Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

sypac077
15. apr 2013

@ivucka no je to tak, preto je to aj na letáku červeným písmom, ale zvyčajne už po roku je ten liek z tela vyplavený, nejaké malé množstvo ostane, je to individuálne, ale to malé množstvo už nieje nebezpečne pre plod

nicci254
15. apr 2013

@sypac077 ja som sa chcela spytat, ci mi nevies poradit, ci mozem brat obycajny vitamin A ci to potom neovplyvnuje plod ak by som nahodou otehotnela.ide o to, ze som 9mesiacov po liecbe, ci by ten obycajny vitamin a nejako neblokoval vyplavenie roa z tela

sypac077
15. apr 2013

@nicci254 blokovať asi nebude, isotretinoine je v podstate umelý provitamín, ktorý telo nepozná, kdežto vitamín A prijímaš denne v strave,ale..
denná odporúčaná dávka je cca 5000 IU, sami lekári však trvdia, že DOD sú podsadené, no odporúčať ti brať vysoké dávke pri prípadnom otehotnení nebudem, čítal som o 3mg Vitaminu A(cca 10000IU), tj. hranica rizika pre plod

liadecastelo
15. apr 2013

Ahojte,
odznel mi stvrty mesiac liecby a tym aj oficialny koniec. Mam vybratu davku 120 mg/kg hmotnosti. Este mam lieky asi na dva-tri tyzdne, podla pokynov koznej ich mam dobrat, takze sa dopracujem niekde k 150 mg/kg. Myslim, ze je nacase podelit sa s Vami o moje skusenosti.

Mala som problemy s akne uz od dvanastich. Radikalne sa to vsak zhorsilo az asi v 15tich, odvtedy som mala nepekne cysticke akne, vacsinou v okoli ust. Dufala som, ze to zmizne. Moja babka je kozna lekarka, takze verte mi - vyskusala som vsetko. Ale to akne v okoli ust neodchadzalo, vyzeralo to ako vredy, odstavalo to a make-up mi to sice zakryl, ale z profilu bolo tie hrbole vidiet. Toto leto sa mi to cele zapalilo a vyhadzalii sa mi cele usta. Kazdy vecer pri odlicovani som revala, tak otrasne to vyzeralo. Az som prisla k mojej koznej, ta mi napisala AKNENORMIN. Moja babka je koziarka starej skoly, ona retinoidy pre zeny v reprodukcnom veku zakazuje. Dodnes nevie, ze ich beriem, ale hlavne, ze stale, ked ma vidi, poznamena, aku mam peknu plet 🙂
Davku som mala 60 mg na den. pocas liecby som mala klasicke problemy - sucha koza, pery, ekzem na rukach, praskajuce klby, suche, znicene vlasy, nehovoriac o mojich nechtoch, kedysi som ich mala ako umele... a problemy s ocami, mam ich strasne suche a velmi mi to znprijmnuje existenciu. Okrem toho sa mi uplne narusil spankovy cyklus, rano vstanem sama od seba, neviem uz zaspat a zobudim sa unavena. Takisto som pocas dna strasne unavena, nevladzem, ale vacsinou nemam na vyber - boli obdobia ked som chodila 6krat tyzdenne cvicit. A posledna vec, som dost depresivna. Vzdy som mala problemy, ale stale som vedela byt pozitivna a rozdavat to pozitivno aj ludom okolo. S retinoidmi mam pocit, akoby sa to vsetko vratilo. Preto pokial viete, ze ste niekedy mali psychicke problemy, tak si liecbu zvazte. Ja som bola vzdy posadnuta svojim zovnajskom, potom som sa po zaciatku liecby rozisla s frajerom a vysledkom bolo, ze som dni a noci travila v posilke, bola na seba prisna, prestala som sa bavit s ludmi a piatky travila na beziacom pase, vytvorila som si vlastny svet. Od zaciatku brania aknenorminu som velmi schudla a prestala mat menstruaciu. Teraz uz je to lepsie, ide leto a prichadzaju lepsie casy 🙂
Ale na druhej strane, nedam na retinoidy dopustit! Odporucila by som ich kazdemu, mam krasnu cistu tvar, hladku, ziadne hrbole. Mam sice flaky a jazvicky, ale to j minimum, tak vela sily spolutrpitelia! 🙂

Tak len tolko som chcela, dufam, ze to niekomu pomoze ;)

pasteleria
15. apr 2013

@sypac077
este nieco sa ta chcem opytat: dnes som vyskusala na tvar micetal krem. pekne mi to vyhladilo farebne nerovnosti pleti, trosku sa mi zdalo, ze vybielilo. ten krem je ale na plesne, ci co, ja uz ozaj experimentujem s hocicim, no ale ozaj myslim, ze to malo nejaky ten ucinok, minimalne to nebolo komedonne, ako som spomenula, co mi sposobila ta chemicka Avon kozmetika. takze ten micetal mal dobre ucinky. moze to byt tym, ze som mala na tvari nebodaj...plesen...?!

sypac077
15. apr 2013

@pasteleria plesen asi nie... možno to má nejaké účinky na bunky v koži

pasteleria
15. apr 2013

@liadecastelo
no tak take neprijemne vedlajsie ucinky by som teda nebrala, len ak by to bol jediny sposob, ale skutocne je aj iny sposob: branie vitaminov, najma A, potom B5, E, selen, D a niacin. Ja to beriem uz pomaly mesiac aj vdaka tejto diskusii a moja plet je kazdym dnom krajsia, ako som spomenula, uz skusam aj vselijaku kozmetiku a zistujem aj, ktora kozmetika mi robi neplechu, teraz je to hned vidiet. vtedy som rozdiel nepoznala, lebo som mala zlu plet furt 😒
takze ti gratulujem k peknym vysledkom a ak by si sa chcela v buducnosti vyhnut neprijemnej liecbe, tak ja odporucam tie vitaminy. skus, fakt pomahaju. plet bude krasna a mlada a hlavne bez akne.

sypac077
15. apr 2013

@pasteleria áno, konkretné na akné zabera u ludi Vitamin D, boli aj študie, takže je to podložene aj lekármi, vitamín D sa získava slnkom preto cez leto akne mizne
Vitamín A je v podstate roaccutane, záleží kolko človek berie bezpečná dávka je do 50000 IU denne a B5 je dobrá, ale musí sa jej brať strašne veľa, ale existuje aj Pantethine, ktorý je priamo forma, ktorú telo spotrebuje, čiže cca 300mg Panthethinu sa rovná 5g B5, pre toho kto berie B5 vo veľkých dávkach je to finančné a tabletkové odlahčenie 😀 , pretože pchať do seba denne 20 tablier B5 nieje také príjemné

sypac077
15. apr 2013

@pasteleria a inak ako zatiaľ hodnotíš zlepšenie akné v %? čoho sa knkretne ešte snažíš zbaviť

sypac077
15. apr 2013

dnes som našiel fajn obchod na vitamíny a tak... je to britský obchod, sortiment je pomerne široky a ceny su prijatelne, naviac poštovné víde na 4 libry, hneď som urobil objednávku .... je tam aj Vitamín A,Panthethine,D,E, naviac sú tam značky ako Now Foods, ktoré na Slovensku nie sú také rozširene
http://bigvits.co.uk/

pasteleria
15. apr 2013

@sypac077
ano, ale ja by som vit. A nikdy nebrala az tak vela, kedze je to nebezpecne, keby som nahodou otehotnela, tak radsej to neriskujem. no ale beriem 6000 I.U. denne, nepocitujem vedl.ucinky vobec ziadne. potom B5, selen, vit. E. a este som zabudla dodat, ze aj zinok s vit. C. A ten vit. D tiez prave citam na acne.org, co si dal link, tak musim skusit. dokopy ani poriadne neviem, ktoreho vitaminu kolko beriem, lebo ani ten B5nie je cisty ani v jednej tabletke. mam revalid, panthenol,maxi vita premium, vit. A-cisty, maxi vita zinok+C. a to vsetko po jednej tabletke denne. zabera to perfektne a urcite to ucinkuje a nic ine, lebo budem mat 30 buduci rok a nikdy som nemala krajsiu plet ako teraz, tak viem, ze je to sposobene vitaminmi. mozem povedat, ze asi na 60 percent sa mi zlepsila plet po velmi kratkom case. a ohladom kozmetiky: uz nie, dakujem, teraz zistujem, ze mi nerobi dobre, asi mam alergiu. radsej si najdem nejake domace recepty na plet a to budem aplikovat. este som zabudla dodat, ze mam akusi pozitivnejsiu naladu a viac energie, to tiez mozu byt tie vitaminy, ved ked nam nieco v tele chyba, tak sa to musi prejavit negativne na nas aj na pleti.... 🙂

pasteleria
15. apr 2013

@sypac077
vidis, toto, ze ja na tie internetove obchody nie som velmi. uz ked mi mal dojst ten dermaroller, tak som trpla, ci nedojde piesok, ako aj minule v tv novinach bolo...no ale nedosiel, som rada. inac by to bolo fajn, tie vitaminy u nas ciste nepredavaju vacsinou a ani v takych davkach...

sypac077
15. apr 2013

@pasteleria to je pravda s tým A-čkom, muži to majú pri tomto vitamíne lachšie...
internetových obchodov by som sa príliš nebál, teda tých overených a tie vitamíny u náš niekde nájdeš aj v celkom vysokých dávkach, ale napr. A som nenašiel nikde viac ako 10000IU, naviac je vždy miešaný s D vitamínom

sypac077
15. apr 2013

@pasteleria inak dermaroller máš aku značku a akú dlžku ihiel, dnes som na ebayi našiel ZGTS Dermaroller za cca 14 euro, možno to príde ako priemerná cena rolleru, ale pri tejto značke sú obyčajné ceny okolo 40 USD

ali12377
16. apr 2013

@sypac077 akú značku dermarolleru odporúčaš?

sypac077
16. apr 2013

@ali12377 o značku ani nejde, hlavne nech sú titanove ihly, ale s cenou pod 10 euro by som nešiel napr. na goldlashes je dobrý dermaroller alebo tento ZGTS, ten je taký luxusnejší http://www.ebay.com/itm/ZGTS-Luxury-Titanium-Mi...

ali12377
16. apr 2013

@sypac077 ďakujem veľmi pekne za odpoveď a radu 🙂

pasteleria
17. apr 2013

@sypac077
Znacka je Rohs a dlzka ihiel je 0,5.
Inac, prvykrat mi ocervenela plet a trvalo to az do nasledujuceho dna a teraz po paru pouzitiach uz plet necervena, musim prejst niekolkokrat, aby scervenela. Tak teraz netusim, ci si plet zvykla, alebo sa nebodaj stihli uz aj opotrebovat ihly 😒

pasteleria
17. apr 2013

@sypac077
Idem si dokupit ten vit. D, nieco bolo aj minule v Telerane-vraj je to vitamin stastie, slnka. Ludia, ktori su depresivni, tak im to moze pomoct. Vyskusam to aj na akne a hned aj napisem svoje skusenosti.
Este k tym vitaminom: dnes som si krasne lahko rozcesala vlasy, az som sa cudovala, lebo moje vlasy boli vzdy katastrofa. Tak co dodat? Len tolko, ze ako je mozne, ze som doteraz netusila, ako velmi tie vitaminy mozu byt ucinne...uplne skoro na vsetko. Aj chrbat sa mi cisti a koza po celom tele je akasi pruznejsia, hebkejsia na dotyk. Kam az moze zajst poznanie, ze Roacuttane je vlastne vit. A... 😉

kdy
17. apr 2013

@sypac077 hledal jse na netu Pantethine a nic mi to nenašlo. Kde to kupuješ? A vitamín A můžu brát hned po dobrání roa ? Už končím s léčbou tak přemýšlím jak pokračovat dál,. Co znamená I.U. ? na krabičkách u vitmínů jsou uváděny mg...

sypac077
17. apr 2013

@pasteleria značka je v poriadku, plet si už zvykla, dlžka 0,5mm je v podstate dosť málo, záleží načo to presne používaš(jazvy,flaky)

mirabelia
17. apr 2013

ahojte, mám na predaj Acneon - výživový doplnok, pomáha aktivovať prirodzené obranné mechanizmy pokožky, bojuje so zvýšenou tvorbou kožného mazu, zlepšuje vonkajší stav pleti atd. Balenie obsahuje 30 tabliet, jedna tabletka chýba 🙂 Už som nestihla dobrať toto balenie, lebo to ani nebolo potrebné. Po dvoch baleniach mi to zabralo, takže zbytočne som nechcela telo zaťažovať tabletkami už 🙂 Na obale je pôvodná cena: 13,25 eur. Ja predávam za rovných 10 eur aj s poštovným pri prevode na účet 🙂 Píšte do správy dakujem 🙂

sypac077
17. apr 2013

@pasteleria tie vitamíny nevysádzaj, možeš pridať denne povedzme 1000-´2000mg vitaminu D+možeš skusiť ešte Omega 3, omega 3 je tiež velmi dobrá na akne, pretože znižuje trigliceridy v tele

sypac077
17. apr 2013

@mirabelia ak ti to aj zabralo, tak treba to brať neustále...

sypac077
17. apr 2013

@pasteleria a inak roaccutane nieje vitamín A, je to provitamín, ktorý telo nepozná, takže v podstate to vitamín nieje, len má podobne vlastnosti

sypac077
17. apr 2013

@kdy http://bigvits.co.uk/product.asp?pid=352&cid=14... , inak tuším si spomínal, že máš problém s jazvičkami... takže treba zvýšť potom príjem vitamínu C cca 3 g denne(pri tomto množstve už pomáha na kolagen)
I.U.=International unit, cca 10000 IU vitaminu a je približne 3mg vitamnu A
Po dobratí počkaj aspoň týžden povedzme, potom možeš začať brať Vitamin A v cca dávke 10000 IU viac nechod prvé týždne, ďalej ešte pridaj zinok v tabletách+možeš aj vitamín D

sypac077
17. apr 2013

@kdy k tým jazvičkám ti ešte potom dám návod na krém, ktorý podporí regeneráciu a zároveň hydrátaciu, aby sa ich hojenie urýchlylo

kdy
17. apr 2013

@sypac077 dík 🙂

scajus
17. apr 2013

@sypac077 3 gramy denne? 😲 ved mam doma nejake cečko ze 300 mg a je tam ze 500% odpor. dennej davky :D

scajus
17. apr 2013

inak kožna mi povedala ze 3 mesiace po dobrati mozem ist na laser.. a vsade na neje je ze po 6 mesiacoch tak co?:D