Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

jujko12345
19. máj 2013

@simi228 tak to mas dobre ze iba flaky ....ja mam prave tie jazvicky vo flakoch take male bodky niektore viditelnejsie a niektore slabo viditelne

simi228
20. máj 2013

Viem čo myslíš, lenže ja mám tie jazvičky po celej tvári a som celá červená a bez make up vyhrázam príšerne :(

sypac077
20. máj 2013

@simi228 on myslí priehlbinky v koži, máš aj ty tie na mysli alebo len flaky? flak=červené sfarbenie kože po vyrážke

flaky sa dajú lahko vyriešit po liečbe, tvár máš červenú z flakov alebo ju máš tak prekrvenú z roaccu?

sypac077
20. máj 2013

@simi228 kolko berieš denne mg a váhu máš akú? kolko to budeš brat(mesiacov)? 🙂

ali12377
20. máj 2013

ahojte, počúvajte 🙂 dnes som mala 2x baileys a 2 dl vína, čo myslite môžem zobrať roacc., či radšej nie? 😉

kdy
20. máj 2013

@ali12377 ty ses teda rozjela 😀 . Já myslím, že tu hladinu roa máš stejně v krvi, tak bych si ho asi vzal .....

kdy
20. máj 2013

@sypac077 jak myslíš lehce zbavit červených fleků po léčbě? myslíš laser ??

sypac077
20. máj 2013

@ali12377 ten roacc máš tak či tak v tele, nabude už radšej nepi, aj keď víno by ešte šlo, ale aj tak

sypac077
20. máj 2013

@kdy je kopu vecí, peelingy, kremy, dermaroller, všetko čo podporuje tvorbu kolagenu

ali12377
20. máj 2013

@sypac077 jasné, ja inak nepijem, ale skutočne niekedy sa tomu nedá vyhnúť, baileys to je tiež len likér, také niečo ako vaječný, to je taký slabý fras 😀 , snáď sa mi nič nestane 😉 dúfam

sypac077
20. máj 2013

@ali12377 je rozdiel opit sa a trocha si glgnut 😀 , takže sa neboj

simi228
21. máj 2013

ja mám červené flaky po vyrážkahch... lenže laser je veľmi drahý... mám 40 mg denne čiže 20 mg 2x denné a mám 60 kg

jujko12345
21. máj 2013

@simi228 neboj sa tych flakov oni ti zmiznu po 6 az 12 mesiacov urcite ...si to prekry make upom...bud rada ze nemas priehlbinky co su natrvalo .. tie flaky ti zmiznu bez stop

sypac077
21. máj 2013

@simi228 flaky zmiznu same

sypac077
21. máj 2013

@simi228 dávku máš fajn, kolko to budeš cca brať? dobre by bolo vybrať cca 150 mg na váhu, kedže si mladšia, aby sa predišlo relapsu

bushido09
21. máj 2013

Prosím vás máte niekto skúsenosti s vyrážkami vo vlasoch také červené bodky. Mám to už dlhšie a neviem čo nato :/

ali12377
21. máj 2013

@bushido09 ahoj, a bol si s tým už u kožného lekára? čo na to lekár?

simi228
21. máj 2013

@sypac077 No dúfam že vymiznú 🙂 sestra už nemá ani tie flaky... cca pol roka 🙂

sypac077
21. máj 2013

@simi228 vymiznuť ti vymiznú na 100% 🙂

simi228
21. máj 2013

@sypac077 dakujem za podporu, potrebujem ju, ty si ako na tom teraz ? 🙂)

sypac077
21. máj 2013

@simi228 tak ja som už viac než rok po dobratí... myslím si, že to je v poho, niečo sem tam malé "vyskočí", ale to je normálka s tým musí človek počítať 🙂

simi228
21. máj 2013

@sypac077 a kolko máš terzaz rokov akú dávku si bral a kolko ? 🙂

sypac077
21. máj 2013

@simi228 budem mať 19, bral som podobnu davku ako ty, čiže cca 0,75 mg na kg(u mňa to bolo 60 mg denne), vybral som cez 150 mg alebo až 180 mg, neviem presne.... no nieje to až také podstatné, pokial sa dostaneš cez dávku 120 mg tak je to už v poriadku, ale tých cca 150 mg je ideál
naviac po liečbe sa dá stav udržovať doplnkami s podobnými učinkami ako má roaccutane, tj prípravky na zníženie DHT v tele

sypac077
21. máj 2013

@simi228 inak pred liečbou si mala akú pleť suchú/normálnu/mastnejšiu?

a nezabúdaj aj na stravu, DHT vie reagovať na sladké jedlá, všade, kde je cukor, ppotom na biele pečivo, aj mastnejšie jedlá
hlavne to biele pečivo nejedz, skor celozrne alebo špaldové
viac DHT=akné

sypac077
21. máj 2013

@simi228 a taktiež mlieko a miečne výrobky

simi228
21. máj 2013

@sypac077 myslíš že by som mala zmeniť jedálničak, obmedziť mliečne výrobky, mastné jedlá, síce ja čokoládu nejedávam, mlieko čisté nelúbim a často ho nejem,jogurty nejem a stravovanie a la jedáleň 😀
Vie čo, ja som ju mala ako kedy, pokial vieš, čo je biele trepanie to som si dávala každú noc, tak ma to dosť vysušovalo a krémy som nezniesla lebo mi to prišlo ako keby horiše ked som mastnejšia... taktiež mi vôbec nerobili dobre mastičky ako belakna, duac, atd, ved to poznáš, strašne ma štípali a svrbeli... Najväčší užas bol ked mi v lekárni vydali zlý liek namiesto belakne mi dali beloderm čo bolo určené na ekzémy a ja som si ot kludne dávala každú noc tvár sa mi tým s prepáčením tak doj*ebala že až, !! až som prestala chodiť do školy. a ked sa to dozvedela doktorka bola strašne nervozna a vtedy mi pvedala že mi tvár nedá dokopy nedá ani za dva roky, vtedy to na mňa dolahlo...

sypac077
21. máj 2013

@simi228 určite, určité jedla sposobuju akné, sú o tom aj vedecké študie.... mlieko je známy fakt, že sposobuje akné, pretože sú tam kravske hormony, ktore podporuju tvorbu DHT, to isté aj cukor, vypražane, mastne jedla a biele pečivo

duac a podobne mastičky štipu, pretože zošupuju kožu, aj keď na zošupovanie je lepšie skor Glyco a podobne, ale o tom teraz neuvažuj, kedže si na roaccu

ak máš mastnejšiu pleť tak na acne.org si ľudia chvália jeden krém Sana Fela, síce sa dá zohnať len z USA, ale je v ňom liečivo, ktoré aj podla lekárskych študii znižuje aktivitu mazových žliaz, výrazne, tak ako isotretinoine(roaccutane), ale to až po liečbe roaccutane dosť znižuje DHT, čiže aj mastnotu kože(vyušuje)

po tom beloderme sa ti to už dalo do poriadku, čo presnejšie ti spravil ten krém?

inak teraz používaj hydratačne kremy, prípadne si kúp čisty 100% jojobový olej ten je velmi dobry, prípadne kokosový no ten narozdiel od jojoboveho u niekoho upcháva póry

simi228
21. máj 2013

@sypac077 ja už som bola aj tak že som tieto jedlá obmedzila no žiadne výsledky, myslím že to máš proste v krvi a stravou sa to neupraví...

Dakujem za rady 🙂

Ten beloderm ma ako uplne pochoval, vyrážky sa mi vetdy rozšírili po celej tvári aj na tie miesta kde som mala ešte krásnu pokožku (doteraz to tam mám ) kde sa mi samozrejme spravili jazvičky... moja pleť bola na dotyk drsná , čo doteraz aj je... a samé drobné vvyrážky ktoré nejdú ani zlikvidovať..

sypac077
21. máj 2013

@simi228 ale to je dlhá cesta, čo sa týka jedla, ja ti píšem preto, aby si si na tie jedlá dávala pozor ppo roacuutane, ba aj počas brania, pretože, keď ich čo naviac obmedzíš tak tým je menšie riziko relapsu
a o genetiku nejde alebo podobné veci, je dokázané, že genetický kod sa mení prostredím, preto akné viac postihuje ludi v meste, kde je stres, zle ovzdušie, strava atd
ten beloderm ti pravdepodobne sposobil alergiu, ktorá sa prejavila malými zapálenými vyrážkami, ale neboj sa aj to sa vylieči
máš na mysli flaky, jazvičky sú priehlbinky, tie na rozdiel od flakov dajú na liečbu viac zabraať

sypac077
21. máj 2013

@simi228 aha pozeral som si, prečo u teba ten beloderm toto sposobil a sú 2 možnosti:
prvá ako som spomínal alergia na betametazon, no ovela pravdepodobnejšie sa mi javí, že ti pomocné látky v tejto masti upchali pory(biela vyzelina a paraffin)