fotenie sa nesmierne tesim,kedze bude cas na experimentovanie 😀 svadba je az 11teho

zajo79
29. aug 2010

no neviem neviem.... uvidime.
Som mala z toho taky total stres, som planovala co ake fotky.. a potom to bola cista improvizacia, a hlavne, nebol cas...

na jesen je lepsie, lebo nieje take slnko. olienka a tesim na fotky, neboj, vsetko vyjde.

olienka12
29. aug 2010

ved to tesim sa,ze na to bude cas,kedze fotenie nie je v den svadby 😀 uvidime,dufam,ze pocasie bude ok

zajo79
29. aug 2010

viete mi poradit lepsi zoom? mam 18-105 ... chcem nieco lepsie.

neviem ci sigma 17-70

ci nikon 17-55

s tou sigmou vaham.. a nikon mi pride maly rozsah.Mam Nikon D90

uz na jednom fore som si "skocila do vlasov z jednym dotycnym" ked mi odporucal 70-200 sigma...ale niektore kusy niesu dobre, treba vraj vybrat.... obchod nablizku nemam, a trepat sa neviem kam... a skusat ci je ok.. mi prde v dnesnej dobe odveci. Ked objednam, tak nech to pride pred bytovku kurierom a v poriadku. Co sa do mna pustil... ze sa neviem odlepit zo stolicky, dat varovat deti.... a robit zo seba debila v predajni a skusat jednotlive kusi... no comment. len ma nasral akurat tak...

cruela
29. aug 2010

@zajo79 ja mam tiez d90 a ako zakladny zoom mam 16-85 a som s nim spokojna, rozsah na vsetko zakladne co potrebujem... ak by som sla do tele (o com uvazujem), tak by to bol nikon 70-300, bola som na jednej Nikon prezentacii a tam ten objektiv chvalili (a nielen zastupcovia firmy)... ale ak sa podari nasetrit, tak idem kupit pevnu 35ku.... s pevnym sklom sa mi lepsie foti, ako zistujem... najprv som si kupila 50ku, teraz bude snad aj ta 35ka a casom dufam aj 85ka... boooze, mam co setrit 😀

zajo79
29. aug 2010

16-85... nieje velky rozdiel vraj ako 18-105...

a nemozem najst ine sklo, zoom... a lepsi ako mam.

24-70 by bol fajn, len x1,5... tak sirokyuhol nemam zabraty... a chcem to ako univerzal zoom...ak by som mala par akcii..ako svadby...tak treba, treba.... ci viete poradit, co ine?

ci pevnu 85tku? a staci? 50tku 1,4 mam..

ci len som zhyckana, ze zoom musi byt?

70-300 mam, moc s nim nechodim teraz..ale pride cas ked budem

cruela
29. aug 2010

hmmm, univerzalny zoom podla mna ani nie je... asi je to len ozaj o tej zhyckanosti 🙂 vidim to aj na sebe...
ja ked som si vyberala zakladny zoom, tak vyhral 16-85, preluskala som si dostupne moznosti, odporucenia, recenzie...
teraz som to hodila do googla a tu je jeden nazor: "16-85 je jednoznacne najlepsi zoom strednej triedy v ponuke Nikonu. Pouzivaju ho aj profici, ked nepotrebuju vysoku svetelnost. Je dokonca ostrejsi ako 17-55/2,8. 18-105 je zakladny model, nie zly, ale na 16-85 sa nedotahuje. Ma pomerne vyrazne sfericke skreslenie na oboch koncoch. So 16-85 by som porovnaval novy 18-200, ak bude este lepsi ako jeho predchodca, bude to tazke rozhodovanie."
Je to z minuleho roka, takze teraz je v ponuke aj 18-200, skus sa na to pozriet

neviem ci sledujes ephoto, mavaju tam dobre clanky, konkretne odporucam tento, mozno pomoze pri vybere: http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-sk...

zajo79
29. aug 2010

chcem nieco z lepsou svetelnostou... cize tam je zatial len 17-55. alebo potom pevna 85tka. o inom neviem...ak viete, prosim sem s tym.

zajo79
29. aug 2010

@cruela tu stranku poznam..

16-85 kupovat uz eee. to radsej 17-55. jezisko bude mat iny problem co vybrat 😀

sidzej
29. aug 2010

@zajo79 Moc si nenavyberas. Ak ti je 24mm malo siroke, tak si kup 17-55 a viac to neries 🙂
Tu mas cely prehlad Nikkor objektivov:
http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Camera-...
To co hladas, je v kategorii Standard zoom. Ja som uz vyssie pisal, ze pre mna osobne je idealny univerzal zoom s rozsahom 24-105L (Canon), no Nikon teraz 19/08/2010 predstavil tiez podobny zoom 24-120 f4. Ma byt vraj o dost lepsi nez predosla verzia. Pri nom si ale este bude treba pockat na prve skusenosti ludi, pripadne aspon viac prvych fotiek. Pevna f4 je na fotenie vonku super, tam ti lepsiu svetelnost netreba. V interieroch mozes fotit s pevnym sklom s vyssou svetelnostou. Ak ti je vsak ta 24 malo siroka, tak si proste kup 17-55 f2.8. Viac na vyber naozaj nemas 🙂

mia1111
29. aug 2010

ahojte...vidím, že klasika preberáte objektívy 😀 ... Ja som tiež veľmi nerozhodná...chcem pevné sklo, len neviem, či si mám zvoliť 50mm f1.4, alebo 85mm f1.8... nemám skúsenosti ani z jedným z nich, tak som v koncoch... chcem len jeden pevný (na viac nemám euráče), len neviem, ktorý? Poradíte aj mne?

mia1111
29. aug 2010

@cruela - fajn článok... 😉

zajo79
29. aug 2010

@sidzej ved to.

😎

zajo79
29. aug 2010

ale zas... na portrety nestaci? a univerzal fotenie? 24-70?

stale sa motam v tych dvoch, na par dni to necham tak...potom sa k tomu vratim... a potom zas to iste. uz som asi otravna... sa ospravedlnujem. 😔

mia1111
29. aug 2010

@zajo79 - tak skús tento rok jeden a na budúci rok ďalší 😵 . Veď Ježiško chodí každý rok 😉

zajo79
29. aug 2010

50tku 1,4 mam, je super... pockam si co bude hovorit bambi, po dovolenke, bude testovat 85tku

mia1111
29. aug 2010

@zajo79 - dík... mne sa viac tá 50ka pozdávala (ale asi iba kvôli minim. zaostr.vzdialenosti...) tak uvidíme, čo povie babmi. 😉

zajo79
29. aug 2010

@mia1111 ja si ho urobim aj 3x rocne...si to neako zdovodnim... ze chudaatko, ja, stara sa o celu rodinu.... 😀 tak sa potesim.

ale nechcem sa dopracovat k tomu mat xy skiel. svetelny mam...cize 85tka ...ma zmysel?
dlhsie ohnisko mam... i ked je aj lepsi a to 70-200, ale 2300ecok by mi doma momentalne nepreslo.

cize mi uz chyba len jeden... uni zoom, z dobrou svetelnostou. okolo 100 je na fotenie portrev ideal..ale kupovat na nikon d90 sklo za 2300 ecok.. my pride trhle.. i ked by som si to vedela zariadit, by som na neho pol roka musela cakat. Si to potrebujem utriedit, ujasnit, ze co chcem...a co ma zmysel kupovat a co nie.

zajo79
29. aug 2010

@mia1111 ja ked fotim z blizsia..tak mam niekedy problem, odkrokovat dozadu s 50tkou, aby sa mi vmestilo do objektivu co chcem. S 85tkou si to neviem predstavit. by som musela byt nalepena na stene.

mia1111
29. aug 2010

@zajo79 - no ja to skúšam pravidelne (že sa starám o nášho drobca 24h/denne), ale zatiaľ sa mi dostalo iba slovného uznania 😀 . Ale som rada aj za to, niekomu sa ani to neujde...
Keď sú financie, tak sa to ešte dá...
U mňa je to s euráčikmi horšie... tiež nechcem mať plnú skriňu objektívov, ale zatiaľ mám len setové, tak by som chcela (zatiaľ) ešte aspoň to pevné sklo... A rozmýšľala som, že 18-55 vymením za 18-105, ale neviem, či to nie je blbosť? Aj keď za super cenu by som mohla mať ten 18-105...

mia1111
29. aug 2010

@zajo79 - presne to ma na 85ke odrádza...tak asi nebudem špekulovať a kúpim tú 50ku. Zatiaľ som nečítala žiadny negatívny názor (ale možno som len zle čítala)...

alesia
29. aug 2010

ahojte, náhodou som na túto tému narazila .. mia ja som tiež túto dilemu pred nedávnom riešila, nevedela som sa rozhodnúť, vysnívanú som mala 85-ku. Mala som však možnosť obidva objektívy vyskúšať na mojom tele (mám d90) a vyhrala 50ka, presne pre ten zoom nohami 🙂 a fotenie v interiéry, skôr sa s ňou zmestím ... aj kamarát fotograf mi tento výber odobril, vraj o rok sa vrátim pre 85-ku. Som z neho unesená, aj keď ešte bojujem s ostrením ..

mia1111
30. aug 2010

@alesia - dík za tvoj názor, teraz som na 90% rozhodnutá pre 50ku...ostríš manuálne, či prečo bojuješ s ostrením?