Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

delelaa
31. mar 2011

@geneo Vsak to neni hadani, ale diskuse 🙂 Necerpam jen z pribaloveho letaku, ale to co jsem mela moznost procist, ruzne odborne nazory, i na zahranicnich webech, tak jsem nenarazila na takovy, ktery by udaje v pribalovem letaku nejak zasadne zpochybnoval ci dokonce vyvracel. U nas v CR mame odbornici na lecbu temito leky pani doktorku J. Rulcovou a ta taky stoji za 1 mesicem jako bezpecnou dobou /ostatni zpravy povazuje za nesmyslne/, kdy pak muze zena otehotnet nebo je mozne darovat krev, aniz by tim byl ohrozen prijemce - konkretne tehotna zena.
Budu se opakovat, ale lek byl radne testovan a udaj "1 mesic" si nikdo nevycucal z prstu.

geneo
31. mar 2011

@delelaa ved jasne 😅

ja keby som nemal tie extremne vedlajsie ucinky tak ho uzivam nadalej.
teraz chcem len aby bol co najrychlejsie zo mna prec 🙂

delelaa
31. mar 2011

@geneo A jak dlouho ho uz neberes? Tobe delal problemy s ocima, ze? Pokud si to s nekym nepletu... 😎

geneo
31. mar 2011

@delelaa neberiem ho skoro 10 dni... s ocami je stale problem. prakticky problem mam len s jednym okom. stale ako keby som v nom nieco mal. taky neprijemny pocit a je citlive na svetlo.

skreslene videnie som mal na oboch ociach, bolo to dost zle.

podla mna som to stopol na poslednu chvilu, tie oci boli uplne vysusene, viecka zvnutra brutalne cervene, obe oci ma boleli a rano som s nimi nemohol skoro ani pohnut bez toho aby som to necitil.

slzne zlazy u korena nosa som mal zvacsene... pretrvava v jednom oku aj teraz.

oko bolo inak uplne bez slzneho filmu takze akykolvek zavan vetra, zmena prostredia (zafajcene) som hned citil na ociach. kedze nemali ziadne slzy namiesto slzenia ma zacali boliet. potom ma zacala boliet hlava.

no vcelku brutus.

delelaa
31. mar 2011

@geneo Tebe to postihlo teda radne 😒 Ale 10 dni neni jeste tak moc - uvidis, ze za dalsich 10 dni bude o neco lip.
Tak snad se ti to da zase do normalu a nebudou zadne trvale nasledky. Drzim pesti!

geneo
31. mar 2011

@delelaa no prave tych trvalych sa desim. dufam ze to postupne vsetko prejde. cital som ale vselijake hororove story na temu suche oci po uzivani roaccutane.

nastastie som tie oci nemal zapalene takze som nemusel brat ziadne svinstvo typu antibiotika alebo steroidy.

penellope1
31. mar 2011

@geneo Tak to ma mrzí, že máš až takéto problémy. Ale asi je dobre, že si zatiaľ prestal s užívaním, určite sa ti to zlepší. Ja už končín 4 mesiac.Mala som 2 mesiace 40mg a 2 mesiace 30mg. Teraz idem mať zase 40mg, aj keď už som radšej nechcela vyššiu dávku, kedže sa blíži leto. Drž sa 🙂

avara_salvatore
2. apr 2011

szia :D ... ako ľudia?... och ja vam tak závidím poniektorým, že končíte už liečbu.. alebo ste ju už skončili... ja som ju mala skončiť v polovici marca... a ešte stále beriem lieky..... je to hnúj... a ani neviem do kedy ich budem brať... niekedy budúci týzden by sme mali ist na kontrolu... takže az potom budem mudrejsia.. nemam uz nijaké vyrážky... poklopkám na drevo... tie jazvy len tak som naozaj zvedavá ako sa to bude dalej vyvýjat , kedze na letáciku píse ze 6 mesiacov po dobratí liecby by sa nemalo podstupovat osetrenie Laserom... ludia... drzte mi palce... a dufajte so mnou .. ze v lete budem uz mat aj po tomto zakroku aj po liekoch aj po celkových problémoch... ja budem mysliet na vas 🙂 pá

stanklia
2. apr 2011

Ani nehovor mne by zatial ani nevadilo keby som lieky mala brat dalej, ale zavidim vsetkym co uz nemaju vyrazky ja to mam stale hrozne a stale horsie a horsie.Niekedy ked ma tak zamrazi z niecoho, ved poznate ten pocit, tak to citim na tvari pod kozou tam kde mam vyrazky je to dost cudne.Som dost nestastna z toho lebo to mam ovela horsie ako som to mala pred tym ako som zacala lieky brat.Viem, ze mi hovorite , ze to je len docasne a ja tomu verim, aspon chcem verit,a le uz chcem vidiet tie vysledky 20.4 to budu dva mesiace a stale len horsie 😢

avara_salvatore
2. apr 2011

@stanklia budem vážne dufať aby si to nemala také ako ja ... naozaj.,.. nepriala by som to nikomu...ale pokial sa aj tebe stále takto zhoršuje... a zhoršuje... a nevidíš výsledky a už to bude 2 mesiac... je to divné... u mna boli výsledky v polovici 6. mesiaca... a dovtedy to bolo len zlé.. hádam to už aj ty budeš mať čoskoro za sebou... hlavu hore.. drž sa

starka11
2. apr 2011

Ahojte, tak este dva tyzdne a koncim s liecbou. Vsetko mam ciste okrem brady, tam sa mi robia najviac vyrazky a este k tomu sa mi tam porobili cervene flaky, ale nie na miestach, kde mam vyrazky,ale na inych miestach a to z nicoho nic. Doktorka mi povedala, ze to musim len mastit a mastit. Tak neviem. Ale taku bradu som este nemala. Pockam este tento tyzden a ak to neustupi, tak pojdem za nou nech mi nieco predpise. Neviete o niecom, co by som si mohla dat na tie flaky, aby mi to zmizlo? Dakujem

starka11
2. apr 2011

A este, co ste si davali na tvar po dobrati liekov? Bo moja doktorka mi poradila Eflaclar Duo... Dakujem

lukino585
3. apr 2011

aloha 🙂 ja mam tiez posledne balenie t.j. posledne dva tyzdne a konec ...a potom ať se deje vule boží ..zlepsenie stavu oproti zaciatku liecby o 95 % , este mi sem -tam nieco vyskoci , ale to je normalka ...
mozno by to chcelo este o nejaky ten mesiac predlzit , no 7 mesiacov uz mam toho dost a vonku je uz castejsie slnecno ...
najviac ma trapia fliaciky a male jazvicky po vyrazkach ...dufam , ze po vysadeni ROA sa zacne koza rychlejsie regenerovat a v lete potom na slniecku to este doladim 🙂

lukino585
3. apr 2011

@stanklia ja som to mal prve tri mesiace tiez zle ...velmi zle ..az brutalne !! 😒 az potom sa to zacalo pomalicky zlepsovat ...vsetko ti teraz vychadza von a nechcem strasit , ale aj tie co citis pod kozou este vylezu ...

stanklia
4. apr 2011

@lukino585 Myslim, ze mas pravdu ved to citim, ale tam kde som to mala uplna najhorsie cize na lavom lici a tak tam uz sa to zacina zlepsovat aj ed to vobec nevidno kedze tam mam po tom zhorseni take flaky, ze to vyzera aj tak hrozne.No zabrat dostava teraz lave lice, tam je to uplne brutalne a stale a stale sa to zhorsuje a aj pri brade na oboch stranach to mam teraz dost zle.Tiez mam pocit, ze to vsetko co e tam niekde hlboko ide von, ale z tohoto mi ostanu ovela brutalnejsie jazvy ako z tych bolakov pred akne, ale ked sa ich uz zbavim bude mi to jedno snad potom s tymi jazvami nieco spravim, ale nech uz sa to zlepsuje lebo naozaj sa mi nechce ani vyliezat z domu. ☹

yade
4. apr 2011

@stanklia
Nebooooj....už čoskoro sa to začne lepšiť 😉 ...uvidíš!!!

alechsionka
4. apr 2011

aj ja som ho brala kvoli akne..a velmi vyrazne mi pomohol...akne uplne zmyzlo...je to velmi ucinny a silny liek zaroven...no musis ho brat suvisle s antikoncepsiou aby sa ti ptm nenarodilo ,,P" dieta...

elissa2009
4. apr 2011

Ja som práve dnes začala liečbu Roa...strasne sa bojim nežiaducich účinkov. Vážim 60 kg a predpísala mi aj dennu dávku 60mg...nie je to vela? Dr. chce, aby sme to stihli do leta, takže liečba má trvať 17 týždňov.

yade
5. apr 2011

@elissa2009
Dôveruj lekárovi, ak by si ale cítila, že je dávka nad tvoje sily, tak potom radšej popros o nižšiu dávku...Ja som brala Roa 9 mesiacov, brala som ho aj cez leto a vtedy som vôbec nechodila na slnko...Ak som musela, tak nakrémovaná krémom 50+....
Bola som úplne biela, ale to som nejako prekonala...Vždy lepšie byť jedno leto biela, ako kvôli jednému letu dostať rakovinu kože.
Pretože počas brania Roa je naozaj pokožka celého tela extra krehulinká.

motylik33
5. apr 2011

@isabelako diky aj teba 😉 nech už máme po tom 🙂

motylik33
5. apr 2011

@stanklia mám kamarátku je lekárnička a chodí aj na školenia na ktorej sa propaguje kozmetika La Roche, Vichy a povedala mi, že ten krém od Avene mi je zbitočný, pretože do týchto krémov sa dáva strašne malé množstvo uv ochrany, že to nemá efekt jedine 30 a vyššie ale také sa nevyrábaju jedine normálny opalovací krém na tvár najlepšie s 50 lebo pri kréme na tvár s uv ochranou 20 budem mať flaky a spáli sa mi koža, nemá to efekt...tak to len tak, čo som sa ja dozvedela...

stanklia
5. apr 2011

Jedine co ma drzi v nadeji ste vy ludia, keby vas nebolo asi to vzdam, by som si myslela totiz, ze to nezabera, ale dufam, ze sa to naozaj uz konecne zacne lepsit 🙂

stanklia
5. apr 2011

No to ma moc nepotesilo, ale premyslala som ci by nebol dobry aj opalovaci krem ako podklad pod make- up, neskusali ste to niekto???

avara_salvatore
5. apr 2011

mňa trápi to isté... môžem si dať opaľovací krém na tvár a nato make-up???

motylik33
5. apr 2011

@avara_salvatore to bude asi dost nanic 😒 tolko mať na sebe toho, neviem vobec ako to vyriešim. Dnes mi trochu očervenelo líce ale iba trošku išla som po slnku, no šak ale ako pojdem, dám si na hlavu vrece? ☹

delelaa
5. apr 2011

K tem kremum s UV ochranou - nevim, ale myslim, ze snad budou stacit. Nemyslim tim samozrejme na nejake opalovani a zamerne vystavovani se slunci - tam uz opalovaci krem asi je treba (na druhou stranu - kdo z nas ma v planu pri lecbe lehat si na slunicko?😀). Takze podle me ty ruzne hydratacni kremy s UV ochranou na bezne "preziti" v lete budou stacit. Navic jsou i make-upy s UV ochranou (napr. muj oblibeny Normateint - dobre kryje) , takze ochrana muze byt dvojita 😉

avara_salvatore
5. apr 2011

@motylik33 ha... to maš ešte dobré.. mna štípe celá tvar.. nos brada a lííca mam červené ... spieklo ma tak akoby som v 35 stupnovych horucavach bola niekde pri bazéne... radsej mat na sebe viac a nespalit sa.. ako teraz len jojkat ked sa dotknem tvare... a to som sa len korculovat bola... v nedelu... ale tak nevieš či to bude fungovat mat aj make up aj opalovaci...?

avara_salvatore
5. apr 2011

@delelaa aký presne používaš make up?... má UV ochranu??? 🙂 vedela by si mi napísať presný názov?

delelaa
5. apr 2011

@avara_salvatore Sice dotaz nebyl smerovan mne, ale i tak si dovolim prispet svou troskou do mlyna 😅 Ochranu opalovaciho kremu nijak make-upem nenarusis (pokud samozrejme dodrzis casovy odstup mezi aplikaci). Uvadi se, ze dostacujici je 30minutova pauza mezi aplikaci jednotlivych pripravku. V tomhle ten problem neni, ten vidim spise v tom, zdali pujde make-up na opalovaci krem bezpotizi nanest, jestli nebude zmolkovat atd. 😉

delelaa
5. apr 2011

@avara_salvatore Vichy Normateint (ted ma novy obal a jak vidim, tak i pozmenili nazev "Normaderm Teint"). Ma SPF 20. Za ty roky jsem "prolezla" vsemi lekarenskymi make-upy a ten mi prijde nejlepsi. Pouzivam uz 3. rokem. V lekarnach jsou od nej bezne k dostani vzorecky, tak urcite nejdrive vyzkouset v klidu domova a teprve az pak kupovat 😉