Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mysha
21. jan 2019

@molin Ako je to teda - da sa ist na OCR/PN, ked je uz dieta skolopovinne? Boli sme v Lucivnej pred 3 rokmi ,vtedy som bola na materskej s mladsou. Teraz uz syn chodi do skoly, ja do prace. Dovolenky tolko nemam, tak uvazujem ci do toho ist a ake su moznosti. Synovi by som to dopriala, vtedy mu to velmi pomohlo...

oksu
21. jan 2019

@milagrosss20 nám ano

oksu
21. jan 2019

@momof3 nám imunologicka vypíše elektronicky a za 10dni nám príde schválenie, nemám s tým žiadnu robotu, nikam nenosim

kankam
21. jan 2019

@milagrosss20 ale aj alergici a astmatici co je aj nas pripad a nasa imunologicka bola milo prekvapena ako uz po prvom pobyte v kupeloch sa dcere ovela zlepsili vysledky.

mysha
22. jan 2019

@tixx Da sa to zvladnut, co sa tyka procedur sauna/plavanie, ked som nemohla s mladsou, tak so starsim sli kamarati, ktorych sme si tam nasli. Pri perlickovom kupeli sme stali pri nom a do sauny malu pustit nechceli, vraj do 3 rokov je to zakazane.

tixx
22. jan 2019

@mysha dakujem za info 🙂 verim, ze to zvladneme 🙂

milagrosss20
22. jan 2019

@oksu
@kankam mi sme skúšali more cez leto všetko dobre pride september a akoby utalo.

kankam
22. jan 2019

@milagrosss20 my chodíme na jar do lučivnej a v lete do chorvátska a tiež to nie je úplne dobré, holt diagnóza nepustí, a niektoré výsledky sa priebežne aj zhoršia, ale celkový stav je výrazne lepší, vieme reagovať, inhalujeme vincentku aj doma a dávame pozor na prostredie v ktorom sa pohybujeme.
Neviem ako staré máte dieťa, ale imunita sa výrazne zlepšuje po 6 tom roku, aspoň u nás to tak bolo...

marfy2212
22. jan 2019

Čaute kočky,ja som Lučivnu vybavovala ešte minuly rok ,tento rok ideme april- maj LD -Jedľa.Znama tiez vybavuje ale vraj jej pediatrička aj imino-alergologicka vraveli ze ak chce ist musia malemu urobit nanovo komplet testy aj vsetko mozne ze bez toho jej nemozu vyplnit prihlásku,vraj je to novinka teraz od januara! Stretli ste sa s tym niektora? Ďakujem za odpoved..

erikai
22. jan 2019

@marfy2212 AHojte, my sme boli v Lučivnej vlani v máji..keĎ som chcela na jeseň od Imunologičky aby nám vypísala tak povedala že nemôže až v novom roku... takže teraz brali dcérke krv aj rozbor moču a potom nám vypíše návrh.. tak neviem či sa tento rok dostaneme a to má dcérka v júli 6 rokov... tak neviem... skúsim zavolať do kúpeľov, či mi môžu dať nejakú rezerváciu pokiaľ príde schválenie..

marfy2212
22. jan 2019

@erikai rezervaciu vam daju este pred schválenim,ja som si tak davala cez mailuz 2x,odpisali do 24h.... nechapem prečo musia robit tie vyšetrenia..

molin
22. jan 2019

@mysha keď je dieťa školopovinné tak sa vraj už nedá.... ja tiež rozmýšľam ako to poriesim, už aj svokru nahováram či na týždeň nepojde 😀

sianna
22. jan 2019

@molin vraj? Ci to mate overene? Ocr predsa vyplaca socialna poistovna a ta neskuma kde sa o dieta starate.

sianna
22. jan 2019

@molin ci?

kankam
22. jan 2019

@marfy2212 aj v minulosti platilo ze treba podrobne imuno testy nie starsie ako 2 roky.

erikai
22. jan 2019

@marfy2212 Ďakujem skúsim im napísať... už sme boli 2x.. tak uvidím...

kankam
22. jan 2019

@erikai kludne mohla vypisat minuly rok,vy poslat do poistovne a ta by vam schvalila kupele s cerpanim v roku 2018.mne to tak uz 3* riesila lekarka oktober/november.cerpame nasl.rok marec/april.

kankam
22. jan 2019

@erikai pardon cerpanie 2019

erikai
22. jan 2019

@kankam Ďakujem... ani ja to nechápem... rok pred tým s tým nemala problém.. už som napísala meil do kúpelov... tak uvidím... boli sme 1x súkromne na týždeň to som jej platila lebo nemala 3 roky... v roku 2017 v apríli a 2018 v máji... tak snáĎ to stihnem do 6 rokov čo má v júli...

erikai
23. jan 2019

Písala som meil na rezerváciu do prijímacej kancelárie... odpísali takto. "predbežné rezervácie na leto robím až od začiatku februára. Skôr len tým pacientom, ktorí majú schválený návrh skôr ako vo februári."

molin
26. jan 2019

@sianna OČR nemám overené, našej detskej lekárky som sa to nepýtala, nad takouto možnosťou som ešte nerozmyslala.

30mamina3
26. jan 2019

@sianna nadaju vám tu PN ani ocr ak už dieťa chodí do školy ☹ a či vám dá vaša detská ocr tak to záleží na nej.kedze vám musí dať papier do kúpeľov že dieťa je zdravé a následne vypísať Ocr tak záleží od nej či tak urobí alebo sa boji 🤔 tento rok nám nás už nechcela dať.ocr je aj tak iba 10 dní

nadezdah
26. jan 2019

Ahojte. Máme termín nástupu 25.2. Kto ešte idete?

carlottafavore
26. jan 2019

Ahojte, mi ma termin 1.2. piatok a pediatricka nam vcera(piatok) dala potvrdenku ze syn je zdravy, dufam ze to nebude vadit ci?

zuzka767
26. jan 2019

@carlottafavore Ahoj, nie starsie ako 5 dni. Ja nastupujem s detmi 31.1. a az v utorok idem po potvrdenie.

carlottafavore
26. jan 2019

@zuzka767 nie starsie ako 5 pracovnych dni.. podla teba nebude platit?

zuzka767
26. jan 2019

neviem mali by vziat ale radsej si tam skus v pondelok zavolat aby si nemala problemy.Neviem ake su tam lekarky a ako to posudzuju.

sonah
26. jan 2019

Babulky odlozte si blocky za absolvovanie kupelov daju sa potom uplatnit pri rocnom vyuctovani dani,zistila som to pred par dnami v tlacive 😉

nadezdah
26. jan 2019

@sonah myslíš,že aj keď si ako neschválený sprievodca samoplatcov,že sa to dá?

sianna
27. jan 2019

@nadezdah to snad aj ked je schvaleny. Rozdiel je 100 eur. Cena okolo 400 ☹

@sonah vdaka za info.