Liek Roaccutane. Máte s ním skúsenosti?

nevesta
24. okt 2007

Dik za odpovede 😉

modrykonicek
8. mar 2010

sweety22: tie tri mesiace jej kazdopadne pomozu..ale nie na 100%..da sa brat aj cez leto ,ale mensie davky A TREBA SA KREMOVAT!

tvd
9. mar 2010

modrykonicek: no suché ruky mám aj teras to zvládnem 😀 no a zhruba kolko je ta konecna davka ? .. a zhorsenie pleti sa ti v tom prvom tyzdni prejavilo ?.. lebo Dr. povedala še sa mi to mozno zhorsi mozno nie .. a aky krem pouzivas na tu suchu plet? lebo ona mi iba predpisala roaccutane a o suchej pleti nic nehovorila 😀 ďakujem .. a šak ona povedala ze mi to vysadi niekedy pred prazdninami .. myslite ze po prazdninach mi to este da? Ďakujem

modrykonicek
9. mar 2010

zhorsenie bolo na zaciatku ale uz fajn 🙂 mam nejake kremy od doktorky ..no kazdopadne musis dobrat konecnu davku aby sa ti to uz nemohlo vratit ..je to cca 90-120 na kg cloveka..vypocitaj si 😉

sweety22
9. mar 2010

nie je zaruka,ze sa ti to nevrati pri ziadnej davke,ale aspon 120mg treba a cez tie prazdniny pokial budes pouzivat faktor 30 tak nie je problem,ja by som to neprerusovala 😎

modrykonicek
9. mar 2010

120mg je na 1kg maximu..vravim 90-120...xxx ludi davku nedobrali a roa im bez tak pomohol a akne sa nevratilo ..len bolo treba na ten maz urobit "bubu" 😉

johny007
10. mar 2010

Ahojte , viete mi surne poradit co na suchu/supinatu plet si davat , davam si od GARNIER na velmi suchu plet (CERVENY) a uz posledne dva dni mam velmi suchu pleť ---) ked si ju pohladim mi opadavaju biele vysusene casti (skor ako lupiny vo vlasoch to vyzera) . Na noc si davam ten krem na velmi suchu plet ale rano uz racej nie aby mi to nebolo az tak moc vidiet ...
Ďakujem

auriane
10. mar 2010

Tak ja som konečne dobrala poslednú tabletku, brala som 30 mg 5 mesiacov a dúfam, že budem mať na dlho pokoj. I keď moja kožná povedala, že mám problematickú pleť a AKNÉ SA VRÁTI VŽDY a len záleží na tom kedy. Vraj máva pacientov, ktorí vydržia v remisii rok, dva a niektorí aj tri. Tak dúfam, že aspoň ten rok si užijem čistej pleti. Príznaky som nemala vôbec žiadne, žiadna suchá pleť a sliznice, žiadne zhoršenie pleti, od prvého dňa sa mi zlepšovala a po týždni bola čistučká úplne. Jedine suché pery som mala. Na to sa teším, keď to prestane 😉

modrykonicek
10. mar 2010

johny007: tu ti poradi len kozna..nech ti namiesa nejaky krem ako mne

auriane: po tyzdni cista plet?to si potom nemale akne,ale dva biele pupaciky 😀

johny007
10. mar 2010

Ked beriem teraz denne 40mg a moc mi presusuje tvar by som mohol dat sam od seba na 20mg iba kym sa to da ako tak dokopy?

modrykonicek
11. mar 2010

johny007: to by si spravil rozumne..davka sa ma pomaly zvysovat

auryn
12. mar 2010

auriane- to si asi nemala moc akne, ked uz po tyzdni si mala cistu plet..a zaujimave, ze si nemala ziadne priznaky, len suche pery.. Ja som zacala dnes prvy den s poslednou mesacnou davkou (6.mesiac) tak sa tesim, ked tento mesiac ubehne a pevne verim, ze sa mi akne nevrati...Na jesen chcem ist na chemicky peeling, aby mi zmizli aj tie jazvycky, co mi po akne zostali.
Inak co je velmi zvlastne a co ma hneva je, ze asi tak pred 3 mesiacmi som mala uplne cistu tvar a teraz posledny mesiac sa mi sem tam urobi taka malinka vyrazka..Je to nic, skoro to nevidiet, ale ked je uz clovek zvyknuty na uplne cistu plet, tak ho to riadne stve 😒 a este ked beriem aj roac...

natala31
14. mar 2010

Ahojte beriem aknenormin mesiac a stvrt a prestala som mat suchu pokozku..nemam ju tak strastne mastnu ako kedysi ale aj tak sa trochu lesknem...stalo sa to este niekomu z vas? a este sa mi zacali robit take male fliaciky,nie su to vyrazky ale skor take suche malicke miesta neviem ako to mam nazvat :D

modrykonicek
16. mar 2010

natala31: Fliacky ma kazdy bohuzial 🙂

dannyds
17. mar 2010

Zdravim vsetkych,,,len chcem pridat zatial svoje doterajsie skusenosti s aknenorminom. Takze, beriem ho 3 mesiace a asi 2 tyzdne. Na zaciatku brania aknenorminu mi lekarka povedala, ze ho budem brat asi 4 a pol mesiaca pri dennej davke 60 mg, na kontrolu chodim pravidelne a akne sa neskutocne lepsi,,,vlastne uz vyrazky sa netvoria, mozno obcas jedna, ale ta hned zmizne. Tvar mam hladku a uz ma stvu len jazvicky, ktore poostavali. Ale, ked som bol na poslednej kontrole pred tyzdnom, lekarka povedala, ze to budem brat este asi dalsie 3 mesiace, cize to vychadza ako keby som to bral 6 mesiacov. Davku nechcela ani zväcsit, ani zmensit. Trocha som sa uz tesil, ze coskoro koniec, ale radsej to vydrzim, aby to bolo, co najlepsie. Co sa tika nezaiducich ucinkov, tak som milo prekvapeny, lebo na zaciatku to bolo neprijemne,,, mal som popukane pery, kutiky popraskane, strasne ale strasne suchu tvar a zdalo sa, ze mi az moc vypadavaju vlasy, ale teraz uz ako by som tie tabletky ani nebral,,uz ma trapia len tie suche pery,,len aby som to nezakrikol. 😉 .Po leicbe som dohodnuty s lekarkou na pilingu, takze to ma dopomoct aj na jazvy. Musim, ale povedat, ze zatial som velmi spokojny. Takuto tvar som nemal ani nepamätam a je to super pocit sa pozriet do zrkadla a vidiet tu zmenu,, Prv same vyrazky a teraz, ked sa spravy jedna tak sa mi to nepaci 😀 . Najradsej, by som mal uz po vsetkom, ale stale je tu strach s toho, ze sa to moze vratit. Inak, drzim vsetkym palce a prejem aby im to pomohlo a boli spokojni. 🙂

tvd
17. mar 2010

no takže s mojej liečby bohužial nic nebude :( lebo zobrala som si rano tabletku a o 6 hodín som mala teplotu a bolest hlavu no musela som 2 dni lezat.. takze mama povedala ze nie .. zevraj to bola reakcia na to a ze moje telo to odmieta.. takze o mesiac idem na kontrolu a uvidim co sprravi doktorka

johny007
17. mar 2010

ROA beriem presne 5 mesiacov a tvár mám výrazne v lepšom stave , už sa ma spýtalo niekolko ludi ze aku mam peknu tvar ze co beriem a podobne ... Cize je to viditelne krajsia ako na zaciatku , ale stale to nieje podla mojich predstav a vyrazky sa mi stale tvoria i ked nie veľa ale napriklad naraz aj 5 a potom opäť nič,... Pery si pravidelne premastujem a snazim sa ich nenechat vysusit,lebo by ma asik porazilo z toho.Cize klasika : na noc kalciova mast a cez den niekolko krat modru regeneracnu tycinku(balzam) od firmy ASTRID z TESCA . Na tvari mám velmi suche miesta v okolí úst z oboch strán a prijemne to nevyzera ked sa to šupe , cize na tento problem pouzivam GARNIER na velmi suchu pokozku(cerveny) a pomaha to velmi dobre --) tieto miesta velmi suche(supajuce sa) v okoli úst(hlavne kutikov) sa mi zacali tvorit asi až pri cca 4,5mesiacoch liečby . Na kontroly chodim pravidelne ale krv mi brali iba raz od kedy beriem lieky , ale to mi vobec nevadi lebo sa už tých ihiel bojím 😀 . Ani sa doktorka nepýta,že ako dlho to beriem alebo čo , a som si isty ze nevie presnu dobu , tak z toho si myslim ze ROA budem brat nie 6 mesiacov ale asi az tolko kym to uplne nezmizne , co vy na to?? Berie sa to az kym to nezmizne?Kedze su dlzky liecby rozne,lebo každí sme iní ... 🙂

pawla0
20. mar 2010

modrykonicek dakujem za radu 🙂
mozem vam povedat, beriem to mesiac a plet sa mi zlepsila asi o 70%...mam este vyrazky, to je jasne ale urcite nie v takom mnozstve ako predtym....pokozku mam celkom dost suchu ale natieram ako sa da takze to je ok...najprv som sa toho dost bala, ked tam bolo tolko tych vedlajsich ucinkov ale prejavila sa u mna len ta suchost pokozky a sem tam bolesti chrbtice ale nic extra...som mimoriadne spokojna 🙂 odporucam kazdemu kto ma dlhodobe problemy s akne...

auriane
20. mar 2010

Modrykonicek: mala som akné. Občas v takom stave, že som niekoľko dní ani nevyšla z domu a plakala. Len ja som nemala také veľké a výrazné červené vyrážky, skôr veľmi veľa malinkých, taký výsev po celej tvári. Predtým, ako som začala brať Roaccutane, sme boli pri mori, more mi výrazne pomohlo, mala som peknú pleť a keď som hneď na to začala brať Roaccutane, tak mi za pár dní zmizlo úplne všetko.
Auryn: nemala som žiadne príznaky, ale "sranda" je to, že teraz, keď som vysadila, mám červené oči a štípu ma 🙂 Musím ísť do lekárne pre kvapky asi..

charlize
22. mar 2010

Caute, mam na vas otazku, nechystate sa niekto v blizkej dobe koznemu na kontrolu? Ja by som sa chcela opytat, ci existuje nejaky indikator, podla ktoreho sa da posudit, ze su tie latky z ROA este v krvi.... ja idem asi az za mesiac, tak aby som nezabudla 🙂 Ak mate niekto info, dajte vediet, diky....

komi1800
22. mar 2010

CAWTE..Dnes my daly v lekarni AKNENORMIN pretoze nemali roacutane..A mal som predpisany roacutane...UZIVAM ho uz 7.mesiacov..VADI TO?
😝

komi1800
22. mar 2010

A este nieco....Vyrazky uz pomerne nemam..Ale vadia mi cervene fliaciky a jazvycky..Tie mam pomerne dost..CO S TYM? A dnes sa ma kozna pytala ci uz nechcem vysadit roacutan pretoze mam uz plet ZEVRAJ V PORIADKU POVEDALA 😝 😝 😝 ........Co vy mi nato powiete?Co mam robit z flacikami a jazvickami? DAKUJEM ZA ODPOVEDE 😉

charlize
23. mar 2010

Komi, nevadi, je to to iste, dokonca Aknenormin ma o nieco lepsiu znasanlivost, ja beriem ten.... ale je to uplne to iste. Ked sa nebudes opalovat a pouzivat dobre kremy, vacsina jazviciek zmizne...

roche
23. mar 2010

takze.vcera som bol u lekarky, s tym, ze sice nemam tazku formu akne...skor taku miernu..strednu.povedal som jej co vsetko som uz vyskusal, a hned aj to, ze tam som ohladom roaccutanu, kedze mam 21 a uz sa mi nechce piplat s vodickami ani kremami.suhlasila, dnes mi spravila krvne testy a hned mi ho aj predpisala s tym ze o dva dni si mam len zavolat pre vysledky 🙂
predpisala mi 3 balenia 20mg.a mam brat rano, naobed a vecer jednu tabletku.teda spolu 60 mg za den.a to mam 60 kil.ale povedal som jej ze to nechcem brat zas nejak dlho, tak mi dnes povedala ze to budem brat len 16 tyzdnov, preto taka davka.tak snad to prezijem 🙂
co sa tyka neziaducich ucinkov, viem o roaccutane vsetko.no aj napriek tomu som sa na to dal, lebo uz v lete potrebujem mat bezproblemovu tvar.takze som si zaobstaral este La Roche Posay effaclar H na hydrataciu, balzamy na pery Neutrogena, 3 Omega mastne kyseliny a Lipovitan, na pecen a cholesterol, kedze 4 mesiace bez alkoholu sa neda :D
takze som zvedavy ako to budem znasat, kazdopadne prajem si , a aj vam vela uspechov 🙂

utte
23. mar 2010

ahojte. vcera som po 5. mesiacoch dobrala aknenormin. o 5 dni mam 30 rokov a mala som vraj tazku formu akne. po liecbe mam plet bez vyrazok, ostali cervene fliacky a jazvy. lekarka spominala, ze budeme pokracovat v lokalnej liecbe, plet treba hydratovat atd. v sobotu som dost vela casu stravila na slnku, bez kremu s UV filtrom a na druhy den som si vsimla, ze sa mi urobili hnedaste fliaciky, nieco ako svetle pehy, ale vacsie. takze bez opalovacieho kremu uz asi nos nevystrcim.
charlize> myslim, ze som sa niekde docitala, ze neexistuje test na zistenie hladiny izotretinoinu v krvi. ak ano, bola by som len rada, kedze sa chceme co najskor snazit o babatko. lekarka ma presviedcala, ze 5 tyzdnova pauza staci (ako uvadza aj vyrobca lieku), ale inde som sa docitala, ze optimalne je pockat aspon polovicu dlzky liecby. je tu nejaka baba, ktora tiez zvazuje tehotenstvo po skonceni liecby? ako dlho budete cakat?

charlize
24. mar 2010

Ahojte. Utte, mne napisala Sweety (dakujem), ze take testy nie su, ale do 3 mesiacov uz zarucene budu latky z krvi vyplavene... teda, ze to uz po mesiaci, ale pre istotu a pre dobry pocit mozeme cakat aj tri 🙂 Ja si myslim, ze pockam dlhsie, aspon pol roka, lebo keby sa cokolvek stalo, tak by som si to len vycitala, takze ja ratam pol roka.. kedze aj HAK sa vyplavi do pol roka, tak snad aj toto 🙂 Na slnko urcite velmi nechod bez kremu, neoplati sa....
Roche, ja teda nepijem vela, ale zas nie ze by som abstinovala... akurat, ze mi rychlejsie stupne do hlavy pri tych liekoch, tak aj mnohi chalani pisali tuto na fore. A skus este zaradit olivovy olej, mne dal krasne dole cholesterol (podla mojej Dr. az prilis nizko a mam obcas skocit do McD 😀 ) Prajem vam vela zdaru.

utte
25. mar 2010

ahojte! charlize, dakujem za odpoved! zelam krasny den a vsetkym vela trpezlivosti - stoji to za to!!!! 😉

auriane
25. mar 2010

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Pred 2 týždňami som dobrala Roaccutane, liečba prebiehala bez akýchkoľvek príznakov, ale posledný mesiac mi všetci hovoria, že mám červené oči, lesklé a kalné a kruhy pod očami. Myslela som si, že je to len niečo dočasné, kúpila som si kvapky do očí, ale nepomáha. Mali ste to aj vy? Ale necítim, že by som malá suché oči.. Ďakujem

romec
25. mar 2010

neviete mi povedat ci mozem brat s roaccutaneom aj aminokyseliny? neovplivni to liecbu?

nevyspata
27. mar 2010

Ahojte tak ja uz beriem ROA pomaly 28 dni a zapalene, ci cierne vyrazky uz nemam. Horsie je to s tymi bielymi pupencekmi, ktore su v kozi. Na zaciatku liecby mi to lekarka cistila a teraz ich mam znovu jeden vedla druheho 🙄 Vcera mi povedala, ze je to zle, ze by sa robit nemali. Tak co ja viem, stale verim, ze tie biele sa tlacia z tvare von kvoli ROA a zmiznu ku koncu liecby 😕

tvd
27. mar 2010

ahojte no mne bolo z roho roaccutanu zle takze neberem ho , ale dala mi taku masticku hovori ze to je v podstate roaccutan vo forme masticky... beriete to niekto ?.. mate s tym skusenost?
a chvalabohu mi vacsina pupakov (zaklopem si ) zmizla hlavne na licach ale ostali cervvene flaky a nato chodim na laser .. 🙂