Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

vondra
24. aug 2011

já se taky neopaluju, ale normálně se koupu a na slunku jsem no, samozřejmě natřenej 🙂

seductive
24. aug 2011

ako sa ten Roaccutane vyslovuje?? :D no moja prvá otázka je síce asi kus blbá,ale chcem to vedieť na isto🙂)...tiež mám veľké problémy ako vy, mám 17r a už roky trpím akné, pred polrokom som začala brať antikoncepciu,ale nemyslím si , že sa mi to zlepšilo -nie až tak. Raz za mesiac sa mi tvár vysype hlavne okolo úst a sánok, sú to podkožné vyrážky a veľmi psychicky trpím, tiež som najradšej zatvorená doma. Pred 2týždňami som bola pri mori a zlepšilo sa mi to (mám aj na chrbte a dekolte) ale tvár a dekolt zase zle, inak mám stále na týchto miestach jazvičky...myslíte že mi to predpíše kožná? nechodievam ku nej zatial tak neviem ako na tom som..

sypac077
25. aug 2011

@seductive
ak je normalna tak predpise... pokial to nevies vyslovit tak povedz ze chces aknenormin :D
To je jednoduchsie vyslovit 🙂

seductive
25. aug 2011

@sypac077 lebo vieš tak prídem tam prvý krát, ak nejaké pokusy na mne bude chcieť robiť :D a ďakujem za radu veľmi pekne🙂)

motylik33
25. aug 2011

@tom1 používala som čočky sem tam, dlho som ich nemohla mať na očiach lebo som mala strašne suché oči potom... ale dá sa to, striedala som s okuliarmi

motylik33
25. aug 2011

@delelaa no veď uvidíme, vysadila som to a akné zatiaľ sa mi nevracia... ale trošku póry na nose mám a minule som mala až jeden pupáčik 😀 ale rada som, úžastne mi to pomohlo a výsledky zatiaľ neviem hádam budú dobré a budem pokračovať v liečbe...

sypac077
25. aug 2011

@seductive
Bude jesen, čiže naj cas pre roaccutane/aknenormin, pokial neda tak chod za dalsiou jedna da urcite, pretoze tie lokalne kraviny zvycajne nepomahaju, skus nanu aj trochu pritlacit to by malo tiez pomoct a to neznamena ze ked tam ides prvy krat ze ti to nemoze predpisat aj ked je to ine ako keby tam chodievas dlhsie... Proste skus nic tym nestratis 🙂

seductive
25. aug 2011

@sypac077 a ty si to bral? vieš cenu približne? no uvidíme, niekedy začiatkom septembra pôjdem kuk...radšej nedám žiadny make-up nech v nej kus vzbudím ľútosť 😢 🙂

vilki
26. aug 2011

@seductive za roa doplacas len nejake euro a nieco...

sypac077
26. aug 2011

@seductive
Nebral, ale pojdem ho brat, pokial ho neda doktorka tak si ho kupim sam na goldpharme, sice je to dost drahe, ale co uz... Akne nemam vobec silne praveze mierne, ale chcem to mat ciste
Pokial ti ho predpise tak zaplatis viac za tie balzamy na pery :D s goldpharmou to je nieco ine tam si clovek zacvaka riadne 🙂

vilki
27. aug 2011

ja pouzivam na pery modry astrid balzam s jojobovym olejoma je perfektny

patro2
27. aug 2011

Ahojte, rozmyslam nad tymito liekmi ale neviem.. Ja mam navyse take stastie, ze vzdy ked som pevne rozhodnuty do toho ist, mi niekto pochvali plet ako sa mi zlepsila 😖 😀 Ibaze ja nic nevidim.. Nemyslim si ze mam akne hrozne, na tvari mi celkom ustupuje, skor mam malicke hrudky po tvari.. Najviac ma vsak trapi hrudnik+chrbat kde sa mi niekedy tvoria fakt velke a bolestive vyrazky. Kupanie na verejnych kupaliskach som obmedzil uplne, hanbim sa.. Akne mam od osmej triedy na zakladnej, teraz idem do tretieho rocnika na strednej.. Nakolko mi ludia hovoria ze je to dost tazky rocnik, chcem sa vas spytat ci ste nemali niekto nejaké problemy so sustredenim sa, alebo nieco tak podobne..za kazdu odpoved dakujem.

vilki
29. aug 2011

@patro2 ahoj, ak chces tieto lieky tak necakaj, ak mas akne uz tak dlho a skusal si viac veci a nepomaha tak sa daj do toho, resp. chod ku koznej a uvidis ci ti ich predpise, ja ich beriem 25 den, negativum jedine je dost suche pery ale nic ine, plet sa cisti ale pomalicky ale mastenei pleti je asi o 70 % menej a tomu sa velmi tesim.

veja5
30. aug 2011

Ahojte, užívam roaccutane už tretí týžden vedlajšie učinky mam len suchosť pier ale zrazu sa mi na rukách medzi prstami povyhadzovali také malé priesvitné pupáčiky mam to i na dlani ale nie nejak moc výrazné. Na lavej ruke toho mam omnoho viac ako na pravej, Stalo sa niekomu niečo podobné? Dúfam že to neni z tých liekov blebo tie mi pomáhajú čomu som neskutočne rada lebo som toho už vyskúšala strašne vela nikdy mi nič poriadne nepomohlo.. ďakujem

zulu7
30. aug 2011

@somkralrepu
ahoj, ja som bola s dcerou u koznej lekarky v Samorine.Je to sukromna klinika, ale ceny su prijatelne.7€ za jedno vysetrenia, alebo 20€ za celorocnu starostlivost.dcera si uz tiez presla vsetkymi lokalnymi pripravkami a tato p. doktorka nam bez problemov napisala roacutane. takze vrelo odporucam.... p.s.: je velmi mila a prijemna 🙂)))
www.koznaklinika.sk

tom1
30. aug 2011

@motylik33
dik za spravu ,tak beriem roa už druhý mesiac a šošovky tolerujem v pohode akurat kvapkam umele slzy ale inak je to OK, a zlepšenie po tých tabletkách som mal hneď po dvoch týždňoch takže som rád ;)

delelaa
1. sep 2011

@veja5 ahoj, ty male "priesvitne pupaciky" jsou jednim z vedlejsich ucinku, nic kvuli cemu by se musela prerusit lecba 🙂 nekdo je ma, nekdo ne. ja je nemela, ale na teto diskuzi se s tim potykalo docela dost lidi http://www.omlazeni.cz/roaccutane-aknenormin-17... "Tu puchýřkatou vyrážku na hřbetech rukou jsem taky měla, i víc lídí tady na fóru." http://www.omlazeni.cz/roaccutane-aknenormin-17...

Kdyz se budes nudit, tak si to urcite procti, je tam toho dost. Ja to cele procitala uz nejaky mesic zpatky, tak si to detailne nepamatuju, ale urcite tam psali co jim na ty vyrazky na rukach presne zabiralo a tak. Nekteri to meli i na loktech.

elissa2009
4. sep 2011

@veja5 ahoj, ja som ich mala, len som si to premasťovala excipialom lipolotio a pomohlo 🙂

elissa2009
4. sep 2011

Chcem sa opýtať tých, ktorí ste už po liečbe (ak tu ešte takí vôbec sú), aký krém ste začali používať? Lebo predpokladam, že pleť už potom nebude taká suchá. Ďakujem.

yade
7. sep 2011

@elissa2009
Ahoj..Dnes som sem po dlhom čase zavítala. Ja používam Eucerin Aquaporin na normálnu/zmiešanú pleť /ten nemá UV/, ale je skvelý...(a majú aj s UV/
Ten krémik ma veľmi prekvapil, vyrovná sa aj veľmi drahým hydratačným krémom. Odporúčam.A je na citlivú pleť.

sweety112
7. sep 2011

Roaccutan by som nikdy nevzala... ved si len precitajte neziaduce ucinky... a je to teratogen... nikdy..

elissa2009
7. sep 2011

@yade no čau, presne nad týmto krémom uvažujem, ale s tým UV, kožná mi práve včera povedala, že mam vyskúšať Eucerin. Ale najviac ma štve, že by som chcela už niečo aj na spevnenie pleti, proti vráskam, vieš, vek nepustí 🙂)))

vilki
8. sep 2011

Ahojte baby, a po dobrati roa uz plet nemate taku vysusenu ? to sa potom vrati naspat?

elissa2009
8. sep 2011

@vilki ja mám ešte dva týždne, potom ti dám vedieť, ale ja nemám extrémne vysušenú pokožku ani teraz

vilki
9. sep 2011

@elissa2009 aha, dakujem, mne sa to pomaly vysusa, beriem roa mesiac, no najviac ma hneva ze teraz sa mi to zacina trochu zhorsovat, ale len na licach, celo, nos a bradu mam uz cistu...

yade
9. sep 2011

@elissa2009
Ten Eucerin je úplne skvelý a aj ťa spevní, tá pleť je úplne taká nacucaná a vypnutá po ňom, uvidíš...A výborný je proti vráskam na noc - aj na spevnenie napr. Redermic od La Roche Posay-tam je vitamín C a aj kyselina hyaluronová a je na citlivú pleť...

Mne viac vyhovuje ten Eucerin bez faktora, ten je presne pre mňa vyrobený. 🙂

elissa2009
9. sep 2011

@vilki to prejde, neboj 🙂

elissa2009
9. sep 2011

@yade ale je dobré miešať dve rozličné značky na deň inú a noc inu?

ddrobcek
11. sep 2011

caute ludia ...Mala som brat roaccutane ale som alergicka na soju a vraj obsahuje tuto latku...myslite ze by mi to velmi poskodilo? lebo ja uz som maximalne zufala zo svojej tvare...vyskusala som uz vsetko mozne a aj ja by som sa rada tooho uz zbavila

ddrobcek
11. sep 2011

a este dodam ze krvne vysledky mam v poriadku ...