Kúpa a predaj - upozornenie na pani s nickom bertik143

japredavam
15. jan 2022

Ahojte, čítajúci/čítajúce🙂 Len tak sa chcem podeliť s mojimi skúsenosťami s predajom tovaru a možno upozorniť na kupujúcu skrývajúcu sa pod menom bertik143. Blížili sa Vianoce a ja som mala na predaj destkú kuchynku, Veľmi zachovalú, dalo by sa povedať, že novú. Chcela som urobiť radoť nejakému dieťaťu, preto som cenu dala symbolickú, 10€. Urobila som fotečku, pridala ju sem do môjho bazáriku a tešila som sa, že sa rýchlo našiel záujemca. Keďže som tu nikdy nemala problémy ani s predajom, ani s kúpou (raz síce nejaká mamička bola nervózna, ale to sme všetci🙂 a napísala mi negatívne hodnotenie, no nevadí, chyba bola skôr na strane pošty, ale to je teraz už jedno), po tom, čo mi pani poslala adresu som tovar zabalila a poslala, pred Vianocami sa doručenie poštových zásielkoch trochu spomalilo, preto som nečakala, kým kupujúca pošle peniaze. Ale kupujúca peniaze neposlala vôbec!! najprv písala, že ich poslala, potom, že nedostala tovar...Tak som sa zahrala na detektíva, keďže som mala adresu kupujúcej. Dopátrala som sa niektorých vecí, ktoré ukázali, že tovar doručený bol a aj si ho kupujúca prevzala. Keď som jej to napísala, tak sa opäť vyhovárala. Nakoniec to skončilo, po mesiaci, dobre, peniaze mi kupujúca poslala, v splátkach. A pritom stačilo dohodnúť sa, že zaplatí v splátkach a nerobiť takéto zbytočné prieťahy. Mňa osobne to zaskočilo, možno preto, že ja konám fér a nečakala som, že niekto môže aj nefér. V každom prípade verím, že sa takéto prípady nebudú opakovať. Je fajn, že píšeme hodotenia predávajúcim, je to zrkadlo ich konania.

martina1201
15. jan 2022

@japredavam môžeš byť rada, že si vôbec dostala peniaze. Hodnotenia by sa mali dávať nielen predávajúcim, ale aj kupujúcim. Nech človek vie, či sa oplatí dávať si pozor.

japredavam
autor
15. jan 2022

Tak trošku som sa "povyhrážala" políciou a aj som si bola zistiť, čo by sa v tom prípade dalo robiť🙂

martina1201
15. jan 2022

@japredavam tak pri sume 10€ nič moc sa robiť nedá.

japredavam
autor
15. jan 2022

Presne tak, ale zabralo🙂

lubka73
15. jan 2022

stacilo si precitat jej hodnotenia od predavajucich 😉 a mala by si po probleme

japredavam
autor
15. jan 2022

v zhone predvianocnych dni som na to akosi nemala silu a cas, praca chvatna, malo platna, no co uz

lubka73
15. jan 2022

@japredavam hlavne ze to dobre dopadlo, nabuduce budes vediet , ze sa najdu aj neseriozne kupujuce a usetris svoj cas