Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

maji4
13. aug 2009

leni 😀 😀 príjemné pozeranie jetixu 😅 😅 ale čo neurobíš pre radosť najstaršieho dieťaťa 😵 😅 😀

peta28
13. aug 2009

Cauko cauko.. len tak narychlo lebo som dozehlila mega kopu a este som zapla co tu nove.
Nakoniec som ostala este 2 dni doma, tak mam matersky tyzden a uzivame si ho s Timkou. Dnes sme boli na lodi na okruznej plavbe, vcera na Zeleznej, v pondelok v meste.. kupila som malej prsiplast a fungujeme aj v dazdi. Mala od samej radosti cez den vobec nespi takze od rana ked vstane bez prestavky funguje do 22.00.. niekedy sa fakt tesim do prace ze si oddychnem pri kavicke.

Buduci tyzden ma vystrieda tatinko, ale to bude tak s malou sam mozno len hodinku denne, lebo urcite sa k nam nasackuje svokra. Ta ma minuly piatok zas nechala v uzase ake dialogy vediet s malou..konkretne: "Ako lubis babku? Ukaz ako lubis babku.. ale najviac ma dostala veta: "A ktoru babku mas radsej?" A tu uz som zasiahla ze obidve ma rada a lutujem ze som to nedopovedala ze take otazky sa predsa dietatu nedavaju.. mozem sa spytat ci ma radsej banan alebo jablko, ale nie ci mamu alebo otca. Teda aspon moj nazor... ale zatvarit som sa musela asi riadne kyslo, lebo potom sa svokra vypytovala muza ze ci som sa urazila. Skoda, ze ten moj muz chce byt pekny na obe strany a je viac neutralny ako keby sa ma zastal a nieco mame povedal..

A este sa chcem spytat, kedze sa blizi cas nasho odchodu do Talianska, poradte ake potraviny zobrat so sebou? Nechceme vela vlacit ,ale nejaku prvu pomoc a nejake minimalne zasoby asi ano. Este som nebola na takejto apartmanovej dovolenke s vlastnou stravou a uz vobec nie s malou. Ona mi uz tie vyzivy detske nepapa, takze to bude narocnejsie s varenim obeda aj vecere. Ale cestoviny a spagety brat do Talianska je nejake divne nie? 😀
A ozaj videli ste niekde tie poliavky bez glutamanu Knorr ktore tusim mmem spominala? Ja vzdy pozeram v obchodoch a ziadne take som nevidela.

peta28
13. aug 2009

Jaj a Bilu tebe som chcela este napisat, tak si predstav ze v pondelok som bola dat malu zaockovat proti ten zltacke a doktorka si nechala zaplatit za vykon 4 eur, takze to co by som teoreticky usporila tym ze si tu vakcinu vyberiem o 5 eur lacnejsie v lekarni ako u nej v ordinacii, tak vlastne sa vyrovna tym ze jej zaplatim za pichnutie.
Ak by som tu vakcinu nemala tentokrat omylom zdarma (zatial z lekarne nevolali) tak by som bol dobre nasrata. Este aj za poondiatu peciatku na prihlasku pre Timku do jasliciek 4 eur, tak som za 5 minut bola o 8 eur lahsia.
A to vobec malu nakukla pred ockovanim, dobre ze jej to nepichla medzi dverami. Jedine co ma na tych Kramaroch drzi je ze tam je vsetko pokope, teraz ked mala Timka ten zapal obliciek tak nam to velmi ulahcilo ze sme nemuseli s nou nikam behat.

akvabela
14. aug 2009

Mima, betarovi Alexovi prajem vsetko najlepsie k dnesnym 2. narodeninam, nech pekne poslucha maminu a nech je zdravy a stastny! 😵 Krasny den a prijemnu dovolenku!

Leni, dakujem za Katikine oznamko, je super 😎 , este som take nevidela.

lenkamt
14. aug 2009

ahojte 🙂

Alexovi všetko naj 🙂 🙂 🙂

čo dnes varíte?????????? ja som v koncoch 😝 asi bude zase karfiol 😅

letuskah
14. aug 2009

caute
mima Alexovi vsetko naj a hlavne maminke nech s nim drzi krok 😉

leni ja dnes kuracie prsia ale este neviem ako, najskor ich pokrajam na velke kusy, zalejem takou tou omackou zo sacky a zapeciem, k tomu ryza a polievka od vcera.

a decko uz spi, bol hore uz o 5,35 a teraz sa vypytal buvinka do postielky, najskor asi 10 min vyziapoval mama neni a zda sa ze je po nom... to som zvedava na dnesny den...

lenkamt
14. aug 2009

tak som sa spýtala verči čo by si dala a jasné že lievance 😀 😝 takže naše prázdninové menu: lievance a karfiol 😀 dookola 😝

katika1
14. aug 2009

hello 😵 ospravedlnujem sa zo včerajšej neúčasti ale nameli sme celý den elektriku, tak sme boli u babky celý den.. a som si kúpila svadobné topky... náááádhernéééé 😵
aaaa predstavte si - nahovorila som chlapa aby si šiel konečne kuknuť oblek, nakolko on nemá ani jeden.. a minule som videla v Prostejove (obchode) riadne zľavy, tak som ho sotiahla tam. Prvý obek, čo sa mi strašne páčil som chytila a tam, že 50 eur na saku.. tak hovorím, že to nie je zlá cena a iba ked teta vraví, že to je za celý oblek 😲 😲 hned sme ho brali 😀 a za 11eur vesta.. no super 😵 hlavne, že na požičanie bolo 100 eur 😨

lenkamt
14. aug 2009

Kati super ste kúpili 🙂

Ret prosím ťa keď tu budeš hoď mi do ip ten recept na marcipán z pekárne, lebo však jasné že som si ho neuložila, dík

lejla77
14. aug 2009

kati:
to ake ceny? 😕

katika1
14. aug 2009

lejla.. super výpredaje mali 😵
aj svokra si za 15eur kúpila sako 🙂

letuskah
14. aug 2009

kati to my sme len vestu kupili za 50 eur 😕 😕 😕 😕

katika1
14. aug 2009

letu ved práve.. aj my sme kukali ako puci.. ešte kravata - taká tá nazberkáná svadobná a celé to vyjde na nejakých 68 eur 🙂 a sú to české výrobky.. takže žiadny čínanský shit!

lejla77
14. aug 2009

kati:
parada 😵

lejla77
14. aug 2009

peta:
ta tvoja svokra 😖 Moj muz minule tiez nieco v tom zmysle zapotil malemu, ze koho mas radsej????? Tak som mu pekne vynadala. Neznasam taketo reci. 😠

letuskah
14. aug 2009

akurat kukam ze ta vesta stala okolo 90 EUR, tak to chlapovi ani nebudem hovorit ako ste dobre kupili...

katika1
14. aug 2009

letu 😲 😲 😲 😲 😲 prosííííííííííím???? že 90eur. Dovidenia aké ceny.
Inak ja som tipovala, že menej ako 5tis za oblek nedáme a to bez vesty.

Bilu ty si kde????

peta28
14. aug 2009

Vsetko najlepsie vsetkym oslavencom aj tym ktori uz mali ked som tu nebola 😉
Rozmyslam kam dnes s malou? Ze by zoo? Ale ked zmoknem aj dnes tak ma uz fakt porazi.

baileysa
14. aug 2009

ahojte 🙂

leni, sos, na korpus... mam skusit ten, co si davala, ze na jedenkrat pecies a prekrojis??? alebo ten druhy??? a na kolko a ako dlho to mam piect? a v hrnci, ci v com? dakujem 😉 idem sa do toho pustit, kym mala spi...

alexovi k dalekemu moru vsetko najlepsie, nech si to dnes riadne uzije 😵

lenkamt
14. aug 2009

ten prvý som piekla v hrnci s kovovými uškami ale to ti nejdem radiť, lebo neviem ako zareaguje tvoja rúra, teoreticky si to môžeš vymiešať a rozdeliť na 2-3x, tým pádom do jednej časti môžeš dať kakao.

tak to budeš mať asi najrýchlejšie 😉

baileysa
14. aug 2009

a tak musim stale cakat, kym sa mi uvolni ten hrniec?

baileysa
14. aug 2009

a aky asi priemer mi z toho vyjde? tak aby som mala dost aj tej hmoty... keby som to piekla, v normalnej forme na tortu by som mala dost tej hmoty?

lenkamt
14. aug 2009

no ak nemáš dva rovnaké tak hej 😉 ja som to spravila tak že mám tortovú formu, našla som k nej adekvátny hrniec a jednu vrstvu som piekla vo forme, ostatok /z toho boli po rozkrojení dve/ som piekla v hrnci 😉

baileysa
14. aug 2009

este stastie, ze si tu 😅

baileysa
14. aug 2009

hrnce nemam dva rovnake, idem kuknut, ci nemam daky k tej forme... 🙂

lenkamt
14. aug 2009

jasné, kvôli tebe hocičo 😉 😀

ja akurát tlačím karfiol 😀 a vyprážam verči lievance 😀 ja si asi tú skrinku na pc do obývačky nigdá nevymyslím, lebo takto v kuchyni mi to nesmierne vyhovuje 😀

baileysa
14. aug 2009

mam hrniec a formu, priemer 25... bude mi stacit tolko cesta? ty si mala dake mensejsie, nie?

baileysa
14. aug 2009

aj mne to nesmierne vyhovuje, ze ho mas v kuchyni 😀

lenkamt
14. aug 2009

ja som mala formu 22 a hrniec 20 to z tej formy sme potom obkrojili, podľa mńa ti to bude stačiť, len bude trošinku nižšia, alebo počkaj ešte mám jeden dobrý recept na korpus

baileysa
14. aug 2009

ja som tiez nasla este recept na korpus, na tej stranke, co mi akvi dala link na kremy, tak je tam aj na korpusy, ale nepise, ze ako piect, ze v com a ci prekrojit...