Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

majko10
6. jan 2012

ahoj ja som ta, bol v roku 2004 a mozem poovedat ze tam tam bolo super teraz mam 22 rokov a krasne spomienky.prva laska ale hlavne ze tam je dobra starostlivost o pacientov.

30mamina3
6. jan 2012

@aska zavadzali nam ich v Prešove na ORL oddeleni...nastup mame 31.1. a tiež pevne verim že tam bude sneh a ked nie tak sa aspon decka naučia korčulovat pred rokom sme nestihali tolko tam bolo aktivit,plus stale cez vikend sme chodili niekam aquacity poprad,vyletik na skalnate pleso(skapate-podla maleho 🙂) a stale dačo až nam bolo malo 21dni.

aska
7. jan 2012

@30mamina3 :D ze skapate:D tak my kym prideme budes to mat uz v lucivnej omrkane 😉 aj ja by som maleho chcela naucit korculovat a aj na lyze ho chcem postavit ...uvidime co vsetko tam bude my ideme prvy krat...robia aj cez zimu vylen na strbske pleso a tak??

30mamina3
7. jan 2012

@aska robia rozne vyletiky len si to musiš odsledovat a včas sa zapisat lebo to maju pre určity počet ludi,ale počas pobytu sa opakuju tak sa ujde na každeho 🙂robia TANAP,muzeum, Hrebienok...na strbskom sme boli sami..a určite bude aj karneval tak nezabudni masku pre maleho-alebo si tam vyrobite,pred karnevalom je stale akcia že robenie masiek,daju material,krepovy papier a už len fantaziu ti treba.2roky čo sme boli bolo to skoro rovnake čo sa programu tyka tak asi sa to velmi nepomeni.A ak sa tam niečo meni tak verim že len k lepšiemu 🙂

aska
7. jan 2012

@30mamina3 no parada neviem sa dockat🙂 a ako je to s vyletom ked ste ako doprovod dvaja ze aj s muzikom sa da ist? aby to zasa nebolo ze clovek zabera dve miesta v buse... 😅 vy idete autom a od zaciatku idete cela rodinka?

30mamina3
7. jan 2012

ja som tam s manželom normalne on si plati ako samoplatca preto sme aj v Borievke a chodi s nami všade aj na proceduri,on je tam akokeby s jednym dietatom.U vas je to tak že manžel je tam len tak a stravu si doplacaš navyše nie?...a ano ideme autom a vy ako?

ada11
7. jan 2012

maminy, ktoré ste boli už v Lúčivnej, aký typ ubytovania by ste odporúčili pre 2 deti a jedného sprievodcu? ja som bola vlani v Šrobárovom ústave a tento rok by som skúsila niečo iné, i keď aj tam som bola spokojná 😉 rozmýšľam o speleoterpii alebo o Lúčivnej? a cenovo ako? pozerala som aj cenník na nete, ale tam nie je písané, že ten pobyt pre sprievodcu, či je s o stravou alebo je možnosť varenia?

30mamina3
7. jan 2012

@ada11 ahoj skus pozriet jedla alebo borievka a ak chceš aby počas pobytu k tebe niekto prišiel na dlhšie tak javor a topol ale to je o dost drahsie...a cena pobytu je už aj so stravou a vybornou 🙂 vyberas si s 3alebo4jedal

ada11
8. jan 2012

@30mamina3 ďakujem, pozriem 😉 je tam aj nejaká spoločná kuchynka a so sprchami to je ako? ja keď som bola v šrobárovom ústave, tak 2 izby sme mali spoločné soc. zariadenie - WC, aj sprchy a kuchynku , čo bolo super 😉 ja by som to chcela spojiť aj so speleoterpiou, ale ešte neviem ako to bude, lebo zajtra ideme na pneumológiu, tak sa spýtam primára čo odporúči 😉 Viem, že v Sanatóriu Tatr.kotlina sa dá využiť aj speleoterapia, ale v Lúčivnej neviem ako 😕

30mamina3
8. jan 2012

@ada11 ja som bola s deckami v Borievke a tam sme mali normalne akokeby svoj byt,vlastna kuchynka ale nevyuživali sme 🙂chladnička,sprcha,wc,pracka a dve izby -vsetko sami.v tej Jedli sa mi zda je to tak ze na chodbe su spolocne sprchy ale to maju presne rozpisane na ich stranke.každa ubytovna ma svoju aj hernu,ale oni tam robia tak pestry program ze neak nieje cas ani na to-tam sme chodili raz začas kedže mam tri decka tak sa vedia vyhrat aj same netrebalo im ine decka tak sme sa neak vyhybali herni ked tam bolo vela deti aby sme nepochoreli,vlastne sme boli od rana do vecera stale len vonku 🙂

ada11
8. jan 2012

@30mamina3 tak to vyzerá fajn....čo sa týka ceny podľa netu by malo byť za Borievku štandard 18 €/noc, 0,5 € poplatok sprievodcu a 1,66 € /deň -poplatok za dieťa...ke´d som to narátala cena by mala byť cca 460 € za 21 dní 😕 veď uvidíme, zajtra zavolám, či je možnosť aj tej speleoterpie 😉

30mamina3
8. jan 2012

@ada11 cena je odlišna v sezone a mimo sezony my ideme teraz v zime tak pre mna je 15eur lebo som schvalena poistovnou a manžel 19eur ako samoplatca plus tie poplatky k tomu ..pre rokom nas to vyšlo dokopy ani nie 900eur.

ada11
8. jan 2012

@30mamina3 jasne, že tie ceny sú odlišné, ja môžem ísť len cez leto, takže sezóna ako vyšitá 😀

alami
8. jan 2012

@ada11 Borievka je už na leto obsadená, tak už ani neuvažuj 😉 Ja som tiež chcela na leto do Borievky.

mima595
8. jan 2012

baby, ale oni rekonstruuju Smrek...ma to byt takto: jedna bunka ma mat 2 izby a socialne....sprchu a WC...co je podla mna celkom super..este sa uvidi, aka bude cena...ale ani tam to nemusi byt zle...len ktovie, odkedy to spustia

maji4
9. jan 2012

Ahojte tak aj ja s dcérkou sa pripájam a tiež nastupujem do Lučivnej 1,2 do Jedli boli ste tam niektorá??

aska
9. jan 2012

@30mamina3 hej hej on je len tak s nami, ideme autom takze na tie vyletiky sa da ist vlastnym 🙂

aska
9. jan 2012

@maji4 ahojky 🙂 tak to sa tam stretneme nas maly nastupuje s nasimi 3.2. a my prideme 10.2. sa s nimi potom vystriedame🙂 my ideme prvy krat takze este nevieme presne co nas caka ale vyzera to tam super🙂

maji4
9. jan 2012

@aska aj my ideme do Lučivnej 1x vlani sme boli h smokovci a velmi sa mi nepáčilo lebo strašne málo procedur...a poobede nemali sme čo robiť sme sa nudili alebo vysedávali v cukrárni keď sme nikam nešli tak teraz som chcela skúsiť niečo iné lebo to tam naozaj vyzerá super , a vy idete do Jedli??

aska
9. jan 2012

@maji4 nie my ideme Topol, tuto to vyzera ze by sme sa nemuseli nudit🙂 maju celkom pestry program a kockky co uz boli si velmi pochvaluju🙂

mima595
10. jan 2012

@aska - mimo sezony nie je problem s vyletami, lebo autobus je aj tak poloprazdny...normalne sa zapisete 2 dospelí...ja som sa raz napr. zapisla iba sama, ale potom mi prisli rodicia, takže mama postrazila maleho a my sme isli s ocom dvaja na vylet...len som este v ten den zavolala kulturnej referentke, ci maju volne.....

oni sú tam velmi zlati a ustretovi a mimo sezony, ked maju malo ludi, tam nie je s nicim problem...kludne ti vymenia aj termin obedu, aj potrebujes kvoli spanku dietata.....

mima595
10. jan 2012

a este sa chcem spytat, tie, co maju deti vyberane nosne mandle, vy ste pisali do ziadosti o liecenie ako diagnzu po operacii, alebo mate este ine alergologicke diagnozy a na tie ste mali ziadosti???

aska
10. jan 2012

@mima595 my mame vybrane aj mandle nosne ale hlavna dg. bola dychacie cesty celkovo.

maji4
10. jan 2012

@aska super tak sa tam stretneme aj ja som chcela isť niekam inam hlavne som chcela aby som mala na izbe sprchu ale už nebolo nič volné ked som včera volala 😉 ale nevadí hlavne že tam mám umývadlo a wc aspoň nemusím na dlho odbehovať z izby od toho môjho trdielka 😵 a osprchovať sa tolko odbehnem s vysielačkami 😉

maji4
10. jan 2012

@mima595 my máme bronchitídu+ oslabenú imunitu a časté priedušky ☹

mima595
10. jan 2012

@maji4 - neboj, tam ani sprchu nepotrebejus velmi, lebo minimalne raz do tyzdna mas bazen a saunu povinnu...to sa osprchujete spolu, a este aj kazdy den okrem nedele je aj volny vstup do bazena.....takže sa možes kludne sprchovat tam

aska
10. jan 2012

@maji4 tolko si v pohodke odbehnes a aj medzi maminami si isto mozes nechat postrazit, ak by ti ten bazenik nestacil:D
@mima595
tak uz nech sme tam🙂

mima595
10. jan 2012

no my sa chystame až na jesen...boli sme teraz v oktobri, tak chceme podobny termin....
len som este nepodala žiadosti, lebo mam problem, kedže už neschvaluju kupele detom do 3 rokov, tak musim nejako vybavit basku, aby sme mohli aj Vladka so sebou vziat....
len Baska ma teraz zapal stredneho ucha, neviem, ako sa to vyvrbi, ci budeme musiet na operaciu, takže momentalne tapame v neistote

majko10
11. jan 2012

ahojte strasne som zvedavy ako vyzera ta lucivna teraz bol som tam ked som mal 14 a bol som v smreku urcite je aj ten prerobeny.ale chcem sa spitat ci sa tam da pozriet ako tam je lebo 25 februara cestujem do popradu a strasne rad by som sa sa tam pozrel ako to vyzera teraz 🙂

mima595
11. jan 2012

@majko10 - da sa, je tam strazna sluzba...ale v pohode ta pustia do arealu