Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mita30
7. feb 2013

žienky, ešte idem otravovať 😵 ako je to tam s liekami? Pre seba si samozrejme nejaké beriem, ale pre malú? Základné čo užíva stale + nejaký nurofen atd to beriem, ale čo s takými, ked nahodou! my teraz behom druhého mesiaca máme rectodeltove čipky a tam je ich 4 ks, tak či si ich mám dať viac predpísať alebo oni nám dajú keby bolo treba?Diky 😉

mima595
7. feb 2013

@mita30 4 ti stacia..keby bolo treba, oni ti predpisu..nas Vladko tam minuly rok dostal Erdomed, aj ATB..mali sme aj svoj kalciovy sirup, ale ten povedala, že si mame nechat, dali nam svoj, aj probiotika nam dali...vezmi len take zakladne...kvapky do nosa, spreje co uzivate, nieco od kaslu, antihistaminika, od teploty, ale take speci neber....

mita30
7. feb 2013

@mima595 diky moc 🙂

maznacik007
7. feb 2013

@mita30 neviem ja som nezvazovala brat take zakladne lieky to som ratala ze tam maju od teploty, kvapky a na hnacku,
@mima595

pre deti beriem resp. zatial som planovala len tieto lieky (to su take co beru stabilne a predpisuju sa na odporucanie alergo imuno |

imunor na celu dobu liecenia...
isoprinosine na celu dobu liecenia
allergodil ocne kvapky
aerius,zyrtec (kazdy berie ine)
rectodelt (ale to teda ratam ze ak by bol akutny zachvat tak by to tam mali zvladnut aj inhalaciami a kortikoidom v infuzke) neviem si mam nejake ruzove predstavy... plus magnezko, homeo pre maleho a to co proste davam aj doma..
mne zasa vraveli ze toto treba mat v dostatocnom mnozstve neviem ci ti oni vedia predpisat napr. imunor... lebo to moze len imuno odporucat..

ale teda vezmem este od teploty a cierne uhlie

mita30
7. feb 2013

@maznacik007 no ja neviem ja beriem aj od teploty, ona mi moc čipky nechce má ich dosť v rectodelte tak to riešim sirupom, no a klasiku čo máme seretide, ventolin, singluair, aeorus to beriem plus aj do nosa physiomer. čierne uhlie beriem aj ja a ešte neviem či máš napísané zvlhčené utietky ma napadli 😀 dosť od veci ale teraz mi to ťuklo 😀

mita30
7. feb 2013

a ešte ma napadla taká vec ako predlžovkačka či sa nezíde, náš notebook už moc bez šnury nevydrží a ešte keby bolo niečo treba či je tam dosť zásuviek?

maznacik007
7. feb 2013

@mita30 vlhcene mam napisane... inak vezmi si aj take vatove tycinky do ucha ked budeme chodit do bazena tak ja musim mojim usi vytret aby im voda neostala...
neviem podla mna ta predlzovacka netreba sak baterka k notebooku je dost dlha... mne vydrzi celkom dost ... ja budem musiet po veceroch aj robit na nom... 😝

mita30
7. feb 2013

@maznacik007 vatové mám napísane aj my musíme, zapal stredného ucha máme každý mesiac tak neriskujem 😀 a preto sa aj bojim toho bazéna, budem mať aj fen aj malá kupaciu čiapku ale predsa 😢
Inak nie si náhodou učtovníčka, že by si mi tam uzavrela rok, nejak to do februára nestíham 😀

maznacik007
7. feb 2013

@mita30 nie niesom uctovnicka... 😉 ale tiez musim urobit DP, aj pre seba aj premanzela.... a musim to stihnut do konca februara.... 😝

mita30
7. feb 2013

@maznacik007 tak máme čo robiť 😀

aska
8. feb 2013

ahojte je tu niekto kto ide v septembri?? 🙂) my uz mame rezervovany topol chceli sme ist v auguste ale vraj do septembra maju topol plny tak som rada aspon za september 🙂

mima595
8. feb 2013

@aska - my sme boli minuly rok od 27.8. do 17.í a rok predym od 10.10..september je najlepsi mesiac v kupeloch..ak maju volne ber...
kebyže moje dvojky nesli do skoly, tak zase chcem ist v septembri

vyhody..stabilne pocasie, este sa da byt dlhsie vonku a už tam nie je tolko Limbakov...eda aj ihriska su volnejsie...

kurci
8. feb 2013

je tu krásne a tie taatry................

aska
8. feb 2013

@mima595 jej dakujem a ake pocasie ste mali v septembri ? bolo teplo teda tak na jesenne bundicky?? ja som to vzala a uz sa tesime minuly rok sme boli vo februari a to bolo super 🙂

mima595
8. feb 2013

@aska ..ako kedy..mali sme aj kratasy, a kratke tricka, ale treba ratat, že rano aj vecer už moze byt chladno..eda aj na jesenne bundy....tie vezmi urcite......to zavisi podla pocasia, ake bude..ale sepember je podla mna uplne uzasny

aska
8. feb 2013

@mima595 to si ma velmi potesila 🙂) uz sa velmi tesime minuly rok v zime sme si to tam paradne uzili ludia su tam super cely personal uzasne proste z kazdej strany 🙂a kedy teraz ides?

natalka445
8. feb 2013

@tessa ahoj moja prosim vidiš že ti už si sa vratila s lučivnej prosim vlastne ako je to s tou stravou ti si mala stravu prosim ta a dasa že tyžden nebudem mat a potom si doplatim alebo je tam neaka reštauracia kde by som si kupila neake menu prosim porad mi a ešte ti si ako to riešila v robote lebo moja veduca že si musim zobrat dovolenku ale 3 tyždne si zoberiem a čo v lete ?? dakujem za odpoved a dufam že ta neotravujem

tessa
8. feb 2013

@natalka445 ahoj 🙂
No s tou stravou...ja ti neviem, netuším ako to je, ak by si najskôr chcela a potom nie.. Teraz sa to zmenilo a ja fakt neviem.. Ale je pravda, že som tam videla mamičky, čo chvíľu mali stravu, potom nie.. Najlepšie je zavolať tej diétnej sestre p. Oršulovej 052/ 43 14 504 ona ti presne povie, o strave všetko 😉
Ale v reštaurácii (je prepojená s jedálňou, kde sa stravuje) sa dá objednať aj z jedálneho lístka..Ale ja by som zavolala tej diétnej sestre, ona ti určo dobre poradí 😉

A s robotou ti asi tiež neporadím 😝 ja som ešte stále na rodičovskej dovolenke zo zdravot. dôvodov s mladším synom... takže robotu som nemusela riešiť...

natalka445
8. feb 2013

@tessa velmi pekne ti dakujem za rychlu odpoved si velmi zlata dakujem určite jej zavolam 🙂 🙂

mima595
8. feb 2013

@aska - my mame rezerve na maj

zuzhufka
8. feb 2013

Ahojte,ide niekto s detičkami v júli???My idme do Smreku..

aska
9. feb 2013

@mima595 jeej tak tebe sa to uz blizi super to budete mat podla mna tiez pekne pocasie 🙂 a na kolko idete? my ideme na 3tyzdne cez VSZP.

mima595
9. feb 2013

@aska - aj my

aska
9. feb 2013

@mima595 tak prajem aby vam vyslo co najlepsie pocasie a poriadne si to tam uzite 🙂)

kocky mozem vas poprosit o pomoc zaberie vam to len sekundicku je to len jeden like kazda ktora sa zapoji ma moznost vyhrat pobyt v hodnote 228€ dakkujemee https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1015119...

darinka33
11. feb 2013

@aska Ahoj.My máme rezervovanú Borievku.Som zvedavá aké to tam bude.Idem v septembri s 2 chlapcami.Chceli sme cez leto ,ale už sa vraj nedá.Prosím Vás môže mi niekto povedať či je lepšie na Borievke,alebo Javori.A koľko sa platí za bazén.

mima595
11. feb 2013

@darinka33 - za bazen sa neplati....
v javori je lepsie, ze nemusis sa obliekat na jedlo, len zbehnes dole schodami a mozes tam mat 2 osoby so sebou bezplatne...

aska
11. feb 2013

@darinka33 za bazen sa neplati nic 🙂 a na javor moze s tebou este spat aj partner alebo niekto zdarma... ja idem s 5rocnym a s rocnou teda vtedy tak budu mat deti 🙂 ides prvy krat?

darinka33
11. feb 2013

@aska Ahoj.Áno idem prvýkrát.Jeden bude mať 4,a druhý 7 rok. tak sa bojím aby sa mi tam nenudili.

aska
12. feb 2013

@darinka33 neboj sa tam sa nudit isto nebudu 🙂)) doobeda budes mat procedurky bazen sauna inhalacie cvicenia...a poobede je tam kopa ihrisk paradna herna je kam ist na vylety strbske pleso jaskyne atd...tam je to uzasne prisposobene detom fakt 🙂 a sama ides alebo s muzom ?

mita30
12. feb 2013

žienky nehnevajte sa, ale idem zas otravovať ☹ Prišli nam papiere, všetkému rozumiem len sa chcem spýtať, je tam návratka, v ktorej mám uviesť či mám alebo nemám záujem o celý čas o plnú penziu? Ide o to, že ked dam nemám zaujem tak potom si ju dotatočne nemôžem objednať? Neviete niekto ako to je? Dik