Lístky na koncert cez Viagogo

paulinka17
6. okt 2018

Ahojte, chcela by som sa spýtať či máte skúsenosti so stránkou Viagogo? Kúpila som cez to včera vstupenky na koncert v Parizi a čítala som aj dobré ale aj bohužiaľ zlé recenzie a tak sa chcem informovať či máte nejaké skúsenosti. Ďakujem pekne

sissy27
6. okt 2018

@paulinka17 sú to podvodníci, bolo to aj v správach. Žiadna oficiálna agentúra, len priekupníci - skúpia lístky na koncerty a potom ich predávajú, čo je ešte ten lepší prípad, často ale ľudia dostanú falošné lístky alebo na úplne iné miesta ako si objednali, a podobne.
Už len komplikovaný nákup lístkov a fakt, že nemajú žiadny telefonický ani emailový kontakt, zákaznícku podporu, vysoké manipulačné poplatky, ktoré cenu lístka navýšia aj o 100%, doručenie lístka len kuriérom za 10€ / ks - keď kupuješ 4, tak ti naúčtujú 40€ za poštovné, hoci by mali prísť v jednej obálke, neexistuje e-ticket alebo možnosť osobného odberu, doručenie až týždeň alebo pár dní pred akciou (pretože reálne tie lístky ešte ani oni nemajú) atď. by ti mali byť dostatočnou výstrahou.
Ja som pred cca dvoma rokmi chcela cez nich niečo kúpiť, ale presne kvôli niektorým vyššie spomenutým veciam som nekúpila u nich - prešla som celým procesom až tesne po "zaplatiť". Recenzie som si prečítala dodatočne...
Ak si už kúpila, tak nezostáva iné, len sa modliť, aby sa dcéra na koncert dostala.

liz_lemon
6. okt 2018

@paulinka17 mala si sa pytat pred kupou, alebo si ich preklepnut, teraz je uz neskoro, najskor si prisla o peniaze

korunka1
6. okt 2018

@sissy27 No vidíš,nedošla si na koniec procesu a odsudzuješ.
Tá stránka je ok,len tí čo ponúkajú tie lístky sú priekupníci..nie vždy podvodníci.Nie je to ako naš Ticketportal.Podľa mňa je samozrejmé,že keď niečo kupujem formou bazaru,či aukcie tak to bude drahsie a je na mne,či to kupim alebo nie.
Osobne skúsenosť mam a dobrú.
Keďže som sa ku oficialnym listkom nedostala,tak som bola nutena kupovat tam.Do Viedne,oficialne stal jeden lístok 58 €a nakoniec po vsetkych priplatkoch sme za dva zaplatili 240 €.Prisli v priebehu tyzdňa a to sme do koncertu mali asi 3 mesiace.
Tiez som citala recencie a možno som mala šťastie,ale čo neurobíš pre dieťa.

andrejka1974
6. okt 2018

Ja som si kúpila lístky a dostala som presne tie co som chcela a došli mi kuriérom domov čiže úplne ôk

ateliermm
6. okt 2018

@paulinka17 Vlani som takto kupila listky na koncet U2 v Rime. Uzila som si ho. Netusim ako je to teraz s touto strankou, ale je pravda, ze je to len bazar vstupeniek.

sissy27
6. okt 2018

@korunka1 neodsudzujem. Ale jednoducho ak stránka nemá uvedené žiadne kontakty, nedá sa nikam dovolať, napísať a ak zaplatíš za lístky na koncert, na ktorý ťa nakoniec nepustia, lebo lístky sú falošné alebo ti prídu lístky na úplne iné meno, tak to jednoducho nie je seriózne.
Proces nákupu som nedokončila, pretože som nebola ochotná zaplatiť dvojnásobok, lístky som kúpila cez serióznu agentúru bez problémov za uvedenú cenu. Pre dieťa spravím všeličo, ale nenechám sa odrbať. Bola by som zvedavá, ako by si dieťaťu vysvetľovala, že síce máte lístky, ale aj tak vás nepustia...

stormie
6. okt 2018

Moja dnesna skusenost - cena listka 36 eur a po preklikavani na dalsie stranky pri objednavani sa cena listka zvysila o 12eur (napr postovne 10eur zaratane na kazdy listok, nechapem preco ked by dosli naraz, uz to mi prislo divne) chcela som kupit 4ks tak som si to rozmyslela lebo dat 48eur navyse je dost, viac nez cena jedneho listka

martinsimo
30. okt 2018

Pozor, vsetkych Vas varujem pred Viagogo!!! Su to podvodnici, vcera som bol v Prahe v O2 arene na festival Transmission. Listok za 70€ som dostal od manzelky na narodeniny. Cestoval som 8 hodin vlakom z Kosic do Prahy, kde ma cakalo prekvapenie. Moj listok turniket nebral a vypisoval, ze je to neznamy listok. Následne som bol odkazany na reklamacne oddelenie, kde som sa postavil do rady, kde predomnou stalo kopu ludi, prevazne cudzincov, kazdy drzal v ruke listok, kde som si vsimol, ze predomnou mal chlapik cislo na vstupenke 19565, ja som mal 19566, uz som zacal tusit nieco zle... Ked som prisiel blizsie ku okienku, kde sedala pani, ktora riesila reklamacie, tak som uz len videl ako ma na papieriku napisanych asi 10 cisel (medzi nimi aj moje 19566) a k nim si uz len robila ciarky, k mojmu cislu si pridala uz asi 20tu ciarku, podobne to bolo aj s ostatnymi cislami. Na otazku, ze co sa deje, sa ma pani za okienkom spytala ci tiez mam vstupenku od Viagogo, ja som este nevedel, ze odkial je, tak som hned volal manzelke a ta mi preposlala objednavkovy mail, samozrejme, ze od Viagogo. Rovnake maily na telefone ukazovali aj vsetci ostatni... Takze nam pani uz len oznamila, ze sme sa stali obetami podvodu a odkazala nas, ze mozeme ist podat oznamenie na policiu, ze uz pre nas nevie nic viac urobit, listky na akciu boli uz niekolko tyzdnov vypredane, nemali ich uz ani priekupnici pred arenou. Parada, cestoval som 8 hodin do Prahy, zaplatili sme plno penazi za listok, cestu aby mi tam oznamili, ze sa na akciu nedostanem, ale mozem ist podat oznamenie na policiu na nejaku neznamu spolocnost, ktora je registrovana vo svajciarsku a potom cakat do rana na stanici na vlak domov. Na akciu som isiel s kamaratom, ten si kupoval listok normalne cez ticketportal, on sa dnu dostal, ja nie, takze nie len ja som mal 2 dni pokazene, ale aj on, kedze si nepredstavoval, ze sa tam ide bavit sam. Takze tolko k Viagogo. Mna to stalo 150€ a dva dni cestovania a sedenia na stanici. Dakujem pekne Viagogo, zadrhnite sa s tymi peniazmi...

paulinka17
autor
14. nov 2018

Ja som sa akurát včera vrátila z Paríža, kde bol koncert. Lístky boli v poriadku a nebol žiadny problém. Asi to závisí od toho, kto je predávajúci lístkov.

korunka1
14. nov 2018

@paulinka17 👍👍

mookie
4. dec 2018

Je to podvod

paulinka17
autor
23. dec 2018

@mookie naše lístky boli v poriadku

davidhopkirk
25. dec 2018

Myslim ze nakupovanie cez Viagogo je uplne v poriadku akurat treba pozerat fakt ci tieto listky niesu FAKE vacsinou kupujte listky kde je mensi pocet napr. len 2 kusy a nie tam kde ich je 20 kusov, dalsi bod ked kupujete cez tuto stranku kupujte hlavne miesta kde je napisany presne miesto, rad a sekcia. Samozrejme moze sa stat ze kupite nejaky falosny listok alebo ze vam dojde nieco ine ako tento listok ... tak netreba stresovat, treba tychto kupujucich nahlasit a vam sa vratia vsetky peniaze naspet a predavajuci dostane peknu palku ako pokutu. Keby ste si s niecim nevedeli dat rady kludne piste na mail dajo1111@yahoo.com kludne vam stym pomozem

A stym ze su tieto listky predrazene musi kazdy pocitat, proste ak tieto listky nestihol kupit tak ma 2 sposoby bud si ich nekupi alebo ich odkupi od niekoho za vyssiu cenu to je myslim ze celkom fer

mookie
25. dec 2018

@davidhopkirk ďakujem za info.

daguska
30. dec 2018

Dobrý chcem sa spýtať už máme doma listky kúpené cez viagogo ale hodnota lístku je úplne iná napísaná na lístku pod akou sme ju zarábali na nete. Chcem sa len spýtať keďže ako uravate nemajú telefón ani mail dopátrať sa prečo to tak je dajú sa lístky vrátiť? Koncert je za pol roka takže myslím že je ešte dosť času na vrátenie. Kúpili sme 3 lístky v hodnote 39 Eur s strhli nsmz účtu 160 e čo sme brali že si strhli za poštovné a pripoistenia ale keď nám domov prišli lístky v hodnote len 25 euruz nám to bolo dosť divné. Preto by som chcela vedieť či niekto ste.skusali lístky vrátiť či je to vôbec možné?

daguska
30. dec 2018

@davidhopkirk Dobrý chcem sa Vás spýtať ako sa dajú vrátiť lístkykuprne cez viagogo? Písali ste že viete s tým pomôcť. Aby sa nám vrátili peniaze

daguska
3. jan 2019

@liz_lemon dik za zaslanie linku ale cez to sa nedá dostať nikam to sme už skúšali. Pekný deň

peter1305
1. feb 2019

Predvčerom prišla za mnou invalidná dcéra, aby som im s maminou objednal lístky na Adama Ďuricu. Dala mi aj link na agentúru, no ja som si v PC vyťukal rovno Adamove koncerty, našiel ten náš a tam mi boli vstupenky hneď aj ponúknuté. Ale už bolo voľných len 18 miest a navyše bežal časomer, že koľko mám na to času. 33€ za jednu sa mi zdalo aj dosť, ale čo by človek nespravil pre invalidné dieťa. Odoslal som teda objednávku a obratom som dostal potvrdenie objednávky. Konečne som sa dozvedel od koho kupujem, lebo tam sa už zjavilo aj logo agentúry, ale aj suma za dva lístky. A to 95€. Keď som tam uvidel 10€ DPH za jeden lístok už som vedel koľká bije. No a po prečítaní niektorých príspevkov na tejto stránke som spravil konečne to, čo som mal spraviť na začiatku. Z dcérinho mobilu som vyťukal " predpredaj.sk " a tam som kúpil 2 lístky po 21€. Musel som. Nechcem ani pomyslieť na to, čo by nasledovalo ak by manželku s dcérou vypoklonkovali pri vstupe kvôli nejakým falošným lístkom. Mimochodom 3/4 miest bolo ešte voľných. Bol večer a vedel som, že banka peniaze neposiela okamžite, tak som zavolal info linku banky, no dozvedel som sa akurát, že sa tým nedá nič robiť. Zavolal som teda na druhý deň pobočku a tam mi navrhli 2 riešenia.
1. Reklamáciou (zadarmo): T.j že banka vo Švajčiarsku sa spojí s prijímateľom a ten dobrovoľne obnos vráti (čo považujem za nereálne)
2. Požiadať o vrátenie platby podľa obchodných podmienok banky za poplatok 16.50€ + náklady prijímajúcej banky. Tu však tiež, ak príjemca preukáže že transakcia prebehla v rámci zákona, výsledok je takmer nulový.
Som starý chlap a myslel som si, že ma už nemôže nič prekvapiť. A hľa. Treba byť stále v strehu, lebo ako Ivan Tásler spieva: "Zlodejov je také kvantum, že si kradnú navzájom". Ale nebojte sa. Božie mlyny melú pomaly ale isto. Som ateista, ale toto naozaj funguje. Niekoľkokrát sa mi to v živote potvrdilo.
P.S. Práve teraz dorazil kuriér so vstupenkami. Takže teraz máme 4ks. 2 normálne po 21€ a 2 luxusné po 47,50€. (na vstupenke samozrejme 21€). ALE???

korunka1
1. feb 2019

Nuž, čo k tomu napísať...mňa by nikdy nenapadlo kupovať na koncerty v ramci slovenska listky cez viagogo. Drahá skusenosť, treba si do buducna prečitať ako to na danych strankach chodí.

kinghp
4. feb 2019

Prosím vás ma niekto skusenost ked kupil lístky a dal ich spät do predaja ? a ci mu prisli peniaze ?
alebo ako to mam riesit prosim vas

peter1305
4. feb 2019

@korunka1 Ani mňa. Ale ako som už napísal v predošlom príspevku. dozviete sa to až po zaplatení keď Vám príde potvrdenie objednávky.

korunka1
4. feb 2019

@peter1305 ja som už cez nich kupovala a videla som v priebehu objednavania ,že sa cena navyšuje. Aj som si čo to pred tym precítala. Lístky na koncerty na Slovensku jedine ticketportal,predpredaj a pod.

kahenka1
18. feb 2019

Ja som si kúpila lístky prosím pekne na Erosa Ramazzottiho včera, práve cez viagogo, a vôbec neupozornili, koľko to bude v konečnom dôsledku stáť, až keď som to zaplatila, ma prešiel studený pot, koľko mi siahli z účtu, ale samozrejme sa to už nedá vrátiť späť, sú to veľmi sofistikovaní podvodníci, ináč sa to nedá nazvať, hľadáš lístky cez internet, ponúknu sa ti hneď ako prví, stránka vyzerá dôveryhodne ... no naletela som a neverím, že vôbec mi tie lístky prídu ... vraj tri dni pred koncertom!!! Podotýkam, že koncert je až v októbri 2019! No som totálne j.....tá, ináč sa to nedá nazvať. A že ak chceš, môžeš ich znovu predať a myslím si, že ak to aj tak funguje, tak ti ten "manipulačný poplatok" nevrátia, prípadne si ešte započítajú aj za sprostredkovanie predaja tvojich preplatených vstupeniek a to sa samozrejme dozvieš až vtedy, keď ich ponúkneš na predaj a znovu sa už nebude dať nič robiť. No proste sa nedozvieš absolútne nič, čo potrebuješ!!! A zákaznícka podpora?! Tá ťa motá do kola a dávajú ti odpovede len na ich otázky, ktoré ti sami ponúkajú. Nemáš možnosť sa spýtať na niečo iné a to nehovorím o tom, že ak niečo riešiš, tak potom je to už len v angličtine, najbližšia ruština, alebo poľština. Máte vari niekto lepšie skúsenosť, okrem tých, ktorí že ste kúpili o 100% predražené lístky a aj ste sa na koncert dostali? A tvrdenia, pred koncertom lístky zvyšujú cenu moc neobstojí. Ja som kúpila" (aspoň dúfam) lístky s 8-mesačným predstihom!!! No nemám na seba slov ... A ešte pre obhajcov viagogo - prečo mi tie lístky nepošlú už teraz, ja ich nechcem už ďalej predávať, ani ich nepotrebujem v papierovej podobe.

liz_lemon
18. feb 2019

@kahenka1 ked ti nepridu v tom oktobri, mozes sa obratit na svoju banku a podat reklamaciu na nedodany tovar, robi sa to bezne

kahenka1
18. feb 2019

@peter1305 - myslím, že sme sa nechali pekne "ofintiť" a zatiaľ mi to nejde spracovať

kahenka1
18. feb 2019

@liz_lemon nie je to už príliš neskoro potom, moc tomu nedávam šancu, vraj je to švajčiarska banka a nie sú v únii, takže ...

liz_lemon
18. feb 2019

@kahenka1 nie je, da sa to, a to nie je o EU, umoznuju to kartove spolocnosti, je jedno z ktorej krajiny je obchodnik

kahenka1
18. feb 2019

tak dúfam, že to tak bude, ak sa naplní najhorší scénar, ďakujem .. 👍

korunka1
18. feb 2019

@kahenka1 koncert v Blave? Ak áno, prečo si nekupovala cez ticketportal?