Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

yade
2. feb 2011

@punkzero18
Ja som bola u obvodnej a tá mi dala odporúčací lístok...A potom som išla na gastro osobne, porozprávala som sa s lekárom a sestrička mi dala najbližší termín.

yade
2. feb 2011

@avara_salvatore
nebooj, dôležité je mať iskru pre objektív...a vyzerá to tak, že tú máš....a vyrážky čoskoro navždy zmiznú!

punkzero18
2. feb 2011

Ja by som chcel zistit ci nemam intoleranciu na nejake jedlo a aj s tym helikobakteriou.
+ problemy so zaludkom mam asi :( pri brani aknenorminu. Ktomu doma nervy stale, mama strasne nervozna. Stale krici a v tom sa neda zit. Zavidim ludom co neziju v strese. Esteze mam uz 20 rokov. Aspon toho skurv.neho akne sa chcem zbavit. V septembri pojdem na Vysoku a mam uz pokoj. Len nech sa "uzdravim"

yade
2. feb 2011

@punkzero18
Nebooj, už len chvíľu a budeš mať pokoj od všetkého, čo ťa se*ie...A akné zmizne aj tebe, tak ako všetkým po Roa 🙂 😉...tak sa na to môžeš tešiť.
Musí to byť ale fakt dees, keď žiješ v takom strese..lebo hlavne to pôsobí na ten žalúdok...tá neustála nervozita a stres..
Ale určite trpí aj sama tvoja mama, keď stále kričí...Nie je vyrovnaná a prenáša to aj na okolie ☹

Ináč na žalúdok je veľmi dobré piť čaj z harmančeka, to mám odskúšané...
...a na pečeň Silybum Mariánske...Ja by som bez toho ani Roa brať nemohla...Len toto mi zabezpečilo, že som mala vždy dobré výsledky pri mesačných odberoch...

avara_salvatore
2. feb 2011

@yade no pri mne je to momentálne omnoho kritickejší stav.. takže to "čoskoro" by som zmenila na ... "za dlhú dobu ti to pominie" .... ale dakujem dakujem 🙂))

yade
2. feb 2011

@avara_salvatore
...čítala som, že sa ti to skomplikovalo...ale nikdy nevieš, či sa nestane zázrak 😉
Ale ináč je dobré, že ti znížili tú dávku, pretože to bolo priveľa na teba..Ja som brala najviac 40mg a to mi stačilo...bola som ako zdrogovaná, musela som chodievať pravidelne spávať, aby som vôbec mala silu vstať a stále som bývala unavená...
Netreba brať za každú cenu nad sily dávku, lebo každý organizmus ináč reaguje...a ak je niekomu zle,radšej trochu dlhšie, ale s menším rizikom nežiadúcich účinkov...(aj keď zas nie poddávkovanie na váhu, to by sa tá liečba pretiahla hodne dlho a zbytočne)
Obdivujem tú hrdinku, ktorá tu berie tých 160mg na deň...To by ma položilo...(ak to číta, nech sa drží)

Ja som to mala stráááášne dlho strašné...A potom zo dňa na deň akoby uťal...

To rýchlo prejde...a potom budeš už len spomínať na tie časy, kedy si si liečila akné....Som si tým istá...(a to ťa nechcem teraz ukľudňovať, ale myslím si to) 🙂

punkzero18
2. feb 2011

@yade Som zvedavy ake budem mat pecenove hodnoty kedze na odbere som nebol uz dve mesiace z rodinnych dovodov. O 7 dni koncim uz s liecbou, tak dufam ze sa to zlepsi. No na gastro pojdem tak ci tak. To radim vsetkym, co tu chodia. Okrem toho helikobaktera skus si na gastre zistit, ci nemas intoleranciu na nejake jedlo... Doktorka sa so mna zblazni asi :D No nech ma so mnou aspon ten mesiac trpezlivost 🙂

punkzero18
2. feb 2011

yade- este beries liekyًً, alebo si uz skoncila s liecbou?

yade
2. feb 2011

@punkzero18
...aj ja si to teda dám zistiť...

Ja som sa vždy nalievala tým Silybom, pretože on strašne dobre prečisťuje pečeň...Od Lipovitanu (aj ten ochraňuje pečeň) sa vraj priberá, tak ten som nechcela, denne som pila liter toho čaju..Lebo ja mám vrodenú Hyperbilirubínémiu, kvôli čomu niektorí lekári Roa ani predpísať nechcú..
A brala som to bez antikoncepcie...Pretože som fakt nechcela vyliečiť jeden problém a zničiť si celú pečeň...(a potom by sa mi pri mojom šťastí zase začalo robiť akné kvôli nej 😝 )

yade
2. feb 2011

@punkzero18
Už som skončila s liečbou-vo štvrtok, čiže zajtra bude týždeň.

punkzero18
2. feb 2011

waaaaaw ty kokos. Teraz v novinach povedali ze uz zrusily vymenne listky do doktorov... Ale to bude platit az prveho aprila :(

yade - verme ze uz budeme len zdravy. Nemysli uz na akne. Ja ho uz mozem osrat 🙂

avara_salvatore
2. feb 2011

@yade si velmi zlata 🙂 a aj ked na zazraky neverim... verím ze sa zazrak moze stat :D lenze... radsej budem realistka.. 🙂 .. a ked si už po ukončení... nemáš akné už vobec terazz??? :D

yade
2. feb 2011

@punkzero18
presne tak, nemyslime už na akné 🙂
...ale čo tak na žalúdok

😀 😀

yade
2. feb 2011

@avara_salvatore
Nemám teraz už nič...
A ja na zázraky verím, zažila som už nejeden 🙂 , tak asi preto.

punkzero18
2. feb 2011

@yade nestras so zaludkom :D Vyskusam ten caj. V lekarni ho iba zozeniem ze?

avara_salvatore
2. feb 2011

@yade fuuha 🙂 nepovieš mi nejaký ? .. mam rada takéto pravdivé story 🙂

punkzero18
2. feb 2011

@avara_salvatore staci mysliet pozitivne, verit v to co si prajes. Nemysli uz vobec na zle veci, bud plna optimizmu 🙂

sandra48
2. feb 2011

@punkzero18 hej, hej, aspon ja som toľko musela čakať, objednávala som sa 1.krát koncom novembra a mala som termín 10.januára, ale na kontrolu stačí týžden predtým zavolať a zajednať .... ale ja som išla na gastro z iných dôvodov, nie kvoli ROA / CURACNE

sandra48
2. feb 2011

ešte by som sa vás chcela opýtať, či môžem ísť darovať krv, ked beriem ROA / CURACNE ????

punkzero18
2. feb 2011

@sandra48 Nemozes, v letaku ti to pise 🙂 Ten liek musi byt aj v krvi.

sandra48
2. feb 2011

@punkzero18 jj., akurát si čítam leták, škoda 😒 , ale díky za odpoveď 😉

avara_salvatore
2. feb 2011

@punkzero18 ano... od dneska sa usmievam jak mesiačik.. :D a je to trocha spôsobené aj tymi liekmi .. ved vravím :D jak na drogách :D :D ... a som normalne sebavedomejšia.. aspon dneska som si tak pripadala.. ale furt sa zamyslim ze este dlho to buem brat tak ma ide roztrhat ..a le potom tie pocity pominú.. a zasa su mi tie lieky akoby ukradnuté a snazim sa na ne nemyslieť 🙂

mcsf
2. feb 2011

caute chcem sa opytat nemate niekto pocas liecby na tvari nieco ako hrcky neni to zapalene take drobne tvrde bezfarebne a pomaly to mizne mam par takych na cele a pred licbou som to nikdy nemal je to vedl. ucinok ? dik

punkzero18
2. feb 2011

@avara_salvatore cas zbehne jak voda. Tych mojich 6 mesiacov ubehlo neuveritelne rychlo. Zoberiem asi len 120 mg/kg. Este sa dohodnem s koznou a bude to zavysiet aj od vysledkov.

Tie leky ma uz seru. Ani posilovat nemozem, lebo po treningu na druhy den ma cvicene partie bollia. A to z tych liekov. Dufam ze po dobrati uz budem moct cvicit

punkzero18
2. feb 2011

@mcsf nestrachuj... sam pises ze ti to mizne 🙂 Skodliviny z tela prchaju

street
2. feb 2011

@yade Tú čo tu mala predtým bola tiež haluzná,vyzerala tam ako 15 ročná školáčka,ktorú práve chytil záchvat smiechu 😀 ,ale tiež to bola fajná fotka 🙂

A ľudia ako s tým gastro?To ma tam pošle na kontrolu,či?Už v tom mám zmätok... @sandra48 Mesiac čakať na to vyšetrenie je nejako veľa,nie?Ale zase u nás v Nitre je možné všetko.Dúfam,že tam nebudem musieť ísť,alebo čo.

A ako je to vlastne s tými kontrolami?Ja som niekde čítal,že to každý mesiac mi budú brať krv,ale zatiaľ nič,dokonca som ani na kontrole nebol,vždy mi iba predpísali lieky a šiel som domov tak neviem.Teraz po štyroch mesiacoch som objednaný na kontrolu,ale,keď som sa pýtal,tak mi povedali,že krv mi brať nebudú tak neviem.

yade
3. feb 2011

@street
S tou krvou je to od tvojej lekárky dosť nezodpovedné, tá moja všetkým, ktorým Roa predpísala, robí odbery pravidelne každý mesiac...
...a na to Gastro nemusíš ísť, to len ak si mal alebo máš nejaké problémy so žalúdkom....

yade
3. feb 2011

@punkzero18
Ktorý čaj teraz myslíš? Na ten žalúdok alebo na pečeň??
Na žalúdok harmančekový, stará známa klasika....a môžeš si dávať aj Probiotiká, len tie sú trochu drahšie...
Pekný deň, potom písni, čo máš nové 🙂 ....

yade
3. feb 2011

@avara_salvatore
To by bolo na véééééľmi dlhý príspevok... 😉
Pá...a drž sa 🙂 😉

yade
3. feb 2011

@punkzero18
Ja som tiež nemohla cvičiť....
Ale oddnes začínam, tak tešííím...a uvidím 😎