Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

milagrosss20
23. feb 2018

@dfgabika takže budem platiť plnú sumu? 40€ na osobu?

sudabe
23. feb 2018

@dfgabika zmenila by som urcite poistovnu

zuzulkazu
23. feb 2018

@sudabe zmenit poistovu asi nestihas ale co som citala pokial mas do 6rokov dieta tak co sa baby odvolali tak im schvalili sprievodcu

kankam
23. feb 2018

@zuzulkazu ovocie to ano,aj balicek si mozes dat namiesto obeda alwbo vecere,odporucam syrovy.Len take nieco ako vziat na izbu tanier a dojest potom nejde velmi.

dfgabika
23. feb 2018

@milagrosss20 platiť budeš ako neschválený sprievodca podľa strãnky kùpeľov, neviem.presne koľko to vychádza, záleži od ubytovania, izby. Odporúčam v septembri zmeniť poisťovňu, aj ja som to takto riešila. Tiež prvý rok mi neschvãlila všeobecnã.

oksu
23. feb 2018

@livia341 za také malé dieťa sme pred 2rokmi nič neplatili

livia341
23. feb 2018

@oksu ani za noclah a kupelny poplatok ste nič neplatili? Iba za stravu? A do bazena ste mohli ist aj mensim dietatom? A da sa to zvládnuť s dvoma detmi byt sama v kúpeľoch? Lebo neviem.či mam risknut alebo nie.Lebo mam 2 chlapcov a vedia mi zabrať.

zuzulkazu
23. feb 2018

@livia341 ja idem utorok, riskujem, mala 4 a syn 2,mala je cista pubertacka otras, snad nas nevyhodia

kankam
23. feb 2018

@zuzulkazu neboj sa,su tam aj animatori,robua po poobediach program,chodi autobus na vylety,mozes sa napisat...

minislon
23. feb 2018

Chcem sa spýtať. Dcérka má schválený pobyt v Lučivnej, keďže má 8 rokov doprovod mi neschválili. Som doprovod samoplatca. Už som volala kvôli rezervácií a na môj termín(máj) je Smrek už obsadený. Ponukli mi Borievku (to je ale veľmi drahé a ešte k tomu som 2-ložkovú izbu ani na stránke nenašla) alebo Osiku, ale tam zas sú na chodbe aj WC aj sprchy spoločné. Zvyšné KD sú už na máj vraj rezervované mi povedali. Dnes večer pozerám na stránke Dôvery zazmluvnené kúpele, Lučivná tam síce je, ale sú tam iba 2 kúpelné domy a to Limba a Smrek. To sa im iba nechcelo zvyšné písať alebo naozaj dcérke tie kúpele preplatia iba v týchto dvoch kúpelných domoch?

zuzulkazu
24. feb 2018

@minislon my ideme cez doveru a mame borievku, nenozete ist skor? Do konca aprila je mimosezona, na nasu izbu je rozdiel oproti letu 10eur/"noc

pallacinka29
24. feb 2018

Pred 23 rokmi som bola v Lucivnej, potom dva razy v Heliose. 🙂 Ked som vlani videla, co s Heliosok spravili, snad bez komentara...

sudabe
24. feb 2018

@minislon ked sa vam da chodte skor azda budu este izby a su lacnejsie od maja uz viac stoja

sudabe
24. feb 2018

chcem sa spytat brali alebo beru vase deti rybomunyl? pomaha to ci ani ne mi to berieme v marci posledna davka no zatial nevidim ziadne zlepsenie, treba to brat viac rokov?

silvatko
24. feb 2018

@monline desiatu dostavaju k ranajkam, ale pri ranajkach som mu vzdy urobila radsej rohlik. Sunku alebo syr sme mali na izbe v chladnicke. Davaju tam skor jogurty ci detsku vyzivu ovocnu alebo ovocko. Pit mali v skole. Vytvarnu sme nebrali a tv mas liecebnu tv v ramci procedur.

loginexistuje
24. feb 2018

@milagrosss20 ale to je prvada vszp neschvaluje sprievodcu resp iba vynimocnych pripadoch ak je napr dieta ZTPS

loginexistuje
24. feb 2018

@sudabe mojim lepsie zaberal isoprinosine tabletky a potom imunor na striedacku vsetko brali niekolko rokov

sudabe
24. feb 2018

@loginexistuje tiez sa to beriepodobne ako rybomunil? a kto vam to predpisal pediatricka ci alergolog

loginexistuje
24. feb 2018

@sudabe to pediatricka nemoze predpisat nam to predpisovala imunologicka

sudabe
24. feb 2018

@loginexistuje lebo teraz nam predpisala pediatricka ale aj imunologicka chcela predpisat no uz nemusela, a plucna nevies ci moze?

91monika
24. feb 2018

Podala som si navrh na kupele a tetaz mi napísali že este potrebuju komplexný odborný nalez..už sa vám stalo niektorej že poisťovňa (UNION) si toto žiada? Ved predsa v navrhu sa pediater aa aj imunologicka vyjadrili ...

kankam
24. feb 2018

@91monika nam to povedala imunologicka ze pred vypisa nim navrhu treba 1*za 2 roky kompletne alergologicke vysetrenie.

ingridka07
24. feb 2018

@sudabe zatiaľ nevidím zlepšenie a. A ho pol roka

sudabe
24. feb 2018

@ingridka07 asi tosa bude o nicomkupu

zuzulkazu
24. feb 2018

Baby v akom stave moze ist dieta do kupelov? Utorok mame ist, dnes obaja jasne soplavy, nahrievam rozpustam nosy striekam, sople len vodove a kaslu nonstop tak kasel ani neriesim, pre pedinu ke to u nich normalny stav,dik

carlottafavore
24. feb 2018

@39520 poziciavaju vsetko co si pisala a uplne zadarmo 🙂

oksu
24. feb 2018

@minislon my sme boli 3x v osike a veľká spokojnosť. Na WC a v kúpeľni sa nikdy s nikým nestretnete. To by som ani neriešila. A je to kúsoček od izby cca 6krokov.

carlottafavore
24. feb 2018

@sudabe to je na co? dakujem

oksu
24. feb 2018

@livia341 ja som neplatila nič, ani stravu, moja a synovia stačila aj pre malú. A my sme vždy šli všetci 4, taka dovolenka to bola pre nás. Prvý rok keď sme boli, mohla ísť s nami všade, po novom už deti do 3 rokov nemôžu, ani sauna ani bazén, ale to niesu podstatne procedúry, tie by som ani nebrala... A na TV a iné môže s vami. Aaaa dá sa to aj jednej s dvomi deťmi, no určite je to náročnejšie,... No niekedy aj muž je 3dietatom...ma to Výhody aj nevýhody.

minislon
24. feb 2018

@zuzulkazu aha, takže ak ste boli vpohode na Borievke, tak Dôvera iba nemá všetky LD na stránke vypísané 🙂 Ďakujem za skúsenosť.

@zuzulkazu, @sudabe Máj je ešte mimosezónny. Od októbra do mája vrátane je mimosezóna a od júna do septembra vrátane je sezóna. Aspoň tak píšu na stránke. A prečo chceme máj? Lebo v marci rozhodne nemôžeme a apríl je otázny, neviem naisto, či môžeme. A ďalší dôvod lebo ideme so známymi a tí chcú ísť v máji kvôli počasiu a zároveň ešte nechceme platiť sezónnu cenu, ktorá je vyššia. Obe sme doprovod samoplatci.

@oksu super. Ďakujem za skúsenosť. Si ma potešila 🙂