Lenivá v starostlivosti o seba

29. máj 2022

Ahojte,zaujímalo by ma ako to máte vy,niekedy vonku vidím také dievčatá čo stále tiptop upravené namaľované ,a stále keď pozriem na nich tak si pomyslím že to flakam,ako maľujem sa aj ja ale vôbec sa mi nechce niekedy to len tak odflaknem a vezmem prvé oblečenie čo mi príde alebo len dám špirálu ,môj priateľ sa o seba stará stále mu záleží čo má oblečené a tak a ja sa neviem k tomu nejak prinútiť tak dlhšie sa chystať alebo neviem sa prinútiť aby mi záležalo či oblečenie k sebe pasuje a či idem namaľovaná preto by ma zaujímalo ako to máte vy ,či sa malujete aj do obchodu alebo to máte ako ja že sa musíte nútiť aj keď veľmi by ste chceli 😂

bosorka2302
29. máj 2022

teraz ked som dlhsie Pn tiez zistujem, ze to flakam. Vlasy v drdole , teplaky, tricko a nemam problem ist takto aj do obchodu. Ale ked chodim do prace tak chodim ako zo zurnalu 🙂 Paci sa mi ked mi v praci chvalia oblecenie, a obzeraju sa po meste za mnou muzi.

pribinak
29. máj 2022

Namaľovaná = pekná a upravená

Niekedy keď vidím ako sa podaktoré “vyparadia” tak môžu ísť na karneval a nie fo obchodu

Vieš niekedy platí menej je viac

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malykonik
29. máj 2022

Áno, ja som z tých stále upravených, je to pre mňa rutina ktorá mi zaberie 5min a stoji mi to za to🤷🏼‍♀️ rob ako cítiš ty... Mňa nenamalovanu/neupravenu nestretneš ani v obchode (som svetlý typ, bez upravených oči sa necítim dobre, tiež zjednocujem pleť, dám si trosku farby na líčka a tónovanu pomadu/rúž), už len preto ze sa upravím každé ráno automaticky 😃

wewuliatko174
29. máj 2022

@pribinak no aj to je pravda...nehovofim ked je pekne upravena ale poniektore ozaj ako na karneval ..až s NIEKEDY AJ ZLAKNEM

monuska112
29. máj 2022

asi sa ti nechce, lebo to nieje dolezite....no co ti poviem niektore patrime proste k tym typom krasna aj vo vreci a na prirodno....potom sa nam nechce, je to ako keby k tebe chodila upratovat upratovacka a budes este po nej umyvat podlahu? nie nechce sa mi ved uz to je super tak ako to je 🙂

pukina
29. máj 2022

Ono si asi treba najst taky zlaty stred. Ja si ale napr. v starostlivosti o seba nepredstavujem byt nonstop nalicena, ale skor sa starat o tvar a plet, aby bola vyzivena zvnutra aj zvonka, mat upravene obocie, nemat na tvari dalsie zbytocne ochlpenie (som tmavy typ, takze bohuzial aj toto je potrebne 😀) citit sa pri pohlade do zrkadla spokojne a sebavedome aj bez toho aby som na sebe mala makeup. Jasne, ze ak ideme dakde do spolocnosti, rada sa nalicim, ale ak ideme len na prechadzku alebo do obchodu, nemam potrebu zatazovat si tvar makeupom, prinajhorsom si dam spiralu.

cimage
29. máj 2022

Ja, ako kedy. Niekedy sa namalujem aj doma, teda len spirala a linka. Niekedy sa nenamalujem ani do obchodu, a odidem kludne aj v teplakoch. Nie su spinave, alebo derave. A mam dni, ze sa dam do poriadku a potom muz na mna pozera, ze nieco mu nesedi 🤦🏽‍♀️.

ibajaanikiny
29. máj 2022

Ked idem do obchodu alebo len tak niekde sa prejst s malou,je mi pohodlne,ked mam len drdol a nieco na sebe,co ma nikde netlaci a nie je mi luto,ked sa zaspinim. Ale inak sa upravujem,vlasy,makeup,licenka,spirala a ruz. Nechty mam vzdy upravene-nechtarkou a dbam,aby som sa svojmu muzovi pacila-aj ked on tvrdi,ze sa mu pacim aj nenalicena v teplakoch,ale na verejnosti si potrpim a aj v praci…

moonlight1210
29. máj 2022

Vzhladom na to, ze som introvert, mne je dobre, ak nepritahujem pozornost.
Tak upravena som iba do tej miery, co sa paci mne.

Ak sa ponahlam niekam (napr. rychlo vybehnut do mesta, na kavu, kino, nutne nachvilu do prace pocas mojej dovolenky,…), tak uz mam v hlave take combo, co vzdy zbavi. Mam vytipovanych par kuskov, co ladia, vratane topanok. Len po nich siahnem, hodim na seba a za 10 min mozem ist.

No absolutny zaklad, co ma vzdy zachrani a je lezerny, v style “prave som iba nachvilu vybehla z domu a hned aj idem naspat”, su modre dziny a biele tricko bez potlace.
Podla potreby prihodim biele jednoduche tenisky, mikinu, sveter, sportove sako, lodicky, tmave okuliare, tasku, kabelku, satku na krk (na kabelku), jednoduchu zlatu/striebornu retiazku s nenapadnym priveskom, hodinky, …
Toto dokazalo zachranit 90% situacii a bolo to spolocensky unosne. Slusive a upravene.
Navyse dzinov a bielych triciek roznych tvarov a strihov mam doma viacero. Takze vzdy je cosi po ruke.

A makeup - tam je zaklad udrziavat peknu plet a hlavne pekne upravene obocie (to dava tvari upraveny vyraz). Zvysok sa uz dolici potom rychlo. Napr. len linku, maskaru a farebny balzam. A moze sa ist.

Ked mas aspon takyto jednoduchy zaklad pripraveny vzdy po ruke, tak hoci nerozmyslas extra nad oblecenim, vzdy si oblecena tak, ze to ladi.
Dolezite je len mat tieto kusky kvalitne. Ked biele tenisky, tak jednoduche a kozene. Ked sportove sako, tak kludne z teplakoviny, ale kvalitnej, co po oprani nevyzera ako vytahana vec. Ked dziny, tak najst strih, co ti pekne sedi na zadku, nezarezava sa v rozkroku a nestiahne ti pas tak, ze vyzeras ako mufin.

Okrem toho mozes mat takto vytipovane kombinacie so satami, s nohavicami, s cimkolvek.
Potom nerozmyslas, hodis na seba a ides. A vies, ze vyzeras dobre.

Ak chces inspiraciu, najdi si na pintereste styling s nejakym kuskom, co doma mas (napr. karovane sako). Vyhodi ti X roznych moznosti, co tam uz zeny popridavali. Isto medzi nimi najdes kombinacie s vecami, co uz doma mas, len ti nenapadlo, ze by spolu vedeli vyzerat dobre.

bessie12
29. máj 2022

ja nemam potrebu sa malovat. Kedysi som pouzivala kazdy den maskaru a ruz, ale preslo ma to. Nechce sa mi, ale zase to neznamena, ze chodim zanedbane. Tvar si umyvam 2x denne + kremy, vlasy mam upravene ( hoci obcas mastne, ale ked nikde nejdem, tak mi to moze byt jedno, nikto ma nevidi, len priatel ) nechty tiez upravene, do obchodu alebo do mesta sa obliekam slusne. Hlavne doma sa musim citit pohodlne, nic ma nemoze tlacit, takze nosim teplaky a tricko, popripade este sveter ked je chladnejsie (nie take, ktore vyzeraju ako od kravy z pyska ) Nemam rada obtiahnute veci, ale mam rada volne oblecenie. 🙂

marca12
29. máj 2022

Malujem sa aj ked som len sama doma. Ceruzka,spirala,lahky make-up je zaklad. Tiene nepouzivam len prilezitostne na oslavy a podobne. Taktiez nejdem hociako do obchodu,ale zase ani sa nestajlujem hodiny pred zrkadlom.

majlo1234
29. máj 2022

Ked mam chut, upravim sa(podprsenka😀 spirala, obocko a ciste tricko bez skvrn od mlieka a vyzivy) inak teda chodim tak ako v zatvorke a absolutne mi to nereze zily.

zuzulka558
29. máj 2022

Nemalujem sa,, mam dve deti 8 ročnú a 1,5 ročnú,, aby som sa bála ze ma objímu a rozmažú nie 😂

engynka
29. máj 2022

Aj ja som z tych co chodi kazdy den upravena. Rozumej make up, licka, spirala a pripadne aj ruz ked idem von. Aj keby cely den som doma, rano sa namalujem. pre mna je to ako ked si kazde rano umyjem zuby alebo ako ked sa kazdy vecer odlicim a dam svoju rutinu na plet… Automaticke. Ale ja som to mala denne pred ocami ako dieta lebo aj moja mama je taka, ze cely den je doma a chodi aj tak upravena.

tomikejt
29. máj 2022

Upravená neznamená že musí byť žena namaľovana. Ja používam len špirálu, parfém a vlasy mám vždy umyté voňavé. Samozrejme žiadne vyťahané tepláky a tričká, to ani doma nenosím 😄

marcellka32
29. máj 2022

Upravená žena u mňa nemusí byť ani namaľovaná, no musí mať čisté vlasy, peknú hydratovanu zdravú pleť, vkusne upravené obočie, zdravé zuby, nechty, čisté oblečenie a topánky čisté! Žiaľ, čo vidím v uliciach je opak...hlavne to obočie ma dosť desí ;)

lujza123
29. máj 2022

Ja sa namaľujem a vyobliekam len príležitostne, keď niekam idem "večer von", na oslavu, koncert, atď.. Ináč nie, nepríde mi to dolezite
Ako vážne nepotrebujem niekoho ohúriť na nákupe v Bille, ja idem do obchodu aj v teplákoch a kroksoch, dokonca aj do najblizsej drogérie ktorá je v nákupnom centre. Je mi to srdečne jedno co si kto o mne mysli...

Ináč za starostlivosť o seba skôr považujem ako to tu už niektoré baby písali - pekne zuby, zdravú pleť, upravené obočie, vlasy, postavu, peknú vôňu a čisté oblečenie, na tom mi záleží a takto sa starám o seba aj keď som len doma.

bilancia
30. máj 2022

ja mam taku rutinu, ako sa proste upravím , zaklad je nemat mastne vlasy, nejaky ten korektor na kruhy pod ocami, puder, spirala ,balzam na pery a hned sa citim jak hviedza :D pre kazdeho to moze byt ale nieco ine, niekomu rano staci si spravit vlasy ,vycistit plet a dat si krem a je pripravený, pre niekoho to je hodinove rychtovanie a kulmovanie. treba si najst nejaku svoju cestu a system . ja uz to mam ako vravim ako taku rutinu, ze si umyjem zuby a proste upravim sa .

tatiana56
2. jún 2022

Keď som videla názov, myslela som si že sa dočítam že sa sprchuješ každý druhý týždeň 😂😂😂
Maľujem sa maximálne na svadby :D

lennytka84
3. jún 2022

Mam 6r a 3m baby. Keď som bola mladšia ani smeti som nešla vyhodiť nenamalovana 🤭 ( to boli časy 🤣).
Teraz sa upravím len keď niekam Ideme. Inak doma tepláky/tričko. A som celkom rada že som sa dokopala doma cvičiť aspoň pol hodinu každý deň 🙃😝

gsviky
4. jún 2022

Príliš starostlivá

stanislavicenka
4. jún 2022

Chodim von neupravena, aj do prace. Tym myslim nenamalovana, to nerobim. No o plet, vlasy sa staram. Nemam potrebu sa machlit kazdy den. A citim sa tak dobre. Citim sa prirodzene. Nemam dokonca ziaden makeup. Ked sa namalujem, tak to zahrna zvyraznenie obocia, a namalovane riasy. Uplne staci. Ale kazda z nas je Ina. A je to v poriadku. Mne moj muz povie aj takto, ze som krasna. A to urcite nie som kraska

gertrudaosem
4. jún 2022

@bosorka2302 😅👍👏 nestačí keď sa za tebou obzerá tvoj muž? 🤔 Ty potrebuješ cudzích mužov aby si bola sebavedomá? Vieš ako fungujú muži, že?

gertrudaosem
4. jún 2022

@malykonik 5 min?? Neverím.

malykonik
4. jún 2022

@gertrudaosem keď nie 5min tak max 7 minút 😃 schválne si to idem odčasovať 😂 tebe zaberie snáď maľovanie sa pol hodinu? Aj keby to bolo 10-15min tak si na to čas prepána nájdem, úplne automaticky, tak ako si ráno umývam zuby. Veď nemám doma novorodencov štvorčatá 🤷🏼‍♀️

gertrudaosem
4. jún 2022

@marca12 prečo sa maľujes aj keď si sama doma? To ti nie je ľúto, že si zaťažujes pleť a nedáš jej oddych?

aurora33
4. jún 2022

Nečítala som iné odpovede, ale pre mňa to už je rutina. Každé ráno sprcha, potom starostlivosť o pleť (toner, sérum, krém) a licim sa každý deň, či som v práci alebo nie. Make Up na tvár plus obočie musí byť.
Pokiaľ idem na svadbu tak tam už nechávam líčenie na profesionálku.
A čo sa týka oblečenia, veď pokiaľ je tričko a tepláky pekne nevytahane tak prečo nie 🙂 na ihrisko aj do obchodu môže byť 🙂

malykonik
4. jún 2022

@gertrudaosem akurát som čítala diskusiu pri pití kávy, išla som si to maľovanie odstopovať, zo zaujímavosti či nemám zlý odhad času 🙂 a zabralo mi to presne 6:20...už mám rutinu.
Nie som sama doma, mám manžela. Ale robím to pre seba, lepšie sa tak cítim, a nemám pocit ze by som tým nedávala pleti oddýchnuť. Ja som svetlý typ, lepšie vyzerám upravená.

marca12
4. jún 2022

@gertrudaosem spiralou si az tak plet nezatazim.