Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

erika71
22. feb 2013

@emjee Ahoj, práve v pondelok tam šla moja sestra s jej dvoma dcérkami 4 a 7 ročné. Je to tam vraj super . Ak chceš vedieť aj o ubytovaní , procedúrach a podobne tak je tu registrovaná ako monalisatko .Kľudne jej napíš , rada ti odpovie.

maznacik007
22. feb 2013

@mita30 nie este nie.. ja som po zapale pluc dostala afty do celych ust a teploty ... takze ledva prezivam a davam sa dokopy... a este maly ma chripkove prazdniny zo skolky takze mam ho doma ... muz klasicky chodi neskoro vecer, ziadnu pomoc od starych rodicov nemam takze balenie az ked sa pozbieram hadam zaciatkom tyzdna to zvladnem

mita30
22. feb 2013

@maznacik007 a kedy odchádzate ja som si myslela že idete o týžden skor ako my teda teraz v pondelok?

maznacik007
22. feb 2013

@mita30 nie my nastupujeme vo stvrtok a v stredu este mame kramare, a v utorok nasu lekarku, lebo ze tam treba nejake potvrdenie ze su zdravi obaja aktualne...

takze nebudeme tam nejako skor ako vy, a dokedy ste tam vy... my do 28.3. tesne pred velkou nocou ideme domov..

mita30
22. feb 2013

@maznacik007 no idete predsa o tri dni skor a my ideme domov na velkonočný pondelok 1.4. 😀

lilianka851
23. feb 2013

mozem sa opytat su na iybach kluce tedda ak pojdem niekam na vylet alebo prechadzku mozem si zamknut izbu?

maji4
23. feb 2013

@lilianka851 Samozrejme že su kluce a jasné že si môžeš zamknuť 😉

lilianka851
23. feb 2013

@maji4 dakujem za odpoved

poleva
24. feb 2013

@darinka33 prosím ťa napíšeš mi v skratke postup ako si to vybavila ? ja by som chcela ísť v oktobri,dakujem

maznacik007
24. feb 2013

@poleva chces ist do Lucivnej? tak potom treba pockat kym budu mat tvoje deticky tri roky .... lebo inak ti ich zamietnu, to uplne zbytocne budes podavat...

ked budu mat po troch rokoch, tak normalne ti pediater vyplni ziadost o kupelnu liecbu, treba tam dolozit nalez od alergologa, imunologa a pod. nie starsie ako 4 mesiace na ziadost si napises hore ze chces ist do Lucivnej a cakas ci ti to schvalia, ak mas vseobecku tak ta neschvaluje sprievodcov takze tam ides ako sprievodca samoplatca, dovera skor schvaluje sprievodcov.

poleva
24. feb 2013

@maznacik007 ja viem,že si môžem podať s tým,že až budú mať 3 roky je to aktuálne....čo znamená samoplatca ?? platím si ubytovanie napr . topoľ 12 eur + strava 8,50 eur ? dakujem

poleva
24. feb 2013

@darinka33 prosím ťa villa kosodrevina cenu nemáš??

maznacik007
24. feb 2013

@poleva samoplatca znamena ze si k tym sumam co tu tusim darinka skopiirovala pripocitas plus 4,98 na den .... takze ak by si sla do topola s dvomi detmi a ty ako samoplatca asi mas VsZP teda na 21 dni tak platis

topol 13 + 4,98 na den (ubytovanie) x 21 dni t.j. cca 377 eur, strava pre teba (nepovinna) 8,5 x 21 dni t.j 178 EUR, plus pobytova taxa na obe deti na pobyt je 70 EUR, pobytova taxa na teba je 6,30 Eur spolu cca 632 EUR ...

ale treba si pockat lebo to je cennik len do konca maja,niekto tu pisal zevraj budu zvysovat ceny... ale neviem ...inak vsetko je na www.tkl.sk

lilianka851
24. feb 2013

maznacik007 co je to ta pobytova taxa pre doprovod 6.30?

dalilla
24. feb 2013

Lucivna je najlepsie miesto kde ist s detmi - jeden raj! Sme tam kazdy rok dcera to tam miluje a ma to uzasny efekt

mima595
24. feb 2013

@lilianka851 - to je akokeby kupelny poplatok..co sa odvadza obci..u rodica je o 0,50E na den a deti maju poplatok 1,66E na den...

mima595
24. feb 2013

@poleva -vila Kosodrevina sa neubytuvava....

mita30
25. feb 2013

žienky ako to je po príchode do kúpel? Najprv sa idú odovzdať papiere, potom ubytovanie a následne? začína sa obedom a ďalej.....napr. predpokladám, že nás pozrie nejaký doktor a procedúry nám dajú hneď? 😨 Ďakujem 😉

natalka445
25. feb 2013

@mita30 ahoj môžem sa opitat kedy si dostala papiere na nastup na liečenie nam povedali že mame nastup v aprili a ešte sme nedostali presny datum dakujem úekne za odpoved

mita30
25. feb 2013

@natalka445 tak rátaj tri týždne pred nástupom alebo možno aj skôr, nám to prišlo myslím 8.2. a nastupujeme 4.3., ale ja som tam aj volala, či by mi predbežne nepovedali nástup, kvôli doktorom, ešte teraz v piatok máme jedného, tak skus zavolať, možno už budú vedieť 😉

maznacik007
25. feb 2013

@mita30 moja ja viem tak ze prides najprv zaparkujete na vonkajsom parkovisku a vojdete peso dnu len si vezmes doklady a peniaze... doklady mas popisane v tom pozvani ...

idete hned do smreka aspon tak si pamatam neviem kde to bolo pisane do prijimacej kancelarie... kocky co ste tam opravte ma ak je to inak, tam das tie papiere, prezru deti daju vam rozpis procedur, a kedy ides na stravu, a daju ti kluce od izby a potom mozete vojst s autom do arealu a ides sa ubytovat....

neviem ako je to potom so skolou ... ze kedy sa tam musime hlasit a ako je to s rozvrhom... ale sak nam povedia...

poleva
25. feb 2013

@mima595 škoda

poleva
25. feb 2013

@maznacik007 ja chcem deti cez poistovnu aj seba,myslela som,ak by mi to neschválili - ale to nech ani radšej neskúšajú 😀
tá pobytová taxa je aj cez poistovnu tak veľa ? hm

maznacik007
25. feb 2013

@poleva a aku mas poistovnu ano vsetko sa plati tak ako je ... len poistovna prispieva tych cca 5 eur na den na ubytko ine nic

mita30
25. feb 2013

@maznacik007 ano ano aj v papieroch bolo písané, auto zostane von, až po zaplatení môžme ísť s autom do areálu, akurat, som nevedela,kedy prezru malú a dajú procedúry, ale už som mudrejšia 🙂 dik

poleva
25. feb 2013

@maznacik007 všeobecnú,,,,topoľ je ten apartmán ?? ubytovanie by som chcela dobré na úrovni 😉

maznacik007
25. feb 2013

@poleva no tak to ti doprovod neschvalia, sa na to priprav ... a ano to je apartman trojlozkovy

poleva
25. feb 2013

@maznacik007 práve som volala do pisťovne,tak žiadosť môžem podať až vo veku 3 rokov detí,fasa 😒
5 eur ma ja tak nezachráni,hm

maznacik007
25. feb 2013

@poleva a este si daj bacha aby obe deti mali diagnozy a mali liecbu lieky atd... tusim mime odtialto takto robia stresy raz schvalia toho raz toho...ona ti lepsie poradi aj ona ma vseobecku....

no ale sak som ti to pisala ze az potom mozes dat ziadost skor ti to zamietnu...

poleva
25. feb 2013

@maznacik007 to už dobavím s doktorkou 🙂 tak až na jesen,škoda