Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

lunitka
23. jan 2021

@ivettstar super! A hlavne nie sú takí drahí ako iné svetové značky.. sú ozaj cenovo dostupní
Dôležité je vedieť ako vrstviť produkty aby naozaj pomáhali.. je to veru veda 😁

katinka2310
16. feb 2021

Ahojte
Tak dnes som navštívila dermatologicku a bavili sme sa o moznej liečbe izotretinoinom,no iba v prípade že budem brat antikoncepciu. Nie som z toho nadšená pretože antikoncepciu som brala a po jej vysadení (takmer ako u väčšiny ) bola moja pleť ešte horšia a to som mala takmer 30.dnes mám 35,2 pôrody za sebou a akné ma trapi stále.
Preto chcem vyskúšať liečbu izotretinoinom,len sa bojím že keď opäť vysadím antikoncepciu,akné sa vráti . Aké máte skúsenosti ? Bola liečba účinná a potlačila aj akné zhoršujúce sa po vysadení HAK?
Ďakujem za všetky skúsenosti

lizzygrant
17. feb 2021

@katinka2310 Skús jej povedať, že si asexuál, alebo že nemáš priateľa, že jednoducho nemávaš pohlavný styk, a preto je isté, že neodtehotnieš. Ja by som izotretinoín tiež nechcela brať s antikoncepciou.

tenerifka
17. feb 2021

@katinka2310 moja dcera nebrala ziadnu antiku popri tom lieku, ale mala len 17 rokov a dermatolog nas pozna, vie, ze nema frajera a nic nehrozi.
Ono v pripade otehotnenia tam vznikaju vazne degeneracie plodu, preto to lekari takto poistuju, lebo nikdy nevies

lizzygrant
17. feb 2021

@tenerifka A odkiaľ ste, resp. kde máte dermatológa, ak sa môžem opýtať?

tenerifka
17. feb 2021

@lizzygrant nepomozem ti, sme na Kanarskych ostrovoch

lizzygrant
17. feb 2021

@tenerifka Tam ti to aj dermatológ predpísal?

tenerifka
17. feb 2021

@lizzygrant ano, ale je to sukromny dermatolog, platime 100% ceny lieku, ale aj tak treba recept, bez neho to nepredaju (a to sa tu napr.da v pohode kupit bez receptu napr.Norethisterone ci ine lieky, ale Roaccutane nie). Dcera ho brala cca 9 mesiacov

siksndkdd
5. mar 2021

@nevesta ja sa chcem opýtať na krvné testy jak to prebieha a pečeňové.

ivettstar
6. mar 2021

@katinka2310 mne tiež chcela dať antiku ale ja som odmietla. Dala mi len volaco podpísať na vlastnú zodpovednosť keby som otehotnela. Mam za sebou 3 mesiace a pleť úplne čistá. Držím palce.

lizzygrant
6. mar 2021

@ivettstar Akú si mala pleť pred začatím roaccutanu?

katinka2310
7. mar 2021

@ivettstar v utorok sa k nej chystám ,tak som zvedavá čo povie . Ja teda by som antik brat nechcela ,no neviem či mi to u nej prejde

siksndkdd
7. mar 2021

@katinka2310 ako prebiehajú krvné a prčeňové??

tenerifka
7. mar 2021

@siksndkdd krvne a peceñove je naraz rozbor, vezmu ti krv a okrem tych beznych vysetreni na cukor, cholesterol, hemoglobin atd. robia aj na stav pecene

ivettstar
7. mar 2021

@lizzygrant od líc dole a celú bradu zapálené bolaky. Upchate póry. Jeden sa zahoji ďalšie dva pribudli.

pamut
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka717
17. júl 2021

Dobrý deň chcela by som sa vás co Roa. brali na stredne tazke akne na ktore nic nezaberá (masticky, antika, atb.) aké máte skusenosti? Mám 16 rokov a chcela by som ho zacat uzivat ale celkom sa bojim vedľajších účinkov :( ďakujem vám

tenerifka
18. júl 2021

@terezka717 precitaj si celu diskusiu, tam najdes odpovede, nemas sa coho bat, ak si teraz zdrava, ziadna cukrovka ci obezita, lekar ti bude robit pravidelne rozbory krvi, aby sa uistil, ze je vsetko ok

terezka717
19. júl 2021

@tenerifka ďakujem a nevies nahodou o nejakej dermatologicke ktora mi ho predpise 100percnet? najlepsie v ba ďakujem ti 😊

tenerifka
19. júl 2021

@terezka717 neviem bohuzial, zijem v zahranici

podolinec
24. sep 2021

@roboso Radacovska Poprad

veron353535
12. jan 2022

Ahojte, chcem sa podelit o svoju skusenost s isotretinoinom a liecbou, pretoze ked som sa rozhodovala ci sa na tom dam, som si citala vela recenzii a musim povedat, ze mnohe ma vystrasili a uprimne absolutne neopodstatnene. Isotretinoin som brala 7 mesiacov, 40mg denne. Mam 35 rokov a v roku 34 sa mi tak extremne zhorsila plet, velke zapalene vyrazky, necista plet a to musim povedat, ze som clovek co investuje aj do drahej kozmetiky, ale nic mi nepomahalo, vystriedala som dermatologov az som prisla do sukromnej kliniky a doktorka mi povedala, ze nech sa dam na tu liecbu, ze naozaj bude moj zivot lepsi a musim povedat, ze lepsie rozhodnutie v zivote som nemohla spravit. Samozrejme priznaky ako suche pery, sem tam ma boleli oci a suchy nos, ale vsetko sa to dalo prezit, plet sa mi tam vycistila, ze ja to neviem ani opisat, Ak sa niekto naozaj obavate toho, necitajte si strasidelne recenzie, berie sa to pod dohladom lekara, chodite na krvne testy, naozaj zmenil sa mi zivot a uprimne ak by som mala do toho ist idem do toho zas. Samozrejme, ze som brala aj antikoncepciu ale ked realne clovek ma silne zapalene vyrazky a nechce s tym zit, tak spravi vsetko. Jedine co lutujem, ze som nesla do toho skorej.

jankaovecka
13. feb 2022

Ahojte, ja som s liecbou zacala ked som mala 32 rokov. Akurat som mala nastupit do novej prace po dvoch detoch. Teraz budu tri roky od zacatia liecba a ja dakujem sama sebe, ze som sa rozhodla uzivat tento liek! Antiku som nebrala. Nevidim dovod. Moja dr tomu rozumela, ved som dospela zodpovedna zena a viem sa ustrazit.
Aka je sanca, ze sa mi akne vrati? Percentualne vyjadrenie ake, ja som zabudla:]

podolinec
13. feb 2022

Ahojte ja má 33 rokov a čakala som kým nebudem mat dieťa mám 5 ročnú dcerku a mám to uzavrete že už nechcem mat deti tak beriem akné normin už druhý krát po prvom ráže sa mi zase začala mastil pleť asi tak po pol roku po dobrati liečby no doktorka mi vravela že po druhom raze by sa to malo už ustáliť tak uvidíme je to super ta krásna pleť že človek nechápe žiaden lesk vyrážky nič 😍🙏

absolutka
11. apr 2022

@gerena 🤣🤣🤣🤣🤣 nie náhodou 30 rokov?

maja875
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maja875
20. apr 2022

Baby prosím Vás, tie čo ste brali isotretinoin. Vybrali ste celú kumulatívnu dávku 120/150 mg na kg ? Akú najvyššiu dávku pri koľkých kg ste brali ?

ivettstar
20. apr 2022

@maja875 ja som brala 30mg 8 mesiacov mam 60kg a stačilo. Zatial sa nic nevracia som po asi 9 mesiacov.

wild_nature
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
absolutka
29. apr 2022

Ahojte beriem izotretinoin 1 mesiac a neuveriteľne sa mi zhoršila pleť, už asi 2 tyzdne to mam sama vyrážka na vyrážke. Prosím kedy sa vám po zhoršeni upravila pleť??)