Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

katiku
2. mar 2016

ahojte..poradte mi niečo proti mastnym vlasom...po roa sa mi neskutocne rychlo mastnia... a uz som z toho unavena...vyskusala som uz viacej samponov aj drahsich a nic...budem vdacna za kazdu radu...

mel714
3. mar 2016

Ahoojte. 😉 Tesim sa, ze som nasla tuto stranku, pretoze v mojom okoli nikoho kto by pouzival R. nepoznam. Do mojich 18 rokov som mala velmi cistu plet, potom sa to nejak vsetko zacalo menit. :( Posledny rok som pouzivala neskutocne vela roznych masticiek, kremov, jedne slabsie antibiotika a dokonca aj laser, no nic nepomohlo, skor mam pocit, ze sa to este zhorsilo. R. beriem este len mesiac a par dni, ale uz teraz vidim zlepsenie. Sice len malinke, ale predsa. Ja tomuto lieku aj napriek vsetkym tym negativnym reakciam verim! A uz sa velmi tesim na vysledok! 🙂
Budem velmi rada, ak mi napisete spravu so svojimi skusenostami s tymto liekom. Bola by som rada, kebyze som v kontakte s ludmi, ktori ho uzivaju a aby sme si navzajom pisali, ako na nas tento liek posobi. Takze kludne mi napiste, budem sa len a len tesit. 🙂 A drzim nam vsetkym palce! ;)

luky333
4. mar 2016

ahoj teraz je tato diskusia uz dost mrtva co sa tika sprav tak neviem ja ho beriem 5,5 mesiaca tak keby mas neake otazky kludne sa pytaj 🙂

unhoer
21. mar 2016
Používateľ unhoer je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od unhoer.

Roaccutane je nebezpecné a zakázané v mnohých krajinách. Tam je bezpecnejšie akné lieky. Táto lekáren je licencovaný vo Velkej Británii, a budete potrebovat len jednoduchý on-line konzultácie (nepotrebujete predchádzajúci predpis ) http://www.europetabs.com

lenulienka86
21. mar 2016

@mel714 velmi ti to prajem. Urcite pomoze. Davaj si ale pozor na jarne slnko. Teraz budes mat kozu tensiu a ak nechces riskovat pehy a pigmentove skvrny tak si daj pozor.
Problem roaccutane je len ten ze sa veeeeelmi casto zvykne po 3r vraciat akne. Ale nik nepovedal ze ho nemozes brat viackrat za zivot. Ibaze v zivote mladej zeny je to dost obmedzujuce.

mel714
22. mar 2016

@lenulienka86 dakujeeem 🙂 jasne na slnko si davam pozor a citim, ze je ta koza viac citlivejsia.. Tak pevne verim, ze ked sa mi to aj po nejakom case vrati, nie az v takej forme.. Ty si tento liek uzivala viac krat? 🙂

lenulienka86
22. mar 2016

@mel714 o nie. Iba raz pred 4r a uz sa mi vratilo. Este nie az uplne ale tak 70%. Horsie ze mne sa hned v tom roku po vysadeni /vysadila som v auguste/ urobili strasne pigment.skvrny ktore su viditelnejsie nez akne. Aj na mojej profil.fotke to vidno pod okom.

111alenka
22. mar 2016

@lenulienka86 Ak sa ti akné vrátilo,skús Biretix oral a Biretix gél na večer.Je to takisto retinoid ako Roaccutane,ale na prírodnej báze.Nemá také hrozné nežiadúce účinky ako Roaccutane.Akurát cena je jediný problém ,ale výsledok 100% ZARUčí.

ivulik20
23. mar 2016

Ahojte baby, tiez planujem zacat s roa. Iz davno mi ho dr odporucila, ale potom som nasla super kozmeticku ktora ma dala do poriadku. No nebolo to akoze 100% to pri porusenej pleti nebude nikdy, ale bolo to pre mna prijatelne. Sama povedala ze niesom adept na roa. Ze to sa dava pri tazkych formach akne. No ale bola som.v januari na konizacii. Vo februari som vysadila antiku ktoru som brala 4,5 roka. Chcela som prestavku. No a teraz sa mi vsetko vratilo. Myslim si ze to je po vysadeni HA. Nemam typicke akne ze biele vyrazky. Ja si myslim ze mam akne rosacea. Lebo som cervena jak rak. Vsetko sa pokazilo. Takze moj plan je takyto. Pri dalsom cykle nasadim opat HAK a pojdem dr nech mi to predpise. Ale moja otazka na vas baby, myslite ze ked teraz zacnem a ide jar a leto nebude to problem? Moze sa to brat? Dakujem. Vzdy ma od toho odradzali vsetky tie neziaduce ucinky ale idem do toho. Mam 34, nemozem predsa takto zostat. ☹

ivulik20
23. mar 2016

@mel714 aj citis vedlajsie ucinky? Da sa to vydrzat? Ja idem tiez do toho ale asi az na dalsi mesiac sa mi podari.

lenulienka86
23. mar 2016

@ivulik20 ja som brala feb az sept. Ziaden problem len pigment flaky ktore mi vyrazili koncom sept a uz sa ich neviem zbavit

mel714
24. mar 2016

@ivulik20 vedlajsie ucinky mam len tie zakladne suche pery sucha plet. Ale natieram sa stale takze je to v pohodicke. Aj vlasy mam suche ale to si fakt uzivam lebo predtym ked som neuzivala tento liek som si ich musela unyvat kazdy druhy den. :D a inak nic, beriem ich 2 mesiac a ja uz vidim zlepsenie aj ked to ide pomaly ale ja sa z toho velmi tesim 🙂 No ja neviem, ja si osobne nemyslim, ze ten liek je az take zlo :D vsetko je to len v hlave a ked uveris ze ti to pomoze a budes trpezliva tak ti to pomoze 🙂

ivulik20
24. mar 2016

A v akom stave si mala plet predtym? Moc zle?

couple
24. mar 2016

Ahojte, užívam roacutane už dlhšiu dobu a chcela by som sa spýtať aké balzami alebo mastičky vám na suché a popraskané pery pomáju najviac 🙂 Do teraz bolo všetko v pohode, ale začali mi pery krvácať a aj prvý kútik sa objavil a dosť ma pery bolia, za odpoveď vám vopred ďakujem 🙂

mel714
24. mar 2016

@ivulik20 Noo hej bolo to uz dost zle, hlavne preto, ze som mala problem s takymi tymi cervenymi bolestivymi vyrazkami ktore sa nedaju ani vytlacit.. Tak take sa mi robili no :/

mel714
24. mar 2016

@couple Ahoj, ja pouzivam vazelinu 🙂 ta je podla mna fakt dobra lebo poriadne premastuje

luky333
24. mar 2016

ahoj mel714....a aj sa ti spravili pocas liecby roa neake dalsie vyrazky ? a ak ano v pohode sa liecia a stracaju ?

mel714
25. mar 2016

@luky333 ano robia sa mi aj nove ale hned po takych cca 3 dnoch sa aj stratia .. a ty sa natom ako? 🙂

luky333
25. mar 2016

ja som v tomto dost blbo...spravili sa mi asi 7...8 odzaciatku a este mi to vobec nezmizlo....mam pocit akoby to zabranilo beznemu dozretiu vyrazky ten liek ostalo to neak zakonzervovane :D je to uz trosku lepsie pomalicky sa to hoji ale velmi pomalicky...a to mam niektore aj 4 mesiace spravene uz...to ma celkom stve

luky333
25. mar 2016

a este som zabudol spomenut jeden hodne neprijemny vred alebo cysta sa mi spravila ktora ked mi odpuchla tak mi ostala vyslovene jama na tvari ale to sa snad casom trosku strati ale hlavne ma stve to zacervenanie tych nevyliecenych

mel714
25. mar 2016

@luky333 a ako dlho tie lieky beries? 🙂

luky333
26. mar 2016

Mel714 uz je to vyse 6 mesiacov a koncom siedmeho mam ist na kontrolu

mel714
26. mar 2016

@luky333 tak to uz je dost dlho a ako dlho mas liecbu ? lebo mne moja kozna vravela ze asi tak 6 mesiacov by mala trvat liecba a ked ty pises ze uz to beries 6 mesiacov a stale to nie je okej tak neviem .. :/

luky333
27. mar 2016

mel714 tiez mi spominala zeby som mal mat okolo 6 mesiacov ale vo februari odisla niekam do zahranicia a ze pride v polovici aprila az takze potom aby som prisiel na kontrolu a to uz budem mat 7 mesiacov...a dokonca nieco spominala ze pripadne este jeden mesiac by som potiahol tak netusim....ale uz by som to rad skoncil a dufam ze po vysadeni sa to dohoji vsetko

mel714
28. mar 2016

@luky333 Tak to ti velmi drzim palce nech to bude okey! 🙂

luky333
28. mar 2016

@mel714 a mozem este vediet aku davku beries pri akej vahe ?

mel714
2. apr 2016

@luky333 40mg denne vaha 65 kg ....a ty? ..inak, mna by zaujimalo ako to je to s alkoholom.. kedze som na intraku a je tazke byt tu uplny abstinent..

luky333
2. apr 2016

@mel714 ja beriem 40mg a vaha 86kg cize mas este silnejsiu davku a doktorka mi povedala ze to je skoro max co dava vynimocne dava 50mg.....ja som mal vacsie mnozstvo alkoholu asi 4x za celu liecbu a nepostrehol som nieco zle aj ked to asi ani nemusi robit takto zle len koli tej peceni to neni dobre...mne doktorka povedala ze vynimocne 3deci bieleho mozem 🙂 ale ani v letaku v liekoch neni pisane ze zakaz alkoholu....a viaceri veselo pili pri nich ale ja uz nebudem dokonca liecby uz som sa zaprisahal 🙂 a rozumiem ti uplne ked si si zvykla vyrazit a vypit je to tazke sa vzdat toho ale je to natebe

mel714
2. apr 2016

@luky333 tak to ano lebo ja som mala akurat vcera narodky tak som to troska prehnala, preto sa pytam. :D ale tak isto ako vravis uz som si povedala, ze dokonca liecby si nedam ani kvapku .. nejak to vydrzim ved zdravie je prvorade 🙂

luky333
3. apr 2016

@mel714 tak vsetko naj a hlavne nech mas peknu tvaricku uz konecne 😉 pozeram ze ale tebe to bude vychadzat aj cez leto to brat a mne kozna povedala ze cez leto sa to nemoze brat preto som to zacal minuli jesen a pred letom to ukoncim