Ktorý vysávač sa oplatí kúpiť?

pancake
16. jún 2009

potrebujem kupit vysavac. ale zatial som so ziadnym nebola spokojna. ake mate skusenosti vy a na ktory nedate dopustit?? dakujem velmi pekne za odpovede.

rudolfinahatalova
8. jan 2017

@apolka77
Apolka77, dobrý značkový separátorový vodný vysávač nemusí vyjsť na 1000 EUR. Ja som sa s úžitkom takéhoto vysávača stretla pred viac ako 20 rokmi. Bola som na materskej dovolenke s dvomi deťmi a môj manžel priniesol domov výplatu, ktorá bola desatinou ceny takéhoto prístroja. V tom čase stál v prepočte na EUR viac ako 2300 ( takmer 70 000 SK). Vtedy som si ho vôbec nedokázala zadovážiť, ale vedela som, že ho chcem, lebo ja a moje deti, moja rodina, ho potrebujeme. Trvalo rok, než som ho získala, ale dodnes som presvedčená, že je to nadčasová záležitosť, ktorú skrátka treba spoznať a je dobré ju používať. Cena je síce dosť dôležitá, ale v tomto prípade je veľmi, veľmi relatívnou položkou, pretože je to dlhodobo jediná investícia za množstvo úžitku, bez zbytočných prevádzkových nákladov. A k tomu ešte veľmi dobrý pocit z výsledku vysávania. Cenu by som porovnávala až vtedy, keď by som poznala, čo všetko obidva prístroje ponúkajú, v čom sú výhody a v čom sú nevýhody ich používania. A na to je najlepší spôsob nezáväzné vyskúšanie každého prístroja.

rudolfinahatalova
17. okt 2017

Oplatí sa kúpiť taký vysávač, s ktorým bude celá rodina spokojná aj o 10-20 rokov.
Tu sú ohlasy spokojných rodín:
http://pro-aqua.sk/SK/referencie.php 🙂

maria_2
9. nov 2017

Nedávno sme si kúpili robotický vysávač iRobot Roomba 605 a je naozaj super. Podlahy dokáže veľmi pekne povysávať a zároveň ušetrí množstvo času. Prikládam článok, kde sú dobré rady ako si vybrať vysávač https://best4living.sk/najlepsi-roboticky-vysavac/

terezkaterka333
26. feb 2019

jarka007 Ja som kúpil domček so 728 m záhradou za 3600 EUR s DPH. Dať 1800 EUR za vysávač, tak to je čo povedať. Starý vysávač ETA 800 W za 600 Kčs vysával dobre, lacné papierové vrecká, lacná oprava, malá spotreba a dlhá životnosť. Dnešné sú drahé, veľmi drahé papierové vrecká, poddimenzované motory s veľkými výkonmi, opravy drahé a životnosť krátka. Ale, čo už, máme tu taký moderný, ale zlodejský systém.

terezkaterka333
26. feb 2019

rudolfinahatalova , rád by som si kúpil dnes vysávač, ktorý vydrží 10 - 20 rokov a nebude stáť majland.

rudolfinahatalova
24. apr 2019

@terezkaterka333, je tu možnosť presne taká, ako aj u iných produktov. Treba si len vedieť vybrať. Najprv si však treba zistiť, čo najviac informácií, lebo nie všetko, čo je lacné, je zlé a nie všetko, čo je drahé, je dobré. Všetko je relatívne. Preto je najlepšie si danú vec najprv vyskúšať a potom si urobiť vlastný úsudok. Ak vieš, čo chceš, tak cena určite aj pre teba nebude prioritou, tzeda nebudeš si vyberať niečo pre seba len podľa ceny, ale budeš hľadať pre seba najväčší prínos. Držím palce vo výbere.