Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

avara_salvatore
15. nov 2010

@lukino585 heh ..no nechutilo to lakavo :D :D :D :D... stale mi tam ta sol alebo korenie chybalo.. :/

avara_salvatore
15. nov 2010

@lukino585 počuj... čo stoji v lekarni ten ichtoxyl??

fesi23
15. nov 2010

@starka11 Lebo mám zlomenú ruku a nemôže sa to teraz :D

starka11
15. nov 2010

@fesi23 jaj, tak nech sa ti to rychlo zahoji, aby si mohol zacat s liecbou, ja to beriem 2mesiace a tyzden, ale nelutujem ze som sa na to dala, je to omnoho ale omnoho lepsie ako to bolo na zaciatku.

sienna_
16. nov 2010

nooo takze Roa beriem treti tyzden a aj ked sa mi zpociatku zdalo ze sa to zlepsuje tak sa to zacalo velmi zhorsovat ... mala som vzdy take drobne vyrazky no a teraz sa mi zacali robit vredy ☹ ... a uz aj ppery sa mi zacali susit a hrozne ma svrbi pokozka hlavy ... dufam ze mi nezacnu vypadavat vlasy vo velkom... pouzivate aj nejaky specialny sampooon ?? dnes som bola na krvi tak som zvedva ake budu pecenove testy lebo som na tie lieky aj pila 😒 ... uz nech sa to zacne zlepsoooovat ...

@kokoska947 neviem aku by som mala plet keby nepouzivam cetaphil ale ani to radsej nebudem zistovat 😀 ... ja viem ze tie lieky su svinstvo ani som nechcela na to moc pit ale tak co uz hadam sa pecen zregeneruje ...rozmyslam ze si kupim caj na pecen spominali ho tuto v diskusii myslim ze sa vola SILYBUM MARIANSKE .. a zacnem ju chuderku rozmaznavat lebo zachvilu si budem po nej klopkat jaka bude tvrda 😲 😀
a inak make up pouzivas na celu tvar alebo len na pupak? 😅 nooo a uz si si zvysila tu davku? mas nieco noveee ? 🙂

avara_salvatore
16. nov 2010

juchuu.. :D zvysila mi davku... od pondelka berem 30mg .. pretoze do pondelka este tabletky máám :DD ale mala taku naladu ze az jej skoro pena isla :DD nepytala som sa na koloidne striebro lebo som nechcela drazdit.. sak ked tak tak hodim rec s lekarnickou... mamina znama.. 🙂 majte sa zatial 🙂

punkzero18
16. nov 2010

30 mg? A to koľko si brala doteraz? 😀 😀

punkzero18
16. nov 2010

@avara_salvatore Inač kedy ti vyberu mandle? Potom môžeš napisať, či sa ti tvar zlepšila. Ja som tiež nad tým uvažoval.

avara_salvatore
16. nov 2010

@punkzero18 jo jasne... vyberu ich v januari... a hmm.. doteraz som brala 20mg...

punkzero18
16. nov 2010

Ked ti vyberu mandle, tak budes menej chora. Ale zase mozes chytit hnusnejsiu chripku, zapal pluc a pod. Ale to je malka pravdepodobnost

avara_salvatore
16. nov 2010

@punkzero18 ano viem.. som si toho vedoma..ale pokial mas infekciu ..ci co to ja mam v mandlach v hrdle.... taak ked ich nevyberies tak budes moct mat ine problemy..napr s klbmi a podobne... vies uplne mam tie mandle rozbrazdene a od malicka mam anginy... este som nikdy nemala chripku... neuveritelne ale je to tak.. stale len angina... takze uz je nacase..lebo kvôli tym mandlam musim byt teraz na roac.

punkzero18
16. nov 2010

no ved aj ja chcem ich dat prec... a idem aj ja na tu zeleninu. Treba ju viac jest... a sladke obmedzit. JE to tazke, kedze sa o to snazim uz dlho

avara_salvatore
16. nov 2010

@punkzero18 ja nejem sladke a to ma brat ale ze fest provokuje on to robi narokom.. a kedze som strasna na mäso proste sunka parky .. anwm co setko tak s tym ma seci doma provokuji ze... ako dlho mi to vydrzi a ja im chcem dokazat ze niesom slaboch a vydzri mi to dlho.. 🙂 hm.. a ta zelenina.. to je uplne super pocit.. 🙂 aspon ja sa citim lepsie 🙂

avara_salvatore
17. nov 2010

ludia... cujte.... ked ste prechadzali ako ste to robili??... hmm.. ja som z 20 na 30 mg presla a mam to brat 1 rano 1 na obed 1 vecer... a ked som to brala tak ze som to brala rano o siedmej a vecer o siedmej... mozem to dnes zobrat tak ze o siedmej o jednej a o siedmej vecer? .... :D:D:D boze ja som ulet :D

lukino585
17. nov 2010

@avara_salvatore a to mas 3 x 10 mg ? ja beriem 30 mg a mam to v 20 a 10 mg baleniach a beriem to vsetko naraz rano pri jedle...napokon aj lekarnicka mi to tak odporucala..

dnes 63-ty den a zase je to vsetko na ....... 😖 uz ma to prestava bavit , dva mesiace žeriem to svinstvo ..pery mam spalene , oci ma stipu a ucinok z toho ziadny ..do 🤐

isabelako
17. nov 2010

Já dneska taky výborný den.Teda jako zprávy dobré- je nutné držet cholesterolovou dietu,ale cholesterol klesl,tak můžu slavit a vpátek si už jdu snad pro Roa.Ale dneska vypadám fakt jak zrůda, no strašný, se pudu fakt zahrabat... ☹

avara_salvatore
17. nov 2010

@lukino585 nooo ano to mas vraj rano na obed a vecer brat...

avara_salvatore
17. nov 2010

@lukino585 teda ja to tak mam brat

punkzero18
17. nov 2010

to je jedno kedy beres, ja som si to striedal rano a obed... a na druhy mesiac obed a vecer... to je tvoja vec kolko vyberes. Len za den musis vybrat konkretnu davku..

avara_salvatore
17. nov 2010

@punkzero18 jaj .... noo ok 🙂

omarr
17. nov 2010

@avara_salvatore Ahoj. 30mg je podle mě málo... Já bych hodil aspon 40mg. Kolik vážíš 50kg? Jestli jo tak je na tebe 40ideální... 30je málo... Ale jak chceš... Hlavně dober aspon těch 150mg/kg... Na jak dlouho to vidíš na rok užívání?

isabelako
18. nov 2010

Ty jo Omare, říkáš 40 na 50 kg?!Tak to já zítra bez 40 neodejdu,dneska mám poslední den bez Roa, zítra to začíná

starka11
18. nov 2010

Ahojte, no ja vazim 51-52kg, a prvy mesiac som mala 30mg a na ten dalsi mi predpisala 40mg.....a s tym to aj dokoncim....tak si myslim, ze je to v poho....

kokoska947
18. nov 2010

@sienna_ to akoze suchu by si ju mala? hmm lebo ja sa nekremujem nicim, a plet mam normalnu....aha noo ten cajik je dobry napad...aa ja? tak davku mi zvysit necela ani za nic...ze piodla testov uvidi,ci vobec mozem tuto brat, ze ja to akne nemam az take strasne a vobec nemam najnizsiu davku ... ☹ mam 59 kg a beriem 30mg (20 rano 10 vecer)..ale ja nemam pocit, ze by sa mi to nejako zlepsovalo a to to beriem dva mesiace ... ☹ a ty ako??

kokoska947
18. nov 2010

ahojte ludia....ach poradte mi ja som zufala ☹ beriem Roaccutane uz cele dva mesiace, a mam tu tvar stale hroznu... ☹ ☹ ako je to lepsie, ale len o minimum...uz sa mi nerobi akne na brade ani an cele vobec ako kedysi,ale lica mam hrozne same hrcky... ☹ ako ste na tom vy? jaa som z toho zufala uz nemam depky z ROA ale zo seba... ☹ 😀

avara_salvatore
18. nov 2010

@omarr no ja vazim 47 kg .. cca... a tak tento mesiac chcem 30 mg a potom nech mi to este zvysi... nechcem tam nabehnut hned teraz zee..omg.. zvyste mi davku :D:D lebo je to malo.. 🙂 tak postupne.. ako aj ja by som chcela uz 40 ale tak s lekarkou vyjednavat.. ta to je krííž :DD

isabelako
18. nov 2010

@avara_salvatore
Tak to máme tak stejně kg, kolik měříš?
Já¨už to do zítra snad nevydržím 😵

avara_salvatore
18. nov 2010

@isabelako 150 cm.. cca

isabelako
18. nov 2010

@avara_salvatore
Tak to jsi fakt drobínek, chudinko, je mi tě moc líto ,že si to takhle užíváš už takhle ,,malá", strašný, drž se holka, bude líp, uvidíš- to platí pro nás všechny 😉

avara_salvatore
18. nov 2010

@isabelako vdaka :D 🙂) drz sa aj ty 🙂