Ľutujete štúdium na vysokej škole?

11. mar 2023

Sli by ste zase studovat na VS? Nebol to pri pohlade spät strateny cas? Nie su tituly dnes uz na obtiaz? Prosim iba odpovede ludi s VS vzdelanim.

aurora33
12. mar 2023

Absolutne neľutujem. Robím to, čo som vyštudovala. Nič iné si ani neviem predstaviť 🙂

kikulienkadd
12. mar 2023

Nie.

danyelia
12. mar 2023

Ahoj, určite neľutujem štúdium na VŠ a z časti sa aj venujem tomu, čo som vyštudovala...

katkami123
12. mar 2023

Možno to autorka myslela v zmysle, že študovala niečo, čo ju bavilo, ale nemá vo svojom obore tu na SK uplatnenie. Zas otvorene, niektoré obory by sa kľudne mohli zrušiť, mame tu napríklad prebytok sociálnych prác a pod.

Čo sa týka gramatiky, mám známu, ktorá cez paneurópsku vyštudovala právo, na strednej mala 4. zo slovenčiny aj na maturite. Pracovala pod advokátom, kým tam jedného dňa neprišiel klient so svojou zmluvou, papier bol samé červene more, lebo sa nahneval či si robia z neho srandu, aby mu dali takú zmluvu, kde je na jednej strane 70 gramatických chýb. Baba dostala v ten deň vyhadzov. A dokonca sa jej časom podarilo urobiť advokátske skúšky, takze rôzni ľudia behajú po svete a titul naozaj nie je zárukou znalosti gramatiky. Manzel ma technicky odbor a teda neraz nájdem takú tvrdku, až zhíknem. Mne pomohla práve VŠ v tom, kde som videla rôzne indivídua okolo mňa, ktoré ju študovali, prestať si tak glorifikovať VŠ vzdelaných ľudí a považovať ich za etalón inteligencie, bystrosti a o znalosti gramatiky sa tu ani nejdem vyjadrovať. Zároveň rozlišujem medzi VŠ, pretože niektoré úrovňou vedomostí, ktoré ponúkajú, sú na urovni gymnázií.

katkami123
12. mar 2023

Možno to napíšem pre niektorých škaredo, ale mnoho vysokých škôl a odborov ja osobne úrovňou nepovažujem za vysoké školy, je tu kopu takých, kde sa absolventi neuplatnia, ale idú sa oháňať titulom, pretože sú to vysoké školy s veľmi ľahko získaným titulom. Už som to raz písala v inej diskusii, ale keď mi známa povie, že na štátnice si vypracovala otázky a má sa naučiť AŽ 60 strán a lamentuje predo mnou aká je toto “ťažká” VŠ, Sorry je to skôr na hanbu. 60- strán je tak na jednu ťažšiu skúšku a nie na štátnice. A kopu ľudí z takýchto vš je potom zbytocne rozčarovaných, že síce majú titul, ale nikde ich nechcú.

nanka3
14. mar 2023

@katkami123 suhlasim, a paci sa mi tych 60 stran… taku skusku som asi ani nemala, kde by sa mi stacilo naucit len tych 60 stran…. zial, kym aj vysoke skoly budu financovane na hlavu ziaka, inak to fungovat ani nebude :(