Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

pasteleria
27. apr 2013

@sypac077
myslim si, ze ak ten demodex skutocne tak ucinkuje, ze sposobuje akne, tak to moze byt aj dovod toho, ze ked si cistim tvar pravidelne dvakrat denne, akne sa mi vo vacsej zacne objavovat na inych miestach, napr. na krku....vraj sa tieto parazity zivia koznym tukom. takze vlastne ked si pravidelne cistime tvar, malo by to ucinkovat na to konkretne miesto? parazit sa presunie inam na telo? ked si umyjem tvar sirovym mydlom a potom vycistim tea tree olej, potom nanesiem nejaky krem od koznej, tak by to mozno stacilo, ale kedze nechcem mat akne ani nikde inde na tele, tak musim stale brat vitaminy ako napr. Acko, ktory reguluje kozny tuk atd. Takze vlastne nic noveho to nie je, treba dodrziavat rezim cistenia a brat vitaminy. urcite by som ale nevsadzala na tie kremy predrazene, co su na tej dr. face stranke.
Este som sa chcela spytat, ako je mozne, ze napr. moja sestra v zivote nemala jedinu vyrazku, hoci kazdy clen rodiny ma s tym problem. ako sa tym parazitom vyhla? da sa zbavit sa toho parazitu uplne?
borax je prasok na pranie, ci nie? a rakytnikovy sa nema uzivat vnutorne?

scajus
27. apr 2013

@sypac077 inak od kedy sm brala roa.tak som strasne cervena v tvari,to ustupi ci nie? Uz mesiac a pol to neberiem a stale to mam..

ali12377
27. apr 2013

@sypac077 čo myslíš ako sa dá úspešne liečiť tú demodikózu,,, lebo som si tie články rýchlo prešla a som tam veľa vecí nepochopila čo sa týka prípravkov, jednak sú náročné na prípravu, a po druhé aj zohnať tie prípravky nie je bohvie čo, a teraz nemám čas pátraním po prípravkoch,,,,,, to mydlo borax je fakt také účinné pri vyhubení demodexu? jedna baba to tam popisala, že to jej pomohlo... ale nejak to ďalej nerozvinula, tj. ako často si umyvala tvár s tým, a ako dlho....
trebalo by presný zoznam prípravkov a pokynov čo robiť ;)

nicci254
27. apr 2013

@ali12377 ja som si objednala toto mydlo obsahuje rakytnikovy olej aloe vera tea tree olej a vitaminy. http://www.mojsvetkrasy.sk/talasoterapia/503-pr... samozrejme ziadne zazraky necakam... to mydlo s boraxom sa da kde zohnat prosim ta? alebo pod akym nazvom? neexistuju ine pripravky s boraxom?

sypac077
27. apr 2013

@scajus malo by, u niekoho to ustupi skor u niekoho neskor, treba si posilniť podkožné cievky

scajus
27. apr 2013

@sypac077 a ako ich mam posilnit?

sypac077
27. apr 2013

@pasteleria uplne sa ho zbaviť nedá, pretože ho má každý, aj ten kto nemá s ním problémy, to je to isté ako kožný maz, každý ho má, niekto viac a vtedy nastáva probém.
to mydlo sa dá kupiť aj na ebayi za 5-10 USD
ťažko povedať, prečo tvoja sestra s tým nemala problém, možno iná strava, možno chodila viac na vzduch, slnko a tým získavala D vitamín, prípadne niečo iné...
áno borax sa používa aj na pranie, preto je dobré si s ním prať uteráky alebo vankuše

sypac077
27. apr 2013

@pasteleria rakytnikový vnutorne asi nie, skor to mydlo z neho na vonok

sypac077
27. apr 2013

@scajus braním C vitamínu, rutínu(bioflavonoidov)... prípadne existruje aj V beam laser, ktorý tieto cievky ničí

sypac077
27. apr 2013

@ali12377 Ťažko povedať, čo je najučinejšie, osobne by som možno volil to mydlo z rakytnika, pretože nevysušuje a pomohlo viacerím

sypac077
27. apr 2013

@scajus a kde ju máš červenú, líca? alebo komplet?
máš ju suchú??

scajus
27. apr 2013

@sypac077 lica mam cervene.suchu tvar nemam uz vôbec..

scajus
27. apr 2013

@sypac077 a to obyc. C je zle( ta kyselina ascorbova myslim)lebo mame doma 1000mg..

sypac077
27. apr 2013

@scajus myslel som si... na lícach je viac kapilár, postupne ti to bude blednúť aj samé, urýchliš to C-ečkom a tými bioflavonoidmi
prípadne sa možeš spýtať v ULK, keď tam pojdeš tuším tam majú aj prístroj na odstránenie týhto cievok(ideál je však vraj V Beam laser)

sypac077
27. apr 2013

@scajus zlé nieje, ale nevydrží v tele dlho, lepšie je Ester C

scajus
27. apr 2013

@sypac077 ale tak ked to budem brat denne tak to je jedno ci?su tam aj tie bioflavonoidy..(jamieson značka)

sypac077
27. apr 2013

@scajus no tak uplne to jedno nieje, pretože to C-ečko sa rozloží približne za 30 min, značka je v poriadku, ale tak skúsiť možeš a ako som písal niekomu to odíde skor , niekomu neskor, dočítal som sa však, že niektorím to neodišlo ani po dlhšom období rok, dokonca 5 rokov, vtedy je ideálne ísť na ten V beam laser, prípadne podla potreby, ak ti to bude príliš prekážať tak nato choď a máš v podstate po probléme

scajus
27. apr 2013

@sypac077 aha dakujem 🙂 ved 2.5 tam idem,tak uvidgo co mi povedia.

ali12377
27. apr 2013

@nicci254 netuším kde sa dá zohnať ten borax, ešte som za tým vôbec nepátrala, ale určite by som to chcela vyskúšať, za pokus to stojí,, a ozaj som si aj ja objednala to mydlo s rakytníkom 🙂

sypac077
27. apr 2013

tí čo beriete roaccutane tak max to mydlo z rakytnika+kvalitná hydratácia, borax a síra vysušuju moc

scajus
27. apr 2013

@sypac077 ten borax to je lokalne ci to sa uziva? Inak ten sodermix je dobry,podla mna to pomaha trosku,vdaka 🙂

sypac077
27. apr 2013

@scajus borax je na lokálne použitie http://lecba-akne.blogspot.sk/2010/09/jak-vylec... Tu je návod na nejaké zmesy na demodex, ale neviem, či sú naúčinejšie

k tomu sodermixu... načo ti konkrétne pomáha, znížil prekvenie tej jazvy, flaku alebo? 🙂 používaš ho ráno a večer?
pýtam sa pretože mám ho doma 😀 , použil som ho raz(popravde zo zvedavosti) a zdal sa mi fajn, aj keď na hydratáciu poznám aj lepšie veci, ale on je skor na regeneráciu buniek

scajus
27. apr 2013

@sypac077 pouzivam to na vsetko a ta jazva akoze je tam stale,ale nesvrbi vobec a nkolo bo taky velky flak cim bola ta jazva viditelnejsia a ten uz skoro nemam 🙂 a pouzivam to 2 krat denne a je to dobre ze to je ako krem tym padom mozem si na to dat makeup alebo tak a je to ok 🙂

scajus
27. apr 2013

@sypac077 teraz pozeram ze to sa pouziva aj na pranie..tak bohvie keby ze si namiesame z toho drink tak tu bakteriu nadobro odpravime ale aj seba zrejme 😀

sypac077
27. apr 2013

@scajus vnutorne neužívaj, vnutorme možeš napr. citricidal proti bakteriam a parazitom... áno borax sa používa na pranie 🙂

scajus
27. apr 2013

@sypac077 tu sa clovek tolko veci dozvie..co by som nikdy nevedela.normalne sa citim vzdelana teda az na tie znamky v skole 😀 a dakujem si uplny pan vsetko vies 🙂

ali12377
27. apr 2013

tento krém obsahuje tetraboritan sodný alias borax
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/hol...

ali12377
27. apr 2013

to už asi len ja beriem ten Roacc. stále, ostatní ste už dobrali však? 😒

scajus
27. apr 2013

@ali12377 kolko este mas? A zabera? 🙂

pasteleria
27. apr 2013

@sypac077
nemozem vnutorne vytazok z cesnaku uzivat? ten je tiez proti parazitom-alicin?