Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikusjk
23. feb 2017

@kvevka dakujem ;) ja som prvotne tiez nechcela hocijake ubytko, a najlepsie, co bolo volne v mojom termine, t.j. kedy mozem ist (teraz februar-marec) jedine dvojka v Smerku (rezervovala som v novembri). Mala som podmienku vlastku kupelnu s wc. Navratku som poslala v stredu s tym, ze pre potvrdenie k dr pojdem v piatok, kedze nema byt viac ako dva dni stare, a vo stvrtok sme tam boli s obstrukcnou bronchytidou :( U malej to ma rychly priebeh, ona chyti sople a za dva dni je to obstr.bronch. takze sme nenastupili. Teraz, kedze je uz takmer marec, by som bola ochotna zobrat hocijake ubytko, len nech to liecenie stihame, lebo to mam v praci tak zariadene.
Ale uz mi je asi jedno aj tu stravu, ked sa nebude dat zrusit, tak sa nebude no. Len ja toho vela nezjem a mala tiez nie, tak si myslim, ze ked budem dojedat po nej, bude mi to stacit.

luvis
23. feb 2017

@vikusjk Stravu si objednavas a platis az pri nastupe, iba pre dieta je strava ista

monline
23. feb 2017

@vikusjk ja som sa vlani tiež bála ubytka bez sprchy, len s weckom na izbe, v limbe.
Ale poviem ti, úplne v pohode sme zvládli. Bola to fakt miniizba a zle sa vetralo, ale trávili sme dni vonku, na izbe sme boli málo. Využívali sme sprchy v bonsaji po welness procedúrach, v ten deň sme sa ani nesprchovali v limbe..a vlastne nikdy sme sa s nikým nestretli v sprche, je ich tam toľko, že v pohode. Najviac mi v prvé dni vadilo, že sme boli na treťom bez výťahu, takže som si dobre rozmyslela, či máme všetky veci zo sebou 😀 tak ale pohyb mi neuškodí, práve naopak 🙂 a bonus- ušetrili sme 🙂 lacnejšie ubytko, drahšie výlety 🙂

monline
23. feb 2017

@vikusjk a nechceš ísť radšej trocha neskôr, keď je vonku krajšie? pokiaľ už nebude možnosť lyžovať ale bude hnusne mokro, tak nič moc..

AKTIVITY - ako sme ich zažili my vlani
možno to niekomu pomôže 😉

Kúpele organizujú výlety, deň vopred ráno pred raňajkami vyvesia v smreku - v chodbe ako sú inhalácie- na nástenku zoznam, kam sa zapíšeš a prihlásiš. Veľmi rýchlo sa zaplní, niekedy sa ale stane, že niektorí k busu neprídu, preto ak silno chceš ísť, kľudne tam pred časom odchodu choď a skús, (nikto nekontroluje, či sú tam ľudia zo zoznamu). Samozrejme veľa detí- väčšia pravdepodobnosť, že dieťa ochorie. Niektorí sa preto vyhýbajú spoločným aktvitám, najmä herni (je v suteréne Limby) - tam sme boli len 2x, je to zle odvetrané, naozaj sa tam môžu udržiavať bacily, ale inak herňa je veľmi pekná, raz sme tam boli, že tam boli len dve deti a tá animátorka sa im venovala, robili kvietky.

Chodili sme veľa na výlety, boli sme 3x na Štrbskom plese - šli sme vlakom 13,40 zo stanice v Lučivnej (asi 10 - 15 min pešo) do Štrby a odtiaľ zubačkou na Štrbské pleso o 14,26 a naspäť rovnako - odchod 16,44 a 17,05, ale tam sme bežali zo zubačky na vlak, aby sme ho stihli, lebo už stál na stanici a čakal. Taxík zo Štrby do Lučivnej stál 5 či 5,50 €. Na Štrbskom plese môže byť iné počasie, preto je dobré pribaliť pršiplášť, ja som takto kupovala tri, keď sme tam šli aj s dcérou . Zo Štrbského je pekný výlet lanovkou na Solisko, Dankovi sa veľmi páčilo. Vlaky idú lepšie cez týždeň, cez víkendy je to slabé.

V Poprade sme ani neboli, boli sme taxíkom v Starom Smokovci (tam a späť za 12 + 12 eur) v Tricklandii, tam sme si robili pekné fotky, zaujímavá atrakcia.

Potom sme sa vybrali do kontaktnej ZOO v Liptovskom Mikuláši, tiež vlakom - hodina cesta tam, zo stanice do ZOO taxíkom, 75 minút sme mali na ZOO, taxi na stanicu a vlakom späť- stihli sme medzi obedom a večerou 🙂
S busom cez kúpele sme boli v ZOO v Spišskej Novej Vsi, vo Važeckej a Stanišovskej jaskyni a na zámku v Kežmarku, pekné výlety to boli. Cesta gratis, vstupné sa platí. Minuli sme kopec peňazí, ale stálo to za to. Keď je dieťa zdravé, tak je radosť chodiť na výlety.

Cez sezónu je tam požičovňa bicyklov a odrážadiel, ale viacerí si tam vzali svoje - výhoda je tá, že sama určíš, či je vhodné počasie a dieťa na odrážadlo pustíš, pretože ak sa primárke zdá, že je škaredo, tak bicykle zatrhne a nepožičajú ich. Tak isto aj trampolíny sú len v peknom počasí. Vonku je plno krásnych detských ihrísk. My sme mali farbičky, aj temperky a štetce, tak sme maľovali kamene, výkresy, kúpili a pokreslili sme pohľadnice, ktoré sme poslali domov i do škôlky...zabavili sme sa. V izbe sme mali notebook, v ňom plno rozprávok, wifi šla dobre, takže sme mali stále net. Ja som si vzala aj predlžovačku, mala som aj štipcovú nočnú lampu, ale nočná lampa tam je. Chýbala mi deka, ktorú by som dala na posteľ, keď sa hral, či niečo chrúmal, aby netrúsil na plachtu a nešpinil posteľ, tak som tam dávala osušku. Na zemi sú laminátové parkety.
Tašky- na procedúry sme mali jednu detskú tašku, mokré plavky sme nosili späť zvlášť. Na výlety sme mali ruksačik - s pršiplášťom, čapicou, bundičkou, vodou,..

Kabelku som si ani nebrala, mala som takú malú tašku cez rameno na peniaze a mobil a servítky- ozaj, detol či niečo dezinfekčné na ruky - síce je veľa možností kde umyť ruky, ale pre istotu...napr v kontaktnej zoo či na výlete je to fajn.
K strave- Dankovi som viackrát objednávala balíček, aj sebe, ak sme šli na výlet - v balíčku sú tri krajce chleba, kurací rezeň, trojuholníkový syr, paradajka/paprika, jablko, džúsik, pol litrová voda, keksík - to sa nám oplatilo, lebo aspoň niečo z toho obeda/večere mal.

monline
23. feb 2017

Vzala som si vlastné príbory, umelé taniere, poháre, nožík, plastové dózy. Chýbala mi utierka, to si treba vziať tiež. Pijem kávu takže tú som si vedela zaliať v izbe, je tam rýchlovarná. Varili sme si aj čaj, mali sme cukor aj citrony. (ked bol chorý, ocenila som slamky a uteráky - musela som mu robiť zábaly)

Toaletný dopĺňajú, aj koše vysýpajú denne, aj upratujú izby denne.

Keď som chcela niečo kúpiť v potravinách, šli sme vlakom do Svitu, tam je 5min pešo Lidl, odtiaľ sme šli taxikom späť (neviem presne cenu už, ale menej ako 5€)
Chodieva aj bus do tesca, raz týždenne, ale keď sme boli my, zrovna nešiel.

- lieky - mala som plno liekov, dobré je mať teplomer a lieky od teploty, prípadne fenistil, niečo od kašľa, na nádchu - ale je tam veľmi dobrá zdravotná starostlivosť, takže keď mi ochorel, všetky lieky mi dali, pravidelne ho na izbe navštevovali, sestrička volala každé tri hodiny ako sa má, v tomto fakt špička. Problém bol akurát, že som sa nikam nedostala, jedlo nám nosili do kuchynky na chodbe, nechcel mi to jesť, nemala som kde kúpiť, nechutilo mu, bol pár dní na piškótach z domu, vracal, no katastrofa tých prvých 5 dní

kankam
23. feb 2017

@vikusjk teraz čakáš až sa ti ozvú, či už ti dali nový termín ?

oksu
23. feb 2017

@molin deti chodiace do mš - PN rodič

oksu
23. feb 2017

@monline
@vikusjk
nakoko som videla limbu a byvala som v osike - za tie iste peniaze urcite osika!!!
vacsie izby, vacsi klud, rodinna atmosfera ...

oksu
23. feb 2017

@monline netreba sa bat, osika je super.
to je maly dom, takze urobis 5krokov z izby a si na wc. nikdy tam nikoho nestretnes. a kuchynka, ako vsade nic moc, no da sa. dvojplatnicka, nejake naradie , no ak vies zober z domu take najpouzivanejsie, naberacku, vasersu,... my sme varili spagety, palacinky, znama piekla prsia na panvici, hranolky,... ak mas parny hrniec zober ... aj tam vies dost vela urobit, ryzu, masko, zeleninku,... ale je tam aj mikrovlnka. chladnicka na každej izbe aj s mini mraziacikom

hotelka
23. feb 2017

@oksu neviem či je osika až taká výhra, keďže je blízko vlakových kolajníc....my sme počuli vlak až do limby keď išiel...a neviem si predstaviť čo sa muselo robiť v osike 🙂 počas nášho pobytu som spoznala jednu milú rodinku, ktorý bývala v osike a tá nadávala na to...že vlak moc počuť a tak isto v noci im tam aj svietil..a ak sa nemýlim, tak vlaky tam chodia čo chvíľa...

hotelka
23. feb 2017

@janet24 láska veď sa priznaj si sa olizovala až za ušami po takom výdatnom jedle :D som ťa videla predsa 🙂

oksu
23. feb 2017

@hotelka nam osobne to nevadilo, vobec sme to neriesili, ani deti. ide o to, ako je clovek na to zvyknutý. niektorí ľudia bývajú pri hlavných cestách a to je to isté ... a to my bývame na samote,... nám proste toto vobec nerobi problem.

hotelka
23. feb 2017

@oksu tak to vás obdivujem, lebo mňa by asi piclo :D
aj tak si osobne myslím, že moc čistý vzduch tam nie je..keďže od vrátnice dialnica..od osiky zasa vlaky... 🙂 ale bolo tam fajn

zuzka767
24. feb 2017

Ahojte, ake je aktualne pocasie v Lucivnej? Este sa lyzuje , korculuje? Ci uz ani nema vyznam si brat so sebou lyze?Dakujem za vase odpovede.

vikusjk
24. feb 2017

@monline @kankam @oksu Babulky dakujem krasne za vsetky postrehy aj odpovede 🙂
Je to neuveritelne, ale v pondelok nastupujeme 🙂 Dnes som sa na kontrole opytala dr, ci by mohla ist, vyjadrila sa pozitivne, tak som hned volala do Lucivnej a maju volnu izbu v Topoli 🙂 Takze super, tesim sa velmi.

@monline nechcem ist neskor, lebo feb-marec mam platene volno v praci, takze mi je to najlepsie ;) Ani dovolenku nemusim minat.

Stravu som zrusila telefonicky teraz s tym, ze ked mi bude chybat, objednam potom.
Neviete nahodou niekto, aky typ varnej dosky je v Topoli? Zabudla som sa opytat a nechcem im uz volat pre taku blbost ;)

Baby, zaujimava otazka od @zuzka767 o pocasi. Tiez by ma zaujimalo, ci je tam este sneh, pripadne co zbalit, ci sa da este korculovat napriklad?
Zuzi, idete niekedy teraz? Ake mas velke detusky? 🙂

monline
24. feb 2017

@vikusjk nájdi si na FB stránku kúpeľov, dávajú aktuálne fotky

kankam
24. feb 2017

@vikusjk tak drzim palceky 🙂,ja som predbezne dohodnuta na 3/4,mam volat v 1/2 marca.Mne zasa april vyhovuje,dcere prioritne a mne tiez v praci,malo by to byt najmenej narocne.
Daj potom novinky a postrehy ;)

vikusjk
24. feb 2017

@kankam dakujem, urcite dam 🙂

vikusjk
24. feb 2017

Babulky prosim vas ako je to s navstevou? Kedy moze prist a kedy musi odist? Myslim v dany den... Ci nie je to casovo obmedzene?

luvis
24. feb 2017

@vikusjk cez den navsteva nie je obmedzena, jedine, keby chcela prespat, to treba nahlasit

zuzka767
24. feb 2017

@vikusjk Ahoj ano nastupujeme od 7.3 ale prideme uz 6.3.kvoli cestovaniu a rannemu prijmu,zevraj sa tam caka dlho.A mam 2 chalanov 5 a 8.

janet24
24. feb 2017

@zuzka767 vobec sa na rannom prime necaka dlho.Ide to rychlo

vikusjk
24. feb 2017

@luvis presne tak som to myslela, ze ked pride za nami muz, tak kedy moze prist a kedy odist, ci tam je pre neho nejaky check-in a check-out ;)

@zuzka767 ahaa, tak ja mam babu, to sa asi velmi nebudu spolu hrat. Ale kazdopadne sa asi stretneme 🙂

zuzka767
24. feb 2017

@vikusjk a kedy nastupujete a kde budete mat ubytko?

vikusjk
24. feb 2017

@zuzka767 uz v pondelok, a budeme v Topoli. Povodne sme mali Smrek a mali sme nastupit uz tento pondelok, ale pre chorobu sme nemohli a dnes rano som tam volala a ze maju volny Topol od pondelka, tak rukujeme 🙂
Vy mate kde ubytko?

luvis
24. feb 2017

@vikusjk Ked pride navsteva na par dni, treba to ohlasit v prijimacej kancelarii zopar dni popredu, pytaju sa ci aj stravu objednaju, alebo len ubytovanie sa plati.. navsteva dostane na vratnici visacku na krk, aby sa mohla preukazat, aj na auto vypisali parkovacie miesto a listok..

vikusjk
24. feb 2017

@luvis parada, dakujem 🙂 Ja to poviem hned v pondelok ked prideme, lebo muz pride uz vo stvrtok a v piatok tam s malou ostane sam, ja musim spravit BA na otocku. Takze im to pekne vsetko poviem, nech mi povedia, co a ako ;)

vikusjk
24. feb 2017

Haha, mam problem, neviem vytlacit z netu oznamenie o schvaleni kupelnej liecby poistovnou. Porazi ma :( Kompletizujem doklady a toto mi bude chybat. Cez vikend v Dovere nerobia, a v pondelok musim o siestej padat z BA... takze super. Dorazim tam a dufam, ze ma neotocia. Dolozim im to snad hned v pondelok, ked zavolam do Dovery :(

monline
24. feb 2017

@vikusjk ale však do Lučivnej prišlo schválenie to by nemali od teba pýtať...máš to na nete či v maily? v najhoršom ukážeš v mobile či v pc 🙂 nestresuj, neotočia ťa...keby to potrebovali, prinesie to muž za tebou