Laserová operácia očí - pocity a skúsenosti

neiuska
3. okt 2017

Ahojte...mám na vás prosbu...ak ste tu zianky niektoré kto z vás podstúpil laserovu operáciu očí poprosím o informácie..cena, aj kam môžem ísť na zákrok a vaše pocity atď... ďakujem

andy57
3. okt 2017

Ahoj, ja som bola pred 4r. v BA v OFTUM a bola som spokojna, zakrok nebolel, dva dni som potom musela byt doma lebo som musela byt v tme, nevidela som poriadne, ale dalo sa to vydrzat. A obe oči ma vyšli na 750€ vrátane 3 pooperačných kontrol a kvapky do očí. Ja som si poukaz kupovala na zlavomate. Preto taka cena. Neviem ako sa to teraz pohybuje cenovo.

nanika
3. okt 2017

Neiuska, bola som takto pred rokom. Ono je uz tych typov operacii viacero, treba si najst to svoje. Ja som po operacii velmi tuzila, ale zaroven som sa bala toho, ako to popisuje aj andy57. Ale kedze technika ide vpred, tak som si zakupila tiez na zlavovom portali zlavovy kupon na Z Lasik Z 3D. Tie novsie verzie laseru su bezbolestne a o mnoho rychlejsie sa vracias spat do zivota. Ibaze priamo pri operacii sa zistilo, ze tento typ operacie tvar mojich ocnych jamok nezvlada, takze som nakoniec mala staru klasiku Excimerovy lasek. Takze miesto rekonvalescencie cca pat dni, som prvy tyzden mala bolesti a nic som nevidela, dalsie tyzden to uz slo, ale povolenie soferovat som dostala az po mesiaci, co bol zabijak. Asi do toho mesiaca sa aj ustalovala ostrost, mesiac nabiehala. Ak chces, poslem ti do posty link na centrum, kde som bola ja. Maju tam aj cennik. Na zlavadna.sk sa da aj teraz zakupit kupon na zlavu...

andy57
3. okt 2017

@nanika a tusim su dva typy, kde ti oko rezu a vidis hned a na tej co som bola ja ze len tym laserom svietia ale nevidis dva dni nic poriadne. No ja som sa bala toho rezania. A vraj ked ides na taku kde ti rezu oko tak to uz nemozes absolvovat druhykrat... a pri tej mojej tak to mozes aj viackrat.

baba74
3. okt 2017

Ahoj, ja som bola pred 3 rokmi. Bolo to úplne bez bolesti, ani v nasledujúce dni som bolesti nemala. za 2 hodiny som už pozerala doma správy. Samozrejme z okuliarmi. Videla som hneď, nemala som rozmazané videnie. Bola som týždeň doma, ale to len pre istotu, nakoľko robím s PC. Cena za jedno oko bola 750. Určite neľutujem, že som bola.

nanika
4. okt 2017

@andy57 Ano, to su tie nove operacie, co ti oko narezu, odklopia vrchnu cast a potom zbrusia vadu. Lenze ja mam tak hlboko oci, ze sa mi ten bazmek k oku ani len nepriblizil, takze sa rezat nedalo :( A to som sa tak tesila. Bola som taka deprimovana, ze som odisla a potom som nariekala v aute, aku mam smolu. Na co ma muz vytiahol za usi a vratil spat na kliniku, ze ked uz sme tam, tak teda operovat budu, aj ked inym typom laseru... Na to som nebola pripravena... Dva dni som bola doma, nevidela som, oci mi slzili uplne nenormalne, dalsi den som isla do roboty. Bola som posledny rok na vyske mala som robit diplomovku. Myslela som si, ze sa mi bude ustalovat zrak na dialku, ale nie, ja som nevidela hlavne na pismenka, takze v robote som bola s pocitacom prvy tyzden slepa ako netopier. Ono je pekne, co dnes lekari dokazu, ale kazdy clovek sme individum s inou anatomiou, a ze to takto dopadne, som teda necakala ani v najhorsich snoch. Ale kazdopadne, vada odstranena a vidim dobre aj na dialku, aj na blizko, takze nakoniec to dopadlo dobre...

miroslavaa31
5. okt 2017

Ja som bola pred dvomi mesiacmi operovala novou metódou relex smile v BA-obe oči ma vysli 2200eur,priebeh rýchly,4hod. po operácii pálilo a potom akoby utalo,hneď som videla dobre,na druhý deň som mohla ísť do práce. Problémy nemám,som spokojná,mala som dioptrie -8 aj cylinder1. Odporucam

rastopk
3. okt 2018

Mal som + 6,5 dioptrie a bol som na operácii kde mi vložili monofokálne šošovky u Dr. Bohma. Po operácii mi ostalo asi 1/2 dioptrie do diaľky a 3 na čítanie. S dioptriami na čítanie som rátal ale do ďialky nie. Pravdepodobne mi mali dať silnejšie šošovky. Postavili sa k tomu tak ako by to bolo bežné. Aké máte skúsenosti po operácií ste bez dioptrií ?

janka95
15. feb 2019

Je tu niekto kto bol na operácii niekedy teraz? Kde ste boli a koľko vás vyšla? Ja mam 2,5 dioptriu do diaľky len mi ubieha odmala ľavé oko, mala som to v detstve operovane, neviete či by to mohol byť problém?