Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
17. apr 2012

@tessa - no cena je 26E...v Topoli je 36E ...pre neschvaleneho sprievodcu..ale zase v Topoli mas možnost 2 osoby mat pri sebe a je tam kuchynka....
ja si chcem skusit prehodit termin, lebo prave dnes mi prisiel schvaleny navrh..tak skusim ...

tessa
17. apr 2012

@mima595 ja to neriešim, my sme si už "zabeštelovali" na január 2012 Topoľ, boli sme tam spokojní, nejdem nič iné riešiť 😉

mima595
17. apr 2012

@tessa - aj mne sa Topol paci, len mame zly termin...oktober..to je už chladno, a Smrek bol volny aj v auguste, tak preto velmi zvazujem tu vymenu...aj za cenu, že budeme mať iba 2 izby a za MM budem priplacat...minuly rok sa pri mne stale niekto striedal, takže sa dali 3 deti zvladnut..teraz budem musiet byt sama..ale asi to risknem

tessa
17. apr 2012

@mima595 som zle napísala..už máme zabeštelovaný január 2013 🙂
No aj u nás sa striedali rodinní príšlušníci 😉 aj keď normálne po 2 týždňoch by som ich bola všetkých poslala už domov a ostala len sama s deckami a mužom,ktorý vtedy prišiel 😀

mima595
17. apr 2012

@tessa - ti verim..ked bola segra s detmi, som mala dost, aj to bola len 2 dni..najlepsie s MM...tak uvidim, ci spravim dobre..mne aj to ihrsiko pred Topolom vyhovovalo, deti mohli byt naobed von, kym maly spal...

jakubfilip
17. apr 2012

@mima595 aj teraz je Smrek volny ?

mima595
17. apr 2012

@jakubfilip - dnes este bol 😀

mima595
17. apr 2012

@jakubfilip - ale ubytovava sa až od juna

zuzhufka
26. apr 2012

@mima595 Ahoj,odkiaľ máš informácie,že v Smreku sú 2izby?Mu máme rezervované od polovice júla,mám schválené obidve deti a ja ako sprievodca..pani v prijímacej kancelárii ma informovala,že v Smreku pozostáva ubytovanie z väčšej izby+rýchlovarná konvica+ chladnička..Veľmi by ma potešilo,keby to boli aspoň tie 2 izby,lebo sa tam s 2 deťmi zbláznim,a sznček má ADHD,takže sa nezastaví..Pozerala som aj stránku,ale na Smreku sú tie isté fotky ako pred 3 týždňami..vyzerá to pekne..

mima595
26. apr 2012

@zuzhufka
www.tkl.sk...pozri ubytovanie Smrek..už su tam aj nove fotky..mne povedali, že 3 postelove su izba + obyvacka + mala predsien..
ma porazi..ak to nebude pravda, ale z toho popisu maju rozdelene ubytko tak, že nikede su 2 izby a niekde iba 1

jankapo
27. apr 2012

@danielka_ma my nastupujeme 30.4.- tiez budem s 2 detmi, mladsi nie je schvaleny, lebo on je v podstate zdravy...my byvame v Jedli....tak sa hadam niekde na ihrisku stretneme 😵 ja uz mam cestovnu horucku 😝

baby, co ste tam uz boli, zakon schvanosti- Matusko mi dnes v noci zacal dost skaredo kaslat, kasle vkuse... ☹ myslite ze bude v pondelok nejaky problem z toho?
nechce sa mi s nim k Mudr, bo tam este daco ine chyti 😖 zatim nema tepoty, ani nic, len ten kasel, no, komplikacia musi byt 😝 och jo

mima595
27. apr 2012

@jankapo - a ked sa to zhorsi?? co budes robit?? inak tam musis ist na vstupnu prehlliadku, a ked bude problem, tak ti dr. da "stopku" že nebudete mat procedury...kym sa nevyliecite

no ono su tam aj deti, co kaslu dost...ved je to liecenie ..ale ty už mas potvrdenie od dr., že je zdravy a može nastupit do kupolov....
ja by som kazdopadne k dr. sla....

jankapo
27. apr 2012

@mima595 tak dychanie mame ciste :((( tak nic, len antihistaminika a ventolin a uvidi sa co do pondelka... ☹ je mi z toho do placu :( dufam ze nas kvoli kaslu nevratia domov....verim, ze to je alergia (tak ako minuleho roku, prekaslali sme cely maj) a tam sa mu ulavi.... 😔

tessa
27. apr 2012

@jankapo podľa mňa tvoj malý ma to, čo všetky deti na liečení...v noci kašeľ o dušu a cez deň priam zdravé dieťa... my to mávame takéto stavy a sestrička Gallová (na liečení skvelá to žena), mi poradila obyč. Dithiaden dať na noc, keď má malý stavy kašľa v noci a do polhodiny sa mi ukľudní a spí ďalej.. ono to tak 3-4 dni trvá, potom mu to prejde...ale opakuje sa to tak raz mesačne...
Nemaj z tohto stresy, podľa mňa tomu decku nič nie je a kľudne môžete ísť na liečenie..horšie by bolo keby sa aj horúčky pridali k tomu...to už asi signalizuje nejaký zápal v tele.. Držím palce 😉

jankapo
27. apr 2012

@tessa dakujem za podporu!!! strasne moc! vies clovek sa hrozne tesi, krasne sa drzal, odhasila som ho zo skolky, aby mi posledny tyzden nic nechytil, a teraz na poslednu chvilu takto...tak sa ukludnujem, ze ked nam nedaju procedury, co bude hrozna skoda, ze aspon ten vzduch tam je lepsi ako v KE.... 😒 ach jo, no nic, nepomozem si nijak, dam vediet jak dopadneme...drzte nam palce.... 🙂

tessa
27. apr 2012

@jankapo nerieš, v pohode 😉 Ono rodičia sú rôzni... napr. my sme tam stretli aj deti, ktoré prišli s tak zeleným sopľom a dokonca v deň príchodu aj horúčky boli...a čo zmohol personál?? Nič, buď ich dali na izolačku, alebo ak boli s rodičom tie deti, tak museli ostať na izbe, bez procedúr a chodili s ním na kontroly každý deň, či sa to nezlepšilo.. Inak neboj sa ničoho, starostlivosť je tam vynikajúca...ako náhle čokoľvek bolo s deťmi, hneď sa starali, riešili, aby deti boli čo najskôr ok a mohli pokračovať v procedúrach 😉
My sme boli FAKT veľmi spokojní a to mám averziu voči liečeniam (skúsenosti z detstva)...ideme o rok zase 😉

jankapo
28. apr 2012

baby, Matusko je v pohode 😵 😵 volala som aj s tetou co je ORL, tak kazala zvysit Nasonex- pravdepodobne tym ze sa uvolnil nostek opuchnuty, tak soplik prestal zatekat, prestal uplne z hodiny na hodinu kaslat!!! 😵 dnes sme uz len preplachovali nostek, ziaden soplik nema, tak uz nech sme v Tatrach, lebo toto vyzera byt na alergiu jak hrom 😨 v zime infekty, v lete alergie, clovek nema kedy vydychnut 🤐 ale tak zas, to je len taky cajicek oproti inym chorobam 😝 sme pobaleniiii, zajtra uz len hracky, knizky a dovi dopo mesto-smrad 😝 😅

jankapo
30. apr 2012

babule, uz sme prijati, no co vam budem hovorit 😵 😵 😵 paraaada, nadseni sme zatim uplne... 😉 🙂 no idem, bo sa decka budia... 🙂 ideme sa von vyblaznit

emilia68
1. máj 2012

Ahojte,hladam pani s ktorou som si pisala v januari, kde sme preberali prave kupel liecbu v Lucivnej. Cakala som na papiere z kupelov.Medzicasom chalani dostali kiahne, prave vcera som menila termin.Povodne termin 07.maj-28maj.2012.Limba. Zmenene na termin 11.06-02.07.2012 Borievka./nemam zatial ziadne konkr. referencie/Ak je aj ina mamina ktora tam bude v tomto termine, budem rada ak sa ohlasi./pripadne bola konkretne ubyt. v Borievke/Emili

zuzhufka
3. máj 2012

@jankapo držím vám palce,mám podobné problémy s obidvomi deťmi 2,5 a 5 roč...stále v nemocnici,obidvaja operácia nosohltanovej mandle,stále chorí..alergia,astma,stále lieky,spraye,a iné..obidvaja sú schválení poisťovňou a ideme po 12.7.do Smreku..škoda,že sa nestretneme..pekný deň.zuzka

zuzhufka
3. máj 2012

Maminy,nejdete niekto do Lučivnej po 12.7.???

alami
3. máj 2012

@zuzhufka ahoj, ja mám s deťmi dohodnutý termín na júl, len ešte neviem presne kedy, to mi má prísť potom poštou

zuzhufka
4. máj 2012

@alami Tak sa budeme kontaktovať,ja tiež neviem presne,ale vraj po 12.7...tak sa možno stretneme.Aké máš detičky,koľko majú rokov,chlapci-dievčatká?prajem pekný aj keď upršaný deň.

adulina
15. máj 2012

Ahojte, mohli by ste mi poradiť, že ako dlho asi treba čakať na schválenie od poisťovne a že ako dlho to platí?
A neviete náhodou tie čo si rezervujete uz pobyty, že dokedy sú uz obsadenie, aby som niečo nepremeskala s tou žiadosťou, ďakujem za pomoc

mima595
15. máj 2012

@adulina - do 30 dni ti poistovna musi schvalit a navrh plati rok...

adulina
15. máj 2012

@mima595 dakujem takze celkom fajn, ked to plati rok, som myslela ze len par mesiacov,
a neviete ako to je ze mas narok raz za rok, sa mysli kalendarny? ked pojdem na jesen mozem az na dalsiu jesen?

mima595
15. máj 2012

@adulina - navrh plati 1 rok a možes ist iba raz za kalendarny rok..teda ak pojdes trebars teraz v jeseni, a stihnes vybavit dalsi, tak možes už aj v januari 😉

adulina
15. máj 2012

@mima595 dakujem to som v podstate mala na mysli len som sa nevedela vykoktat 🙂 lebo rada by som az na jar isla, ale aj teraz na jesen by som nieco poriesila, ale ideme aj na dovolenku na konci augusta tak neviem ci by to nebolo uz vela.

inac v podstate ake procedury sa tam robia?

vdaka

mima595
15. máj 2012

@adulina - tych procedur pre male deti nie je až tak vela...inhalacie kazdy den..stridavo spolocna a individualna, bazen 1x do tyzdna, sauna 1x do tyzdna a zdrav. vychova 2x do tyzdna....potom je tam perlickovy kupel a vajicko, a može byt este bioptron..ked je dieta chore...hlavne je byt co najviac na vzduchu

adulina
16. máj 2012

cize keby sme si zatial nasli nejake lacne ubytko v lucivnej alebo v blizkom okoli tak mozno aj to by stacilo pre zaciatok, ved ten vzduch je najhlavnejsi 🙂