Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

leginca
27. apr 2016

@kacenka78 - ja idem v júli s obidvomi synmi - jeden má 5 rokov a ja som k nemu ako sprievod platený poisťovňou, druhý syn má 12 rokov a bude s nami na izbe. 😀 😀 😀

kacenka78
27. apr 2016

@sylvia75 snáď to bude lepšie, s Matejom už komunikoval, sedí pred ním v lavici 🙂 to počasie naozaj znemožňuje viac pobytu na vzduchu, ale keď bude krajšie, vybehajú sa aj von...

sylvia75
27. apr 2016

@kacenka78 som rada,že sa mu ozval,včera som sa ho nato pýtala,tak,že zabudol...to počasie ubíja...dnes mi volala aj kamarát,že akurát prechádza okolo Lúčivnej a že prší tak pochybujem,že dnes išli na výlet mali ísť na Hrebienok...verím,že bude lepšie.... 🙂

kacenka78
27. apr 2016

@sylvia75 no bola som pred Smrekom a predstav si, že šli na Hrebienok.... spred Smreka sa ochádza na výlety a až som sa išla pozrieť na program, kam v takom počasí išli...deti v teniskach.... my sme sa prihlásili zajtra do ZOO v SNV, ale v zlom počasí veru chuť nemám ísť...

sylvia75
27. apr 2016

@kacenka78 waw tak to som aj ja prekvapená...no aspoň im zbehne čas len aby neboli chorý....

kacenka78
27. apr 2016

@sylvia75 tu nam odporučajú byť na vzduchu 3-5 hodín za každého počasia, aj v daždi... no tento čas v takom počasí my nedodržiavame ...takže deti bez sprievodu asi nemajú na výber :-P

sylvia75
27. apr 2016

@kacenka78 to som čítala na ich stránke ale veľmi som tomu neverila,že s nimi budú chodievať von za každého počasia...

kacenka78
27. apr 2016

@sylvia75 ak sú plánované výlety, tak to ako vidím, dodržiavajú 🙂

sylvia75
27. apr 2016

@kacenka78 to je dobre lebo čo mali mať včera a predvčerom program vonku tak všetko bolo zrušené a boli sa len prejsť v areály a pri Limbe na preliezkach...

kacenka78
27. apr 2016

@sylvia75 pozerala som, čo bol program posledne dva dni, tak to boli aktivity v areáli, kde sa predpokladá krajšie počasie...včera bolo ale slnečno, len všade veľmi mokro..

sylvia75
27. apr 2016

@kacenka78 asi preto zrušili alebo možno aj nie ja už neviem čomu mám veriť...mne povedal včera,že mal procedúry aj ako bolo v škole a keď mu volal tatko podvečer tak jemu povedal,že bol len v škole a potom už len na izbe sedel....asi to bol už v stave idem domov... 😀

kacenka78
27. apr 2016

@sylvia75 procedúry má môj Matej aj počas školy niekedy, napr zajtra ho vyzdvihnem a ideme na bazén, ale potom sa tam ešte vráti...väčšina procedúr je do 13-14:00, možno práve deti bez sprievodu chodia na bazén a pod v popoludňajších hodinách...včera sme prišli do sauny o pol druhej a bolo tam veľa detí v bazéne...

sylvia75
27. apr 2016

@kacenka78 aha no uvidím čo mi povie dnes..snáď už bude lepšie...

milka2008
27. apr 2016

@leginca a už to máte všetko schválené aj od poisťovne? papiere aj z Lučivnej doma? aj s termínom? mne sa stal taká vec, starší syn má lučivnú schválenú, aj papier z poisťovne už mám doma, zatiaľ čakám na papier z Lučivnej, ale mladšieho ešte ani doteraz neposudzovali .. tak snád sa to stihne do júna, chcem tam ísť v júni... a to som tie oba návrhy posielala v jeden deň... v jednej obálke, ja tomu postupu v zdravotnej poisťovni nerozumiem...

leginca
28. apr 2016

@milka2008 - ja som papiere do poisťovne zaniesla v polovici decembra 2015, 4.1.2016 mi prišlo domov od poisťovne schválenie pre obidvoch chlapcov, 9.1.2016 som volala do Lučivnej kvôli rezervácii termínu na júl. Včera som tam telefonovala - rezerváciu mali poznačenú v počítači, ale presný termín ešte neviem, to by mi malo prísť niekedy koncom mája od Lučivnej - tak mi to prišlo aj minulý rok.

monline
28. apr 2016

@milka2008 ak nemáš v Lučivnej zarezervovaný nejaký termín dopredu, tak myslím, že v júni sa ti nepodarí ísť, možno len do Limby, leto majú dosť plné

tehula
28. apr 2016

@monline
@milka2008

iba ze by pandemia chripky a deti co mali nastupit ochoreju. Treba mat pobalene a hned jak sa ozvu vyrazit
Pripadam si ako v tej relacii Cestoviny a stale viac premyslam nad tym zrusit liecenie. Radsej si spravime v case vyhovujucom s detmi dovolenku v Tatrach sami. Ja ma aj strach, ze mi tam ochorie zas v tolkom kolektive deti s podlomenym zdravim..... a ze nas odsunuli na neurcity termin na jesen (to moze byt sep-nov), tak ani sance tomu nedavam, ze zdrava bude,

monline
28. apr 2016

@tehula vyčerpať pobyt môžete do roka od schválenia myslím. Pokiaľ ale máš pocit, že by im procedúry pomohli, tak to treba využiť.
My sme nastúpili teraz 15.4. Už na druhý deň mal teplotu a natoľko sa všetko skomplikovalo, že sme v stredu po 5 dňoch odišli domov. Teraz čakám, kedy bude úplne fit, aby som mohla opäť poisťovňu požiadať o možnosť vyčerpania zvyšných dní liečenia, nemal žiadnu procedúru absolvovanú. Musíme ot stihnúť do 30 dní. Ja verím tomu, že mu liečenie pomôže, on ho fakt potrebuje. Samozrejme dopredu sa bojím, aby to zdravotne zvládol, aby sme znova neprežili takú nočnú moru ako teraz.

milka2008
28. apr 2016

@monline ahoj, už som spomínala niekde vyššie , že mám rezervovaný termín už ... na jún, ale trpnem, aby to poisťovňa vybavila.. lebo jedného (staršieho) už mám doma aj papier o schválení a druhého (mladšieho) ešte ani neposudzovali, nechápem.. poslané v jeden deň v jednej obálke...

@monline do roka od podania návrhu treba nastúpiť na liečenie, mám to teraz tu v rozhodnutí o schválení...

@tehula príspevok tu - už mám termín rezervovaný, len či prídu papiere včas... ale tak čo , trošku adrenalínu neuškodí... a zdravie, čo už.. ved sú tam lekári. a horský vzduch zrejme pomôže k skoršiemu zotaveniu.. btw nemáš náhodou jedno z detí júnovčiatko 2011 ? ak áno, tak sme možno boli spoločne v skupine...

milka2008
28. apr 2016

@leginca ja tiež tak isto, termín mám rezervovaný.. tak uvidím, či stihnú prísť papiere... a asi nemáš všzp, tá to tak rýchlo neposúdi... my všetci máme všzp... a dávajú si na čas...

milka2008
28. apr 2016

@tehula a teda aj to, že ja už pracujem a je to problém potom takto narýchlo.. to sa už nedá.. uvoľniť tak narýchlo z práce... preto som termín rezervoval dopredu.. lebo ved organizácia aj v práci a tak...

leginca
29. apr 2016

@milka2008 - ja mám poisťovňu Dôvera a bez problémov schválili aj mňa ako doprovod

janet24
29. apr 2016

Absolutne nekorektne rezervovat si termin a nemat este schvaleny pobyt.Voci ostatnym mamickam bezohladne.Hanbila by som sa vobec priznat.

isis
29. apr 2016

@janet24 absolutne suhlasim, dost som zistovala a pochopila som ze mamicky, ktore tam uz boli si este minuly rok zarezervovali termin a my ostatne sme mimo tejto hry:( Volala som vo februari a povedala mi teta take hluposti, ze az. Preverovala som si to a volala opakovane a vzdy mi povedala inu a inu verziu az som jej to splechla do oci, ze nech si precita tuto diskusiu, ze u nich musi korupcia len tak prekvitat... ca cudujem vedeniu ze im toto nevadi...

leginca
29. apr 2016

@janet24 , @isis - ja som bola minulý rok v Lučivnej prvýkrát. Kúpele mi schválili začiatkom januára a vtedy som si aj volala do kúpeľov s rezervovaním termínu - kde si to našla v počítači, či už máme schválené od poisťovne a až potom sa so mnou bavila o rezervovaní termínu. Tak isto aj tohto roku, informácia o schválení mi prišla 4.1.2016 a do Lučivnej som telefonovala 8.1.2016, lebo do 6.1.2016 mali zatvorené.

mima595
29. apr 2016

@isis
@janet24 - nechapem, preco utocite na mamicky...pobyt sa neda rezervovat rok dopredu...bola som 3x v kupeloch a nikdy !!! sa nedal rezervovat pobyt cez prazdniny na dalsi rok....ale poucene mamicky necakaju na poslednu chvilu...t.z. navrh v marci a termin chcu cez leto....ale hned po navrate si ziadaju nove navrhy, polsu ich na schvalenie uz v oktobri a akludne si rezervuju termin na leto....
letne terminy sa aj tak prednostne davaju detom skolakom....

nevravim, že nie su rovni a rovnejsi...ale preco osocujete mamicky, ktoré si veci nenechavaju na posldenu chvilu, ale riesia si ich tak, ako potrebujú?

isis
29. apr 2016

Hej, len mne teta povedala ze uz je vo februaru vsetko na prazdniny obsadene, tu niektore pisu ze este nemali schvalene a uz volalai. Ja som si pockala az kym budem mat shcvalene. Ked som jej opakovane volala tak mi povedala ze prazdniny bude rozdelovat az v maji. A vam uz povedala v januari ze mate prazdniny iste. Ked som jej zas volala povedala mi ze cez prazniny idu len same deti bez sprievodu, vy idete vsetky aj s detmi. A takto mi vzdy povedala nezmysel, resp. klamstvo, pretoze zjavne uz v januari mala vybukovane miesta urcitymi ludni a to aj takymi, ktori to nemali schvalene:( smutne

isis
29. apr 2016

@mima595 ale ja idem prvykrat a bolo mi povedane ze navrh na tento rok si mam dat tento rok v januari a to som spravila. A to sa ti zda fer, ze prides z kupelov, das si hned dalsiu ziadost a ihned volas ohladne terminu na uz dalsi rok??? To nemyslis vyzne. To ta naozaj nenapadlo ze ferove je si ho podat az v januari???? A ja ani mne podobne sme si nic nenechali na poslednu chvilu. TAkze nejde o poucene mamicky, ale o mamicky ktore nemaju stipku ohladu voci inym, to je slusne povedane o tych ktori vyuzivaju fakt, ze ostatne o tejto moznosti nevedia. Lenze aj tak vam je to prd platne, pretoz o kupeloch uz vie cim dalej tym viacej ludi a take tie rodinky, ktore si z kupelov urobili pravidelne dovolenkove destinacie za aj nase peniaze uz budu chodit cim dalej tym menej. Pretoze napr. v pripade vykonania kontroly a zisteni, ze v kupeloch sa toci zopar tych istych desiatok rodin, myslim ze sa urobi poriadok!!! A poriadok sa urobi aj s tymi velmi "sikovnymi" mamickami, ktore bez stipku ohladu na inych si bukuju termin do kupelov, len co z nich prisli!

mima595
29. apr 2016

@isis - preco myslis, že je to nefer? ved mas narok na kupele raz do roka...ak chce ist niekto v januari, februari, lebo sa tam chce ist lyzovat...aj take mamicky su a aodst vela, myslis, že oni cakaju do januara? aby podali ziadost?

a neviem, preco sa tak rozculujes...chod do kupelov v lete a vybojuj si termin...uvidis ten humbuk..vsade kopec deti, tínedzerov, na ihriskach kopec deti, musis davat pozor na svoje male deti....neda sa prehodit termin na procedury....ubytko vezmes, ake je...

uplne lepsie je, ked Limba nie je tak plna...t.z. april, maj, alebo september....

isis
29. apr 2016

no ved len si mi potvrdila, ze niekto to uz berie ako dovolenkovu destinaciu. Niekto letnu, niekto zimnu:( a to ze ich je vela takychto no je to naozaj smutne. Ale to vas neospravedlnuje.