Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

myska4
26. apr 2018

@magg424 pišeš že PN a OCR do 6rokov,ale moja ma 7 rokov

magg424
26. apr 2018

@myska4 no ja pisem ze ti ocr nedaju, dajunti len pn , a to pripade ze dieta nehodi do skoly este , napr ak ma odklad ... ocr ti da vas pediater na 10 dni, a dalsich 10 dni pories so svojim obvodnym ... samozrejme to budu ,, vymyslene dg ,,

kakika123
27. apr 2018

Dobrý deň, kto je teraz v kúpeľoch?

adrianazs
27. apr 2018

@myska4 ja som bola naposledy pred rokom , mala som neplatene volno nic moc ale ine my neostavalo , 2 tyzdne dovolenka a tyzden nepl.vol.mame doveru a ta dava na 21vdni , v praci som tahala nadcasy aby som aspon par dni mala volno a nie dov.tak dovol.som mala nakoniec 10 dni , pekny pobyt prajem a hlavne pocasie

livia341
27. apr 2018

Chcem sa opýtat pre tych,ktory ste poisteny v unione ze ci vam vzdy zvyknu schvalovat aj sprievodcu?ak nie tak preco? lebo nam neschvalili a myslela som,ze schvalia ked som podala navrh 19.03a este nemal 6 rokov, ale v aprili 04.04.už mal 6rokov tak sme to presvihli?
A cena za neschvaleneho sprievodcu za den 4,98€ sa zaco platí?

baklik
27. apr 2018

@livia341 nas mal 6 rokov v novembri a v aprili nam schvalili... ja som bola navrh odovzdat v poistovni a preverovala mi to priamo uradnicka, ci mi to este schvalia a bolo mi povedane, ze by mali, len tam musi byt zaskrtnuty sprievod. mala si to zaskrtnute? ja som inak ani velmi neratala s tym, ze este schvalia... skus sa odvolat, ze je maly na tebe zavisly a neprospelo by to jeho zdravotnému stavu, kedze by nebol v psychickej pohode...nieco take....

misinka26
27. apr 2018

@kakika123 Dobrýýý 🙂 môj malý je tam s mužom a od 04.05. ich striedam ja 🙂

sonah
27. apr 2018

@livia341 ahoj,prosim ta ako dlho si na to schvalenie cakala bolo to do 30dni ci dlhsie??

livia341
27. apr 2018

@baklik myslis ci mam zaskrnute v navrhu? Neslo mi do hlavy tak som si este raz otvorila obalku z unionu ako vyjadrenie tak tam mam napisane schvalene so sprievodom a kupele mi poslali neschvaleny sprievod a nauctovali mi taku cenu,ze to mozem ist rovno k moru na dovolenku

livia341
27. apr 2018

@sonah zaniesla som do poistovni 19.03. a 20.04 som volala do unionu ci je schvalene a potvrdili,že ano aj mi poslali v piatok a prislo mi az v stredu,cize stihli do 30dni

livia341
27. apr 2018

@baklik čiže podla mna asi sa pomylili v písaní,dik za radu daco vymyslim

baklik
27. apr 2018

@livia341 tak potom sa pomylili v Lucivnej a asi ti vybrali aj drahsie ubytovanie, su tam v roznych cenách, pozri na webe

sonah
27. apr 2018

@baklik ved zavolaj do lucivnej, a si to vyries telefinicky ten omyl,.....ty si si dopredu rezervovala nejake ubytko? Kedy by ste mali nastupit?

kakika123
27. apr 2018

@misinka26 a kde budete bývať? My sme v Borievke.

loginexistuje
27. apr 2018

@livia341 rozhoduje vek nastupu na liecenie cize sprievodcu ti uz nepreplatia tych cca 5 eur na den

veronicka1901
27. apr 2018

@livia341 ja to tiez tak mam, som schvaleny sprievod 6 rocnej, ale hradim si ubytko, stravu, ... Tak to bolo aj ked mala 4 roky. Ale my sme VSZP. Inak strava sa mi tu zda byt horsia ako minule.

engie35
27. apr 2018

@veronicka1901 Môžem vedieť koľko sa platí sprievod dieťaťa, ubytovanie a strava? Ďakujem.

baklik
27. apr 2018

@engie35 to je rozne,maju tam rozne ubytko. Poistovna preplati 100 eur

veronicka1901
28. apr 2018

@engie35 presne, vsetko zalezi od ubytovania a strava na den stoji 8.50 plus este nejake kupelne poplatky, atd.

myska4
28. apr 2018

@magg424 môžem aj 2-krát očr-ku v mesiaci? No ta druha by už bola neplatená že?

magg424
28. apr 2018

@myska4 mozes mat 1 ocr na jedno dieta v 1 mesiaci, ak mas deti dve mozes mat dve ocr po sebevzdy na ine dieta ...ocr je 10 dni platena , ale.mozes byt na ocr s jednym aj 21 dni len bez nahrady prijmu

mimimami3
29. apr 2018

@myska4 mozes mat OCR dlhu ako chces, platenych je prvych 10 dni. OCR je na diagnozu a dieta. to znamena, ze mozes ist na OCR na 10 dni - platenu, potom ju na jeden den prerusis (pojdes do prace / zoberies dovolenku / vyuzijes navstevu u lekara - priepustku) na od dalsieho dna mozes ist opat na platenych 10 dni OCR s tym istym dietatom, ale pozor, na inu diagnozu. cize napr. ak prva OCR bude napr. angina, druha moze byt zapal hornych dychacich ciest, tretia (opat po 1 dnovom preruseni) zapal dolnych dychycich ciest atd. To v beznom zivote, co sa tyka kupelov, neviem, aku dg by Ti lekar dal, my budeme tento rok este na PN-ku, mam dieta do 6 r.
s tymi OCR-kami to viem naisto. da sa to este i tak, ak mas dve deti, ze si 10 dni na OCR s jednym, potom 10 s druhym (tu si nie som ista, ci sa musi prerusit na 1 den, ale zda sa mi, ze nie). my sme to takto robievali, lebo mi aj tak deti ochoreli naraz vzdy a bolo to na dobre dva tyzdne, kazda choroba. no a ked mala zlomenu nohu, tak to bola uplna "krasa", co sa tyka organizovania vypadku z prace, lebo to som bola vyse mesiaca mimo prace a ani na to sa nevztahuje vynimka, ze by si mala plateny cely cas, i ked bolo jasne, ze neposlem dieta so zlomenou nohou do skolky, este k tomu, ked maju triedu na poschodi... "nastastie" nas vtedy "zachranilo" druhe dieta, ktore ochorelo a sla som na OCR s inym dietatom a inou diagnozou... cele postavene na hlavu, ako co ma clovek robit v pripade tej zlomeniny napr.? nemame nikoho, kto by ich co len jeden den postrazil... a koniec koncov aj tie kupele, ved deti maju cca. 12-13 tyzdnov prazdnin do roka, to ako maju dvaja rodicia vykryt, nie kazdy ma disponibilne babky, tetky a neviemkoho... a ked este k tomu pridu 3 tyzdne kupelov...

strikyhaky
29. apr 2018

Baby, co ste tam resp. co uz pobyt absolvovali. No a teraz mi povedzte reálne kolko a akych veci ste potrebovali. Asi najpopulárnejšia otazka v tejto skupine - balenie 🙂. O par dni ideme a tak idem na to, balit. Ideme prvy krat tak vasa odpoved velmi pomoze. Proste real skusenosti co ste babili, co chybalo, co nebolo treba,mnozstvo, typy a triky 🙂. Vdaka

evi32
30. apr 2018

@sonah ja som balila aj rozne potraviny, keby malej nechutilo, riady.. ale to fakt netreba, na kazdom poschodi bola vybaveda kuchyna a co sa tyka stravy, tiez nebudete hladovat.. moja mala sa tam naucila jest jedla, ktore dovtedy nejedla 🙂 zabalila by som nieco pre deti na aktivity vonku, loptu, tenis, kriedy, kolobezku a pod.

evi32
30. apr 2018

@strikyhaky ..este mi napadli par veci, ktore som balila a nemusela som.. toaletaky a mydlo na ruky.. to tam bolo, dalej na kazdej izbe bola aj lampa (my sme ju brali zbytocne-bala som sa,ci nebude tma, predsa ine je to v meste ked svietia poulicne svetla a ine v lese).. na izbe bola aj kanvica, minichladnicka, telka.. treba priniest svoje uteraky, tie na izbe neboli.. ale zato do bazena a do sauny nam dali.. pracka, susiaky, zehlicka..to vsetko tam je, aj mikrovlnka.. no nic mi tam take nechybalo..

baklik
30. apr 2018

@strikyhaky je tam aj pozicovna bicyklov a tusim som aj kolobezky videla.

baklik
30. apr 2018

Stale pozeram ci uz vyhodili program na maj a furt nic....si davaju nacas.... :-/

kakika123
30. apr 2018

@strikyhaky my sme momentálne na Borievke a tu je aj uterák a osuška. Takže tie čo sme doniesli, aj som naspäť poslala po manželovi domov. A jedla je dosť.

magg424
30. apr 2018

@baklik uz vyhodili

sonah
30. apr 2018

Ahojte,babulky,čo ste momentalne tam,ked mate dve deti a na obed idete spať a je tam program napriklad vylet o 13hodke,tak ostavate na ubytovni a nejako to nahlasite alebo ako to funguje? lebo ja chcem ist aj s 2ročnou a s 4,5ročným a my na obed spíme,.....