Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

katecameron
28. okt 2010

boze tak mi pol roka ideme z choroby do choroby a este nikto nam to nikdy nenavrhol asi zalezi od lekara my sme nemali dobru MUDr.ale asi mesiac uz mame novu aj alerg.sme zmenili aj moji maju nv kuse problem z dutinami a samozrejme 10-15krat do roka raz zapal hornych raz dolnych dych.ciest tiez mame problem s imunitou mandle nam vyberali pred pol rokom
asi sa dotoho budem musiet angazovat sama

danielik79
28. okt 2010

katecameron nezaleži len od lekára.Chlapec mi máva už od 3 mesiacov každý rok zápali priedušiek a stredného ucha aj dnes som bola u lekárky s malou nech ide do kúpelou ako tak zdravá(nabalila jéj liekov na týždeň dopredu).Ako sa hovorí v tomto štáte ked sa neozveš nemáš 😎 😎 .Aj ja kým som nešla s malou do nemocníce a nespítala sa ani mi nikto nič nenavrhol až potom ked mi dali správu z nemocnice a tam navrhovali preličenie mi to navrhla alergologička.(doktori to nechcú velmo navrhovať lebo to stojí peniažky).

katecameron
28. okt 2010

no to som si uz uvedomila ze ked sa sam clovek do toho nehrnie tak nic nebude len same by som dieta nedala do kupelov a ja ist s nim bojim sa ze financne by sa to nedalo ale keby som zobrala vsetky deti alebo aspon2 tak by sa to odplatilo

danielik79
28. okt 2010

motuzik ,smarti my vyražameražame skoro ráno teším sa na vás v Jedli.Možno sa nám podarý stretnúť leku323.
katecameron ani ja by som tých našich špuntov nepustila samích, ani mne to tak finančne nevichádza a niesom určite sama.Skúsila si sa informovať aj po možných alternatívach alebo chceš len tieto kúpele vyskúšať(možno by sa to dalo cez socialku a zobrať so sebou všetky deti).

smarti
28. okt 2010

@danielik79 no môj manžel so Zuzkou vyrážajú po 10, do hodiny by mali byť bez problémov tam, ja prídem aj s malou v utorok, tatina príde prestriedať dedko, tak prídem s ním, že to tam omrknem. Ja keď prídem na dlhšie, tak až v ďalší pondelok, myslím, že to je 7.11. Tak nech sa vám tam páči a dajte na tých mojich dvoch pozor 🙂

danielik79
28. okt 2010

smarti nemusíš sa o nich báť však sa nastratia .Prídi a omrkuj.

motuzik
30. okt 2010

Ahojte hlásim sa z kúpeľov. Je tu krááásne, svieti slniečko i keď je už chladno. Ale aspoň nieje veľmi blato.
Programu je tu až-až. Deti si to tu fakt vychutnajú.
Katecameron ja som si kúpele pýtala od detskej. Povedala, že dá sa, len si mám vybrať aké chcem (na nete) a podľa toho mi to vypíše buď iba ona (do Smokovca) alebo sem ona a musí to ešte oraziť alergologička.

leka323
30. okt 2010

Ahojte dievčatá, no my sme včera, čiže v piatok už o 9-tej išli preč. Nám stačilo, deti už sa pýtali domov, lebo všetci kamaráti už poodchádzali v priebehu týždňa. 🙂 🙂 🙂 Užili sme si ešte Hrebienok, hriech ísť domov z Tatier za takéhoto krásneho počasia. Nech Vám to rýchlo ubehne, ja sa vybaľujem a vybaľujem..... 🙂

motuzik
31. okt 2010

No veď ja sa smejem, že keď sa 26. novembra vrátime domov a ja všetko povybaľujem a poperiem, tak môžem začať piecť na vianoce 😀 .

janetina
31. okt 2010

Dievčata teraz v Lucivnej s malym je moj muz ale co pocuvam je tam fantasticky., pocasie a aj aktivity...az v kutiku duse zavidim ze som tam neni 😔 so synom ja....ale nie vsetko sa da. Dnes tam maju prehliadku hasicov, vcera vozenie na konikoch...zubacka, A vcera kupanie a Strbske pleso....uf co by som za to dala aby som si tam poodychovala aj ja 😎

leka323
31. okt 2010

Normálne mi chýbajú prechádzky v lese, dnes sme museli ísť na špacírku do lesa tu blízko nás.... spomíname, spomíname, dovybaľovali sme sa a dávame dokopy fotky.... Som vďačná, že som tam bola, nič neľutujeme, je mi až smutno, držte sa dievčatá.... ☹ ☹ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

leka323
6. nov 2010

Ahojte dievčatá, ako sa máte? Detičky sú zdravé??? 🙂

kurci
8. nov 2010

dobrý večer, chcem sa opýtať, nám odporučila pani dc. lučivnú, ale ja pôjdem s nimi, neviete mi zistiť sumu akú si mám pripraviť na kúpele ako rodič doprovod? Budem veľmi rada ak mi pošlete nejaké informácie. prajem pekný pobyt

smarti
8. nov 2010

@kurci pravdepodobne pôjdete až po novom roku, cenník je na ich stránke - www.tkl.sk, je to dosť drahšie oproti tomuto roku, teraz tam mám dcéru + doprovod, vyšlo nás to niečo cez 500,- €, ubytovaní sme v Jedli, t. zn., že každá izba má svoje WC, sprchy sú spoločné. Je to pekne na ich stránke rozpísané.

leka323
9. nov 2010

Ahojte, ja keď som tam bola v októbri, tak sa rozprávalo, že v decembri kúpele nebudú otvorené, lebo minulý rok tam akurát v decembri mali veľa chorých, že otvoria až po Novom roku. Jedna spolubývajúca sa išla informovať , že dokedy už majú obsadený budúci rok, tak vraveli, že obsadzujú apríl-máj. Takže je to dosť nabité.... A ako píše Smarti, všetko je rozpísané na ich stránke podrobne...

kurci
9. nov 2010

@smarti a na ako dlho, ste išli. ste tam tých 28 dní?

lidija3
9. nov 2010

a ako to je s doprovodom?mamicka ak je schvalena poistovnou a moze ist aj otec samoplatca?da sa byvat v nejakom apartmane ak chcu ist obidvaja rodicia s dvomi detmi?

leka323
9. nov 2010

Všetko sa dá, ak je mamička ako doprovod schválená poisťovňou, kľudne ju môže vymeniť manžel samoplatca, a samozrejme môžte bývať v apartmáne pekne spolu, treba zavolať a dohodnúť si všetko, vychádzajú v ústrety... S nami bol jeden 7 r. chlapec a s tým bola týždeň mama, potom babka, dedko a ešte raz babka. Ako som napísala, treba tam zavolať, dohodnúť, nie je problém. 🙂 🙂 🙂

smarti
9. nov 2010

@kurci išli sme na 28 dní, tak ako leka píše aj my sme doprovod zvolili kombinovane, naprv tatino, potom dedko, teraz tam je babka, na víkend idem ja.

kurci
10. nov 2010

@smarti a koľko si platila? mne to vyrátali na 500 eur. Tak neviem. A aký tam máte vy ako doprovod program? aké je tam prostredie a tak

lidija3
10. nov 2010

@leka323 len trosku si to neviem predstavit.to by sme mali apartman tam by sme byvali obidvaja rodicia s detmi cely pobyt a na tie procedury by chodil vzdy len jeden s rodicov s detmi?ci...kolko tych procedur za den byva kolko je volneho casu mozeme mat aj svoj volny program?nam to doktorka este len navrhla nakolko su deti casto chore ze nam napise pobyt.manzel chce ist samozrejme s nami na cely pobyt.dakujem 🙂

motuzik
10. nov 2010

Ahojte, smarti museli ste platiť cez 400, presne 408,-.
Pobytu sú tu vždy na 28 dní.
Lidija3 ak chceš aj s manželom, tak si zvoľ ubytovanie buď v Javori alebo v Topoli a tam s Tebou ako schváleným dopprovodom môže byť hocikto a platí si už len stravu ak chce. Čiže Ti môže prísť pomôcť raz manžel, raz babka, kamoška. Len je to drahší typ ubytka.
Včera a dnes tu je chladno a fúka studený vietor. Tatry sú už nádherne pocukrované 🙂 . Ale nato, že je už polka novembra je tu podľa mňa stále teplo 😀 .
Smarti Vaši sú akurát v bazéne, alebo akurát končia.

smarti
10. nov 2010

@motuzik my sme platili presne 550,- nie tak ako vy. Asi preto, lebo my sme si platili celý doprovod, nám poisťovňa neschválila doprovod napriek tomu, že nás poslali na psych. vyšetrenie, lebo odmietali doprovod úplne. Záver psych vyšetrenia bol v tom zmysle, že dieťa doprovod potrebuje, kvôli jeho ďalšiemu pozit. vývinu je žiadúce, aby tam doprovod bol. A aj tak nám doprovod schválili, ale nič nepreplatia, tak celý doprovod platíme. Dík za info o našich.

leka323
10. nov 2010

@lidija3 ahoj, samozrejme, že sa dá, aby ste boli celý pobyt spolu, ale to iba v Topoli alebo Javori. Izby sú dobre vybavené, Javor je spojený s reštauráciou, hneď vedľa je bazén, sauny, blízko je Smrek, kde sa inhaluje a cvičí, ten Topoľ je trošku ďalej od toho všetkého, ale to nech Ťa neodrádza, je to asi 5 min. A pokiaľ budete jesť v jedálni, tak pri stole by mal sedieť iba jeden rodič, druhý počká vedľa, na cvičení môžete byť spolu, tam to aj fyzioterapeutka ocení, na individuálnej inhalácii môžete byť obaja s nimi a pri spoločnej by mal byť jeden. Poobedie sme mali stále voľné, záleží do akej skupiny Vás pri príjme doktorka zaradí. My sme mali napr. 3x do týždňa bazén, 1x saunu, 2x cvičenie v telocvični a od pondelka do piatku inhalácie. To všetko doobedu. Takže poobede sme sadli do auta a išli niekde do hôr. O 18-tej je väčšinou nejaký spoločný program, výroba niečoho, divadlo, kino.....

leka323
10. nov 2010

A ešte sú aj spoločné výlety, na ktoré sa chodí ich autobusom doobedu alebo poobede, ale nám sa dovolili zapísať najviac na dva, aby sa "ušlo každému".

lidija3
10. nov 2010

@leka323 dakujem za info 🙂 🙂 🙂

kurci
11. nov 2010

ďakujem aj ja. Takže výlety sú obmedzené? a kam sa chodí, že ked ste v tých tatrách, či pochodíte aj niečo viac ako Hrebienok, štrbské pleso a tak.

leka323
11. nov 2010

Ich ponuka výletov je klasika: Štrbské pleso, Hrebienok - to Vás vysadia a Vy si môžete ísť kde chcete, my sme napr. 1x išli hornou cestou okolo vodopádoch Stud. potoka, druhýkrát dolnou cestou okolo vodopádoch, potom v ponuke sú napr. jaskyne, ZOO Spišská Nová Ves, Max PP, Kežmarský hrad... Je dobre, ak sa zíde dobrá partia, mamičky majú autá, dali sme do kopy 2-3 autá a už sme niedke išli. Spoločne sme boli ešte na Popradskom plese, Skalnatom plese alebo len tak sa prejsť do obce Lučivná, prechádzate cez koľajnice, tak deti sa tam radi zastavovali... alebo sme si požičali bicykle - samozr., že záleží od počasia a vozili sme sa po areály... Ak idete von z areálu, netreba to hlásiť, iba ak by ste niekde ostali na noc. Nie je problém nechať odložiť si obed, alebo ísť na obed skôr a dajú Vám ho do obedára, ktorý je na každej izbe.

leka323
21. nov 2010

Ahojte dievčatá ako sa máte? Kráti sa Vám to... Detičky sú zdravé? My, od kedy sme prišli /cca 3 týždne/ ideme z choroby do choroby a tam vydržali deti zdravé celý mesiac = pre nás zázrak. Obaja už boli prechladnutí, mali nádchu, teraz obaja angínu... a k tomu chlapci prvýkrát "chytili mrle". Tie sme si doniesli z Luč. Sestrička vravela, že to v takých veľkých kolektívoch býva. Kamarátilo sa s nami jedno dievčatko, a tú stále svrbil zadoček. Teraz už viem prečo. 🙂 🙂 🙂

smarti
22. nov 2010

@leka323 ahoj, tak veru sa kráti, ja som tam bola len teraz na víkend, ináč sa nám tam strieda babka, dedko, tatino, teda hlavne babka. Myslím, že teraz cez víkend tam na každej izbe bolo nejaké choré dieťa, počasie je dosť vlhké, tak možno aj preto. Ináč našej Zuzke nasadili Penclen, vraj na posilnenie, lebo chytala noštek a tak začala z toho vracať a prestala jesť, že bol problém týždeň ju z toho dostať. Keď jej to vysadili, tak už papá. Uvidíme ako bude ďalej. Ja som dúfala, že po kúpeľoch bude lepšie, no nedávaš optimistické správy, tak uvidíme ako sa budeme my držať. Ináč je tam krásne, teda aspoň našej Zuzke sa tam veľmi páči.