Ľutujete štúdium na vysokej škole?

11. mar 2023

Sli by ste zase studovat na VS? Nebol to pri pohlade spät strateny cas? Nie su tituly dnes uz na obtiaz? Prosim iba odpovede ludi s VS vzdelanim.

zorkahorka
11. mar 2023

Urcite nie. Vyska mi dala kridla a otvorila vela dvier. Akurat podla mna nie vsetky odbory by mali trvat 5 rokov 🙂

simsalabim
11. mar 2023

Nie, nelutujem. Mam aj PhD.

beata_k
11. mar 2023

Bez ohladu na titul, nikdy, nikdy a nikdy som nelutovala. Ked neberiem do uvahy samotne vedomosti tak je to vyborna skola zivota.

llaurita
11. mar 2023

Nie nelutujem, ja robim to co som vystudovala. Titul mi nikdy nebol na obtiaz. Studovala som na Ekonomickej univerzite Fakulta hospodarskej informatiky

danica2711
11. mar 2023

prepáč, ale tvojim "niekoľkým VŠ" neverím. Jednak takéto otázky zvyknú klásť ľudia, čo nič nevyštudovali a jednak kvôli formulácii, že ti je titul na obtiaž. Absolvent VŠ (stačí jedna, nemusí ich byť hneď niekoľko) vie, že účelom štúdia nie je titul, ale vedomosti. Ja neľutujem ani jediný deň, čo som strávila na VŠ

kp7333
11. mar 2023

Nie, nelutujem. Hoci si titul nikde neuvadzam, univerzitny diplom bol vstupenkou na pohovory k pracovnym poziciam, ktore som vykonavala a vykonavam. Samozrejme zavazi aj prax, znalosti a jazykove zrucnosti.

kris_tin257
11. mar 2023

Veru ľutujem, zabitý čas, čo neľutujem že som po BC išla radšej na externé a do práce. Robím v úplne inom smere zarábam nadštandard čiže VŠ mi z tohto hľadiska bola zbytočná. Titul ani nikde neuvadzame v práci

banalu
11. mar 2023

Vybrala by som si inu VS, ale inak nelutujem. Titul mi zatial na obtiaz nebol.

basska_b
11. mar 2023

Titul je na obtiaz vtedy, ked chces robit predavacku, upratovacku a si tym padom prekvalifikovany. Alebo este vtedy, ked mas titul zo skoly s nie moc dobrou povestou...
Aj ked uz je trochu z mody nazyvat niekoho titulom, ma urcite zmysel ho mat. VŠ dava rozhlad, uci spracovat odborne informacie, vyjadrovat sa na urovni, oddelit podstatne od nepodstatneho...

estrella5
11. mar 2023

Neľutujem.. Výhody samozrejme možnosť zamestnať sa na danej konkrétnej pozícii.. ďalej vnímam, že som sa tam naučila aj lepšie zvládať stres a byť celkovo psychicky odolnejšia, naučila som sa selektovať si informácie, čítať s porozumením, vedieť si vyhľadať relevantné info, pohybovať sa v zákonoch, naučila som sa učiť sa, zlepšila sa mi vyjadrovacia schopnosť a aj schopnosť prezentovať niečo pred ľuďmi.. atď. 🙂
Ale na druhú stranu vnímam aj to, že ak sa človek rozhodne, že chce robiť niečo iné, nebodaj že chce pracovať na takej bežnejšej pozícii (dôvodov na to môže byť mnoho) tak často práve ten titul je v tomto prípade "na obtiaž".

katuskamala1
11. mar 2023

Na vs som spoznala manzela tak nemozem lutovat :D ale lutujem a asi navzdy budem ze som nesla na inu skolu iny odbor.

nnnuuunnn
11. mar 2023

Už by ma tam nikto nedostal. Minimálne na odbor chémia.

teleskop
11. mar 2023

najlepsie rozhodntie v mojom zivote, ktore mi markatne zmenilo zivot k lepsiemu, nie titul...samotne studium

kleopatra114
11. mar 2023

Mám 2 VS, neľutujem ani jeden semester strávený na školách , pohrávam sa s myšlienkou študovať externe ešte jeden obor . Rada sa vzdelávam a mám lepší pocit zo seba , ked viem , ze sa opat nieco nové naučím .

zitaje
11. mar 2023

Určite neľutujem. Štúdium VŠ mi umožnilo zahraničné študijné pobyty, bez ktorých by som nemohla vykonávať svoju prácu. PhD som si nedokončila, nemala som už motiváciu. K tomu, čomu sa venujem, nepotrebujem v skutočnosti diplom (tuším 2x ho odo mňa chceli za celý čas, mám 46 rokov), ale vedomosti áno, a tie by som pravdepodobne bez VŠ nemala - predsa len, systematická práca a odborné vedenie robí svoje.

nanka3
11. mar 2023

neľutujem, naučilo ma to mnohé.... nie len vedomosti získané počas štúdia, ale dnes by som si už vybrala iný odbor..........

mikadooo
11. mar 2023

Neľutujem. Vš mi pomohla zmeniť prístup z "nedá sa" na "neviem či sa to dá, ale skúsim zistiť, ako by sa to mohlo dať". V prvých rokoch po škole som si vďaka nej našla dobre platené zamestnanie a mohla som si bez.problémov s mužom vziať hypotéku na náš byt. Titul mi bol trochu na obtiaž pri hľadaní práci po rodičovskej. Na druhej strane, mala som si prácu, ktorá má veľmi baví (mimo obor), práve preto, že mi v iných firmách nedalo šancu, lebo som "prekvalifikovaná". Takže, v podstate titul netitul, napokon sa mám super.

mikadooo
11. mar 2023

@mikadooo *našla, nie mala

mon895
11. mar 2023

Nelutujem to ale napr chcela som sa zamestnat v blizkosti domu v jednej firme ktora sa zaobera tym co som vystudovala a pre nich som bola uz prekvalifikovana tak vtedy ma to mrzelo teraz vsak sice dochadzam 25km do prace ale ostala som v tom co som studovala.

guiseppinka
11. mar 2023

Kedze mojmu odboru hned v prvaku padla mgr atestacia kvoli zmenam v zakonoch, tak mgr titul som si robila na sesterskej katedre a to studium boli absolutne zbytocne... (Resp ten odbor povazujem za uplne zbytocny a v praxi neuplatnitelny). Jrdine co lutujem je, ze som nevyuzila potencial dostupnych stipendii na rozne studijne pobyty...

sheila121
11. mar 2023

Neľutujem aj keď musím povedať že pri zháňaní práce mi to bolo na dve veci, ti posraní manažéri alebo vedúci sa vždy boja niekoho kto má vyššie vzdelanie ako oni

anetka34
11. mar 2023

@sheila121 Áno to sa aj mne viackrát stalo. Ľutujem odbor ekonómia, bežný človek s týmto odborom sa málokedy dostane k inej práci, ako bežná administratíva, kde je tá škola zbytočná. Niekde uprednostnia VŠ, inde ich to odradí.
Myslím, že by som dnes išla na úplne iný odbor, kde by som ju naozaj využila ako učiteľka alebo na farmáciu. Ale tam kde som mi je naozaj na nič. Jedine ten systém v učení a prezentovaní mi to dalo.

lilly16
11. mar 2023

Ja ľutujem že som si nevybrala iný odbor

bluka2
11. mar 2023

Absolútne nie, najlepší čas pre mna

suge
11. mar 2023

Ľutujem druhý stupeň VŠ. Tá škola bola až na svetlé výnimky paškvil a v práci získané "vedomosti" nevyužijem. Titul nikde neuvádzam. Ale spomínam si, ako som sedela na prednáškach a fantazírovala som o tom, ako by som radšej robila aj tú najmenej obľúbenú prácu na oddelení, takú úroveň to malo.😄 No možno iba nie som študijný typ.🙄

miamaria
11. mar 2023

Nelutujem a studujem dalej specializacie a este sa chystam na MBA

kikulienkadd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rony2255
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maribell
12. mar 2023

Ja momentálne študujem a jediné čo ľutujem je to, že som nešla študovať hneď po strednej škole. Neviem kde som mala vtedy hlavu 😅🤦

ivangeline
12. mar 2023

Nelutujem.