Ktorý jazyk je ľahký na učenie?

erienka
30. júl 2014

Ahojte, od septembra chcem chodit do jazykovky, povodne som mala v plane vylepsit si nemcinu, ale mam chut na nieco nove. Poradte, ktory jazyk okrem anglictiny je v zaciatocnickej forme lahko zvladnutelny? Ja by som rada zacala s francuzstinou, ale ten je asi tazky. Zeby taliancina? Dakujem🙂

erienka
autor
30. júl 2014

Este si mozem vybrat medzi spanielcinou, rustinou, svedstinou, norstinou

homola
30. júl 2014

Taliančina a španielčina sú jednoduchšie, ja osobne by som si vybral taliančinu.

bubelko
30. júl 2014

@erienka taliansky som sa neucila, spanielsky a francuzsky ano. spanielcina je naozaj jednoduchsia ako francuzstina, ale zas nie az o tolko, ako by si niekto myslel, hlavne neskor 😉 takze by som na tvojom mieste isla do tej francuzstiny 😉 ale ak si netrufas, tak zvol z tych ostatnych podla toho, co viac vyuzijes 😉

guinevre
30. júl 2014

Rozhodne spanielcina je najlahsia.

extrate
30. júl 2014

@erienka španielčina je ľahká hlavne kvôli výslovnosti, takisto taliančina. učila som sa obidva. teda vlastne aj francúzsky, to je krásna reč, len pre mňa bola tá výslovnosť dosť ťažká.

loislane
30. júl 2014

Úprimne - žiadny nie je jednoduchý. Taliančina je síce krásne znejúca a slová sú ľahko zapamätateľné, ale ak sa chceš poriadne naučiť gramatiku - všetky časy atď, tak to už je oveľa horšie. Samozrejme, pokiaľ ti stačí iba vedieť sa dohovoriť na bežnej "kuchynskej" úrovni, tak potom si vyber akýkoľvek jazyk, podľa toho aký sa ti páči 🙂 mne sa napr. nemčina strašne nepáči, vždy si predstavím Hitlera ako vykrikuje, brrr 🙂

prasiatko30
30. júl 2014

Zalezi od toho na co to potrbujes alebo aky je motiv tvojho studia dalsieho jazyka - chces mat vacsie moznosti na pracovnom trhu - jednoznacne anglictina nemcina. Potom franina je diplomaticky jazyk a v byvalych africkych koloniach sa pouziva dost v severnej afrike je to proste druhy uradny jazyk v podstate tam si bez franiny nepomozes, spanina je zase treti najhovorenejsi jazyk na svete - existuje kvantum literatury , spisovatelov etc.

Ak sa chces ucit jazyk len tak pre radost tak tm sa musis rozhodnut ty podla toho k comu mas blizsie

kaktusik007
30. júl 2014

@erienka praveze mne francuzstina prisla velmi lahka a totalne v pohode 🙂))

klincek
31. júl 2014

@erienka pocula som, ze spanielcina. vraveli to viaceri spaninari, osobnu skusenost nemam. ale rozhodni sa pre to, co ti je srdcu blizke (resp. co sa ti hodi do buducna), budes sa to ucit s vacsou motivaciou.

erienka
autor
31. júl 2014

@extrate ja by som chcela zvladnut ten jazyk len na takej úrovni, aby som si mohla precitat nejaky casopis alebo jednoducho napisanu knihu. Je toto podla tvojej skusenosti lahsie dosiahnutelne v taliancine alebo franc.? Inak myslim, ze na jazyky mam trochu talent, takze nie som v tomto uplne mimo🙂

erienka
autor
31. júl 2014

@loislane hm, ak su slova lahko zapamatatelne, potom to je velka vyhoda. S gramatikou vacsinou nemam pri jazykoch problem, skor so slovickami, napríklad v nemcine mi vsetky zneju rovnako🙂

extrate
31. júl 2014

@erienka tak ja som takú úroveň vo francúzštine nedosiahla, ale nemala som k tomu ďaleko a to som sa intenzívne učila len 1 mesiac. Tak smelo do toho, určite to dáš 🙂 A tým že sú to všetko latinské jazyky, zrazu zistíš že veľa rozumieš aj španielsky a taliansky, hlavne písanému textu 😉