Kvety na cintorín počas lockdownu

27. okt 2020

Ahojte, mame uz asi 2 mesiace objednane kvety na cintorin. kedze je lockdown na cintorin sa nedostanem, ale zaroven mi pride nefer neprevziat tie kvety od kvetinarky. urcite ste mnohe v podobnom pripade, ako to riesite? 🤯

vamajka
27. okt 2020

@weronika171717 ja nepisem, ze je to vynimocny stav ale situacia a to je rozdiel

katarinaba
27. okt 2020

@weronika171717 zlaticko ty sa zobud. Precitaj si ustavny zakon. Asi ho nevies najst, tak ti z neho zacitujem a odporucam hlavne bod g (nie ten zensky, co muzi nevedia najst):
Čl. 5
Núdzový stav

(1) Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, a to aj v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt v dôsledku živelnej pohromy, katastrofy, priemyselnej, dopravnej alebo inej prevádzkovej havárie; núdzový stav možno vyhlásiť len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území.

(2) Núdzový stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní.

(3) V čase núdzového stavu možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohrozenia obmedziť základné práva a slobody a uložiť povinnosti na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území, a to najviac v tomto rozsahu:

a) obmedziť nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia evakuáciou na určené miesto,

b) uložiť pracovnú povinnosť na zabezpečenie zásobovania, udržiavania pozemných komunikácií a železníc, vykonávania dopravy, prevádzkovania vodovodov a kanalizácií, výroby a rozvodu elektriny, plynu a tepla, výkonu zdravotnej starostlivosti, udržiavania verejného poriadku alebo na odstraňovanie vzniknutých škôd,

c) obmedziť výkon vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam na rozmiestnenie vojakov, príslušníkov ozbrojených zborov, zdravotníckych zariadení, zásobovacích zariadení, záchranných služieb a uvoľňovacích a iných technických zariadení,

d) obmedziť výkon vlastníckeho práva k hnuteľným veciam zákazom vjazdu motorových vozidiel alebo obmedzením ich používania na súkromné účely a na podnikanie,

e) obmedziť nedotknuteľnosť obydlia na ubytovanie evakuovaných osôb,

f) obmedziť doručovanie poštových zásielok,

g) obmedziť slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania v určenom čase a zákazom vstupu na postihnuté alebo bezprostredne ohrozené územie,

h) obmedziť alebo zakázať uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať alebo zhromažďovanie na verejnosti podmieniť povoľovaním,

i) obmedziť právo slobodne rozširovať informácie bez ohľadu na hranice štátu a slobodu prejavu na verejnosti,

j) zabezpečiť vstup do vysielania rozhlasu a televízie spojený s výzvami a informáciami pre obyvateľstvo,

k) zakázať uplatňovanie práva na štrajk,

l) vykonať opatrenia na riešenie stavu ropnej núdze.

(4) V čase núdzového stavu môže prezident na návrh vlády

a) nariadiť výkon mimoriadnej služby profesionálnym vojakom, vojakom v zálohe povolaným na pravidelné cvičenie alebo na plnenie úloh ozbrojených síl a vojakom dobrovoľnej vojenskej prípravy,

b) povolať na výkon mimoriadnej služby vojakov v zálohe.

autor
27. okt 2020

v ziadnom pripade som nechcela, aby vznikla takato hadka. na cintorin chodim pravidelne aj pocas roka, bohuzial, su tam osoby mojmu srdcu velmi blizke. o to mi nejde, ze nebudu kvety na hroboch, to prezijem uplne v pohode, vobec mi na tom nezalezi, ide mi o to, ze nemam kam dat cca 50 kusov rezanych chryzantemov 😫 neviem si predstavit, ze by som ich mala v dome vo vazach, pre mna by to bol uplne divny pocit. podla mna aj buduci tyzden bude platit zakaz, takze konkretne tieto kvety sa na cintorin nedostanu, kedze ako som pisala, preskakovat plot v noci nemienim 🧐

autor
27. okt 2020

@weronika171717 podla tvojich vyjadreni a poctu vykricnikov!!!!!!!! sledujes Krajnikovu a/alebo Harabina. este, prosim, napis, ze opatrenia su nulitne!!!!!!!!! to si zabudla.

misana84
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaass
27. okt 2020

Nedajú sa tie kvety odvolať? Ja by som zavolala Kvetinárke, že zmena. Veď určite sa to dá 👍

deti95060810
27. okt 2020

@weronika171717 my sa budiť nepotrebujeme....my sme disciplínovaní....ale ak ty chceš môžeš ísť kam len chceš.... a potom samozrejme môžeš presviedčať kontrolu o núdzovom popr. výnimočnom stave....😉

deti95060810
27. okt 2020

@katarinaba
a predstav si že ja to cítim inak a na cintorín chodím často...a?

qetka
27. okt 2020

inak, ja by som zavolala kvetinarke, ze ich vezmem hned, sko bude mozna navsteva cintorina. Neverim, ze uz ich ma narezane, ak si ich chela az na vikend ;)
A samozrejme s tym preliezanim plotu medzi 1:00 a 5:00 to bol vtip 😂

ejanjelik
27. okt 2020

Od minuleho piatka sim v karantene. Na cintorin chodim viac krat do tyzdna. Ked mi skonci karantena chystam sa , pojdem vecer zapalim sviecku a pojdem rovno domov. Tak isto pojdem do okresneho mesta vybrat peniaze , natankovat a do deogerie. Ak ma budu kontrolovat vysvetlim, ze som nemala moznost zaruadit si tieto veci pred lockdownom.

ajka0207
27. okt 2020

@syslik81 tak napr. Moja babka verí tomu že ten niekto sa díva či chodíš na cintorín a v deň narodenín tam čaká či prídeš. A nemám žiadne argumenty jej to vyvrátiť. Ale jasné, núdzový stav je núdzový stav.

luccy89
27. okt 2020

Neviem odkial ste, ale u nas je cintorin otvoreny a ked idem okolo s kocikom, tak tam normalne vacsinou babky obriaduju hroby...

kaki3
27. okt 2020

Neviem no ja som tiez kupila taku akoby ikebanu z tuje, zo susenych kvietkov, ale nemam odvahu to ist zaniest. Nemam rada taketo riskovanie, mne osobne to nestoji za to. Na starkych myslim stale.