Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

isabelako
20. feb 2011

@erikasadek
Všechny ty léky jsou stejné- všechn léčí akné a všechny mají stejné složení, já se ti tady nebudu snažit vysvětlovat proč je mi top jedno, stejně to nikdy nepochopíš, dokud nezažiješ to, co já ☹
Takže se uklidni, pořej nám hodně zdraví a neboj, v Čechách to fakt nezakážou 😉
A umřít nehodlám 😉
A teď už mě litovat nemusíš, už jsem se dostal z toho hnusného akné, takže nejsem k politování🙂
A neboj se, každý kdo zažije to, co já se k tomu léku dřív nebo později uchýlí, to mi věř 😉
Nejsem samozřejmě ráda, že ho musím brát, ale mě jiná možnost nezbyla, takže to beru tak, že je to pro mě vlastně pozitivní 😉

michalkkk
20. feb 2011

isabelako: ma spravdu!! zivot s akne nie je zivot..... ja mam uz tretiu liecbu s tymito liekmi a zatial zijem a nepostrehujem na sebe ziadne nasledky 🙂 takze pr emna je tento liek jedina moznost zbavit s aakne (sice aj po dvoch liecbach s ami vratilo ☹ ) a racej to risknem a budem ten liek uzivat (aj ked neviem ake nejake trvale nasledky s neho mozem mat to su len bludy....) ako sa trapit s akne, kto nezazil nevie, velmi to znizuje sebavedomie a vsetko mozne....

lukino585
20. feb 2011

@erikasadek ved mozes byt kludne konkretna , ja som polku z tvojho prispevku ani nepochopil co chces povedat ....Roaccutane je ztiahnuty z trhu ?? A ze tu nikto neberie vedlajsie ucinky na vedomie ? pche ..to preto chodime pravidelne na krv ?? Mnozstvo liekov , ktore su teraz na trhu nie su dlhodobo testovane a mozu byt v buducnosti ztiahnute z trhu ...a este by ma zaujimalo ake su este metody na liecbu tazkej formy akne ..poznam jedine laser , ktory na tazku formu ale tiez nie je vhodny ...

isabelako
20. feb 2011

@lukino585
Ve Francii je PRÝ( podel ní zakázaný)- ne u nás a ni u vás a nebude neboj 😉
Laser není vůbec vhodný pro léčbu akné- jen na zahojené jizvy, u holek je to antikoncepce ,ale to co se stane po vysazení, je daleko horší než před nasazením, u kluků není vůbec žádná jiná dostupná léčba ☹ Asi tak 😉 Momentálně mě to tak rozhodilo, že doufám, že tu zkoušku zítra nezkazim kvůli tomu..

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukino585
20. feb 2011

@isabelako Francuzsko je tymto zname , ze zoznam zakazanych lieciv a latok je tam sirsi ako inde vo svete, ale to neznamena ze zbytok sveta su idioti a hazarduju so svojim zdravim....to som vazne zvedavy na tie ine formy liecby ...este to moze byt fotonova terapia ...ale ta sa za pouziva tiez len ako doplnkova liecba..navyse drahe metody si asi nemoze dovolit kazdy ...

isabelako
20. feb 2011

@erikasadek
Díky,ale vzhledem k tomu, že mám Roaccutane, tak mi to nevyskočí neboj, nevim na co tolik smajlíků, ty mi to snad přeješ.......
No nic, poučila jsi nás, já jsem pod dohledem nejlepšího dermatologického pracoviště v ČR, a jiné léky fakt nejsou,neboj, moje doktorka o tom ví tisíckrát víc než ty a já taky takže fakt nic jinýho účinnýho není prostě není a nechápu, že je to tak těžký pochopit 😒
Hysterka fakt nejsem, i když se tomu sama po těchletech boje fakt divim, prostě jsi mě namíchla a ublížila mi, ale dělej si co chceš, já se nikdy nevzdám, Roaccutane doberu ať to stojí, co to stojí 😉

isabelako
20. feb 2011

@lukino585
Hele já si můžu dovolit lecos- byla jsem na laseeu, i když mi nikdo neřekl, že je to jen na jizvy na chemickém peelingu, u léčitele, na kineziologii, miliony doplňků stravy jsem brala, krémy- určitě 50000 jsem do toho dala, taklže mi věř, že prostě nic jiného, sebedražšího neni 😒

lukino585
20. feb 2011

@isabelako ja viem , ze nie je ...ja som tiez vyskusal hocico ...erika pises , ze velky "poprask" ale nic konkretne a hodis tu link na francuzsky platok ..to mi ani nestoji za namahu prekladat si to ...

avara_salvatore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avara_salvatore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isabelako
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukino585
20. feb 2011

@avara_salvatore velku pravdu mas ..nema ani sajnu o com to je ...len hraje zaujimavu ..no comment

erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
20. feb 2011

@lukino585 je to velky poprask uz dva mesiace dennodenen sa o tom tu v fr hovori .. nemozes o tom vediet pre teba mozno le parisien nic nehovori ako dennik.. 😀

stanklia
20. feb 2011

Chcela by som sa opytat, lekar mi predpisal aj excipial no uz som citala, ze len to mi nepomoze tak ci niekomu tato mast stacila, alebo sa mam pomaly obzerat este po niecom.Mimochodom dnes som zacala uzivat tak mam trochu, vlastne dost strach z toho zhorsenia lebo prave teraz to mam v ako takej miernejsej forme no az na tie jazvy vsade same fliacky a jamy.S tym neviem co vymyslim 😒

isabelako
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avara_salvatore
20. feb 2011

@isabelako ahoj, ja sa z toho našťastie dostavam. Zajtra som mala ist za lekarkou ale bohuzial brat dostal teploty takze pojdeme az v utorok a to pak napisem novinky, no zatial som vo velkej pohode a uz to ani tak nevnimam 🙂 chvalabohu 🙂 na gynek. mi predpisal lekar antikoncep. ale nevybrala som recept lebo o nu nestojim 🙂 a ty ako s tvarou? Co ti ludia hovoria na zlepšenie?

kirka04
20. feb 2011

@erikasadek No verim, ze chces pomoct a informovat nas o skodlivosti tohoto lieku, ale naozaj evidentne nevies co je akne, mylsim tym skutocne akne.Ja som si presla liecbou ineho ochorenia kde som si musela pichat rok interferon a k tomuto primo predpisuju aj antidepresiva a ver mi, ze tie depresie som aj mala, ale na antidepresiva aj napriek tomu, ze som ich mala doma, nesiahla.Nevravim, ze to je blbost, ze nic nehrozi, ale moje depresie su momentalne z toho ako vyzeram a ked lieky doberiem snad bude v pohode.Inak bola by som tiez rada keby ten kto roaccutane uziva alebo uzival a precital si toto nech napise svoje skusenosti s depresiami pocas uzivania tohoto lieku.Dakujem 🙂)

isabelako
20. feb 2011

@avara_salvatore
Tak to je super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Takže cysty jsou pryč 😉
Paradoxně, si okolí zlepšení nevšimlo- to proto, že jsem nosila make up, k terej teď už nenosim, tak si spíš všímají, jak jsem unavená- kruhy pod očima a tak 😉 Ale počítám, že přes léto,až se trošičku opálím, tak si všimnou snad, no 😉 Já jsem ko, zítra mě čeká poslední zkouška, jsem strašně unavená a ještě se musím učit, zítra se konečně snad pořádně vyspím 😉

stanklia
20. feb 2011

No lidicky jak je to s tymi depkami naozaj sa mam naco tesit ci je to iba blud niekoho premudraleho zas ??? 😕

isabelako
20. feb 2011
erikasadek
20. feb 2011

@kirka04 budes sa cudovat ale viem;; 😉

co s atyka depressii a inych psychiatriockych problemov tak ma na svedomi len tu v fr za posledne par rokov hlavne u mladych par na svedomi , viac nepisem pretoze aj tak to nikho nezaujima ved vasi lekari vedia viac.; ked vam to predpsiju tak im verte, slepo.. 😉

nevadi;. 😉 vidim ze ste uzatvoreny klub ktory si mezdi sebou len ozivuje temu.. 😠
@isabelako cakal som mozno len dakujeme za info alebo zaujimave info dakujeme a nie hystericky nerazky 😠 😀

mimochodom , tento liek sposobuje psychitricke problemy a u teba mozno uz zacinaju prve priznaky inak si neviem vysvetlit tvoje narazky naozaj. 😠

isabelako
20. feb 2011

@erikasadek
Psychické problémy mám z AKNÉ už deset let. víc ne třeba psát, je to čím dál tím lepší 😉 😉

omarr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
isabelako
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikasadek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
omarr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
omarr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
avara_salvatore
20. feb 2011

@isabelako nie, nie su prec len uz nesvietia tak na cerveno a nesu uz take vypukle takze to nejak nevnimam...jeh no dobre,len sa pekne drz na tych skuskach, budem ti velmi silno drzat palce 🙂
@erikasadek drahá, nie sme uzavrety kruh. My len proste nemame radi ked nas niekto taky mudry pride poucovat o niecom co je pre nas chulostive,citlive,boliace a zahanbujuce a preto to ty "mudry clovek" nevies pochopit lebo nevies,aky ten pocit je...a nespominala si ze sem uz nevlezies? Tak kšá!