Ktoré dojčenské mlieka sú najlepšie?

andreeblaho
26. nov 2017

Ahojte maminy, poraďte aké dojčenské mlieka sú najlepšie? 🙂

simi121
26. nov 2017

Ponuka je dnes široká. Záleží čo si tvoja peňaženka môže dovoliť 🙂

andreeblaho
autor
26. nov 2017

Cena pre mňa nie je až taká dôležitá, ide mi o zloženie a chuť.

simi121
26. nov 2017

Ja som kopovala sunar, pretože obsahujé mliečný tuk, čo iné náhradné mlieká nemajú. Pozri tu https://www.sunar.sk/dojcenske-mlieka/

roselyn
26. nov 2017

Ja som tiez kupovala Sunar (ten v oranzovych krabiciach) s mliecnym tukom a boli sme vysoko spokojni 🙂 Robil dcerke dobre (nasytila sa, neprehanalo ju, nebolelo brusko). Lebo najprv sme mali Bebu H.A. a ta nam nerobila dobre :(

asia83
26. nov 2017

Jednoznačne Sunar. Ja som na ňom vyrástla, bola som dojčená sotva dva týždne, prosperovala som výborne, takže preto. Moja malá je aj dojčená aj Sunar papká od začiatku. V nemocnici jej dávali Nutrilon (iba túto značku mali), lebo sa mi pomaly mlieko spúšťalo a narodila sa veľká, potrebovala veľa papať, no stále plakala, málo spala, "chemický" dych mala. Nutrilon by som decku nedala ani keby ho mám zadarmo. Prišli sme domov, hneď som jej Sunar urobila, pekne rástla (vyše kila za mesiac), spala zo štyri hodiny, nebola plačlivá, takže som veľmi spokojná. Doteraz ho pije trikrát denne.

evitka83
26. nov 2017

@andreeblaho moja dcera 3 roky zila na Hippke 🙂 skusala som nutrilon, po 2 dnoch skoncil v kosi. Pokial viem, tak hipp ma aj oficialne najlepsie hodnotenia. U nas sa to len potvrdilo

ave17
26. nov 2017

@asia83 prečo si myslíš,že kg pribrať za mesiac je super?? Nechcem vyryvat,ale práve preto som ja nedala malej sunar,lebo každé jedno dieťa čo poznam a je ním krmene je objemne.A nemyslím si,že tučné dieťa je znak zdravia,určite nie.Moja je odchovana na nutrilone,a teda priberala 40 dkg mesacne,ideál😉

ave17
26. nov 2017

@andreeblaho nutrilon🙂 jednoznačne🙂 dávajú ho aj v pôrodnici hneď,z beby a sunaru sú " veľké" deti.

asia83
27. nov 2017

@ave17 Moja malá mala 4 200 g a 56!!! cm, keď sa narodila. Teraz má 1 rok a 8 mesiacov a výšku 90 cm, 13,5 kg. Je štíhla, vysoká, môžem vás ubezpečiť, že nie je tučná. Keby aj bola, je to BATOĽA, nie dospelá osoba. Deti v tomto veku RASTÚ. Viem, že sa vám to zle číta, ale z čoho sa rastie? Z vody? Prosím vás, zistite si to. Načrtnem, že rastie sa aj z tukov a cukrov. Keď my dospelí nechceme prijímať tuky a cukry, ok. My už nerastieme, po cca 21 roku. Ale malým deťom odopierať nejaké zložky potravy, to je hriech, ak si to dieťa pýta. Ja som práveže počula, že do Nutrilonu dávajú kadejaké zložky a deti sú z neho pretučnelé, lebo neobsahuje prirodzený mliečny tuk, ale umelé tuky, ktoré telo ťažšie spracúva, a teda skôr ukladá. 😉

ninah1486
Autor odpoveď zmazal
Zobraz