Kúpele Lučivná. Boli ste tam s dieťatkom?

sara2
2. mar 2009

ahojte maminky 😉
Na odporučanie nášho imunoalergologa by som s malou mala ísť do kúpeľov.Odporučal nám Lučivnú.Pozerala som na nete informácie.Ja sama som tam pred 25 rokmi ako malé dieťa bola.Nedá sa to porovnať s tým ako to vyzerá teraz.
Prosila by som vás o nejaké postrehy,ktorá ste už tam s dieťatkom absolvovala liečebný pobyt.Niečo o tom ako je to tam s doprovodom čo sa týka ubytovania,stravovania a hlavne koľko mamička ako doprovodná osoba dopláca.
Telefonovala som tam opakovane ale mi nik nedvíha.Na stránke majú uverejnené len jedno dostupné číslo.A na mail neodpovedajú 😒
ďakujem 🙂

mima595
22. mar 2016

lenže si nemyslte apartman a apartman...Topol su apartmany pre 3 deti a aviac...kde su 2 spalne...a potom su 2 male apartmany, kde je jedna spalna a potom su v Topoli iba izby, kde je iba jedna izba bez kuchynk, ale so socialkou..nieco ako SMrek bez obyvacky...

takže je tieto vacsie aparmany su dlhodobo rezervovane...zvyknu si ich rezervovat mamy s 3 detmi aj rok dopredu...a niekdy sa stane, ze su volne, napr. februar marec, reps. oktober novembr...kto ma ako stastie.....ale ani pani na ubytovacom tam neda matku s 1 dietatom, lebo chcu mat navstevy....

zuzka767
22. mar 2016

no ja som na 100% na september tak presne neviem datum ale ratam ze to bude hned na zaciatku, ja mam doveru takze 21 dni neviem co mas ty...A dala som sa aj na cakacku a priebezne tam aj volam aj minuly tyzden som tam volala a vravela mi ze nema volny topol ale iba vila breza apart.ale ten nechcem lebo tam nie je kuchynka .A este sa ma pani z TKL pytala preco chcem len kuchynku ci mame zvlastnu dietu alebo stravu ze preco si chcem varit?Ono to aj zalezi kedy ti konci poukaz mne zac.decembra tak preto ta uz musia umiestnit.Ale zas je to zle ze ked chcem ist o rok zas tak nechcem zas cakat do septembra ale skorej.

luciahavesela
22. mar 2016

Prosím vás, kto mi vie povedať ako je to, ak pôjdem s dvomi deťmi (1,3 roky), čo sa týka platby? Ešte by ma zaujímalo, kde je najvhodnejšie ubytovanie a ako to vôbec funguje. Pediatrička vypíše návrh a ďalej? Ďakujem

marcella5
22. mar 2016

@mima595 tak clovek ma moznost vyberu, tak si vyberie, co mu vyhovuje 🙂
@zuzka767 mne povedala iba po lete... tak tam skusim aj ja zavolat koli upresneniu terminu, nakolko by mi to dost pomohlo... a tiez chcem kuchynku z dovodu specialnej stravy... no uvidime, dufam ze sa zadari ten topol 🙂

merikac
22. mar 2016

@luciahavesela mladsie dieta bez naroku na lozko a stravu mas zadarmo. Co sa tyka teba, zalezi, ci budes schvaleny, alebo neschvaleny sprievodca,,,,,,,ak schvaleny, tak su tam minimalne poplatky,,ak neschvaleny, tak so stravou (plna penzia) vychadza doplatok do 500 € na 21 dni
Ubytovanie - zalezi, ci chces kpelnu a wc na izbe, ci nie,,,,,,,,, odprucam ubytovanie Topol, smrek,,,,popripade bez wc a sprch osika
Pediatricky vypise, navrh, k tomu pridas, prefotenu fotodokumentaciu z poslenych vysetreni(osporucam vsetko rok spatne) a zanesies na poistovnu na schvalenie,,,,,,,potom uz len cakas, ak ti navrh uznaju, budu ta kontaktovat z kupelov a budu sa pytat, na termin a ci mas uz aj vybrany liecebny dom...........vela stastia

mima595
22. mar 2016

@marcella5 - alebo si vyberie, co mu je ponuknute....

marcella5
22. mar 2016

@mima595 neviem preco ta to irituje... ako hovorim, kazdy si vyberie, co mu vyhovuje, kazdy pozna svoje moznosti, svoje dieta - deti, nikdy nevies, ake ine zdr. problemy tam mozu byt atd.... a prva otazka ked som volala bola co mate vybrate?

luciahavesela
22. mar 2016

@merikac ďakujem za informácie

mima595
22. mar 2016

@marcella5 - mna to neirituje, mne je to jedno 😉 ...len je pochabe sa spoliehat na to, ze chcem apartman, ked tie apartmany su v Topoli 4....2-pre 4 osoby a 2 pre 3 osoby a potom este v javori, ale tam su bez kuchynky....
takze ak to zratas, tak v Topoli sa moze vymenit za cely rok max. 50-55 rodin....a kedze je zaujem o kupele velky, aka je asi pravdepodobnost, ze daju apartman rodine s 1 dietatom?

marcella5
22. mar 2016

@mima595 a dali... 🙂 akurat si o tom pisem z jednou maminou

mima595
22. mar 2016

@marcella5 - no bola som v kupeloch 3x a viem svoje o davani a nedavani apartmanov, o dodrzani vybrateho terminu....2x nam prišla pozvanka na iny termin, aky sme mali dohodnuti..raz bol posun o tyzden, raz skoro o mesiac....
ja ti prajem, aby ti to vyslo, ako chces, len som ta chcela upozornit, ze nie vzdy to tak vyjde.... 😉 a inak mier...nemyslela som to vobec v zlom...len aby si nebola sklamana...

marcella5
22. mar 2016

@mima595 ani ja to nemyslim v zlom... tiez uz som zhanala kade tade informacie, takze tiez viem, ako to chodi - nechodi.. niekto sa dostane aj hned na apartman, niekto caka pol roka... a nie je to ani o viacpocetnych rodinkach... asi znamosti funguju vsade, ako vo vsetkom

cinky333
23. mar 2016

@marcella5
@mima595 Ja som si vyžiadala vopred apartman 3 ložkovy (obyvačka, spalna 3 postele, bez kuchynky), pretože som mala časté navštevy. Bola som sice upozornená, že matka s 2 detmi bude uprednostnená, no aj tak som ho dostala. 🙂 Takže si myslím, že šanca je. Je to o dohode a o obsadenosti.

danusica83
23. mar 2016

Dakujem za vsetky odpovede.

Ja som sa po 4-tyzdnovom cakani na schvalenie rozhodla, ze do kupelov nenastupime, aj keby nam liecebny pobyt schvalili. Vraj sme v procese schvalenia. Kokso, to schvaluju akoze co? Trnsplantaciu oblicky??? Prepacte za vyraz a myslienku (nemalo by sa to takto, ale....), ide o liecenie pre dieta, ktore to potrebuje!!! To uz neprihliadaju ani na to!?! Ja som normalne po vcerajsku tak vytocena, ze mi hori v krku. Hold nas stat a nase zdravotnictvo!!! Kam to len spejeme!!! Mam Vseobecnu zdravotnu poistovnu a b=vcera boli presne 4 tyzdne od podania.

Drzim Vam kocky palce, aby ste neskoncili ako my , a aby boli Vase deturence zdravucke. My si priplatime o nieco dlhsi pobyt pri mori a budeme dufat, ze sa imunitka zoceli 🙂

cinky333
23. mar 2016

@danusica83 určite aj pobyt pri mori pomoze. Nám alergologička vravela, že 2-3 týždne pri mori sa ničomu nevyrovnajú. Samozrejme byť vonku a vonku a plávanie. Taktiež sauna je vynikajúca na imunitu. A určite to bude príjemnejšie pri mori s rodinkou. 🙂

monline
23. mar 2016

ahojte
chcem sa spýtať ako funguje sprcha v Limbe na treťom...na izbe budeme mať umývadlo a WC..dá sa zamknúť? sú sprchy po jednej, či ich je vnútri viac? sú rozdelené na mužské a ženské?

psyxooo
23. mar 2016

@danusica83 a co ta tak vytocilo? ze to treba schvalit? ved keby davali kazdemu, kto si poziada, tak by si sa dostala na radu mozno v roku 2018 😀 Ja som bola minuly rok s detmi a neviem si vynachvalit. Tento rok som necakala, ze mi opat schvalia, ale podarilo sa.... a poviem ti, kebyze mozem, chodim tam kazdy rok aj dvakrat do roka. Pre mna uzasny relax, klud, dovolenka..... Synovi pomohli az hory, dovtedy sme chodili dvakrat rocne k moru, to mu nepomahalo. Alergikom zvyknu schvalovat, ale ak ma dieta len znizenu imunitu, tak nechcu schvalit /tolko mi povedal lekar v lucivnej/.
A k tej cene, co niektora kocka pisala vyssie... ak schvalia len dieta a dospeleho nie, tak v najlacnejsom ubytku to vychadza nejakych 350 eur na 3 tyzdne vratane stravy...... za takuto sumu si veru neviem predstavit ist na 3 tyzdne k moru 😕

danusica83
23. mar 2016

@psyxooo mna hneva ten pristup!!! Nejde o peniaze, bola som odhodlana platit si to sama, ine ma ani nenapadlo. My mame 6km od Lucivnej starych rodicov, takze v "horach" sme pravidelne a cerstvy vzduch dychame tiez viac nez dost pocas celeho roka. Ani netvrdim, ze to maju schvalovat kazdemu, prave preto poukazujem na nase zdravotnictvo. Navyse nie je znizena imunita ako znizena imunita, tak to, prosim, neoznacuj slovkom "LEN" 🙂 - povodov a dovodov je / moze byt viac 🙂 navyse, kazdy ma pravo ist na liecenie s cim uzna za vhodne - ci ide o imunitu, alebo ekzem, alebo dychacie problemy,...., vzdy je to problem, ktory treba vyriesit. Predsa nikto nepojde na liecenie s dietatkom ak je zdrave!! Preto to sklamanie. Ja investujem na letnu dovolenku ako bonus, a budem vysielat prosby tam hore, nech nam to pomoze 🙂 🙂 🙂

loginexistuje
24. mar 2016

@danusica83 no liecenie v lucivnej stoji poistovnu na dieta cca 1000 EUR takze to neni uplne mala polozka a preto to musia schvalovat.

Na druhej strane nechapem ak mate 6 km odtial starych rodicov preco tam chcete ist ... ved do sauny raz do tyzdna a do bazena pripadne si kupit toho slonika sa da... vacsinou sa tam chodi z dolniakov a miest prave kvoli klimatoterapii pre deti s alergiami, astmou atd...

Potom je fakt pre vas lepsie ist k moru na dva tyzdne a to urobi velmi vela pre zlepsenie imunity dietata

A nie je pravda ze kazdy ma pravo ist na liecenie na liecenie idu deti podla indikacneho zoznamu.

a k schvalovaniu tak ja som s dietatom cakala devat mesiacov na operaciu kvoli limitom poistovne Dovera na anestezie u malych deti. /v sukromnom centre sa to nedalo zoperovat/ a dieta muselo byt nepretrzite pocas liecby na ATB kvoli ohrozeniu srdiecka a ladvin. Presli sme do VsZP a nemame problem a to mam chronicky chore obe deti /dispenzarizovane a na liekoch a hormonoch/

danusica83
24. mar 2016

@loginexistuje nebudem tu vysvetlovat preco? naco? zaco? Asi najlepsie vieme, preco sme sa tak rozhodli, mozno hlavnym dovodom je / bolo osvojenie si a naucenie sa potrebnych procedur! Samozrejme, na odporucanie lekara. A vlastne az pri studovani tejto stranky som zistila, ake procedury sa na lieceni vykonavaju - najlepsie je vidiet a vediet 🙂 ale mne postacilo to, co tu napisali kocky. Mozno aj prave preto som sa rozhodla, ze na liecenie nepojdeme a nechame tak priestor niekomu inemu 🙂 Takze to cakanie z poistovne ma vlastne len utvrdilo a posunule v mojom rozhodovani.
Ako som pisala, prajem vsetkym mamickam/detickam co najmenej starosti, a hlavne vela, vela zdravicka 🙂

psyxooo
24. mar 2016

@danusica83 velmi dobre robis, ze nechas miesto druhym, ktori si to budu vazit a tesit sa 🙂

nellynka
24. mar 2016

@danusica83 Ja som minuly rok cakala na schvalenie synovho liecenia 7 tyzdnov, resp. 8 kym mi prisla posta. Vraj oni nemaju zakonom stanovenu lehotu, ja som si myslela, ze 30 dni, no smola. Nakoniec nam schvalili. A tento rok som podala a celkovo trvalo presne dva tyzdne a mala som doma odpoved, ze schvaluju. Takze celkovo u nich to bolo asi tyzden. A to mame VSZP. Podla mna zalezi asi komu to pridelia, alebo ja uz neviem od coho.
My sme chodili k moru kazdy rok, ale ta Luivna im pomohla, hlavne tie procedury, naucis sa tam vela veci, finty. A detom sa tam neskutocne pacilo. Takze opakujeme aj tento rok.
Vela zdravicka prajem!!!!

leginca
29. mar 2016

@danusica83 - ja mám poisťovňu Dôvera a schválili mi to za 2 týždne, viem, že všeobecnej trvá schvaľovanie aj 2,5 mesiaca.

cutty
29. mar 2016

Ahojte, takze chystame sa v oktobri do kupelov v Lucivnej. Zatial mame rezervovanu izbu v Topoli, ake mate skusenosti s ubytovanim v Topoli? Ake to tam je?

maruska360
29. mar 2016

@cutty ja idem vo stvrtok tak dam vediet

cutty
29. mar 2016

@maruska360 dakujem, budem rada

monline
29. mar 2016

@maruska360 aj mne dnes volali, či nemôžeme nastúpiť už vo štvrtok, že sa uvoľnilo miesto v smreku, ale sme chorí ja i malý, tak to neide, chceme ísť v termíne ako sme si naplánovali- 19.4.

janet24
29. mar 2016

Kocky prosim vas ako dlho vam trvalo pokial prisla odpoved ,po podani do poistovne.Tento rok im to nejak dlho trva

janet24
29. mar 2016

@danusica83 som na tom podobne s tym schvalovanim

andybay1
29. mar 2016

dnes nám prišlo cez e-pobočku ZP Dôvera schválenie liečby, podané 18.3. 😉