Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

enjoy
19. mar 2009

dobre ranko 🙂
ach dnes sa mi snivali take tazive sny, normalne som z toho vycerpana. 😝

debi tak policajna akademia? 😉 no teda! ty akcne ziena! 😀 taketo veci ta lakaju?
inak znie to velmi zaujimavo, prezrad z coho sa tam robia prijimacky. bolo to tazke? no veru ma mrzi, ze ti to nevyslo, mohla si byt tu pri mne, aj tie kavicky by boli jednoduchsie nez takto virtualne, aj by som sa hned citila bezpecnejsie keby mi tu vyrastala kamoska policajtka. 😉 no co sa da robit! a nejdes to este skusit nabuduce?
a teraz kam chodis na skolu? som zvedavaaaa? 😉

martina05
19. mar 2009

No k tomu čo som tu písala včera ...Na ot. Debi a Enjoy...
Vrátilo sa mi to cca po roku od vysadenia Roaccutane. Ja som najskôr brala z R. vyššie dávky /presne si už nepamätám koľko mg ale zdá sa mi že 2 tablety denne/, potom sa dávky znižovali...
Kozmetička ku ktorej chodím - je zároveň zdravotnou sestrou na lôžkovom kožnom oddelení v nemocnici, mi povedala, že u chlapov sú výsledky R. trvalejšie a zhruba u 50 percent žien sa akné vracia v dôsledku neustálych hormonálnych zmien. Keď som R. dobrala /inak počas užívania som nemala skoro žiadne veďľajšie účinky../ bola som asi 3 x na chemickom peelingu, ktorý vyhladil aj jazvičky.
POčas celého užívania R. som brala HAK a od ďalšieho užívania R. ma odradilo rozprávanie jednej novorodenec. lekárky, ktorá rodila s mamičkou, ktorá brala R. a asi rok po dobratí otehotnela... Bohužiaľ dieťa bolo silne poškodené a lekári skonštatovali, že práva v dôsledku R. POdľa názorov niektorých lekárov sa nedá zistiť aké je množstvo vit. A v tele a ako sa odbúrava. No aj na obyčajných vitamínoch s obsahom Ačka je napísané, že nie je vhodný pre tehotné ženy...

Je to môj názor, na druhej strane plne chápem zúfalstvo z vyhádzanej tváre lebo som to sama prežila a naozaj by som to nikomu nepriala. A môžete mi veriť že som skúsila asi všetky dostupné medikamenty.. No každému zaberá niečo iné. U mňa to bol nakoniec ten Duac v kombinácii so Skinorenom. Mala som to predpísané asi 3/4 roka... POtom som to vysadila, snažila som sa obmedziť "vlastné zásahy" do tváre a pomohlo to. Ono ano teraz nemám pleť ako alabaster ale môžem vyjsť von bez make -upu a nebojím sa pozrieť ráno do zrkadla.

lucyy01
19. mar 2009

caute kocky 😉 to tak docitala som co som zameskala ked som bola na intraku 😉
ankam aj ja idem na dve svadby, vcera som bola s priatelom na nakupoch a nic som si nevybrala ☹
este k tomu gelu Duac-obsahuje antibiotika,ja som ho mala tiez, ovela sa mi po nom plet zlepsila,nebol den kedy by som sa s nim nenatrela,no zrazu som ho musela prestat davat,bo som bola po nom cervena ako paprika,stipalo,svrbelo to a musela som s nim prestat...a to je tak s kazdymi antibiotickymi mastickami,lebo tie sa mozu natierat len nejaku dobu a ked sa s tym skonci je to ako pred tym 😠 😖

ankam
19. mar 2009

ahojte 🙂
enjoy takze co nocne mory ta zvladaju 😒 ?

martina panabeka je mi luto tej mamicky.zeby este rok po liecbe to malo nasledky???

lucy cav
ja to neznasam,lebo ked si nieco nevyberiem na prvykrat-tak potom uz nemam naladu dalsie dni ist nieco hladat 😠

sweety22
19. mar 2009

Asi ma rachne.Stale mam nacervenalu plet a najnovsie aj flaky,sice vyrazky uz skoro nemam ale to je hrozne,ako sa mi to supe,ludia pravidelne kazdu stredu sa mi uplne zosupe plet a potom je cervena,mne ten krem od la roche akosi nepomaha. 😖 ☹

ankam
19. mar 2009

hmmmmmmmm sweety tak neviem z coho by to mohlo byt,Ale z R urcite nie....mne sa len trosililinka supala raz a odvtedy nie.Asi to nejaky ten krem skodi

debi7775
19. mar 2009

sweety ja si skor myslim ze je to z roacc..ale ankam moze mat pravdu ze k tomu pomaha aj to ze ti nesadol krem..chod do lekarne a povedz ze potrebujes nieco na suchu cervenu pokozku...tam ti da na vyber toho dost...proste poskusaj,nieco musi sadnut..a vyskusaj to Oilatum,mne to enjoy poradila pred mesiacom a som spokojna.. 😉

debi7775
19. mar 2009

enjoy ja studujem tlmocnictvo 😅 ma to daleko od policajnej,ale sla som tam z halusky vtedy a myslim ze sa s tym aj da dobre uplatnit..lenze brali 50ludi a hlasilo sa nas 2060..skusky pozostavali z psychickeho testu(psychotest,iq test)tam sa to velmi preriedilo,polka asi odisla domov..ja som nejakym cinom presla dalej 😀 no a dalej bol vedomostny test,taky vseobecny prehlad,skratka ani nevies co sa mas ucit lebo jedna otazka je z politiky druha z dejepisu tretia z filozofie..no a tam bol plny pocet 300 a ja som mala len 220..pohorela somna politickych stranach si myslim..lebo ja v politike az tak jasno nemam ..mna to skratka nezaujima..dejak a filozofia to ano..ale tieto politicke veci no nervyyyyy...ale aj tak som skor vzdy bola na tie jazyky,takze mozno to bol osud 😉

debi7775
19. mar 2009

martina05 a povedali jej ze to bolo koli roacc??s tym babom..paani..po roku..zaujimave... 😒

sweety22
19. mar 2009

Ked ja uz neviem,mne sa zda,ze mam dost rozsirene pory a ked si dam na to este mastnejsi krem,tak to bude hrozne.Dost ma to hneva,lebo ta koza je cervena a ked su na nej supinky,nemozem si dat na nu ani kryci krem,nic.Ten roaccutane mi na zaciatku lepsie robil,teraz je to take divne,staci ze sa dotknem tvare a uz som ako ceresna 🙂 vyrazky moc nemam,ale tie pory supinky a cervena koza ma uz dost stvu 😢

enjoy
19. mar 2009

ahojte 🙂

sweety22 no jedine co mi z tvojej situacie vychadza je, ze treba istotne zmenit krem a jeho zlozenie. dnes mas obrovsky vyber, zrejme sa tvoja plet dostala do stadia kedy uz jej potrebuje cosi ine. existuje mnoho nemastnych kremov s hydratacnymi ucinkami ktore su doplnkom k liecbe akne. ja musim zase urobit reklamu tomu mojmu the best of -Clean Ac od Avene, ten mi presne sadolako uliaty ked sa mi zmenila plet a zacala sa susit. odporucila mi ho moja dr. tiez som v istom stadiu musela dat prec Effaclar od LaRoche lebo mi uz vyslovene vadil a velmi ma susil. tak sa netrap s tym co ti nevyhovuje, pripadne to prekonzultuj s tvojou dr co ti odporuci. 😉

sweety22
19. mar 2009

ahoj enjoy,ja mam dokonca niekedy pocit horucky,posledne dni dost casto najma vecer.Az citim ako ma pali tvar.Neviem,ci mi na to pomoze nejaky krem.Davku nemam az taku vysoku,30mg na 50 kg.Ze by to malo az take silne ucinky?

enjoy
19. mar 2009

debi tak tlmocnictvo? 🙂 a na ake jazyky sa zameriavas? to mas moj velky obdiv, jazyky su naozaj skvela investicia do zivota. mozno raz aj budes rada ze ta osud zavial k nim a ze ta policajna kariera nevysla. 😉 aj ked aj to je istotne zaujimave studium, uz len ked si predstavim kolko chlapov by si tam mala vo svojom okoli, na kazdy prst aj desat. 😀 a hlasilo sa vela bab?
inak mna politika tiez nikdy nezaujimala, zvlast ti nasi paprdovia co sa vecne len handrkuju v parlamente a tlacia sa ku korytam a cely nas ubohy narod maju hlboko v pecku... 😝

ankam joj veru dnes som mala take nocne vztahove mory, som riesila komplikovane veci s ludmi, ktorych som rada ked v beznom zivote nestretnem. sa mi este aj do sna tlacia. 😠 este k tomu nakupovaniu ja som tiez najradsej ked si nieco vyberiem na prvykrat, lebo cim dalej som uz potom z toho nakupovania unavena a otravena ze napokon aj nasilu kupim nieco co neni uplne idealne z toho aka som uz zblbnuta. na mna tie nase ba obchodne centra posobia ako vysavac energie, neviem si pomoct. idem odtial vzdy uplne KO. 😝

enjoy
19. mar 2009

sweety ahoj a neskusala si sa zmerat ci nemas teplotu? 😉 a inak sa citis celkovo zdrava? premyslam ci sa ti nemohlo pridruzit nejake virusove ochorenie a reakcia nan by sa mohla nejako prejavit aj na pleti, vzhladom na to ze si teraz zatazena Roaccutanom. len tvar ta pali a stipe, ine tazkosti nemas? 😉

sweety22
19. mar 2009

enjoy od vcera ma boli hrdlo a dala som si ibuprofen,lebo som citila,ze mam teplotu,ale neviem,ci to bola naozaj teplota,lebo dost ma palila tvar,tak som myslela,ze to je z R. Fakt neviem,ci to moze byt z toho,ze som sa celkovo necitila ok,lebo posledne dni som toho moc nenaspala,len mne skor pripada,ze je to z R., lebo uz dlhsie mam taku suchu pokozku a co je fakt bohove je,ze lekarka mi povedala,ze sa mi plet bude aj tak supat,ze kremy mi na to moc nepomozu ☹

ankam
19. mar 2009

sweety mozno by ti bolo treba aj davku znizit.ak su zle ucinky tak vtedy sa znizuje.Napr ja mam 55 a beriem 30.Ale ked sa ma pytala lekarka ze ci som Ok tak vravela ze nebude mi znizovat a ani zvysovat.Ze to ostane na 30
ja by som sa sla s nou poradit

baby politika?ja viem akurat kto je prezident.......a vobec neviem ani kto kandiduje teraz a koho treba volit 😀 a asi ani nepojdem 😀

gizela66
19. mar 2009

ahojte🙂 to tu riadne toho pribuda 😎
sweety... ja uz tiez veru nemam nejake extremne vyrazky ale hrozne flakatu a cervenu plet a tiez sa doslova supem ako had:D to sa mi ta koza stara zvlieka ale nie kazdy den hehe...... mozno je to dobre ze sa ta stara koza osupe 😝
..inak tiez sa citim na horucku, tak divne... a hrdlo ma boli, zle sa mi dycha, fakt to vysušuje asi vsetky sliznice:P
.. a priatel mi doniesol taku vodicku ze to u nas ani nie je, nejaka cinska a vraj to dost pomaha tak to dnes skusim 🙂
Debi dik za uvitanie🙂) a tehotna nie som, bola som aj na vystreni a nezistilo sa nic🙂 tak neviem cim to moze byt, v pondelok mi dal doktor aj injekciu aby som dostala kramy a uz je stvrtok a nic... 😒
...mimochodom tiez idem na svadbu tak hladaam nejake saty, ale nic mi zatim nepadlo do oka... 😠
...aaa bavili ste sa o vlasoch ... mamu mam kadernicku tak mozem experimentovat🙂)) ,ale nechavam ich radsej len tak volne rasť, sem tam hodim nejaky ten melir 😎

gizela66
19. mar 2009

to tu len ja beriem 20 na den? nemali by mi zvysit davky, nech mi to rychlejsie zmizne? 😀
no ked takto citam ze sa to moze este vratit a aj po takom dlhom case poskodit plod tak to neni buhvico... dufam ze budem mat vsetko okej potom..... 😨

sweety22
19. mar 2009

gizela66 a ako dlho beries R? Ja mam uz suche VSETKO 😉 Hlavne nosovu sliznicu a pery,no a plet samozrejme.Tak potom daj vediet ci vodicka pomohla 🙂

gizela66
19. mar 2009

akurat dva mesiace zachvilku pojdem na tretí🙂 no hej mna tiez trapi hlavne ten nos, dost ma to bolí... 😔

gizela66
19. mar 2009

a vodicka tiez zevraj dost susi tak neviem ci to je dobra kombinejšn... ale ze pomaha tak skusit treba 🙂

sweety22
19. mar 2009

jj mna tiez,ale co uz,musime vydrzat..Snad sa to casom zmierni. 😒

gizela66
19. mar 2009

to je ta vodička... jaaj, uz aby sme mali peknu plet..... hadam sa toho raz dočkam:D 😉

gizela66
19. mar 2009

neviem kde sa mi zrazu zobralo to akne 😠

bilka
19. mar 2009

rada by som vam nejako poradila, no nemam s podobnym problemom skusenosti. ja som sa nesupala, ani cervena som nebola. hmm je to naozaj individualne ako na R ludia reaguju. sweety a ty si v ktorom mesiaci uzivania teraz?

gizela66 ahoj, neskusala si kupit si zvlhcujuce kvapky do nosa ja mam PantheNose ten nie je vobec navykovy a dobre zvlhcuje i ochranuje sliznicu, pripadne masticku Infadolan na chrasticky a vacsie bolacky,to mi velmi pomahalo. 😉

gizela66
19. mar 2009

mne strasne cervene flaky na tvari ostavaju, snad mi to casom zmizne, alebo budem musiet ist na nejake obrusovanie alebo neviem co by tomu pomohlo.....a este ked na mna dnes slnko zasvietilo.. 😖 ...no pojdem pozriet do lekarne🙂

sashkaaaa111
19. mar 2009

caute kocky, ako dnes? ja mam dnes total den blbec

ankam
19. mar 2009

sashkaaa mala som vcelku den v poho-az an nejaku kravu co mi ho skazila 😠 ale uz sa usmievam

gizela aj mna ten nos dost boli....

sashkaaaa111
19. mar 2009

tak ja som tych kretenov mala dnes hodne.... kokoooos, nepijem ale normalne som si teraz otvorilo vino a dala cigaretu na ukludnenie.....
co ta krava? co za cudo, si uspokojovalo komplexy?