Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

pele82
28. apr 2010

omar: pred tyzdnom som oslavil 28r, najvyssi cas s tymto problemom skoncovat
pokial to beries 8 mesiacov to je uz vazne dost dlha doba na to aby ti to zabralo, tak to trochu zaraza aj mna, co ti na to hovori doktorka ?

kaslerka24: ako dlho si cakala kym nastalo zlepsenie, podla toho co tu citam to niekomu zabarie za 10 dni a u niekoho to nezabera ani po dlhsej liecbe
no a co sa tyka toho zhorsenia/cistenia, tak na to moc neverim ze tym sa pokozka precistuje, podla mna to moze byt sposobene tym ze v zaciatku je pokozka uz sucha , ale mazove zlazy este stale funguju, preto je to este horsie, alebo mozno niecim inym, verzia ze sa nieco zacne samovolne cistit a zaroven zhorsovat mi akosi nesedi,nemyslim to iba v suvislosti s tvojim prispevkom pisalo to sem uz hodne ludi, podstatne je ze to nakonec zabralo ..

omarr
29. apr 2010

pele82: Nic ona je pica. Ona stoho ma penize. Proste porad budeme pokracovat. Zajimave je ze pri startu sem akne mel spise minimalni. A ted mazec. Vsecko podkozni. Beru tech 60mg. Mam 80kg. A mam 18let...

omarr
29. apr 2010

Rikam uz sem mel mit davno vybranych 12000mg. Ale kdyz moje pica dokotorka je sibla nenadelam nic. A krevni testy mam vyborne. Tak nevidim duvod aby mi nenavisila drive. Dava mi 40mg ale ja beru 60mg. Proste mi to vsechno posrala a ja ted stim musim zit. Ale stejne takovym lidem se to nikdy nevymsti. Doktorum je to jedno teda aspon te moji. Nekteri muzou byt super. Bohuzel ja sem na dobreho kozniho-kozni nenarazil... Tak preju vsem aspon vice stesti nez mam ja...

yade
29. apr 2010

Začali sa mi robiť obrovské podkožné vyrážky. Fakt deeees! chcem sa vás spýtať, či si na ne dávate aj niečo zvonku-niečo lokálne od kožnej.. Alebo len čakáte, kedy zmiznú? Neviem čo s tým 😖 ..Pomaly ale iste sa začínam meniť na ropuchu 😝 ...Pomóóóóc...A to beriem len 10. deň. Pery nemám suché vôbec, ani tvár, len oči ma režú nehorázne--tak si do nich dávam každú hodinu Lacrisyn-umelé slzy.

yade
29. apr 2010

Jááj..a môžem používať Nizoral na umývanie vláskov? Lebo pokožku hlavy pre zmenu suchú mám-a nehorázne..svrbí..a svrbíí...ako keby sa mi po hlávke preháňalo stádo vší 🤐 Alebo odporúčate nejaký iný šampón? (nechce sa mi čítať celú diskusiu, tak ak o tom niekto z vás vie, poraďte...)

lucyy01
29. apr 2010

Pele, dosledkom roacutanu vychadza vsetko to svinstvo z mazovych zliaz na povrch a tak sa tie mazove zlazy cistia. Ked su uz vycistene a vyliecene tak sa ti prestane robit akne. 😉

pele82
29. apr 2010

lucyy01 - dobre sa to pocuva, snad mas teda pavdu .. pockm si

yade - ja teraz pouzivam tiez nizoral, bo inac by som sa asi zblaznil z toho svrbenia, .. nad inym samponom ani nerozmyslaj, zbytocne pominas eurace, z nizoralom mas za 3 dni pokoj 😎

yade
29. apr 2010

pele82 - ďakujem 😉 , hneď sa idem nanizoralovať 😎 ...Koľko dní to už berieš Ty?

omarr - ty si spomínal, že sa ti urobili také podkožné...Oni potom samé miznú--čiže sa stratia alebo sa z nich musí dostať všetko von na povrch?

omarr
29. apr 2010

yade: Vsecky napovrch. Ale ja je mam neskutecne hluboke. Ty budes v poho si myslim. Vidis ja to beru skoro 8mesicu a jak sem dopadl. Nemam slov

yade
29. apr 2010

Omarr: Už som ti hovorila, že si nemáš zúfať 😉 , ja sa nemýlim, fakt sa ti to začne už každým dňom lepšiť!!!! A leto bude tvoje 😎
Ja mám tie najnovšie, úplne čerstvučko vyhodené tiež neskutočne hlboké a jeden som si dokonca rozrýpala..Ale už je mi to poučením..Dúfam, že mi nezostane jazva.

yade
29. apr 2010

...a ešte otázka...
Omarr: dávaš si niečo na tie hlboké aj lokálne? Aby to pomohlo tomu vyťahovaniu napovrch alebo to nechávaš čisto na Roaccutane???
Pekný večer a nemysli na akné...šup šup robiť si plány na leto...Lebo v tvojom prípade je to namieste..To ja leto budem musieť oželieť..ale som s tým zmierená. 😉

omarr
29. apr 2010

to yade: Drive sem na to daval Ichtoxyl. To pekne vytahovalo. Ale tedka na to nedavam nic. Nechavam to na ROA. Diky trosku si me uklidnila 🙂 Jinak doufam ze mas pravdu a ze se to zacne lepsit.... Nebo fakt nevim...

yade
29. apr 2010

Začne sa to lepšiť akoby "za jednu noc"! Už som čítala o takom prípade..škoda, že som si nezapamätala kde...bola by som ti sem hodila link. Ešte raz, nezúfaj si, hlavu hore...už to máš za pár..a to si stále opakuj!!!! 😎 🙂 🙂 🙂 A nezabudni písnuť, keď už budeš behať po meste s úplne dokonalou pleťou!!!

pele82
29. apr 2010

yade: beriem to asi 2 tyzdne takze som vlastne na zaciatku, neskutocne mi vysichaju pery nepomaha ani hydratacny balzam, dnes som si kupil bagetu ale zistil som ze neotvorim na nu usta, tak som to po kratkom boji vzdal, strasne cosi 🙂

omar: vydrz brate , ved ten liek bol na to vyrobeny, dokonca na extremne tazke pripady, musi to zabrat ..

yade
30. apr 2010

Pele82 - ja mám pery OK...Ale možno je to aj tým, že od samého začiatku, od prvého dňa používam taký balzam BIODERMA ATODERM na extrémne suché a popraskané pery. Dávam si ho na noc v hrubej vrstve...a ráno tiež. Môžeš ho skúsiť, možno ti pomôže, aby si si mohol zahryznúť aj do bagety 🙂 Pekný deň.

erika31
30. apr 2010

Prosim vas ako dlho po dobrati sa nesmiem opalovat? dakujem 🙂

modrykonicek
30. apr 2010

erika31: do mesiaca mozes mat dieta, cize tipujem tak po tyzdni by si uz s opalovakom mohla skusit ..ja prave riesim to iste 😉 dnes urobime papa liekom..nech uz mam prec z krvi a mozem sa do zlatista opalit 😀

modrykonicek
30. apr 2010

Len tak mimochodom. Myslite si, ze ked beriem probiotika(lieky na travenie) dostane sa mi roa rychlejsie z tela? 😅

pele82
30. apr 2010

tiez beriem probiofix a zaujimalo by ma ci to ma na roa.. nejaky vplyv ?

pele82
30. apr 2010

yade - dnes som si kupil labelo hydro care, tak budem vidiet ci sa to polepsi, ak nie tak idem do biodermy .. vdaka za typ 😉

lucyy01
30. apr 2010

modrykonicek, no po tyzdni po dobrati roa sa ist opalovat - tak to nebude do zlatista ale do spalenia a riskujes tym prinajlepsom pigmentove skvrny a v tom horsom pripade rakovinu koze. nezakazuju to lekari len tak pre nic za nic. vsetci odporucaju nevystavovat sa slnku najmenej mesiac az dokonca tri mesiace, lebo roa mas v tele este cca mesiac po dobrati, je to ako keby si este mesiac bral tie tabletky, aj ked uz nic neberies.. a ze po mesiaci sa moze otehotniet je tiez hlupost. po 6 mesiacoch sa moze, ale bezpecnejsie je to az po roku. 😖 , moja kozna mi to dala precitat v jej lekarskej knihe, ked som jej neverila, lebo ona dokonca radi svojim pacientkam otehotniet az po 12-18 mesiacoch a presne tak sa to pise aj v knihe. nechcem sa robit nejaka mudra, to vobec nie, ale je to tak ako pisem, tak ti chcem len dobre. neboj sa, ved slnka si este uzijes. leto sa este poriadne ani nezacalo 😉

yade
30. apr 2010

Ja som sa pytala lekarky, ci môžem brať aj probiotiká, lebo ich beriem stále a povedala, že áno..Tak si myslím, že to nemá žiadny vplyv, skôr pozitívny, protože okrem ineho sú dobré aj k regulácii hladiny cholesterolu, ktorý roa zvyšuje. Ináč som ochorela, mám chrípku a cítim sa veľmi slabá 😒 ..Dúfam, že to rýchlo prejde.

yade
30. apr 2010

lucyy01- úplne s tebou v tomto súhlasím, tiež si myslím, že pokožka je úplne tenučká..a nie je rozumné vystavovať sa slnku...Ináč existuje aj to tzv. striekanie bronzu 🙂 , alebo tak nejako sa tomu hovorí. Nemám s tým osobné skúsenosti, ale vraj ak je to kvalitné, tak to vyzerá úplne prirodzene - aj keď to teda niečo stojí a nevydrží to príliš dlho...Ale vždy lepšie ako rakovina alebo pigmenťáky, ktoré sú oveľa horšie ako akné, lebo zostávajú navždy...

yade
30. apr 2010

Pele82 - Ty máš pleť v akom stave?? Robia sa ti aj podkožné veľké vyrážky? Mne sa ich urobilo hodne, aj také úplne obrovské, ktoré nevyzerajú, že by z nich niekedy mohlo niečo aj výjsť..sú ako cysty..(11.deň, 40mg)

yade
30. apr 2010

Omarr - prosím ťa, u teba majú tie hlboké podkožáky akú dobu hojenia, resp. dostania sa na povrch? ako dlho cca sa ti hojí jeden? Ja mám tiež totižto taký typ, aké som nikdy nemávala-pred braním roa.

erika31
30. apr 2010

a veiet co ? ja s tym koncim :D davku nedoberiem tak ci tak ,ci to budem brat o tyzden dlhsie..aj tak mi to nepomoze...plet mam cistu,ak sa to vrati pojdem do toho zas..po lete 🙂

omarr
30. apr 2010

yade: Ja je mam malinke ale zato vice. Tak oni se museji dostat na povrch. U me to probiha tak ze se dostane pomalicku na povrch zezloutne a pak zeschne... A vypadne. Jsou to takove spuntiky. Ale zase kdyz mi vypadne akne se na tom miste uz neudela. Me se nedela povrchove akne. Mam to jen pod kuzi. Az se to dostane pryc s tela budu mit snad pokoj. Jo a nikdy jsem na akne netrpel. Nemel jsem stim zadne problemy. Az od zari 09 a to sem sel do ROA hned. A ty podkozni se nedaji nicim jinym lecit... Zineryt a dalsi picovink... sou nanic na tento typ. Jedine ROA nebo bozi zazrak 😉

omarr
30. apr 2010

Jo a trva to hrozne dlouho. Aspon me. Porad jich tam mam moc. Ale trapi me jen licka jinak boky mam pekne vyhojene,hladke,zadne jizvy nic. Jemny ruzove. Nejsou ani zarudle. Pouzivam kosmetiku Cetaphil a je to to nejlepsi co na ROA lecbu muze byt. Doporucila mi to Dr.Rulcova v Brne ktera je udajne nejlepsi doktrokou na Aknenormin,ROA v ČR a SK...

omarr
30. apr 2010

Jo a na pery pouzivam http://www.individualism.co.uk/wp-content/uploa... To je perfektni. Nikdy sem nemel rozpraskane koutky ani rty. Proste parada... Kdyztak odzkousejte... 😉

modrykonicek
30. apr 2010

lucyy01: 3 mesiace? to prehanas 😉 ked sa po mesiaci moze otehotniet, tak sa z radostou mozem vystavovat i slnku .. tych 6 mesiacov si neviem kde citala 😀 kazdopadne je xy pripadov zien, ktore otehotneli aj po mesiaci ..kazdopadne slniecka je uz dost a hrozne zavidim vsetkym cez okno 🙂 cize som rad,ze od dnesneho dna bude v tele stale menej a menej toho lieku
yade: vydrzi to zhruba 2 tyzdne a stoji to tusim tak 6 000 v prepocte na sk

erika31: MOJE SLOVA DIEVCA! 🙂 🙂 mne tiez ostava zhruba cez tyzden ..a co je to ? NIC... z dlhodobeho hladiska to mojej pleti neprospeje vobec a akurat si kazim naladu,ze nemozem na slnko..takto sa pekne opalim,fliaciky zmiznu a je to 😉 ako vravis - prinajhorsom doberem davku po lete,ale myslim,ze uz vobec nebude treba ..nie myslim ..ja tomu verim skoro na 100% 😉