Kúpa domu v Maďarsku

1. aug 2021

Ahojte co si myslite oplati sa nam kupit dom v madarsku v blizkosti hranic ??pochadzam s kosic mame malo penazi a hypoteku nam schvalili mizernu ja poberam rp a manzel pracuje ako zivnostnik..dakujem za odpovede

miankass
1. aug 2021

To vy musíte vedieť ci sa vám to oplatí, ale ak je to blízko hraníc tak áno, ale záleží aj od toho ako často cestujete do kosic, koľko vám zere auto, koľko tankujete ci mate deti atď.. To vy musíte zvážiť.

autor
1. aug 2021

@miankass Dakujem za odpoved velmi nad tym zvazujeme ,,,len sa bojime je aj ten covid a teraz nevieme ako to bude aj s hranicou

kitycat
1. aug 2021

Hypo vam schvalili bez zakladania nehnutelnosti? Lebo realne vam hypo na cokolvek za hranicami SK nedaju

miankass
1. aug 2021

Fuuha tak to vám bohužiaľ poradiť neviem ale kebyže kúpite tam dom a mate zmluvu ktorú im predložite na hranici, tak si myslím ze by problém byť nemal, keď pôjdete do kosic že idete do prace a keď pôjdete do maďarská tak im ukážete že tu máte kúpený dom alebo predkupnu zmluvu, a nemal by byt problém. Snáď.

zalka
1. aug 2021

Covid raz skončí, verím tomu ... ale slovenská banka ti nebude financovať kúpu nehnuteľnosti v zahraničí, ak nemáš akú nehnuteľnosť založiť na SVK. A nemyslím, že madarská banka ak nemáte nič v madarsku vám hypo schváli. Prezisti si .

zuvelyn
1. aug 2021

A aj si si zisťovala ceny? Lebo za hranicami tie domy až také lacné nie sú ;) bývam pri hraniciach ale na SK. Ja osobne by som nešla, nepríde ti tsanitka, policia keby niečo, na HU strane su to hladove doliny, max tak na víkendový dom. Pozname asi 6 rodín co bývajú tornyosnemethi, hidasnemeti, gonc. Nehovoriac o sitaciach ako korona a obmedzenia na hraniciach etc. A ked nemáte peniaze tak v dome sa budete trápiť ci na SK alebo na HU strane. Máte v hotovosti 70-100tisoc nandom? Lebo hypo v na dom v HU nedostanete. V Ke sa daju na sídlisku kúpiť este stále byty za relatívne normlanu cenu... Plus teda rataj s tým ze len benzín vás vyjde na cca 200-300 eur mesačne ;)

zalka
1. aug 2021

Alebo hľadaj domy smer gelnica kto vie aké sú pre teba akceptovateľné vzdialenosti .. a aká je pre teba akceptovateľná cena ... napr. Medzev https://www.nehnutelnosti.sk/4452229/vyhodna-ce...

77daniela77
1. aug 2021

Kamaratka ma v Hidasi a je velmi spokojna lebo tu byva v panelaku.

lucka_ke
1. aug 2021

ja by som do toho nešla, nevieš kedy Orbánovi prepne a zavrie hranice alebo dvihne dane z nehnuteľnosti pre cudznicov... dane z príjmov už teraz majú zahraničné firmy obrovské

autor
1. aug 2021

Hypo sme skusali brat na dom v kosiciach ,,,Viem ze mi nedaju hypo na kupu domu v madarsku nieco mame nasetrene a zobrali by sme uver ...neviem no ale asi to nebudem riskovat , dakujem vsetkym za odpovede

77daniela77
1. aug 2021

Okolite dediny maju vela "spoluobcanov" a to je katastrofa....

nika1971
3. aug 2021

vela ludi zije v Madarsku blizko pri KE....treba sa popozet po domceku...ale...lacny dom znamena prerabku...treba zvazit, ci na to budete mat...a este ak mate deti, denne dochadzania autom...

ninkaa1
11. mar 2022

Ahoj ako ste sa rozhodli ?Aj my rozmýšľame takto lebo inú šancu nemáme ďakujem

nika1971
14. mar 2022

My mame chalupu v Madarsku...par km za hranicami

leangela
14. mar 2022

A ako to je vlastne ak si chces vziat hypo na dom, ktory nestoji na uzmeni slovenska? Nie su s tym nejake problemy?

ninkaa1
17. mar 2022

@leangela ahoj ja viem tak ,že za hranicami ti nedajú pôžičku na dom keďže to nieje na území Slovenska .My predávame pozemok a tak budeme mať na domček v Maďarsku už sme pevne rozhodnutý je to 9 km od hraníc Slovenska čiže podľa mňa pohoda .Teším sa hlavne že budeme mať niečo svoje a záhradu a deti sa budú môcť vyšantiť . Samozrejme jazyková bariéra je 0bodov po maďarsky neviem no snáď niejaku Slovenku nájdem 🙂

livka_
17. mar 2022

My kupujeme v okoli Encsu, tak ak mate niektora tam domcek, od aprila pridte na kávičku 🤎

ninkaa1
17. mar 2022

@livka_ ahoj my sa chystáme zase kúpiť tiež tak za mesiac ale v Gonc je to asi niekde blízko 🙂

mariac91
12. jún 2022

@ninkaa1 ahoj kúpili ste ten som v Maďarsku? Už bývate? Nelutujete? My mame nehnuteľnosť v Košiciach a chceme predať a a ísť do Maďarska cca 10km od hraníc - mame dve deti a PSA ale mám veľké obavy či časom neoľutujeme hlavne kvôli dochádzaniu a či deti nebudú v puberte mat na nás ťažké srdce že bývame ďaleko …

ninkaa1
12. jún 2022

@mariac91 ahoj Ešte sme nekúpili keďže sme čakali za katastrom .Predávame totiž pozemok a žánru hotovosť rovno chceme kúpiť dom .Čím sa to viac blíži mám aj obavy keďže jazyk neviem dcérka tiež bude musieť chodiť inde do škôlky ale všetko má svoje pre aj proti .Bývame v byte ale potrebujeme dom priestorovo záhrada výbeh 🙂 povedali sme si že keď mi skončí materská tak to môžme predať neviem čo bude za 3 roky som otvorená všetkému 🙂 Za mesiac šli nehnuteľnosti veľmi hore realitacka mi vravela že kupujú to Slováci a predávajú za dvojnásobok už .Mám to odlsedovane .My hľadáme niečo ďalej od hraníc Kechneca čiže do tých Max 50 km Držím palce aby ste sa rozhodli správne .

mariac91
12. jún 2022

@ninkaa1 ďakujem za odpoved sme na tom podobne , tiež sme v byte …. My musíme takisto najskôr predať byt…. Tiež mám v hlave aj pre aj proti aj strach ale povedala som si že nemám čo stratiť, zbavím sa hypotéky …. Prinajhoršom predáme alebo necháme a vrátime sa po rokoch do Košíc …skôr mám stres či dobre kúpime , či tam nebudú nejaké zadrhele a tak… inak neviete ako alebo kto zisťuje spodné vody?

mami92
14. aug 2022

Mi sa sťahujeme do hidasnemethy v septembri a okolie super sami Košičan dokonca aj Maďari niektorí vedia slovenský nie všetko ale dorozumieť sa. Kľudná dedina príjemný ľudia. Lepšie než na Slovensku máme 2male deti do škôlky starsia ide asi do Milhosta