Levíčatká 2007 IV. Pridajte sa

zuzana76
13. feb 2009

Ahojte, tak vytvaram novu temu, kedze nas Zuz11 o to poziadala a uvodom chvalim Lenku aj s dvojickami, ste krasne Valentinky 🙂

bilushka
11. feb 2010

Bailey, ty si ina zena, ze v kontrakciach si sa postavila...fakt mala snuru omotanu? 😨
Tak este dobre, ze to tak skoncilo a nerobili ti cisarsky a preco chodievas rodit do Stiavnice, kvoli tym alternativnym sposobom, ktore tam ponukaju, ci celkovo ti tam sedi personal?

Oni viem ze maju aj do vody moznost rodit atd.

Inak o homeopatikach pri porode pocujem prvy krat...

No a este mi toto napis, ze ked vam povedali, ze mate dievcatko, ze ake pocity a taaaaaaaaaak...juuuj mna tak vsetko zaujima, dufam, ze nepises z telefonu, lebo to sa ti asi zle tak vela...

nika07
11. feb 2010

bilu dik , vybavím sama

bai super, že ste všetky babulky a teda všetci OK 🙂 😉

retaux
11. feb 2010

Baily: to je super, že sa máte dobre 😉 Vidím, že rozmýšľame rovnako - aj ja som myslela, že keď sa malé narodí, tak Lucku budem posielať von s dedkovcami alebo s MM, ale ako vidím, deti sú nevyspytateľné a môžu si zmyslieť všeličo. A gratulujem k tým posudkom. 🙂

retaux
11. feb 2010

Baily: a prečo ti neuznajú tú materskú 😕

slavenas
11. feb 2010

ahojte 🙂 🙂

tak ako baby objednávame si to samé alebo spoločne ?

ja tento tážden nemám na nič čas obiehame tie školky a je to dosť aj na vola a to nevravím že vôbec nestíham domáce práce + pripravy na ples 😝 😝 😝

baileysa
11. feb 2010

hej z telefónu, preto žiadnych smajlov nepoužívam, sa mi nedajú...

do stiavnice hlavne preto, že tam je babatko hneď od pôrodu pri mne, sú tam take rodinne izby, takze pri gretke tam bol mm cely čas s nami a teraz tam bola aj gretka.... Síce to bolo náročnejšie, ale ja som bola spokojnejsia, že sme všetci ako rodiny...
neponukaju žiadne alternatívy, teda v zmysle pôrod do vody a pod., preferujú prirodzený pôrod, takze epi sa tam nedá dať... inak materiálne podmienky sú tam podľa mna slabšie ako v mnohých iných porodniciach... ale personál je strašne milý a ľudsky, nerobia sa vizity na izbach ale každá maminka si ide sama do vysetrovne... návštevy sme mohli mat odkedy dokedy sme chceli, čo síce ja napr. By som ich chcela aj menej,...

bilushka
11. feb 2010

Slavi, tak ked Nika povedala ze sama, tak aj ja uz som tam pisala len za mna.

Co nove ti v skolkach povedali?
A nebud taka micka, ze uz vo stvrtok sa chces pripravovat na ples 😉

baileysa
11. feb 2010

a ešte k nevedeniu pohlavia, sa celkom aj ten porodky tešil, že nevieme, že ani oni vedia, že take ozaj to máte dievčatko... a ešte aj sestricka cely čas pri pôrode, že bude chlapec, keď taký lenivy pôrod...)))

retaux
11. feb 2010

Ja sa tentokrát začnem na ples pripravovať asi v sobotu o 18tej 😒 Ani len ku kaderníčke a vizážistke som sa neobjednala. Ešteže je to len taký dedinský ples 😅

bilushka
11. feb 2010

To je super, ze maju mamicky take sukromie, pre mna bolo tiez ponizujuce lezat s rozkrocenymi nohami a vlozkami medzi nimi na vizite a nado mnou tlupa lekarov a vedla dalsia zena...
Neviem, preco som mala Stiavnicu zafixovanu ako aj alternativnu porodnicu.
Tam sa aj doplaca nieco, ci to je vsetko hradene poistovnou?

mmem_
11. feb 2010

baby pouceni mojho posledneho prispevku - nepiste na KONA ze je vase dieta tichooooooooo, o minutu sa zobudil maly a odvtedy je hore 😝

baily super ze sa dari, u nas to bolo tiez v pohode zo zaciatku,potom hroza,potom lepsie a teraz ta choroba to cele zase pohorsila,ale uz je maly dobre tak si budeme moct robit program, gretka zlata,ale snad to prekoname aj my,ale je fakt ze odkedy mame Timka chodi k nam v noci spavat pravidelne
dostala si sms?

aj nasi znamy tak mali v jednej porodke ze mohli mat deti zo sebou,to je super podla mna,ale to je taka mala porodka,tak tam som nechcela ist keby nahodou

a na tu ranu som ti chcela odporucit Rosalgin prasok,rozried v prevarenej vode a daj do niecoho z rozprasovacom a osetruj si ranu,ja som si to davala hned od porodu,pri kazdej sprche a super sa mi to zahojilo, fakt dobra vec

slavenas
11. feb 2010

ty ksicht že micka , ja nemám kúpené pančušky , lak na nechty a somarinky ... a zajtra odchod k našim a tam v tom zapadákove už nič nekupim 😝

biluška a ešte jedna otázočka 🙂 🙂 si povedala že patríš do skupiny s lenkou 😅 alebo zvlášť

v škôlkach nepovedali nič nové skôr som sa zamerala na to čo robia s detičkami - aktivity a ako to tam vyzerá , či majú dvor na hranie a tak..

bilushka
11. feb 2010

Idem si lahnut, asi fakt idem byt chora ☹

Slavi, v telefone som im to povedala, ale iba kvoli zlave-ze nas ide viacej, teraz som to do mailu uz nepisala. Normalne rezervacia izby pre jednu rodinu 😉

nika07
11. feb 2010

tak som tam napísala aj ja, už nebudem špekulovať 😀

bilu aj ja sa nejako cítim blbo ☹ a asií som seknutá v krížoch, dufam, že to rozchodím 😅

zuzana76
autor
11. feb 2010

baily, tak trosku ta vytrapili v porodnici, ale uz mas zdrave zlaticko vedla seba

baileysa
11. feb 2010

mmem aj my sme mali teraz dve noci , že ju mm doniesol, že plakal v noci, poslednú noc už nie...
SMS som dostala, len sa mi nedalo odpovedať hned a potom som zabudla, prepaaaaac

hej, zuzi, aj ja sa teším, že už je tu, take sú krásne tieto miminka, že už teraz mi je ľúto, že mi vyrastie... Najradšej by som mala doma vždy jedno dieťa vo veku novorodenca hehe ale je mi jasne, že za pár týždňov budem možno už cvokatiet...

zuzana76
autor
11. feb 2010

ozaj Baily nastav si ,ze mas 2 deti 🙂

verim ti, take vonavucke, malinkate, nevinne , krasne babatka 😵

lenkamt
11. feb 2010

čavme, už sme doma z mc 🙂

Bai - presne, ja už som sa minule kukala že prečo nemáš v pase Zinušku 😉 ivku už trasie že kedy si ju vycmága 😀 tak som jej pekne vysvetlila že až po 6t najskôr 😀 dúfam že potom už knihy nezabudnem, a gratulka k oponentským vyjadreniam 😵 kedy ideš obhajovať???

mňa pri Verči zobudili kontrakcie o 24.00 , potom som do 6 v nemocke spala, no a potom som bola 2,5hodky na stojáka, mne sa ležať nedalo, prirodzenejšie mi bolo stáť opretá lakťami o posteľ s roztiahnutými nohami 😅 😀 no a potom bola tiež von na tri zatlačenia, mne sa zdalo že takto to išlo ľahšie 😉

baileysa
11. feb 2010

mne sa to nedá cez tlf zmeniť, teda pridať dieťa

maji4
11. feb 2010

Ahojte tak som bola poobede na tej kontrole a aj lekárka že ešte zo neni oni tak berieme ďalšie ATB ale len na 3 dni 😔 😔
a bola som si hneť dať potvrdiť aj tie papiere do škôlky a zasa mi vravela že Lilianku neodporuča....tak ja už fakt neviem som tak v pomykove či ano alebo nie 😢 😢 😖 😖

Peti Timka je prekrásne namalovaná ti to ide 😉 😉

Lenka topánky su svetové strašne sa mi páčia 😉 😉

Baby a ja už 3 noc po sebe dovolenkujem niekde v turecku na pláži ...ja chcem aby už bolo letooooooooooooo 😔 😔

Bai jej super že vám je fajn a držím palce aby si Gretka rýchlo zvykla 😵 😵

Bai k pôrodu 😖aká si statočná ja by som už pri prvej pol hodine vrieskala na anesteziologičku že chcem epidurál a urýchlovak 😅 😔 😔

lenkamt
11. feb 2010

Bai - no tak rýchlo cez pc, či teraz nemáš či čo som zase mimo 😅

Maji - akože sorry ale podľa mňa Lili nebýva tak často chorá aby nešla do kolektívu, Verča brala od 10m do 2rokov každý mesiac atb, mala silný atopický ekzém a normálne šla, to že nebývala chorá je už moja stará pesnička 🤐

maji4
11. feb 2010

leni dík si ma trošku upokojila 😉
ALe ja tak ved uvidím pravdepodobne pôjdem do roboty a keď mi bude bývať často chodá tak potom ostanem doma no počkám si ešte na vyjadrenie alergologičk čo mám koncom marca a potom sa uvidí 😉

katika1
11. feb 2010

Kočky, aby ste si nemysleli, že sa hnevám. Nehnevám sa vôbec, ale som sklamaná.
Som sklamaná z toho, že vám viacerým nejde o stretko, ale o wellness balíčky a nobl ubytko a podobne. Len si spomente, kde sme mali prvé stretko! V Maxime v bojniciach - izby hrozné, miniatúrne a jediné, čo sme tam mali možnosť robiť, bolo hrať sa v herni a vybehnúť si do mesta. Tá herna bola obyčajná jedálen, kam sme si museli priniesť hračky. Druhé už bolo v Radave, čo bolo o kategoriu vyššie. Beriem. Tretie bolo zas o kategoriu vyššie. Toto má byť o dalšiu kategoriu vyššie a nabudúce bude čo? Hotel Permon? Grand hotel? A potom Egypt? Ked sa vám nevidí veľa dať za zasratý víkend 8000tis korún, podaktoré aj omnoho viac, ok. Mne sa aj 5 zdá dosť, no ale čert to ber. Ja som myslela, že ide o stretnutie nás všetkých, nie o masáže a čo ja viem čo. Mne ide len o to, aby tam bolo čisto a deti sa mali kde zahrať. Bazen, jacuzzi a podobne sa mi nezdajú extra potrebné. Tie potrebujem, ked idem na wellness víkend s rodinou.

Tak toto je moj názor a postoj k tomu.

lenkamt
11. feb 2010

Kati - ibaže v maxime mali decká 8 či 9 mesiacov a stačila im jedáleň s hračkami, a kedže nie je leto a pekné počasie aby behali niekde vonku, tak pre mňa musí mať hotel niečo kde sa tie decká zabavia a popritom si ja aspoň trochu odýchnem.
a keď ti teda nejde o grand hotel tak prečo trváš na apartmáne? dnes som sa pýtala kámošky čo tam bola a oni štyria /2dospelí a deti 8 a 4/ mali obyč izbu s prístelkou, ževraj dosť veľká čo bola prekvapená.
mňa to mrzí tiež, ale kedže my za celý rok vypadneme z domu len na stretká tak chcem aby to bolo na úrovni 😔 fakt si to neviem s takýmito deťmi aké máme predstaviť v penzione typu maxim 😖

no a už dosť 🤐

katika1
11. feb 2010

ja fakt neviem odkial berieš, že trvám na apartmane 😔
ved aj ta cena v myte je na 2postelovku.. to čo som ti písala do ip bol len príklad na porovnanie. nie skutočná požiadavka 🤐

lenkamt
11. feb 2010

Kati ale ty si chcela ísť do dudiniec tam balík stojí 139/osoba čo je 278eur v mýte ti balíček vypočítali na 262eur.
takže mne z toho vychádza že dudince bez apartmánu sú drahšie ako mýto bez apartmánu. to je všetko.
takže moja posledná otázka - kedže netrváš na apartmáne, prečo dudince áno a mýto nie?

katika1
11. feb 2010

odpovedala som ti na to v ip..

lenkamt
11. feb 2010

ja sa fakt cítim ako posledný nechápavý debil 😠

nika07
11. feb 2010

lenka a odpovedali ti už na rezervačku

lenkamt
11. feb 2010

ešte nie, asi ten ujčok čo Vicenová číta ako Vičánová nie je kompetentný 😀