Kúpele Ľúčivná

nadezdah
25. sep 2017

Tento rok v oktobri idem so synom do kupelov Lucivna,ako sprievodca samopladca. Ideme prvykrat,preto by som poprosila mamicky co tam uz boli so svojimi deturencami,aby mi dali ako take informacie,nech sa stihneme pripravit. Syn ma skoro 7 rokov chodi este do skolky (ma odklad). Co uz viem je ze budeme ubytovany v ubyt. Topol v dvojlozkovej izbe s kupelnou a WC. A teraz otazky: Mozem mat auto cely cas odparkovane v areali? Plati sa nieco naviac za auto? V lete ked bola dcera, mi doktorka povedala,ze v praci si mozem nahlasit PN,ze mi ju oni vystavia...Je to tak,mali ste niektora PN z kupelov ako sprievodca? Aka je tam strava? (Syn je zly jedak,doma varime len to co viem ze zje). Asi sa tam da aj varit...Brali ste si nieco z domu a varili ste detom,ked nechceli ich stravu? Ak ano co take ste zvykli varit? Su tam riady,ci treba brat z domu? A o kolkej sa mysi vstavat na ranajky a kde sa chodi papat? Oblecenie? Termin mame 17.10-7.11. vraj tam uz bude fest zima,brat aj zimne veci? Bundu pancuchy...to mi je jastne ale napr.overal,rolak a take typicky zimne...Hracky si brat z domu radsej viac,aj hry, ci tam su nejake spol.hry na pozicanie? Proceduri? Chodili ste vsade s detmi,co take naviac tam treba, napr.osusku,plachtu,koleso...? Doobeda su asi proceduri a skolka,ale ako ste zvykli vyplnit cas pooobede az do vecera? Mohli ste s detmi ist napr.mimo areal,do mesta a tak? Navstevy z rodiny. Viem ze je moznost na niektorych izbach priplatit pristelok, chodili za vami ocinovia aj na vikend na noc,resp.sli ste niektora s dietatom na vikend domov? Neviem ako tri tyzdne budem bez nasich,hlavne od dceri, tak daleko. Uz teraz mam depky ako to muz a pubertacka zvladnu. S detmi som dost citovo naviazana a i ked ma dievka 16 aj tak sa bojim ked ochorie,alebo ked ma uraz a tak. Tri tyzdne od nej si neviem ani predstavit. Ozaj je tam poblizku nejaky obchod s pptravinami,ci sa chodi do mesta? Moj syn kazde rano a vecer mlieko pije,takze rozmyslam zobrat aspon 7-8 litrov z domu... Popiste mi vase skusenosti,nech si stihnem vsetko zabezpecit. Dakujem

libka1
26. sep 2017

@nadezdah ak to bez dcery nevydrzis zaplat jej pobyt a moze tu byt s tebou. Samoplatca dieta to ma za 40 Eur na den vratane stravy 😉
Ak maju miesto parkujes v areali, ak nemaju parkujes vonku. Za auto sa neplati. PN ti vypisu na celu dobu. Strava je jedalnova, nic moc, ale ani nie najhorsia. Varit mozes, ale mne sa teda nechce ani trochu, takze musia jest to co je k dispozicii. Riady su k dispozicii. Casi jedla som napisala pred par minutami do tej druhej temy o Lucivnej. V obdobi ktore pises by som brala komplet zimne oblecenie. Hracky co tu mame sme este ani nepouzili, bud sme vonku alebo na procedure alebo obcas sa mihneme v hernicke. Chodime na aktivity co organizuju animatori. Mame tu bicykle, tie vyuzivame. S dietatom chodis na kazdu proceduru. Plachtu a osusku davaju, vybavenie do bazena potrebujes svoje. Su tam nejake lopty k dispozicii. Mozes chodit kam chces ci uz sama alebo v ramci vyletov co organizuju kupele. Nikto ta nijak neobmedzuje. Ak mas izbu kde sa da ubytovat navsteva, moze tu s tebou byt hoc aj cele 3 tyzdne. V LD Smrek dieta do 12 rokov za 5 eur/den a osoba nad 12 rokov som si teraz nie celkom ista ale tusim 15 alebo 12 eur na den. Maly obchod mas na pesi dosah v Lucivnej dedine, niektore veci si vies kupit v ramci arealu v restauracii Bonsaj, ak mas auto k dispozicii, Svit je za rohom. Mlieko v areali nekupis, v Bonsaji ti teoreticky predaju, ale za cenu ako davaju do napojov, cize liter ta vyjde tak 3 eura. Na ranajky niekedy davaju ciste mlieko, ale vacsinou kakako a bielu kavu.

libka1
26. sep 2017
nadezdah
autor
26. sep 2017

@libka1 Jej dakujem krasne si zlata. Veru idem si ja do tej druhej skupiny,nerusila som,ze to tam zije stale. Cez vyhladavac mi to hodilo uvodny clanok z r.2009,preto som riesila nvu diskusiu,ale veru fakt zbytocne,lebo tam zistim co mi treba. Aj tak ti belmi pekne dakujem za super odpoved,prakticky si mi odpovedala na vsetko. 🙂

libka1
26. sep 2017

@nadezdah teraz som si vsimla ze si v topoli, tam mas parkovanie urcite v ramci arealu, priamo pred topolom. Vidime sa v druhej teme 🙂

evelina74
24. aug 2020

Lúčivná