Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

elissa2009
7. aug 2011

@vilki viki, ja som zhoršenie vôbec nemala, do dvoch týždnov som mala čistu pleť. Takže je to naozaj individuále. Čím skor sa na to dáš, tým skor to budes mať za sebou.......nečakaj 🙂

somkralrepu
7. aug 2011

@beruska121 veľmi pekne ďakujem za info. Nebojím sa už ani tých nežiad. účinkov, pretože takto ani nemám chuť ísť von...Frajerku ani nechcem (i keĎ mať môžem) ale ved sa hambím sám za seba...ak by som s nou dakam išiel vyzeralo by to divne 😒 vIEščO Zineryt mi nezabral a zatiaľ som mal len Differine, ktorý som vysadil pretože som mal takú zošuverenú pokožku, ešte skúsim niečo jemnejšie..

ak sa môžem spýtať, zo Zinerytu mám dosť podráždeňu červenú pokožku , aj z Roacatannu by som mal? Veď to už nie je lokálne antibiotikum..???? Som športovec, môžem to trochu obmedziť tú posilku ..A koľko Tebe trvá to ,,zhoršovacie obdobie? ,, hned od prvého dňa 🤐 🤐

somkralrepu
7. aug 2011

@elissa2009 to je super, aspoň že sa Ti neprejavujú tie vedlajšie účinky. Kamoš - spolužiak, mal asi pred 2 rokmi silné akné aj tie vredy , našťastie to ja nemám, a úplne sa z toho vyliečil vďaka tomuto prípravku. 🙂 Ale mal také obdobie, čo chcel aj samovraždu spáchať, stále mal nejaké depresie... som dosť krehkej, a vybušnej povahy, bojím sa že zostane zo mňa cvok :-/

elissa2009
7. aug 2011

@somkralrepu ak si to budes namýšlať, tak sa z teba cvok určite stane, psychika je najhorší nepriatel, Ja žijem takým rýchlym životom, že nemám čas zapodievať sa nežiaducimi účinkami, ani myslieť na hovadiny z letáku. 🙂))

vilki
7. aug 2011

ahojte, tak ja mam za sebou treti den roa...zatial samozrejme nic, ziadna zmena a ani neziaduce ucinky, iba ma kazdy den boli hlava, neviem ci to moze byt od toho, ale asi nie, asi to bude tlak...

elissa2009
8. aug 2011

@vilki prvý týžden bolela aj mňa a potom to prešlo

vilki
8. aug 2011

@elissa2009 no dufam lebo aj dnes ma bolela a uz mam toho dost, kazdy den ibalgin a to som dnes este bola aj u zubara a trhal mi zub.... ☹

vilki
9. aug 2011

zacinaju sa mi susit pery... ☹ co pouzivate ?

elissa2009
9. aug 2011

@vilki sama najlepšie uvidíš čo ti vyhovuje. Vynikajúci je jelení loj, astrid s kakaovým maslom, ale aj modre labelo 🙂

vilki
12. aug 2011

ahojte vsetci, chcem sa vas spytat ci popri roa sa moze uzivat nieco proti bolesti, napriklad panadol ultra, trhali mi zub a boli to.... dakujem

somkralrepu
15. aug 2011

ách ách ách ..stalo sa to , čoho som sa najviac obával, dobral som ZINERYT - branný 4 mesiace, výsledok: akné ustupilo, tie výražky mi to doslova spálilo a ešte stále mám takú začervenanú nepeknú pokožku.

Avšak na internete som našiel čo je lepšie ako antibiotikium a je to vodička!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Volá sa to ZHENG 4 AKNE AWAY 😉 Po prvom natretí už vidíte ako sa vám vyrážky hoja, NIE JE TO NA PREDPIS a NIE JE TO ANTIBIOTIKUM!!! Pozorne si o tom prečítajte...

ZHENG 4 AKNE AWAY lieči akné - tradičná čínska vodička

veja5
17. aug 2011

Ahojte, začala som užívať Roaccutane denne 20mg. Po 5 dňoch ma začala bolieť hlava a bolo mi zle až pocit na vracanie. V návode je to uvedené ako veľmi zriedkavý vedľajší účinok ak sa užíva z antibiotikami. Ja ale žiadne antibiotiká neužívam, Mal niekto podobnú skúsenosť a môžem užívať niečo proti bolesti napr. ibalgin? ďakujem

vilki
17. aug 2011

@veja5 ahoj, ja uzivam roa 13ty den a prve 4 dni ma nenormalne bolela hlava takze som si musela dat ibalgin, lieky proti bolesti mozes, ja som sa na to konkretne pytala aj koznej a povedala ze lieky na bolest sa mozu ze tie s tym nemaju nic spolocne, samozrejme s mierou ale napr, mi minuly tyzden trhali zub a bolelo to tyzden takze som si kupila panadol ktory zabera ovela lepsie proti bolesti ako ibalgin...roa na kazdeho posobi inak, ja zatial som mala len tu bolest hlavy 4 dni, teraz sa mi zacinaju vysusovat pery ale len mierne no a od vcera mam dost suche hrdlo a musim viac pit inak kaslem ale inak pohoda, zhorsenie zatial nemam ale ani zlepsenie ale ved to beriem len dva tyzdne....

geneo
17. aug 2011

pre tych ktori by sa zaujimali ako to prebieha u mna tak taham na 5 mesiac po predcasnom vysadeni a stale vsetko ciste. problemy s ocami stale pretrvavaju a nezlepsuje sa to.

dera
17. aug 2011

Ahojte, pripájam sa ku Vám. Berem Roacc. druhý deň 30 mg - 20 ráno 10 večer. Ste spokojní s týmto liekom? Tiež mám strach s nežiaducich účinkov. Dúfam, že to zvládnem 😅 . Kedy sa asi začnú prejavovať účinky? Ako čítam u každého je to individuálne. Ale tak približne to asi kedy nastane? Držím nám všetky palce na zlepšenie a bezproblémovú liečbu 😉

veja5
17. aug 2011

@vilki ďakujem za informácie! 🙂

somkralrepu
17. aug 2011

Dobrý deň, viete o nejakej kožnej v okolí Bratislavy poprípade Senec (kde sa neplatia veľké poplatky) ktorá by mi predpísala tento liek ROOACATANE . U jednej som bol a tá to nechce predpísať, predpisuje mi len lokálne ktoré moc nezaberajú.... ☹ ☹ ☹

elissa2009
17. aug 2011

takže som stále v liečbe a na líci sa mi urobila vyrážka!!! Je toto vôbec možné??? Ja to už fakt nechápem. Načo sa tento liek berie, ked nikomu nepomáha!!! :(((

delelaa
17. aug 2011

Zdravim vsechny! Dlouho jsem tu nebyla. Byla 10 dni dovolenka 🙂 Pokud to nekoho zajima.......jsem dva tydny po dobrani Roa. Lecba trvala 5 mesicu a vybrala jsem celkovou davku 78 mg/kg, coz neni hojne doporucovanych min. 120 mg/kg tak uvidime 😅
Plet mam stale bez jedineho pupinku, navic ted kdyz neberu Roa, tak mi prijde jeste hezci - jakoby se vypla a je takova hladka 😀 jsem moc spokojena 😀
Na udrzovani jsem nedostala nic, kozni rikala, ze plet mam uplne cistou, ze to neni treba. Ja hned na ni, ze se precejen bojim, ze se to zacne vracet. Rikala, ze pokud se to zacne vracet, tak do byva z jejich zkusenosti tak do 6 mesicu po dobrani. Ale nemam se bat, lecbu jsem zvladala dobre, lek na me zabral skvele a pokud se mi zacne akne opet tvorit, tak pujdeme hned do druhe lecby (zadne vodicky, masticky, antibiotika). Ta by mela byt uz definitvni 🙂
Musim zaklepat, suchost rtu presla temer okamzite po dobrani, ale plet se mi stale nezacala mastit. Kez by to bylo trvaleho razu 😅 uvidim za dalsi 2 tydny 😅
Ma jedina starost o plet po tech letech s akne - zeleny cistici gel Avene, pak na docisteni micelarni voda Bioderma Sensibio a pote krem Avene Cleanance emulze. Aloha 😀
Preju vsem, abyste se i Vy zbavili toho hnusneho akne a mohli si uzivat ciste pleti 🙂 Zacinajim lecbu Roa. preju hodne stesti 🙂

delelaa
17. aug 2011

@dera ahoj, ja brala 10 rano a 20 vecer.....vetsi davku je lepsi brat vecer, abys nebyla pres den unavena. Prvni ucinky...to si uz nepamatuju, ale ke konci prvniho tydne bys to mela poznat na rtech, ze lek zacina pusobit 🙂 Pak je to individualni. Vedlejsich ucinku se neboj. Pokud nebudes mit smulu jako geneo, tak bys to mela zvladnout v pohode 😉

delelaa
17. aug 2011

@geneo a jak moc tezke akne jsi mel? 🙂

delelaa
17. aug 2011

@vilki s Roa. se nesmi brat tetracykliny, ostatni leky by mely byt v pohode 🙂 jeste vit. A je zakazany🙂

delelaa
17. aug 2011

@motylik33 Pises predcasne ukoncena lecba, ale nemusi tomu tak byt. Ty 4 mesice muzou byt dostacujici! Mi chtela kozni ukoncit lecbu po 4 mesici, ze to staci, ze se to bere 4 mesice. Ukecala jsem ji jeste na 5. mesic 😀 ale uz ani o den vic.

delelaa
17. aug 2011

@somkralrepu Pokud mas kvuli akne sebevedomi na bodu mrazu atd., tak do Roa. jdi. Horsi to by nemuze 🙂 a k vedlejsim ucinkum - nemysli na ne. Ja se Roa. taky bala a jen kvuli toho jsem s lecbou porad otalela. Doufala jsem, ze se stane zazrak a akne zmizi jinak 😅 Ted lituju, ze jsem s tim tak dlouho vahala. Prisla jsem o roky, kdy jsem mohla mit uz davno cistou plet. Kde nezabira nic jineho, tam je na rade Roaccutane.

somkralrepu
18. aug 2011

@delelaa tak by som zobral ten liek...viete o nejakej kožnej v okolí Bratislavy poprípade Senec (kde sa neplatia veľké poplatky) ktorá by mi predpísala tento liek ROOACATANE . U jednej som bol a tá to nechce predpísať, predpisuje mi len lokálne ktoré moc nezaberajú.... ☹ ☹

somkralrepu
18. aug 2011

Takto vyzerá moja pleť DNES , mám to strašne zle?? Poprosím pravdu..

vilki
18. aug 2011

@delelaa hej to viem, dakujem, ja som sa pytala koznej konkretne na ibalgin lebo ma dost casto bolieva hlava, ale ved keby nieco tak sa radsej vzdy opytam ci sa to moze kombinovat....

vilki
18. aug 2011

@somkralrepu nemas to az take strasne, niektori co tu berieme roa to mame ovela ovela horsie, a antibiotika si bral?mas to zapalene mozno by ti pomohli....neviem co vsetko si skusal uz, lebo mne kozna roa predpisala uz ako poslednu moznost lebo som skusala uz naozaj vsetko a nic nepomohlo tak dufam ze roa zaberu...

geneo
18. aug 2011

@delelaa bolo to rozne, mierne az stredne tazke. problem bol ten ze sa mi neustale nieco robilo a hned sa to zapalovalo.

teraz nemam nic.

vondra
18. aug 2011

@somkralrepu To nemáš vůbec zlé, já to mám teda o dost horší.. Kdybych to měl jako ty, tak to by byla paráda, protože to není skoro nic 🙂